10 راز موفقیت بیل گیتس مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت
موفقیت و انگیزشی

10 راز موفقیت بیل گیتس مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت

مجله فوربس هر ساله در تاریخ 28 اکتبر تولد بیل گیتس، از ثروتمندترین افراد جهان را جشن می‌گیرد. بیل گیتس طی 18 سال گذشته همیشه در میان 10 فرد ثروتمند برتر لیست جهان قرار داشته است.

یک بار گیتس گفت که تمایل روزمره به خوش بینی بیجا و مصلحت اندیشی سیاسی، نسل جدید را که از دنیای واقعی فراری و کاملاً از آن زندگی دور می‌کند. این به نوبه خود، یکی از عواملی اس که منجر به شکست خواهد شد. در ادامه این مقاله از سایت گرداب جذب شما رازهای موفقیت بیل گیتس از زبان خودش آشنا خواهیم ساخت. پس با ما همراه باشید.

10 راز موفقیت از زبان بیل گیتس

1. برنده شدن را تجسم کنید

هر کاری که بیل گیتس انجام می‌دهد، فقط بر روی نتیجه مثبت (نتیجه مورد نظر) متمرکز شده است. در حقیقت هر کسی که با بیل مذاکره می‌کند، به سختی مذاکره، دقت و تمرکز بیل گیتس در معامله اشاره می کند. به همین دلیل، مردم او را یک متخصص عالی برای حذف رقبا می‌نامند.

2. از شکست در حد معقول و منطقی بترسید

این به شما کمک می کند تا موثرتر و متمرکزتر باشید. با این حال، حفظ تعادل بین ترس و عقل سلیم بسیار حیاتی است. ترس بیش از حد می تواند شما را تحریک کند تا دستان خود را پایین بگذارید و منصرف شوید. شما باید عقب نشینی‌ها و چالش‌های زندگی را جدی بگیرید زیرا این بخشی از زندگی ما است و گاهی اوقات آن‌ها بهترین معلمان ما هستند.

3. در مورد رقبای خود مطالعه کنید

مراجعه به سایت های چالشی یکی از کارهای روزانه بیل گیتس است که هر روز صبح آن را انجام می‌دهد. موفقیت رقبا را نادیده نگیرید.

10 راز موفقیت از زبان بیل گیتس

4. قاطع باشید

یک مدیر خوب باید اخبار بد را با خونسردی و شجاعت مطالعه کند. به هر حال وحشت هیچ فایده ای ندارد. خونسرد باشید، اگر خونسردی خود را از دست ندهید می‌توانید که  هر مشکلی را حل کنید (هیچ کس نمی گوید این کار آسان خواهد بود، اما به هر حال، وحشت و از دست دادن کنترل مطمئناً روند کار را تسهیل نمی کند).

5. همه چیز را تحت کنترل داشته باشید

رمز موفقیت مایکروسافت این است که رئیس آن به طور قطع می داند که چگونه چندین پروژه را مدیریت کند. کارمندان مایکروسافت می‌گویند که او قادر است همزمان به چندین تماس تلفنی پاسخ دهد / چند مکالمه داشته باشد و هر یک از آن‌ها مسئله مهم و دشواری خواهد بود. بیل گیتس بیان می کند: ترس دائمی از دست دادن “معامله بزرگ” بعدی یا حداقل چیز مهم را دارد.

6. اگر می‌خواهید نتیجه مناسبی داشته باشید، از راه حل‌های هوشمندانه استفاده کنید.

گیتس واقعاً از متوسط ​​بودن متنفر است و از همان ابتدا اصرار داشت كه این شركت فقط به كارمندان باهوش، برجسته و واقع بین نیاز دارد. امروزه، در دنیای مدارا و مصلحت اندیشی سیاسی، بسیاری از مردم آن را “نخبه گرایی” می‌دانند، اما هیچ کس با اتکا به همین طرز فکر نمی تواند در مورد نتایج شرکت بحث کند.

بیشتر بخوانید: ۷ راز موفقیت از آنتونی رابینز که منجر به موفقیت شما می‌شود

7. همین امروز شروع کنید، همین حالا

اگر می خواهید کاری را انجام دهید، منتظر سال نو، ماه جدید یا جمعه نباشید. اگر به شغل خود علاقه ندارید و می‌خواهید آن را تغییر دهید، بنشینید و بلافاصله یک طرح تجاری برای آن تهیه کنید. وقت خود را صرف چیزهایی نکنید که به آن‌ها علاقه ندارید.

8. انتظار قدردانی را نداشته باشید

گیتس یک درس مهم آموخت که شهرت و شرارت همیشه جدایی ناپذیر بوده است. بدون دشمن داشتن نمی‌توانید یک مرد مشهور و موفق باشید.

9. به موفقیت خود توجه نکنید

هرچند ممکن است متناقض به نظر برسد، اما بیل گیتس مطمئن است که موفقیت فریبنده و بی ثبات است. ممکن است پس از اینکه به موفقیت رسیدید، به هم ریخته و اهداف جدیدی را تعیین نکنید.

10. همیشه خلاف جریان عمل کنید

یک جمعیت همیشه در مسیر درست پیش نمی‌رود، بنابراین بهتر است میسر توسعه خود را انتخاب کنید.

بسیاری از افراد موفق مردهای کمی حرف هستند، اما برعکس، بیل گیتس به خاطر نقل قول‌هایش معروف است. گاهی اوقات آنها ساده هستند و برخی میگویند که حقیقت همیشه وحشتناک است، اما به هر حال ذکر این نقل قول‌ها ارزش دارد و خالی از لطف نیست که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • زندگی عادلانه نیست؛ عادت کن
  • دنیا به عزت نفس شما اهمیتی نخواهد داد، دنیا انتظار خواهد داشت که شما از قبل کاری را به سرانجام برسانید.
  • اگر فکر می کنید معلم شما سخت گیر است، صبر کنید تا رئیس شوید.
  • اگر به هم ریخته اید، تقصیر والدین شما نیست، بنابراین درباره اشتباهات خود غر نزنید، یلکه سعی کنید از آنها درس بگیرید. نگرش خود را نسبت به شکست تغییر دهید.
  • زندگی به ترم تقسیم نمی شود. تابستان تعطیل نمی شوید و تعداد کمی از کارفرمایان علاقه مندند که به شما کمک کنند خود را پیدا کنید. این کار را به وقت خودتان انجام دهید.
  • تلویزیون زندگی واقعی نیست. در زندگی واقعی، مردم مجبورند کافی شاپ را ترک کنند و به کار خود بپردازند.
  • با افراد خوش اعصاب برخورد داشته باشید. چرا که به احتمال زیاد در نهایت برای یکی کار خواهید کرد.
دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه