10 جمله قدرتمند از گرتا تونبرگ فعال محیط زیست
موفقیت و انگیزشی

10 جمله قدرتمند از گرتا تونبرگ فعال محیط زیست

گرتا تونبرگ فعال سوئدی پیش از تولد ۱۸ سالگی خود به صدای پیشرو در برابر تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است.

در مدت زمان کوتاهی، گرتا تونبرگ به نیرویی عظیم در مبارزه با تغییرات اقلیمی تبدیل شده است. او اولین بار در اعتراض به اینکه در سراسر جهان برای مقابله با تغییر اقلیم کار کمی انجام می‌شود، در مدرسه دست به اعتصاب زد و توجه جهانیان را به خود جلب کرد. او به طور خاص دولت سوئد را صدا می‌کرد و تصمیم گرفت از آگوست سال 2018 تا انتخابات 9 سپتامبر برای آگاهی اعتراض کند.

اولین خواسته‌های تونبرگ این بود که دولت سوئد میزان انتشار کربن را مطابق با توافق نامه پاریس کاهش دهد که پیمانی بین المللی برای کاهش سرعت تغییرات آب و هوا بود. هنگامی که گرتا تونبرگ روزها را در خارج از Riksdag، جایی که دولت سوئد در آن‌جا دیدار و گفتگو می‌کرد (پارلمان سوئد)، وقت گذراند، توجه به وضعیت او بیشتر شد و تونبرگ برای یک سخنرانی تأثیرگذار TEDx در نوامبر 2018 شناخته شد و او را به تحسین بین المللی کشاند.

مختصر آشنایی با گرتا تونبرگ

تونبرگ اولین بار در 11 سالگی در مورد مشکل رو به رشد آگاهی یافت. در نتیجه او چنان افسرده شد که صحبت و غذا خوردن را متوقف کرد. در نهایت تونبرگ مبتلا به سندرم آسپرگر، وسواس فکری عملی و توهم انتخابی شد، بیماری که می‌گوید فقط در صورت نیاز به گفتن چیز مهمی سکوت خود را می‌شکند.

گرتا تونبرگ پس از تشویق از طرف خانواده‌اش برای کاهش اثر کربن، با مقاله‌ای در مورد تغییر اقلیم که در یک روزنامه محلی برنده مسابقه شد، مورد توجه فعالان قرار گرفت. این امر منجر به اعتراض وی شد، اعتراض که به سرعت از سوئد به شرکت در اعتراضات در سراسر اروپا تبدیل شد. از آن زمان، گرتا به عنوان صدای نسل او در برابر تغییرات آب و هوایی دیده می‌شود، کسی که بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرد. سخنرانی‌های او، همه نشان دهنده عصبانیت نسل وی از سیاستمداران و دولت‌هایی است که به طور فعال اقدامات جلوگیری از کاهش سرعت و کار علیه فعالان را مسدود می‌کنند.

از بعضی جهات، تونبرگ توانسته، بیش از بسیاری دیگر از فعالان برجسته توجه به تغییرات آب و هوایی را جلب کند. در اجلاس اقدام سازمان ملل متحد برای آب و هوا در سال 2019 در شهر نیویورک، او صریحاً اظهار داشت: “شما با کلمات پوچ خود رویاهای من و کودکی من را دزدیده‌اید.”

در این‌ مثاله از مجموعه مقالات موفقیت و انگیزشی سایت گرداب جذب قصد داریم چند نقل قول الهام بخش از تونبرگ در مورد تغییر آب و هوا، ایجاد تغییر و ایستادن در برابر کسانی که او را آزار می‌دهند، بپردازیم.

مختصر آشنایی با گرتا تونبرگ

نقل قول ها و جملات ناب گرتا تونبرگ

درباره تأثیر: “من یاد گرفته‌ام که شما هرگز خیلی کوچک نیستید تا بتوانید تغییری ایجاد کنید.”

درباره قصد: “لحظه‌ای که تصمیم به انجام کاری گرفتیم، می‌توانیم هر کاری انجام دهیم.”

در مورد آزار و اذیت: “وقتی متنفرها دنبال نگاه و اختلاف شما می‌روند، این بدان معناست که دیگر جایی برای رفتن ندارند و سپس می‌دانید که برنده می‌شوید!”

در مورد تغییر: “این‌جا، در حال حاضر جایی است که ما خط و نشان می‌کشیم. جهان در حال بیدار شدن است و خواه ناخواه تغییر ایجاد می‌شود.”

در مورد تسلیم نشدن: “شما باید اقدام کنید. شما باید کار غیرممکن را انجام دهید. زیرا تسلیم شدن هرگز یک گزینه نیست. “

از روی هدف: “من آنقدر خاص نیستم. من نمیتوانم همه را متقاعد کنم. من فقط می‌خواهم آن‌چه را می‌خواهم انجام دهم و بیشترین تأثیر را داشته باشد. “

در مورد تغییر قوانین: “ما نمی‌توانیم دنیا را با رعایت قوانین نجات دهیم، زیرا قوانین باید تغییر کند. همه چیز باید تغییر کند و باید امروز شروع شود.”

درباره وحدت: “با هم و متحد، توقف ناپذیر هستیم.”

در مورد گفتن حقیقت: “من اغلب با افرادی صحبت می‌کنم که می‌گویند‌،” نه، ما باید امیدوار باشیم و به یکدیگر الهام بخشیم، و نمی توانیم خیلی چیزهای منفی [به مردم] بگوییم “. اما، نه، ما باید مثل آن‌چه در آن است بگوییم. زیرا اگر چیزهای مثبتی برای گفتن وجود ندارد، پس چه کاری باید انجام دهیم، آیا باید امید دروغ گسترش دهیم؟ ما نمی‌توانیم چنین کاری کنیم، باید واقعیت را بگوییم. “

با فوریت: “پیام من این است که ما شما را تماشا خواهیم کرد. این همه اشتباه است. من نباید اینجا باشم. من باید در مدرسه آن طرف اقیانوس برگردم. با این حال همه شما به ما جوانان امید دارید، اما چطور جرات می‌کنید. شما با کلمات پوچ خود رویاهای من و کودکی من را دزدیده‌اید. با این حال من یکی از خوش شان ها هستم و در رسیدن به هدفم دست از تلاش بر نخواهم داشت.”

بیشتر بخوانید:

۱۰ جمله از بهترین جملات ملاله یوسف زی از موفق ترین جوانان جهان

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست