جرج واشنگتن پدر بنیانگذار و فرمانده ارتش، بزرگترین خردهای خود را از طریق کلمات در نامه‌ها و سخنرانی‌ها به اشتراک گذاشته است.

میراث ماندگار جرج واشنگتن در ایالات متحده را می‌توان در سراسر کشور مشاهده کرد: تصویر او روی اسکناس دلار، مجسمه‌هایی در بوستون و وال استریت و البته پایتخت کشور به نام او. اما شاید بتوان بیشترین تأثیر جرج واشنگتن را در افکار و اندیشه‌هایی که اولین رئیس جمهور آمریکا بر جای گذاشت، احساس کرد.

جرج واشنگتن که بود؟

واشنگتن بزرگترین فرزند از شش فرزند آگوستین و مری واشنگتن بود. او 22 فوریه سال 1732 در شهرستان وست مورلند، ویرجینیا به دنیا آمد. اگرچه داستان‌های کودکی در مورد خرد کردن درخت گیلاس و پرتاب یک دلار نقره از روی پوتوماک احتمالاً ساختگی باشد، اما وی مهارت زیادی به عنوان یک نقشه بردار کشاورزی در نوجوانی از خود نشان داد. پس از اینکه پدرش در 11 سالگی و برادر ناتنی بزرگترش را در 20 سالگی از دست داد، تمام ارثیه خانواده به وی رسید و چند سال بعد اداره کوه ورنون، املاک خانوادگی را آغاز کرد.

جرج واشنگتن همچنین با پیوستن به شبه نظامیان ویرجینیا، و فرماندهی هنگ‌ها در جنگ فرانسه و هند، مهارت های رهبری خود را نشان داد. او در سال 1758 از کمیسیون خود استعفا داد و به خانه بازگشت، جایی که یک ماه بعد با مارتا دندریج کوسیس ازدواج کرد و فعالیت سیاسی خود را در خانه Burgesses، ویرجینیا، قدیمی‌ترین نهاد قانونگذاری در مستعمرات انگلیس آغاز کرد.

در سپتامبر 1774، وی به عنوان نماینده ویرجینیا در اولین کنگره قاره‌ای شرکت کرد. در ماه مه بعدی، جرج در لباس دوم حضور یافت، با لباس نظامی و آماده جنگ شد. تا ژوئن، واشنگتن به عنوان سرلشکر و فرمانده کل نیروهای استعماری منصوب شد و آماده جنگ برای استقلال بود.

پس از پایان جنگ انقلابی در سال 1783، جرج واشنگتن در سال 1787 به سیاست دعوت شد و به اتفاق آرا رئیس جمهور کنوانسیون قانون اساسی انتخاب شد. دو سال بعد، او رأی وحدت دیگری گرفت، این بار برای اولین بار رئیس جمهور ایالات متحده شد. در ادامه با ما در بخش موفقیت و انگیزشی سایت گرداب جذب همراه باشید تا شما را با 10 سخن ناب و تاثیرگذار او آشنا سازیم.

سخنان ناب از جرج واشنگتن

در مورد صداقت: “من حداکثر چیزی را که در مورد امور عمومی از امور خصوصی است، رعایت می‌کنم، صداقت بهترین سیاست است.”

در مورد دوستی: “با همه مودب باشید، اما با تعداد کمی صمیمی باشید. بگذارید آن چند نفر قبل از اینکه به آن‌ها اعتماد خود را جلب کنید، به خوبی محاکمه شوند. دوستی واقعی مانند یک گیاه در حال رشد است و باید قبل از آن که حقش را داشته باشد، متحمل شوک‌های سختی شود و آن‌ها را تحمل کند.”

به بهانه‌های بد: “بهتر است هیچ بهانه‌ای از یک بدیهی ارائه ندهید.”

درباره آزادی: “لیبرتی، وقتی ریشه می‌دهد، گیاهی با رشد سریع است.”

درباره همدلی: “وقتی فقط یک طرف از داستان شنیده می‌شود و غالباً تکرار می‌شود، ذهن انسان به طرز غیرمعمولی تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد.”

درباره حقیقت: “در نهایت جایی که برای روشن شدن آن زحمت کشیده شود، حقیقت پیروز خواهد شد.”

در مورد جنگ: “من صدای سوت گلوله‌ها را شنیدم و باور کنید، چیزی جذاب در این صدا وجود دارد.”

در مورد عشق: “عشق زیبایی عظیمی است؛ اما مانند همه چیزهای خوشمزه دیگر، مبهم است و وقتی اولین انتقال اشتیاق فروکش می‌کند، مطمئناً این کار را انجام می‌دهد و خیلی وقت‌ها دیرتر، هوشیارتر می شود. این به این معنا است که عشق غذایی بسیار ظریف برای زندگی در تنهایی است، و نباید دورتر از آن باشد که یک ماده ضروری برای آن سعادت زناشویی باشد که ناشی از ترکیبی از دلایل است. “

به خوشبختی: “خوشبختی بیشتر به چارچوب درونی ذهن شخص بستگی دارد تا به افراد خارجی در جهان.”

درباره آمریکایی بودن: «شهروندان از نظر تولد یا انتخاب، از یک کشور مشترک هستند، و این کشور حق دارد محبت‌های شما را متمرکز کند. نام “آمریکایی” که از نظر ملیت به شما تعلق دارد، باید بیش از هرگونه نامگذاری ناشی از تبعیض‌های محلی، غرور عادلانه میهن پرستی را متعالی سازد. “

بیشتر بخوانید:

۱۴ سخن زیبا از نلسون ماندلا اولین رئیس جمهور سیاه پوست آفریقای جنوبی

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست