10 راز جذاب و شگفت انگیز درباره‌ دوئین جانسون (راک)
موفقیت و انگیزشی

10 راز جذاب و شگفت انگیز درباره‌ دوئین جانسون (راک)

از لقب شرم آور کودکی او تا داستان خال کوبی‌هایش، در این مقاله از گرداب جذب شما را با برخی از حقایق در مورد دوئین جانسون کشتی گیری که به ستاره هالیوود تبدیل شده، آشنا خواهیم ساخت. پس با ما همراه باشید.

تعداد کمی از افراد سختی های زیاد قلمروها حرفه‌ای  مانند دوئین جانسون “راک” را داشته‌اند. در دنیای کشتی او را “بزرگ” و “قهرمان مردم” می شناسند و در دنیای فیلم، فیلم‌های او حداقل 10 میلیارد دلار درآمد در سراسر جهان داشته وی کی از محبوب ترین چهره های هالیوودی به شمار می آید.

علاوه بر این، کتاب زندگی نامه او به نام The Rock Says، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد و کفش ورزشی Project Rock با Under Armour در کمتر از 24 ساعت به فروش می‌رسد. همه این‌ها به او کمک کرده تا دو سال پیاپی با تخمین 87.5 میلیون دلار در سال 2020 در لیست پردرآمدترین بازیگران مجله فوربس قرار بگیرد. جانسون 4_6 فوت، 277 پوندی خودش می گوید که او “زندگی وحشیانه Forrest Gump-ian   را داشته است.”

در ادامه شما با 10 واقعیتی که ممکن است در مورد پسری که او را “Most Electrifying Man in All of Entertainment  نامیده‌اند، آشنا خواهید شد.

نام مستعار دوئین در دوران کودکی “دیویی” بود

دوئین جانسون قبل از اینکه به عنوان “The Rock” شناخته شود، نام مستعار بسیار متفاوتی داشت که با آن  بزرگ  شد. به گفته خودش در دوران کودکی بسیار دست کم گرفته شده و بارها مورد تمسخر قرار گرفته است. وی افزود: “برای سال ها، وقتی والدین من در مقابل دختران یا دوستانم یا هر کسی که به خانه ما می‌آمد، آن‌ها من را اینطور صدا می‌کردند،” هی ، دیوی!” اینطور نیست که یک اسم قدرتمند باشد و مردم هم تعجب می‌کردند.

نام مستعار دوئین در دوران کودکی "دیویی" بود

دوئین جانسون می‌خواست مامور سیا شود

جانسون چشم امید داشت که به یک عامل اصلی جرم و جنایت تبدیل شود، امیدوار بود که برای آژانس اطلاعات مرکزی کار کند، اما یک مانع قانونی باعث این کار شد. جانسون در سال 2018 در اینستاگرام خود این پست را ارسال کرد: “استاد و مشاور دادگستری کیفری من (دکتر پل کرامول) من را متقاعد کردند که بهترین عملی که می توانم برای آژانس داشته باشم کسی است که دارای مدرک حقوق است.

وی نوشت: “من فکر می‌کردم که این یک ایده عالی است، تا زمانی که فهمیدم هیچ دانشکده حقوقی قابل احترامی هرگز اجازه نمی‌دهد من با انبوهی از نمرات بد وارد آن‌جا شوم”. ولی جانسون در آخر توانست، از دانشگاه میامی با لیسانس تحصیلات عمومی در جرم شناسی و فیزیولوژی فارغ التحصیل شود.

او در مسیر تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای بود

بعد از اینکه یک معلم دبیرستان او را ترغیب کرد که فوتبال بازی کند، متوجه شد که در زمین نیز مهارت دارد، به سرعت عالی‌تر می‌شود و بورس تحصیلی کاملی را در کالج برتر فوتبال، دانشگاه میامی کسب می‌کند.

 GQ گزارش داد که مربی به او گفت که  در راه رسیدن به NFL عالی عمل کرده است. “بنابراین در ذهن من، این بود. من بلیط خود را گرفته‌ام.” او به مجله گفت: “من الان  فقط دارم در مورد آن فکر می کنم. من می توانم از پس آن بر بیایم، درآمد کسب می‌کنم، پدر و مادر من می توانند از آپارتمان خود خارج شوند این همین است.” اما اوضاع کاملاً به همین منوال پیش نرفت.

جانسون گفت، پس از آسیب دیدگی، “من خیلی تلاش کردم و افسرده شدم.” او برای تیم کلگری (Calgary Stampeders) استمپید بازی کرد اما دو ماه بعد از آن جدا شد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ رازی که ممکن است درباره فیلم گرگ وال استریت ندانید

جانسون در پایین ترین سطح خود، تنها 7 دلار در کیف پول خود داشت

 وی پس از رفتن از تیم فوتبال در سال 1995، به میامی آمد و به پدرش در تمپا فلوریدا زنگ زد تا بیاید که او را همراه خود ببرد. در حالی که آن‌ها در Interstate-75 بودند، جانسون تعجب کرد که چقدر به نام خود احتیاج دارد. “کیف پولم را بیرون آوردم و دیدم که من تغییر کردم. او به Esquire گفت: یادم می‌آید فکر کردم … هرچه دارم هفت دلار است ولی در آن زمان من خیلی بیشتر می‌خواستم‌.

او خود را با وارن ساپ مقایسه کرد که چند سال قبل او را از موقعیت خود در میامی شکست داده بود و به تازگی قرارداد یک میلیون دلاری را بسته بود. جانسون گفت: “این مانند موفقیتی بود که من آن را خیلی بد می‌خواستم آن را به دست آورم و سال‌ها آنقدر کار می‌کردم که  برای من و در اطرافم اتفاق  افتاد.” و من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد. اصطلاح “هفت دلار” معنی زیادی دارد.  وی بعداً با شرکت تولیدی خود Seven Bucks Production نام نهاد.

جانسون در پایین ترین سطح خود، تنها 7 دلار در کیف پول خود داشت

پدر و پدربزرگش هم کشتی‌گیر بودند

جانسون اولین کشتی‌گیر نسل سوم WWE شد، میراثی که از پدربزرگش به او رسیده بود. پدرش، راکی ​​جانسون متولد نوا اسکوشیا، معروف به “مرد روح”، سپس قبل از ازدواج با دختر مائیویا از او کشتی یاد گرفت.

نیویورک تایمز نوشت: هنگامی که راکی ​​در سال 1991 بازنشسته شد، شروع به آموزش دادن پسرش کرد و هنگامی که جانسون کوچکتر در سال 1996 برای اولین بار در WWE ظاهر شد ، پدرش گاهی دیده می‌شد “وقتی که به نظر می‌رسید به دردسر افتاده است به داخل حلقه می‌پرید و از پسرش دفاع می کند.”

جانسون جایزه Trailblazer انجمن منتقدان هالیوود خود را در سال 2021 به پدرش اختصاص داد و گفت: “هر چقدر رابطه ما پیچیده بود … او یک دنباله دار واقعی بود. زیرا کاری که دنباله روها انجام می‌دهند این است که آن‌ها رفتار مردم را تغییر می‌دهند و این همان کاری بود که او انجام داد.  او همه تلاش خود را انجام داد تا مردم را خوشحال به خانه بفرستد.

جانسون یک برنامه 10 تا 12 ساله برای تبدیل شدن به مرد برتر هالیوود تنظیم کرد

در یک چشم به هم زدن، به نظر می ‌رسید که جانسون ناگهان در صدر صنایع کشتی و فیلم قرار گرفته است، اما در واقع، این بخشی از یک برنامه محاسبه شده طولانی بود.

وی در یک ویدیوی اینستاگرام در سال 2020 گفت: “من از 29 سالگی بی سر و صدا از کشتی حرفه ای بازنشسته شدم.”من به عنوان یک کشتی‌گیر حرفه‌ای باورنکردنی‌ترین دویدن را داشتم.” هر شب که او آن‌جا کشتی می‌گرفت، هدف او سرگرمی بود، نه لزوماً بردن بنابراین کاملاً منطقی بود. وی توضیح داد: “من می‌خواستم یک زندگی واقعی طولانی مدت داشته باشم که دارای وزن و دارای ارزش باشد.”

بنابراین وی کار را حرفه‌ای دنبال کرد، با مربیان بازیگری کار کرد و برنامه‌ای 10 تا 12 ساله را تنظیم کرد. “من می‌خواستم از نظر قرعه کشی در گیشه مرد شماره یک در جهان هالیوود باشم.” او کاملاً آگاه بود که موفقیت کشتی در صفحه معنایی ندارد. جانسون گفت، “من واقعاً عصبی بودم”، و اولین نقش اصلی خود را در سریال عقرب شاه در سال 2002 انجام دادم. در این راه، او مجبور به انتخاب جسورانه‌ای شد و از شر افرادی که در یک صفحه نبودند خلاص شد.

به گفته دوئین جانسون: “من مهمترین و سختترین تصمیم را گرفتم و آن این بود که کار خودم را انجام دهم تا کسی باشم که مطابق با هالیوود نباشم. در عوض، من تصمیم گرفتم که مرد خودم باشم و سرانجام هالیوود با من مطابقت خواهد داشت. “

خال کوبی در پشت، سینه و بازوی چپ دوئین جانسون 60 ساعت طول کشید

در سال 2003، جانسون سفری به هاوایی داشت تا میراث خانوادگی خود را توسط یک هنرمند خال‌کوبی تاهیتی به اسم  Po’oini Yrondi،  روی بدن خود نقاشی کند.

قبل از شروع کار، جانسون و او با هم گفتگو و دعا کردند. خود خال کوبی 60 ساعت به طول انجامید که آن به سه جلسه 20 ساعته تقسیم کردند و طراحی دقیق بیانگر “همه مواردی هستند که برای من مهم و به آن‌ها  علاقه زیادی دارم .” از جمله این نمادها، برگ‌های نارگیل به نمایندگی از یک جنگجوی ارشد ساموآ، خورشید برای خوش شانسی، دو چشم اجداد که به جانسون نگاه می‌کنند و یک پوسته لاک پشت برای دفع ارواح شیطانی است. همچنین بخشی از طراحی نمادی است که سه نفر را در یک نفر نشان می‌دهد تا پیوند بین او، همسر و دخترش را نشان دهد. (او اکنون دو دختر دیگر دارد.)

خال کوبی در پشت، سینه و بازوی چپ دوئین جانسون 60 ساعت طول کشید

او برای گرفتن عکس‌های سلفی رکورد جهانی گینس را در اختیار دارد

درباره چند وظیفه‌ای صحبت کنید! جانسون در حالی که در اولین نمایش فیلم San Andreas در لندن در سال 2015 حضور داشت، موفق شد یک شاهکار دیگری را خلق کند. آن هم رکورد ثبت رکورد جهانی گینس برای بیشترین عکس‌های سلفی گرفته شده در عرض 3 دقیقه، کاری که با 105 طرفدار انجام داد.

مقامات در دسترس بودند تا اطمینان حاصل کنند که هر عکس شامل صورت و گردن کامل سوژه‌ها بوده و در کانون توجه قرار گرفته‌اند (تعدادی رد صلاحیت شدند). اما در پایان، جانسون این عنوان را به دست آورد و در اینستاگرام پست گذاشت. ” نمایش جهانی سان آندریاس و بازنویسی کتاب‌های ضبط شده را همه در یک شب انجام داد. #MicDropBoom #NewSelfieKing. ” (این رکورد بعداً توسط دونی والبرگ و در سال 2018 توسط شخصی به نام جیمز اسمیت شکسته شد.)

تیم برتون دوئین جانسون را برای نقش ویلی وانکا در نظر گرفته بود

قبل از اینکه جانی دپ قرارداد را برای بازی در نقش ویلی وانکا در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی در سال 2005 ، ببندد، تیم برتون جانسون را در نظر گرفتند.

وی در یک پست اینستاگرامی نوشت: “یادم می‌آید که فکر می‌کردم، مقدس هستم، اما این برای سال ها پیش بود که من تازه شروع به کار در هالیوود کردم، بدون هیچ بنیادی از قدرت گیشه جهانی یا هیچ تجربه واقعی بازیگری حتی برای از بین بردن آن.” وی افزود که دپ “بزرگترین ستاره جهان” در آن زمان بود بنابراین “این واقعیت که تیم حتی مرا در نظر نگرفت، مطمئناً برای من به معنای جهنم بود.

وارد شدن به تجارت بدون هیچ ایده ای که آینده در انتظار آن است. ” او این خاطره را در تابستان سال 2020 در حالی که فرزندانش را با فیلم اصلی 1971 ویلی وانکا و کارخانه شکلات آشنا تعریف کرد. وی گفت: “آن‌ها این کار را دوست داشتند و اکنون کاملاً انتظار دارند که من یک اتاق پر از شکلات و آب نبات تحویل دهم.” او افزود: از لحظه درهایی کشویی ( یک اصطلاح که یعنی: تغییر مسیر از لحظاتی به ظاهر بی نتیجه به سمت رویدادهای آینده) “من همیشه یک لیوان به خواب‌هایی که تحقق نمی‌یابند بلند می‌کنم، زیرا بعضی اوقات آن‌ها بهترین چیزی هستند که هرگز اتفاق نیفتاده‌اند.”

آیا دوئین جانسون در نظر دارد که برای ریاست جمهوری خود را کاندید کند؟

آیا او با بررسی و تجربیات خود سرانجام می‌تواند به دنیای سیاست برود؟ شاید. جانسون در فیلم Young Rock   که در مورد زندگی او می‌باشد و در آن جانسون در سال 2032 خود را برای ریاست جمهوری کاندید می‌کند. در واقع، در سال 2017، او گفت: “اگر این چیزی باشد که مردم می خواستند، من در آینده نامزد ریاست جمهوری را در نظر خواهم گرفت. واقعا منظور من این است و من به هیچ وجه با جواب خود لوس نیستم. این تنها باری نبود که او به کاخ سفید ابراز علاقه می‌کرد.

وی در سال 2016 به GQ گفت: “من نمی‌توانم انكار كنم كه تفكر در مقام استاندار بودن یا تصور رئیس جمهور بودن جذاب است.” فراتر از آن، این فرصتی برای تأثیر واقعی بر زندگی مردم است، اما بسیاری از کارهای دیگر وجود دارد که من می‌خواهم ابتدا آن ها را انجام دهم. “

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست