زمانی که از موفقیت حرف می‌زنیم، بیشتر اوقات افراد سن بالایی به نظرمان می‌آیند که پس از سال‌ها تلاش مداوم، به اهداف خود رسیده‌اند. اما این تصور کاملاً اشتباهی است، زیرا هستند دختران و پسران نوجوانی که به واسطه ذهن قوی خود، در همان سنین نوجوانی و جوانی به موفقیت‌های شگرفی دست پیدا می‌کنند. ما در سایت گرداب جذب، به واسطه رسالت خود برای معرفی موفق‌ترین افراد دنیا و آشنایی با راه‌های رسیدن آن‌ها به اهدافشان، امروز می‌خواهیم موفق‌ترین نوجوان‌های دنیا را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم. با خواندن این مقاله، بیش از پیش متوجه می‌شویم برای برداشتن گام‌های رسیدن به موفقیت، هیچ زمانی زود یا دیر نیست.

همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ میلیاردر جوان دنیا و ثروت آن ها

ایستون لاچاپل

یکی از موفق‌ترین نوجوان‌های دنیا، پسری 14 ساله به اسم ایستون لاچاپل است. این جوان، در سن 14 سالگی موفق به انجام اختراعی شد که می‌تواند زندگی افراد معلول را دگرگون کند. این نوجوان، دست رباتیکی را ساخت که به واسطه آن توانست توجه سازمان ناسا را به خود جلب کند. این سازمان از ایستون جوان  دعوت کرد تا به تیم رباتیک ناسا بپیوندد و ایستون لاچاپل نیز بدون درنگ این پیشنهاد را پذیرفته و هم‌اکنون برای ناسا کار می‌کند.

ایستون لاچاپل

جک آندراکا

جک آندراکا که متولد 1995 است، در سن 15 سالگی، اختراعی را به ثبت رساند که تنها در دانشگاه معتبر جانز هاپکینز پذیرفته شد. جک، سنسور جدیدی را برای تشخیص سلول‌های سرطانی اختراع کرد که  نسبت به روش‌های دیگر، مزایای زیادی دارد. این سنسور، ارزان‌تر، قابل اعتمادتر و سریع‌تر از تست‌های موجود دیگر است. اما با این وجود، این اختراع جک آندراکا در ابتدا از طرف 200 آزمایشگاه متفاوت رد شد اما در نهایت، دکتر آنیربان مایترا از دانشگاه جانز هاپکینز این اختراع را پذیرفت.

جک آندراکا

الکس دینز

از جمله موفق‌ترین نوجوان‌های دنیا که در این لیست از او نام می‌بریم، الکس دینز است. این جوان متولد 1997، در سن دوازده سالگی اختراع شگفت انگیزی را برای نابینایان به ثبت رساند. الکس جوان، دستگاه جهت‌یابی به نام “iAid” ساخت که به افراد نابینا در پیدا کردن مسیرشان کمک می‌کند.

الکس دینز

ملاله یوسف زی

به احتمال زیاد، نام ملاله، دختر پاکستانی را شنیده باشید. این جوان که موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شد، در شهر کوچکی از پاکستان به دنیا آمد. مقاله‌ای که این دختر جوان در سن 11 سالگی نوشت، باعث شد تا زمانی که ملاله 15 ساله است، یکی از نیروهای طالبان قصد ترور او را داشته باشد که خوشبختانه از این حادثه جان سالم به در برد. شهری که ملاله در آن زندگی می‌کرد، در تصرف نیروهای طالبان بود و تحصیل در این شهر ممنوع اعلام شده بود.

ملاله در مقاله‌ای که آن را برای پایگاه خبرگزاری بی‌بی‌سی‌ نوشت، از آرزوی زنان و دختران این شهر برای ادامه تحصیل می‌گوید. ملاله یوسف زی، یک فعال حقوق بشر و حقوق کودکان، و همچنین عضو کمپین تحصیل دختران در پاکستان است.

ملاله یوسف زی

آنه فرانک

نفر بعدی از لیست موفق‌ترین نوجوان‌های دنیا، یک نویسنده خلاق است. آنه فرانک، از جمله جوانانی است در زمان اشغال هلند توسط آلمان نازی، در این کشور زندگی می‌کرد و با نوشتن خاطرات روزانه خود از آن روزها، به شهرت جهانی رسید. خانواده فرانک، طی اشغال هلند در مخفیگاهی سکونت داشتند که سرانجام برملا شده و توسط ارتش گشتاپو دستگیر می‌شوند. آنه فرانک در اثر بیماری حصبه، چند ماه قبل از اتمام جنگ، درگذشت اما پدرش، خاطراتش را که با نام “خاطرات یک دختر جوان” شناخته می‌شود، منتشر کرد. این کتاب به چندین زبان دنیا ترجمه شده است.

آنه فرانک

الیف بیلگین

نفر بعدی لیست نیز، یک مخترع است. الیف بیلگین جوان، دختر 16 ساله ترکیه‌ای است که توانست با اختراع فرآیندی، پوست موز را به بیوپلاستیک تبدیل کند. این اختراع که تا حد زیادی می‌تواند از آلودگی‌های مربوط به مواد نفتی کم کند، در سال 2013 جایزه علم در عمل را به دست آورد.

الیف بیلگین

بویان اسلات

بویان اسلات، با ذهن خلاق خود، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این جوان، در سن 18 سالگی، طرحی را برای پاکسازی زباله‌های پلاستیکی اقیانوس‌ها ارائه داد. در این طرح، زباله‌ها به کمک جریان‌های اقیانوسی پاک می‌شوند.

بویان اسلات

لوئی بریل

تا به حال به این فکر کرده‌اید که خط بریل، خط مختص افراد نابینا و کم بینا، از کجا آمده و توسط چه کسی اختراع شده است؟ این سیستم، توسط یک نوجوان 15 ساله که خودش بینایی‌اش را در سن پایین از دست داده بود، اختراع شد. لوئی بریل که در سن 3 سالگی بینایی چشمانش را در اثر یک سانحه از دست داده بود، هیچ گاه ناامید نشده و با این اختراع، کمک زیادی نه تنها به خود، بلکه به تمام افراد نابینایی که تحصیل را دوست داشتند، انجام داد. لوئی بریل، با تلاش مداوم خود توانست بورسیه تحصیلی معتبر موسسه سلطنتی جوانان نابینا را به دست آورد.

لوئی بریل

در این مقاله شما را با موفق‌ترین نوجوان‌های دنیا و موفقیت های این افراد آشنا ساختیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر قصد دارید به صورت جامع با بیوگرافی افراد موفق در سراسر جهان و موفقیت هایشان آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا کتاب زندگینامه افراد موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خربداری نمایید و از خواندن آن لذت ببرید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست