حتماً بارها شنیده اید که فردی را به عنوان نخبه خطاب کنند. این کلمه معمولاً به کسانی خطاب می­ شود که از نظر قابلیت ها و توانایی ­هایی که دارند، نسبت به باقی افراد جامعه برتری دارند. کامل­ ترین تعریف از نخبه، توسط بنیاد ملی نخبگان کشور و با این توضیح ارائه می شود؛ تنها افرادی که ارزشی افزوده‎ برای کشور داشته باشند و یا با استفاده از توانایی‌های اکتسابی خود، کارآفرینی و یا تولید ثروت کنند، در شمار نخبگان قرار می‌گیرند. یکی از این نخبگان باسابقه کشور، جوانی به نام امیرحسین اشرفی است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ و IT فعالیت می کند.

حوزه فناوری­ های دیجیتال و کلیه مسائل مربوط به آن، از جذابیت بالایی برای طیف گسترده­ای از مردم برخوردار است و بنابراین، شناختن افراد موفق در این زمینه، خالی از لطف نیست. در ادامه این مطلب سعی می­ کنیم تا با معرفی امیرحسین اشرفی و فعالیت­ های جالب توجه او در این زمینه، ببینیم که چرا او را به عنوان یک نخبه معرفی می ­کنند. اگر شما نیز در این حوزه فعال هستید و می­ خواهید به موفقیتی مشابه دست پیدا کنید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

امیرحسین اشرفی کیست؟

امیرحسین اشرفی، متولد سال 1374 بوده و در شهر کرج زندگی می­ کند. این جوان باهوش فعالیت خود را در سال 87 در زمینه آی­تی و دیجیتال مارکتینگ آغاز کرده و حالا به عنوان یکی از بهترین ­ها در این حوزه شناخته می­ شود. او که به گفته خود از همان سال­ های اولیه ورود اینترنت به ایران، با وبلاگ نویسی و طراحی قالب وبلاگ روزهای خود را می­ گذراند، علاقه بیشتری به کار در این حوزه پیدا کرده و تصمیم به تحصیل در این زمینه گرفته است. مالکیت چندین شرکت و استارتاپ معروف از جمله پرشین لیدر، ادگارد، البرزک و شبکه مشهور، باعث شده تا رسانه­های مختلف لقب “نابغه دیجیتال مارکتینگ ایران” را به او بدهند.

اما این تنها رسانه­ ها نیستند که نبوغ امیرحسین را ستایش می­ کنند. فعالیت ­های او حتی مورد توجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس البرز نیز قرار گرفته و در سال 1393، پس از تجلیل از اقدامات موثر او، به عنوان نخبه علمی و فرهنگی معرفی شد. از دیگر موفقیت ­های او، می ­توان به دریافت تندیس زرین رسانه­ های دیجیتال، موفقیت در برگزاری مسابقات برنامه ­نویسی دانشگاه صنعتی شریف و همچنین همکاری در یکی از بزرگ­ترین کنفرانس­ های تبلیغات کشور در دانشگاه تهران اشاره کرد.

فعالیت­ های هلدینگ مهندس اشرفی تنها محدود به داخل کشور نشده و علاوه بر شهرهای تهران و کرج، شاهد گسترش این فعالیت­ ها به کشورهای گرجستان، مالزی و ترکیه نیز هستیم. امیر حسین اشرفی این روزها بیشتر تمرکز خود را به پیشرفت در کار خود گذاشته و فعالیت گسترده­تری را در خارج از کشور آغاز کرده است.

امیرحسین اشرفی کیست؟

سوابق حرفه ­ای و سایر فعالیت ­های امیرحسین اشرفی

یکی از سخت ­ترین کارهایی که یک فرد جوان و بدون داشتن هیچ سابقه حرفه­ ای بتواند انجام دهد، کارآفرینی است. امیرحسین اشرفی، با وجود تمام موانع پیش روی خود، توانسته به عنوان یک کارآفرین برتر و برنامه نویس موفق، شناخته شود. در ادامه، با اصلی­ ترین فعالیت ­ها و سوابق کاری امیرحسین اشرفی آشنا شده و می­ بینیم که در هر یک، چه موفقیت­ هایی کسب کرده است.

بنیانگذاری پرشین لیدر

وب سایت پرشین لیدر، در زمینه دایرکتوری مشاغل و کسب ­و­ کارهای مختلف فعالیت می­ کند. در این سایت، شما می توانید کسب و کار خود را با پرداخت یک حق عضویت، ثبت کرده و به این ترتیب، یافتن آن برای مشتریان شما بسیار ساده­تر خواهد شد. امیرحسین اشرفی درباره راه­ اندازی این پلتفرم موفق، می­ گوید که در دهه 90، تصمیم گرفته که چندین دایرکتوری مختلف را که برای مناطق جغرافیایی مختلف طراحی کرده، با هم ادغام کند و در پی آن، پرشین لیدر شکل گرفته است.

در روزهای ابتدایی فعالیت پرشین لیدر، حق عضویت بسیار ناچیزی از مشاغل دریافت می ­شد و روند فعالیت آن کم کم پیشرفت کرد تا جایی که حالا حتی اپلیکیشن موبایل آن نیز در دسترس قرار گرفته است. حوزه کاری پرشین لیدر، حالا حتی به کشورهای دیگری همچون مالزی، ترکیه و گرجستان نیز گسترش یافته است.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی توسط امیرحسین اشرفی

بعد از این فعالیت پرشین لیدر پیشرفت کرده و نیاز به انجام کارهای جذاب­تر برای کسب ­و ­کارهای معرفی شده در آن، دیده شد، امیرحسین اشرفی تصمیم می ­گیرد تا تبلیغات آن ­ها را برعهده بگیرد. انجام عکاسی و فیلمبرداری از محصولات مختلف این مشاغل از ابتدای فعالیت پرشین لیدر صورت می­گرفت و کم ­کم، این تصویربرداری ­ها مورد توجه افراد بیشتری قرار گرفت. به همین دلیل، تصمیم بر آن شد تا کسب­ و­ کار تازه­ای به آدرس “Famed.ir” برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی ایجاد شود که تنها محتواهای سفارشی برای مشتریان تهیه می ­کند.  

با پیشرفت این سایت تبلیغاتی، کم­کم پایه ­های وب سایت البرزک نیز شکل گرفته و کارهای تبلیغاتی، به طور اختصاصی در این وب سایت ادامه پیدا کرد. بعد از توسعه بیشتر البرزک، کم­ کم کسب­ و ­کار جدیدتری به نام ادگارد شکل گرفت که حالا به طور تخصصی، در زمینه طراحی و راه ­اندازی سایت و اپلیکیشن­ های موبایل برای مشاغل مختلف فعالیت می­ کند.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی توسط امیرحسین اشرفی

فعالیت در زمینه مدلینگ

یکی دیگر از فعالیت های حرفه ­ای امیرحسین شریفی، در زمینه مدلینگ و بازیگری برای برندهای مختلف داخلی و خارجی است. ایشان نه تنها در زمینه فعالیت ­های کاری توانسته­ اند به موفقیت­ های زیادی دست پیدا کرده و به عنوان یکی از بهترین­ ها در زمینه دیجیتال مارکتینگ شناخته شوند، بلکه توانستند به واسطه چهره فتوژنیک خود، برای برندهای زیادی به عنوان مدل عکاسی و پوشاک، و حتی بازیگری نیز فعالیت کند.

برگزاری مسابقات برنامه نویسی دانشگاه شریف

از آنجایی که امیرحسین شریفی فعالیت خود را در دوران جوانی و با سختی ­های خاص خود شروع کرده، همواره می­ خواهد به جوانان دیگر هم برای رسیدن به موفقیت کمک کند. از این رو، تصمیم گرفت تا در سال 1396، با برگزاری یک مسابقه آموزشی برنامه نویسی، فرصتی مناسب برای کسب مهارت های بیشتر و ارتقا دانش فنی برنامه نویسان جوان را در دانشگاه صنعتی شریف تهران، به وجود آورد.

همه فعالیت ­های امیرحسین شریفی در یک نگاه

بیشتر کارهای مهم امیرحسین شریفی را بررسی کردیم اما همه فعالیت ­های این جوان خلاق، تنها در این چند مورد خلاصه نمی­ شود. از این رو در ادامه فعالیت ­های دیگر او را به طور خلاصه بررسی می ­کنیم.

  • متخصص دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا و تبلیغات
  • طراحی وب­سایت و برنامه ­نویسی
  • عکاس، فیلمبردار و گرافیست
  • مالک پلتفرم تبلیغاتی پرشین لیدر
  • بنیانگذار شرکت البزرک
  • بنیانگذار شرکت نرم­افزاری ادگارد
  • فعالیت در زمینه مدلینگ و بازیگری

 امیرحسین اشرفی، یکی از موفق­ترین جوانان ایرانی است که می­ توان از او به عنوان یک الگوی مناسب تلاش و پشتکار نام برد. فعالیت در حوزه ­های مختلف دنیای دیجیتال مارکتینگ و حتی فعالیت ­های متفرقه او، به خوبی به ما ثابت می کند که می توان موفقیت را نه تنها در سنین جوانی، بلکه حتی با کمترین امکانات نیز به دست آورد. تنها کافی است به کار در حوزه ­ای که به آن علاقه دارید، ادامه دهید تا ببینید که درهای موفقیت چگونه به روی شما باز می شود. امیر حسین اشرفی، تنها یکی از هزاران جوان فعال کشور است که توانسته نه تنها خود، بلکه بسیاری دیگر از افراد به واسطه کارآفرینی ­هایش به موفقیت نزدیک کند.

وب سایت شخصی امیرحسین اشرفی Engashrafi.com
اینستاگرام شخصی امیرحسین اشرفی engashrafi

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست