10 راز موفقیت از زبان بیل گیتس
موفقیت و انگیزشی

5 راز مهم که درباره بیل گیتس خالق شرکت مایکروسافت نمی دانید

از خریدهای گرانقیمت قیمت بیل گیتس گرفته تا نحوه آشنایی با همسرش ملیندا، در این مقاله از سری مقالات انگیزشی سایت گرداب جذب شما را با برخی از حقایق در مورد میلیاردر مایکروسافت آشنا خواهیم ساخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

در سال 1975، یک برنامه نویس جوان به نام بیل گیتس از دانشگاه هاروارد انصراف داد و شرکتی به نام “Micro-soft” را با دوست کودکی خود پاول آلن تاسیس کردند. این شرکت با نوآوری‌های در فناوری، اشتیاق در محاسبات، به موفقیت های چشمگیری دست یافت. در اینجا نگاهی می‌اندازیم به هفت واقعیت در مورد بنیانگذار مشهور مایکروسافت. پس با ما همراه باشید.

بیل گیتس از کودکی خیلی باهوش بود

گیتس وقتی تنها هشت سال داشت دایرة المعارف را حفظ کرد، اما شاید بزرگترین کار خود را وقتی که یازده ساله بود در كلاس كلیسا انجام داد. کشیش دیل ترنر هر ساله شاگردان خود را به چالش می‌کشید تا فصل‌های 5 الی 7 کتاب متیو (Matthew) را حفظ کنند و افرادی که این کار را انجام می دادند، می‌توانستند در رستوران Space Needle  شام بخورند. هنگامی که نوبت بیل شد، او توانست متن تقریبا ۲۰۰۰ کلمه‌ای را بدون خطا بخواند و همه را متحیر ساخت. در حالی که سرانجام از بین ۳۱ نفر همکلاسی‌های خود تنها بیل توانست این کار را بدون عیب و نقص انجام دهد.

مایکروسافت اولین شغل تجاری گیتس و آلن نبود

آنها به عنوان اعجوبه‌های رایانه در دبیرستان Lakeside، برنامه حقوق و دستمزد را برای شرکتی به نام Information Sciences Inc نوشتند. اندکی پس از آن، این دو نفر  به ایده ای برای ساده سازی روند اندازه‌ گیری جریان ترافیک، فکر می‌کردند. تحت قالب موجود، هر زمان كه ماشین عبور كند، یك لوله حساس به فشار توالی را به نوار كاغذی می‌زد كه نتایج بعداً به كارت‌های رایانه رونویسی می‌شد.

پس از جمع آوری 360 دلار برای تراشه ریزپردازنده، گیتس و آلن کامپیوتر “Traf-O-Data” خود را برای خواندن و تجزیه و تحلیل نوارهای کاغذی تهیه کردند. اگرچه Traf-O-Data به طور کلی کار می کرد، اما کارآفرینان تازه کار فهمیدند که در مورد ساختن این نوع ماشین‌ها بسیار بیشتر از نحوه فروش آن می‌دانند. آلن از آن زمان به عنوان تجربه‌ای ارزشمند درباره اهمیت مدل تجاری به این کار اشاره کرده است.

بدون کمک یک رقیب، کار او می توانست کاملاً متفاوت رقم بخورد

در سال 1980 توسط IBM برای توسعه یک سیستم عامل 16 بیتی برای رایانه شخصی جدید خود، گیتس غول های رایانه را به Gary Kildall از Digital Research Inc ارجاع داد. با این حال، هنگامی که نمایندگان IBM ظاهر شدند، Kildall در پرواز هواپیمای خود بود، همسر و شریک تجاری او، Dorothy ، از امضای توافق نامه عدم افشای تصمیم جلوگیری کردند.

گیتس که متوجه شد فرصتی از دست می رود، یک سیستم عامل مشابه را از شرکت دیگری اجاره کرد و آن را به عنوان DOS برای IBM دوباره بسته بندی کرد. این پیشرفت زمینه را برای مایکروسافت فراهم کرد تا از طریق MS-DOS و سپس ویندوز، به نام اصلی سیستم عامل های رایانه تبدیل شود. همین امر باعث شد که بیل 31 سالگی میلیاردر شود.

بیل گیتس در مایکروسافت با همسرش ملیندا آشنا شد

ملیندا فرنچ، که اخیرا از دانشگاه دوک فارغ التحصیل شده بود، در یک  شام عادی که در نمایشگاه تجاری نیویورک برگزار شد، با بیل  همدیگر را ملاقات کردند و او آن را به عنوان خنده دارترین خاطره به یاد می‌آورد. چند ماه بعد آنها در پارکینگ مایکروسافت از مسیرهای مختلف عبور کردند و گیتس  در عرض دو هفته از او خواستگاری کرد.

 ملیندا  با انتقاد از او، اظهار داشت که  نمی داند در طی دو هفته چه کاری انجام می‌دهد، اما وقتی یک ساعت بعد گیتس تماس گرفت و خواستار ملاقات در آن شب شد، کار خود را رها کرد و درخواست او را پذیرفت. روابط آن‌ها برای سال‌ها به صورت مخفیانه در شرکت ادامه داشت، اما با نامزدی در سال 1993 همه افراد از ارتباط آن‌ها خبردار شدند و این زوج در سال 1994 در هاوایی ازدواج کردند.

خرید‌های گرانبهایی که بیل انجام داده است

در راس این لیست  او 36 میلیون دلار برای  نقاشی “گمشده در بانک‌های بزرگ” وینسلو هومر پرداخت کرده است و 30 میلیون دلار برای یک مجله لئوناردو داوینچی معروف به Codex Leicester پرداخت کرد. وی همچنین 21 میلیون دلار برای یک هواپیمای شخصی هزینه کرده است،  این ها هزینه قابل توجه برای مردی با این همه تجارت جهانی می‌باشد.

بیل گیتس همچنین املاک و مستغلات در مدنیه، واشنگتن دارد. خانه بیل با ارزش بیش از 120 میلیون دلار و ملقب به ” Xanadu 2.0″است. این غول 66000 فوت مربع دارای یک ساحل اختصاصی، یک سینمایی خانگی Art Deco، یک استخر 60 فوت با  یک سیتم صدای زیر آب و یک اتاق ترامپولین می‌باشد.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست