16 جمله الهام بخش از مارتین لوتر کینگ جونیور
موفقیت و انگیزشی

16 جمله الهام بخش از مارتین لوتر کینگ جونیور کشیش و رهبر جنبش حقوق مدنی

مارتین لوتر کینگ جونیور پیام خود را با عدالت نژادی اعلام کرد تا اینکه در سال 1968 ترور شد.

هیچ وقت فعالیت ممتاز و چشم انداز سر به فلک کشیده دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور را برای ساخت آمریکای عادلانه فراموش نخواهد شد. در این مقاله از مجموعه مقالات انگیزشی سایت گرداب جذب 16 نقل قول الهام بخش از سخنرانی‌ها و نوشته‌های معروف MLK در مورد آموزش، عدالت، امید، استقامت و آزادی آورده شده است که می تواند الهم بخش زندگی شما باشد.

نقل قول الهام بخش از سخنرانی‌ها و نوشته‌های مارتین لوتر کینگ جونیور

 1. هوش به علاوه شخصیت، یک هدف از آموزش واقعی است.
 2. اگر مراقب نباشیم، کالج‌های ما گروهی از تبلیغ کنندگان فکری، غیرعلمی، غیرمنطقی را تولید می‌کنند که با اعمال غیراخلاقی هدایت می‌شوند. مراقب باشید، “برادران!” مراقب باشید معلمان!
 3. صلح واقعی فقط نبود تنش نیست؛ بلکه وجود عدالت است.
 4. علم تحقیق و دین تفسیر می‌کند. علم به انسان دانش می‌دهد که این قدرت است؛ دین به انسان خرد می‌دهد که کنترل است. علم عمدتا با واقعیت‌ها سروکار دارد؛ دین عمدتا با ارزش ها سر و کار دارد. این دو رقیب نیستند.
 5. معیار نهایی یک انسان جایی نیست که در لحظات آسایش و راحتی بایستد، بلکه جایی است که در مواقع چالش و جنجال می‌ایستد.
 6. ما از طریق تجربه دردناک می‌دانیم که ظالم هرگز به طور داوطلبانه داده نمی‌شود، بلکه باید توسط مظللوم طلب شود.
 7. بی عدالتی در هر کجا تهدیدی برای عدالت است، ما در یک شبکه متقابل گریزناپذیر گرفتار شده‌ایم و در یک لباس واحد سرنوشت گره خورده‌ایم. هر آنچه به طور مستقیم بر یک فرد تاثیر بگذارد، به طور غیرمستقیم بر همه تاثیر می‌گذارد.
 8. ما همچنین به این مکان مقدس آمده ایم تا فوری شدن کلمه “از حالا” را به آمریکا یادآوری کنیم. دیگر زمانی نیست که بخواهیم به فکر خنک شدن یا مصرف داروی آرامبخش تدریجی باشیم. اکنون زمان تحقق واقعی وعده‌های دموکراسی است.
 9. تاریکی نمی‌تواند تاریکی را بیرون کند، فقط نور می‌تواند این کار را انجام دهد. نفرت نمی‌تواند نفرت را از بین ببرد، فقط عشق می‌تواند این کار را انجام دهد.
 10. من معتقدم که حقیقت غیر مسلح و عشق بی قید و شرط حرف آخر را می‌زند. به همین دلیل است که حق، به طور موقت شکست خورده، از پیروزی شیطانی قویتر است.
 11. زمان انجام کار درست همیشه مناسب است.
 12. گرایش معاصر در جامعه ما این است که توزیع خود را بر اساس کمبودی که از بین رفته است، قرار دهیم و فراوانی را به دهان بیش از حد خورده طبقات متوسط ​​و بالا فشرده کنیم، تا زمانی که با زائدات خنده بگیرند. اگر قرار است دموکراسی از وسعت معنا برخوردار باشد، لازم است این نابرابری تعدیل شود. این نه تنها اخلاقی است بلکه هوشمندانه است. ما با چسبیدن به تفکر باستانی زندگی انسان را هدر می‌دهیم و تحقیر می‌کنیم.
 13. اگر نمی‌توانید درخت باشید بوی آن باشید. اگر نمی‌توانید بزرگراه باشید، فقط یک دنباله رو باشید. اگر نمی‌توانی خورشید باشید، ستاره باشید. زیرا بر اساس اندازه نیست که برنده شوید یا شکست بخورید. از هرچه هستید بهترین باشید.
 14. وقتی مردم با آن‌چه که درست است گرفتار شوند و بخواهند برای آن فداکاری کنند، هیچ نقطه توقفی برای پیروزی وجود ندارد.
 15. تمام چیزی که ما به آمریکا می‌گوییم این است: “به آن‌چه بر روی کاغذ گفتید عمل کنید.” اگر من در چین یا حتی روسیه یا هر کشور توتالیتر زندگی می‌کردم، شاید می‌توانستم انکار برخی از امتیازات اساسی اصلاحیه اول را درک کنم و خود را به آنجا متعهد کنم. اما در جایی از آزادی اجتماعات خواندم، در جایی از آزادی بیان خوانده‌ام، در جایی از آزادی مطبوعات خواندم، جایی خوانده‌ام که عظمت آمریکا حق اعتراض به حق است.
 16. ما روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. اما واقعاً الان برایم مهم نیست زیرا من در بالای کوه بوده‌ام … من آن‌جا را نگاه کردم و سرزمین موعود را دیده‌ام. ممکن است به آن‌جا نروم، با شما. اما من می خواهم شما امشب بدانید که ما به عنوان مردم به سرزمین موعود خواهیم رسید.
دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه