راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون
موفقیت و انگیزشی

راه های مبارزه با خشم برای به کارگیری قدرت درون از لوئیس ال هی

سرپوش گذاشتن بر خشم و عصبانیت برای سلامتی به شدت مخرب است. راه های مبارزه با خشم برای به کارگیری قدرت درون از لوئیس ال هی را بیاموزیم و با خشم خود بهتر کنار بیاییم.

اگر احساس های درونی خود را بروز ندهیم و بر روی آن ها سرپوش بگذاریم، احساس های ما در درونمان تلمبار شده و عاقبت در طول زمان خود را به صورت بیماری های جسمی و روحی نشان می دهند. بیماری هایی که دکتر و دارو به هیچ وجه نمی تواند، به صورت ریشه ای آن را درمان کند و از بدن ما درو کند. برای ریشه کن کردن بیماری های ایجاد شده در درونمان چه جسم چه روح و روان، به خودکاوی و تحلیل شخصیت خویشتن نیازداریم. چه نیکو است که راهی اساسی برای بروز احساس های درونی خود پیدا کنیم و با سرپوش گذاشتن بر روی آن ها موجب بیماری در درون خود نشویم. در ادامه راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون را یاد بگیریم.

از این صفحه دیدن نمائید؛ بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل

یک فاجعه ممکن است، به بهترین اتفاق زندگی ما تبدیل شود، اگر بتوانیم آن را به خوبی تحلیل کنیم. لوئیس ال هی

راه های مبارزه با خشم و عصبانیت

فرصت های پیش روی ما برای کسب موفقیت همیشه واضح و شفاف نیست. اغلب فرصت ها خود را در قالب مشکلات ، سختی ها و ناکامی ها به ما نشان می دهد. فرصت های مبدل در لباس شکست و مشکلات را بیابیم و برای رسیدن به موفقیت از آن ها استفاده کنیم.

رها نمودن خشم  به صورت مثبت

خشم و عصبانیت احساسی  درونی است که هر یک از ما بارها با آن مواجه شده ایم. خشم احساسی واقعی در زندگی ما است. هر گاه به خشم درون خود اجازه بیرون آمدن ندهیم ، در درون ما به صورت بیماری خود را نشان خواهد داد. زمانی که خشم درون خود را به دلایلی درون خود نگه داریم ، به صورت افسرگی ، تندخویی یا انزجار خود را نشان خواهد داد. راه های مختلف برای بروز خشم به صورت مثبت وجود دارد.

کتاب صوتی پیشنهادی ما برای شما ؛ دانلود رایگان کتاب صوتی تمرین نیروی حال اکهارت توله 

راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون
راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون

راه های مبارزه با خشم  به صورت مثبت

 • یک راه درست بروز خشم این است که موضوع خشمگین شدن را به کسی که از او عصبانی شده ایم خیلی راحت و آسان در میان بگذاریم.
 • دومین راه حل مناسب این است که در مقابل آینه بایستیم، شخص خطاکار را در تصور خود ببینیم و در رابطه با موضوع خشم به او توضیح دهیم.
 • سومین راه این است که بالشی برداریم و محکم بر روی آن ضربه بزنیم تا تمام خشم و انزجار نهفته در درونمان بیرون بریزد.
 • همچنین می توانیم بازیهای فکری یا بدنی انجام دهیم. شنا، دو میدانی و پیاده روی بلند مدت انتخاب های مناسبی برای بیرون ریزی خشم است.
 • یا می توانیم نامه انزجار آمیز بنویسیم و سپس آن را بسوزانیم
 • می توانیم در مکانی خلوت یا بیش از حد شلوغ از ماشین سر خود را بیرون بیاوریم و بلند فریاد بکشیم. برای انجام این کار خجالت نکشیم و با خیالی آسوده خشم را از دورن خود بیرون بریزیم.
 • می توانیم طراحی و نقاشی کنیم.
 • می توانیم؛ شعر بگوئیم و یا بلند آواز بخوانیم.
 • مراقبه و دعا کردن و نیایش کردن در بیرون ریزی خشم و عصبانیت بسیار تاثیر گذار است.

خشم و عصبانیت را آزادانه رها کنیم

در این جهان هر چیزی مسئولیتی و وظیفه ای دارد. خشم و عصبانیت هم وظیفه دارد تا ما را متوجه چیزی کند که مسیر موفقیت مان را صد کرده است. اگر بر روی آن سرپوش بگذاریم، همچنان در درونمان می ماند و موجب بیماری می شود. با رها کردن خشم و بیرون ریزی آن خشم و انزجار را برای همیشه از خود دور می کنیم و جا برای اتفاق های خوب باز می کنیم.

زمانی که خشم را از درون خود بیرون ریختیم ، کسانی که ما را عصبانی کرده اند را کامل از صمیم قلب ببخشیم. بخشیدن دیگران در اصل برای ما آزادی به همراه دارد. پس از بخشیدن دیگران می توانیم چنین بگوئیم؛

«خوب آن موضوع تمام شده و دیگر گذشته است. من کار تو را تایید نمی کنم ولی می دانم که در آن موقع این بهترین کاری بود که می توانستی انجام بدهی. من تو را ای خشم آزاد می کنم. از این پس من آزادم و تو نیز آزاد هستی. پس می توانی از من دور شوی».

راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون

راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون را یاد بگیریم. اگر در زندگی مدام عصبانی هستیم و خشمگین می شویم، برای کنترل خشم و عصبانیت می توانیم در مواقع عصبانیت از خود بپرسیم؛

 • برای چه من همیشه عصبانیت را انتخاب می کنم؟
 • چه کاری می کنم و چه برخوردی دارم که همیشه عصبانی می شوم؟
 • آیا این تنها راه حلی است که می توانم انتخاب کنم؟
 • آیا این درست چیزی است که من می خواهم؟
 • چه کسی را دوست دارم؟ از چه کسی متنفرم؟
 • از این شرایط چه می خواهم؟
 • بر اساس چه باور و عقیده ای این رفتارها را دارم؟
 • چه عملی مرتکب شده ام که دیگران با من چنین رفتار می کنند؟
راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون
راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون

عصبانیت مزمن برای بدن خوب نیست. برای کاهش آن به این شیوه عمل کنیم؛

به موضوع هایی که خشمگین مان می کند، بیاندیشیم ، در مقابل آینه ده دقیق بنشینیم از خود بپرسیم « تو کی هستی؟ از زندگی چه می خواهی؟ چه چیزی تو را خوشحال می کند؟ چه کار کنم که تو خوشحال باشی؟

پس از آن به درون خود بنگریم ، ویژگی های خوب خود را بیابیم و خود را به خاطر آن ها تایید و تصدیق کنیم. سپس اخلاق مبتنی بر خوش بینی و موفقیت گرایی را در خود پرورش و تقویت نمائیم. 

 خشم موضوع تازه ای نیست و همه با آن به نوعی دست به گریبان بوده اند. بهتر است نیرو و انرژی خود را صرف آن نکنیم. راه اصولی خارج کردن آن را بیابیم. عامل و مسبب خشم را ببخشیم و خود را از تاثیر مخرب خشم در امان بداریم. راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون ضرورتی تنکار ناپذیر است.

انزجار و تنفر منشاء بیماری ها

انزجار خشم به جا مانده در درون به مدت طولانی است. نفرت در بدن تثبیت می شود و در مواقع خاص خود را نشان می دهد. گاه خشم و نفرت نهفته در درون ما به صورت عقده سرطانی بروز می کند. برای پیشگیری از بیماری های صعب العلاج خشم خود را به روش های مثبت ذکر شده در این متن و یا هر روش مناسب دیگری کاهش و کنترل نمائیم.

راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون ما را با نیروی درونی آشتی می دهد و هماهنگی و سازگاری را برایمان به ارمغان می آورد. بنابراین احساس های درونی خود را به شیوه مناسب بروز دهیم تا در بدن مان جمع نگردد و افسردگی ، بیماری های جسمی و عقده های سرطانی و یا بیماری های روحی را برایمان به ارمغان نیاورد.

با استفاده از روش های پیشنهادی در این متن و سایر روش ها خشم خود را به شیوه مثبت بروز دهیم و تخلیه روحی و روانی را تجربه کنیم. با بیرون ریختن موضوع هایی که موجب خشم ما شده اند ، فضا را برای اتفاق های خوشایند در زندگی خود باز کنیم و زندگی توام با رضایتمندی و آرامش را تجربه نماییم.  

در رابطه با راه های مبارزه با خشم و عصبانیت برای به کارگیری قدرت درون هر گونه نظر و عقیده اید دارید، را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه