رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف
موفقیت و انگیزشی

رسیدن به استقلال مالی و به زانو درآوردن قانون پارکینسون

اندیشه ثروت را در سر بپرورانید. برای رسیدن به آن تلاش کنید. رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف را از برایان ترسی بیاموزید و از نطر مالی مستقل شوید.

پول همچون غذا است. در صورتی که آن را داشته باشید ، به آن فکر نمی کنید. اگر آن را برای مدتی از دست بدهید ، به چیز دیگری فکر نمی کنید. در کتاب های مقدس گفته شده که عشق به پول ریشه همه بدی ها است. نگفته که پول داشتن بد است. لطفاً این دو موضوع را با هم قاطی نکنید. رسیدن به استقلال مالی و داشتن پول یک موضوع است و عشق به پول و غوطه ور شدن در هوس پول موضوعی دیگر است.

کم بودن پول مشکلات زیادی را برای زندگی، سلامت ، آرامش و احساسات افراد ایجاد می کند. پول دار شدن آسان است. به شرطی که قوانین پول دار شدن را به کار ببرید. خیلی ها توانسته اند به استقلال مالی برسند. پس شما هم می توانید برای رسیدن به استقلال مالی تلاش کنید.

برای پرورش روحی و روانی ، کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی پیامبر و دیوانه جبران خلیل جبران

چرا برخی پول دار نمی شوند؟

همه پول دار شدن را می خواهند. اما خیلی ها از این نعمت بی بهره اند. میلیون ها نفر در جهان در فقر و نداری به سر می برند. آن ها هیچ تلاشی برای بهتر شدن اوضاع مالی  و رسیدن به استقلال مالی انجام نمی دهند.

از این صفحه دیدن کنید ؛ کتاب صوتی مصلح الدین ، زندگی نامه سعدی شیرازی

 به سه دلیل برخی افراد پول دار نیستند؛

هیچ گاه این فکر که آن ها هم می توانند ، پول دار شوند به ذهن شان خطور نکرده است. این افراد هیچ گاه نمی توانند ، تصور کنند که می توانند ، میلیونر شوند. پس تلاشی برای برای به دست آوردن پول انجام نمی دهند. این گروه مسیر ثروتمند شدن را هیچ گاه شروع نمی کنند. بنابراین در فقر و نداری برای همیشه به سر می برند. رسیدن به استقلال مالی در تفکر آن ها جایی ندارد.

دومین دلیل این است که برخی ها اندیشه ثروت را در سر می پرورانند. اما هیچ گاه تصمیم محکم و قاطع برای میلیونر شدن نمی گیرند. این افراد مسیر را شروع می کنند. اما در قدم اول رسیدن به استقلال مالی شکست می خورند.

دلیل سوم؛ برخی اندیشه میلیونر شدن دارند. شروع کار را به بهانه های مختلف به عقب می اندازرند. این قدر کار را عقب می اندازند که هیچ گاه به مرحله شروع نمی رسند.

از این صفحه دیدن نمایید ؛ هنر عشق ورزیدن از بیان اریک فروم

همه افراد موفق در زمینه مالی برنامه های بلند مدت؛ 20، 30 و 40 ساله برای کار خود می ریزند. آن ها افق بلندی برای کار خود دارند. هر کسی که از افراد موفق پیروی کند و راهی که آن ها رفته اند را طی کند، پول دار می شود. شما هم شامل همه افراد می شوید. رسیدن به استقلال مالی را هدف اصلی زندگی خود قرار دهید.

رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف

برای رسیدن به ثروت قرار نیست که فامیل ثروتمند شما فوت کند و ثروتش به شما برسد. جایی گنجی هم گیرتان نمی آید. قرعه کشی هم برنده نمی شوید. بلکه برای پول دار شدن باید، هدف داشته باشید. کار کنید. باید برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید. تصمیم قاطع  برای اجرای برنامه بگیرید. باید متعهد شوید که  که موفق می شوید. باید با مشکلات بجنگید.  باید پس انداز و سرمایه گذاری داشته باشید. با انجام این کارها رسیدن به استقلال مالی را تجربه خواهید کرد.

برای رسیدن به ثروت باید گام های زیر را بپیمائید.

رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف

رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف

ارزش های مالی خود را تعیین کنید.

ارزش های مالی محرک های قوی برای پس انداز و سرمایه گذاری می باشند. ارزش های خود را برای پولدار شدن تعیین کنید. برای این کار سوال های زیر را از خود بپرسید؛

 • ارزش های شما برای پول چیست؟
 • برای افراد پول دار چه ارزشی قائل هستید؟
 • طرز فکر شما در رابطه با ثروت و توانگری چیست؟
 • چه تصویری از توانایی های خود برای رسیدن به ثروت دارید؟

برخی ها پول دار شدن را آزادی قلمداد می کنند. به نظر آن ها به وسیله پول می توان هر چیزی را خرید. آن ها فکر می کنند ، هرچیزی که دوست دارند ،  داشته باشند را می توانند با پول به دست آورند. برخی هم فکر می کنند ، با داشتن پول می توانند؛ امنیت ، استقلال ، موفقیت ، موقعیت ، احترام و حتی عشق را برای خود به دست آورند.

داشتن فکر منفی در رابطه با پول و افراد پول دار شما را از پول دار شدن دور می کند. در ارزش های پولی خود تجدید نظر کنید. در رابطه با پول دار شدن نظر خود را مثبت کنید. با تفکر مثبت در رابطه با پول و ثروت مسیر رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف را با موفقیت طی کنید.

برای پول دار شدن ، به دنبال افراد پولدار و تمجید و تحسین آن ها باشید. خود را برای کسب موفقیت مالی خودتان تمجید کنید. برای موفقیت خود احترام و ارزش بگذارید. با این کارها هر بار بیشتر به سمت پول دار شدن کشیده می شوید. در نهایت شما نیز رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف را تجربه خواهید کرد.

تصویر مالی خود را شفاف کنید

 • تصویر شما از آینده مالی خود چگونه است؟
 • 10، 20 و یا 30 سال آینده را به تصور دراورید. آینده را آن گونه که دوست دارید باشد به تصویر بکشید، بدون هیچ محدودیتی. تصویری عالی از آینده خود در ذهن طراحی کنید. آینده ایده آل شما چگونه است؟ آن را واضح و شفاف در تصویر خود ببینید. 
 • زمان بازنشستگی خود را تصور کنید؟ چقدر توانسته اید که پس انداز داشته باشید؟

هر چه تصویر شما از آینده ایده آل تان واضح تر باشد ، موفقیت های مالی سریع تر به سوی شما جذب خواهد شد.

مشخص کنید ، هر ماه چقدر درآمد و پس انداز دارید؟

رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدفرسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف

رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف

برای زندگی خود چند هدف تعیین کنید

 • اهداف مالی شما چه هستند؟
 • کدام هدف مهمتر است؟
 • نقطه کانونی فعالیت مالی شما چیست؟

برای رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف باید چهار هدف داشته باشید؛

 • درآمد را به بیشترین مقدار ممکن برسانید.
 • کم کردن خرج تا حد ممکن
 • داشتن پس انداز و سرمایه گذاری
 • حفاظت از خودتان در برابر شرایط کاری اضطراری و قانونی

سوال هایی برای آینده مالی بهتر

 • امسال چقدر درامد و پس انداز داشته باشم؟
 • سال دیگر چقدر درامد و پس انداز داشته باشم؟
 • در پنج سال آینده چقدر درامد داشته باشم؟
 • چه برنامه ای برای به دست آوردن این مقادیر داشته باشم؟
 • در زمان بازنشستگی چقدر ارزش داشته باشم؟
 • چقدر برای رسیدن به ان مقدار کار کنم و پس انداز داشته باشم؟
 • هر روز، هر هفته و هر ماه چه کاری را انجام دهم؟
 • کانون فعالیت های من کجاست؟ چه کاری بیشترین درآمدزایی را برای من دارد؟

مهارت و دانش خود را ارتقاء دهید

چه مهارتی برای رسیدن به اهداف مالی من نیاز است که باید بیاموزم؟

مهارت پس انداز بیشتر و افزایش درآمد را یاد بگیرید. هدفمندانه خرج کنید و از خرج کردن های الکی و بی مورد بپرهیزید.

قانون پارکینسون را شکست دهید

قانون پارکینسون می گوید، هر اندازه درآمد افراد بالا رود، به همان میزان خرج کردن و هزینه ها بالا می رود. در نهایت با افزایش درآمد، پس اندازی باقی نمی ماند. با درست و حساب شده خرج کردن هر ریال خود، این قانون را به زانو درآورید. سعی کنید هر روز و هر ماه همزمان با افزایش درامد خود، پس انداز بیشتری داشته باشید. هر ماه از خرج کردن های غیر ضروری کم کنید. اگر هر روز و هر ماه این کار را انجام دهید. پس از چند سال شما به مقدار زیادی پس انداز می رسید. با رعایت این اصول رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف آسان است.

مهارت های پولی را یاد بگیرید

 • داشتن پول ، پس انداز و سرمایه گذاری دقیق آن بهترین مهارتی است که می توانید یاد بگیرید.
 • از قانون 20/80 برای افزایش درآمد خود استفاده کنید. طبق این قانون 20% از فعالیت های شما 80% درآمد شما را برای تان به همراه دارد. از آن گونه فعالیت ها بیشتر انجام دهید.
 • هر روز دنبال روش هایی بگردید که درآمد شما را افزایش می دهد.
 • ارزش کاری خود را بیشتر کنید. کیفیت فعالیت های خود را بالا ببرید.

عادت های موفق مالی را در خود پرورش دهید

 • عادت هایی که به موفقیت مالی شما می شود را در خود پرورش دهید.
 • هر ماه بخشی از درآمد خود را برای خود نگه دارید.
 • عادت کنید که خریدهای خود را مدتی عقب بیاندازید.
 • از خرید برخی چیزها صرف نظر کنید.

 با پس اندازی که از خرید نکردن های غیر ضروری گردآوری می کنید، بعدا می توانید مشکلات بزرگ مالی خود ها حل کنید.

برنامه فعالیت روزانه خود را تنظیم کنید

چهار فعالیت زیر را برای رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف هر روز انجام دهید؛

 • هزینه ها را به دقت ارزیابی کنید. هر کدام را توانستید کم کنید. آن خرید را انجام ندهید. خریدهایی که نمی توانید صرف نظر کنید را برای مدتی به عقب بیاندازید.
 • اهداف واضحی برای به دست آوردن مقدار مشخص پول در نظر داشته باشید.
 • به دنبال روش هایی برای کاهش هزینه هی خود باشید. پس انداز بیشتر داشته باشید.
 • هر شانس ممکن برای افزایش درآمد را بپزیرید. به دنبال افزایش مهارت کسب درآمد بیشتر باشید. روی بهتر انجام دادن فعالیت ها تمرکز نمائید.

خود را متهعد به انجام وظایف مالی کنید

پس انداز کردن را از امروز شروع کنید. برای پس انداز خود حسابی باز کنید. تحت هیچ شرایط از پس انداز خود برای خریدهای غیر ضروری استفاده نکنید. خود را متعهد به انجام کار کنید. برنامه از پیش تعیین شده را با جدیت و با کیفیت به انجام برسانید. رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف را با تعهد به کار خود در زندگی عملی کنید.

درآمد شما در زندگی چقدر است؟ آیا برای بهبود آن تلاش کرده اید؟ آیا شما در زندگی خود قانون پارکینگسون را به زانو درآورده اید؟ برای به زانو درآوردن این قانون چه کار کرده اید؟  در رابطه با رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف و به زانو درآوردن قانون پارکینگسون هر گونه نظر ، پیشنهاد ، انتقاد و یا تجربه شخصی دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست