معرفی کتاب قدرت در درون ماست اثر لوئیس ال هی را بنگرید. با آموزه های این کتاب قدرتمند آشنا شوید و با استفاده از آن بر مشکلات خود در زندگی غلبه کنید.

«کتاب قدرت در درون ماست» یکی از آثار ارزشمند خانم لوئیس ال هی سخنور و مشاور معنوی کلیسا می باشد. این کتاب بر اساس یافته های درونی نویسنده نوشته شده است. لوئیس ال هی پس از مبتلا شدن به بیماری سرطان توانست آموزه های تئوری چند ساله خویش را به عمل در اورد و دانش عملی را به بیمان خود ارائه دهد. با کتاب صوتی همراه باشید و کتاب قدرت در درون ماست را بهتر بشناسید. 

کتاب صوتی پیشنهادی؛ چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم، جول اوستین

لوئیس ال هی نویسنده کتاب قدرت در درون ماست

لوئیس ال هی پس از مبتلا شدن به بیماری سرطان فلسفه موفق فکری خویش را کشف می کند. او زندگی کودکی و نوجوانی خود را در فقر و نداری و یاس پشت سر می گذارد. سپس با بازرگانی موفق ازدواج می کند. از نظر ظاهری زندگیش نسبت به قبل تغییر می کند. اما دگرگونی بزرگ و تحول درونی او 14 سال پس از زندگی مشترکش اتفاق می افتد.

برای آشنایی بیشتر با افراد موفق بخوانید ؛  بیوگرافی مژگان روستایی پرورش دهنده کروکودیل 

کتاب قدرت در درون ماست

زمانی که لوئیس ال هی به بیماری سرطان مبتلا می شود از عمل جراحی و داروهای شیمیایی برای مداوای خود استفاده نمی کند. وی طی چندین سال مشاوره و سخنرانی در کلیسا و مطالعه تاثیر عقاید و باور های انسان بر روی بهبودی زندگی به این نتیجه می رسد که درون هر فرد نیرویی بزرگ وجود دارد که اگر به خدمت گرفته شود، با استفاده از آن می توان کارهای بسیار بزرگی را انجام داد. بنابراین از نیروی درون برای مداوای خود بهره می گیرید.

بخش عمده و مستقل کتاب قدرت در درون ماست مطرح کردن نیرویی است که در درون هر کس وجود دارد و با استفاده از آن می توان هر مانعی را از مسیر پیشرفت و موفقیت برداشت. بر اساس گفته این کتاب در درون هر فرد منبعی سرشار از انرژی نهفته است که اگر به صورت موثر به خدمت گرفته شود، می توان بیماری های صعب و العلاج را درمان کرد، با استفاده از قدرت درون می توان هر ناممکنی را ممکن کرد.

می توان ثروتمند و پولدار شد، می توان خوشبخت و سعادتمند زندگی کرد، می توان به آرامش روحی روانی رسید، می توان قله موفقیت را در هر زمینه ای کسب کرد. به طور کلی با استفاده از قدرت درونی هر فرد می تواند توانگری را به تمام معنای کلمه کسب کند. معرفی کتاب قدرت در درون ماست ، را با فلسفه این کتاب دنبال کنید. 

فلسفه کتاب قدرت در درون ماست

فلسفه کل گرایی ، تسلط بر خویشتن و بازگشت به خویشتن از مباحثی است که در کتاب قدرت  در درون ماست بر آن ها تاکید شده است.  در این کتاب به بهداشت روانی نیز تاکید فراوان شده است.

بهداشت روانی چیست؟

بهداشت روانی به تامین و حفظ سلامتی روانی فردی و اجتماعی گفته می شود، به گونه ای که فرد بتواند کارهای روزانه خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد، رفتاری به هنجار داشته باشد و ارتباطی موثر با اعضای خانوده خود و جامعه داشته باشد. بهداشت روانی اصولی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنم.

اصول بهداشت روانی

  • احترام فرد به خود و دیگران
  • شناسایی محدودیت ها در درون خود و دیگران
  • دانستن ای حقیقت که رفتار انسان معلول عوامل دیگر می باشد
  • آشنایی به این موضوع که رفتار هر فردی تابعی از تمامیت وجود اوست
  • شناسایی نیازها و محرک هایی که سبب ایجاد رفتار و اعمال انسان می شود.

در کتاب قدرت در درون ماست نکاتی راز گونه و مبهم وجود دارد که خواننده را به تفکر ، دقت و توجه کردن دعوت می کند.

تاکید کتاب قدرت در درون ماست، بر؛

ارئه مفهومی کلی از مثبت گرایی و به کاربردهای آن ، تاکید بر تلقینات مثبت ، اهمیت عشق به خویشتن ، لزوم کنترل فکر و توانایی حالت و قوام دادن به آن و … اصولی است که کتاب قدرت در درون ماست به آن ها تاکید مکرر داشته است. در ادامه معرفی کتاب قدرت در درون ماست با مفهوم قدرت آمده است.

مفهوم قدرت 

قدرتی نامحدود و بی پایان تمام جهان و درون ما را در بر گرفته است که با استفاده از آن می توان هر مشکلی را رفع و به هر هدفی که خواهانش هستید، برسید. این نیروی درونی را با مفاهیم چون؛ قدرت، شعور،  ذهن نامحدود، قدرت برتر، خدا، شعور جهانی، آگاهی کل، شعور درون، شعور باطنی می شناسیم. خواننده محترم کتاب قدرت درون هرکدام از این مفاهیم را پسندید برای قدرت درون مد نظر خانم لوئیس ال هی به کار می برد. بخشی از مقدمه کتاب قدرت در درون ماست در ادامه آمده است.

مقدمه کتاب قدرت در دورن ماست

نویسنده در مقدمه این کتاب چنین می گوید؛ «من شفا دهنده نیستم و کسی را شفا نمی دهم ، بلکه شاید بتوانم ، در راه کشف درون ،پله ای برای موفقیت شما باشم. در آموزش هایم عشق به خویشتن را یاد می دهم. تا در سایه عشق به خود دریابید که چه موجود فوق العاده ای هستید. به شما می آموزم که در قبال زندگی خود مسئول هستید. من به شما یاد می دهم که انرژی (شعور و توانایی) درونی خود را کشف کنید و مشکلات و سختی ها را از سر راه موفقیت خود بردارند. در این صورت شما بدون توجه به موقعیتی که در آن هستید، به خود عشق می ورزید. یاد می گیرید که با وجود مشکلات زندگی چگونه می توان خوشبخت و موفق زندگی کرد».

«زمانی که مردم خود را بیشتر دوست بدارند ، بیشتر پیشرفت می کنند ، احساس بهتری دارند ، شغل و پول مورد نظر را زودتر به دست می آورند ، روابط آن ها بهبود و تقویت می یابد ، روابط منفی حذف و روابط مثبت جایگزین آن ها می شود».

عشق به خود ساده است، به تجربه دریافته ام که ساده ترین نکات، کامل ترین آن ها می باشد. اساس جهان برعشق بنا شده است.  لوئیز ال هی

عشق چیست؟

عشق قدردانی و درکی عمیق است. منظور از عشق درک ارزش وجودی انسان و تقدیر و تشکر از آن است. زمانی که عاشقانه خود را دوست داریم ، تمامیت وجود خود را باید بپذیریم، ضعف ها، کاستی ها، نداشته ها، محدودیتها و محرومیت ها، اعمالی که به درستی انجام نداده ایم، پریشانی ها و همچنین تمام امتیازهای مثبت و فوق العاده خود را بپذیریم و همه را با هم جمعاً به صورت کلی به هم پیوسته و واحد بدانیم و بی قید و شرط این مجموعه به هم پیوسته را دوست بداریم.

اغلب ما تا وزن کم نکنیم ، تا شغل خوبی نیابیم ، تا حرفه خود را ارتقاء ندهیم خود را دوست نمی داریم و برای خود ارزش و احترام قائل نیستیم. در این موارد ما باید عوض شویم. همه باید خود را همان گونه که هستند نه آن گونه که باید باشند ، دوست بدارند. دوست داشتنی بی قید و شرط و بی حد و مرز برای بهبود و ارتقاء زندگی نیاز است.

در درون هر یک از ما نیرویی نهفته است که اگر راه به فعلیت درآوردن آن را بدانیم ، خواهیم توانست به همه خواسته ها و آرزوهای خود دست یابیم. قدرت درون را با عشق به خود ، دیگران ، خداوند ، سایر جانداران و همه ممکنات عالم می توان به فعلیت درآورد و از آن بهره مند شد. پس چه زیباست که یاد بگیریم به خود و دیگران عشق بورزیم و دنیا را عاشقانه بنگریم. 

در رابطه با معرفی کتاب قدرت در درون ماست اثر لوئیز ال هی نظر و عقیده خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست