موفقیت و انگیزشی

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد هنریت کلاوسر

  بنویس تا اتفاق بیفتد ، کتابی است کارگشا نوشته ی هنریت کلاوسر و با ترجمه ی روان و سلیس محمد گذرآبادی است. در مصرهر چیزی که نوشته می شد واقعیت می یافت.

هنریت کلاوسر در این کتاب می نویسد که همیشه فکرهای بزرگ کنید، چون مؤثر است. کتاب کوچکی که در سال 1926 نوشته شده است و تاکنون یک و نیم میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است، نام ساده ای دارد: مؤثر است، نوشته ی آراچ جی. پیام مهم این کتاب این است: اگر بدانی چه می خواهی، می توانی به آن برسی. بعد از این همه سال تحقیق در مورد مغز، هنوز هم وقتی می شنویم “مؤثر است” سخت شگفت زده می شویم. بنویس تا اتفاق بیفتد ، همان احساس شگفتی را حفظ می کند و می تواند باعث تحقق رؤیاهای شما شود. پس بخوانید این متن را و استفاده کنید از کتاب ؛ بنویس تا اتفاق بیوفتد. چرا که موثر است. 

اگر به موفقیت و توانگری فکر می کنید ، بخوانید : رسیدن به استقلال مالی با تمرکز بر هدف برایان تریسی

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد

علاوه بر تاثیر گذاری ، عنصر کلیدی دیگری که در این کتاب وجود دارد که باید به آن توجه کرد، عنصری است که در تک تک این کتاب های ماندگار به آن توجه شده است این است: هدف خود را بنویسید.

برای مطالعه و کسب اگاهی بیشتر دانلود کنید و گوش جان بسپارید به : کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم

در کتاب جذاب و زیبای بنویس تا اتفاق بیفتد ، یک سری اصول ساده ولی کاربردی برای رسیدن به اهدافمان یاد می گیریم، در این کتاب با سرفصل های زیر آشنا می شویم:

 1. بنویس تا اتفاق بیفتد
 2. دانستن این که چه می خواهید: تعیین اهداف
 3. جمع آوری ایده ها: صندوق پیشنهادات مغز
 4. آماده شدن برای دریافت کردن
 5. پرداختن به ترس ها و احساسات
 6. آزادشدن: نوشتن تا رسیدن به راه حل
 7. ساده کردن کار: فهرست کردن
 8. تمرکز روی نتیجه
 9. تغییر دادن محیط خود: رفتن به کنار آب برای نوشتن
 10. زندگی روزمره ی خود را به رشته ی تحریر درآورید
 11. متعهد شدن
 12. روی هم چیدن اهداف: بالا بردن راهبند
 13. تشکیل یک گروه: چه چیزی؟ تا کی؟
 14. ابتکار عمل را به دست گرفتن
 15. نامه نوشتن برای خدا
 16. مقاومت بی دلیل نیست
 17. ایجاد یک مراسم آیینی
 18. رهاکردن ، ایجاد یک تعادل
 19. شکرگزاری
 20. تحمل شکست

تعدادی از این فصل های جذاب را برای شما به صورت مختصر و مفید بیان می کنیم که با خواندن این راهکارها بتوانید تمامی خواسته هایتان را عملی کنید و از زندگی لذت ببرید.

بنویس تا اتفاق بیفتد

در مکانی آرام قرار گیرید و با نوشیدنی دلخواه خود تمام آرزوها و رویاهای خود را به ذهن بیاورید و همه را مکتوب بنویسید. حتی آرزوهایی که خیلی بزرگ و دست نیافتنی به نظرتان می آید. به نوشتن ادامه دهید و فهرست را تا جایی که می توانید طولانی کنید. نگران زیاده خواهی نباشید. حتی آرزوهایی را که هیچ ابزار عملی برای تحقق آن ها ندارید نیز یادداشت کنید.

دانستن این که چه می خواهید: تعیین اهداف

اما سوال این جاست که وقتی می گوییم بنویسید، چه چیزی را باید بنویسید؟

write to happen
write to happen

اگر جوابی برای این سوال نداشته باشید ، می توانید از نوشتن برای پیدا کردن جواب این سوال کمک بگیرید. ضمیر نیمه هوشیار از طریق نوشتن به ما می گوید که چه می خواهید. نوشتن مسیر را به ما نشان می دهد و ما را راهنمایی می کند. نوشتن در ساعات بامداد روش فوق العاده ای برای آشکار کردن آرزوها است. نوشتن با ما حرف می زند، ما را حتی از راه های غیر مستقیم راهنمایی می کند. فکرهای بزرگ داشته باشید و حتی یک لحظه از اینکه آسمان را لمس کنید هراسی نداشته باشید.

نلسون ماندلا بعد از قرار گرفتن در منسب ریاست جمهوری حرف زیبایی زد: زندگی حقیرانه داشتن خدمتی به دنیا نمی کند. چرا نباید آدم بزرگی باشیم؟

جمع آوری ایده ها: صندوق پیشنهادات مغز

مسأله ی جالبی که وجود دارد این است که وقتی شروع به نوشتن اهداف خود می کنید ، مغز همه جوره مواد تازه ای برای شما می فرستد. این رهاورد می تواند ایده های ابتکاری و نیرو بخش جهت برآورده کردن آرزوها باشد. اما قسمت ناخوشایند این جاست که اگر بهترین برنامه ها و ایده هایمان را ثبت و ضبط نکنیم ، آن ها را فراموش خواهیم کرد. پس باز تکرار می کنم: بنویس تا اتفاق بیفتد.

حالا نوبت شماست. یک دفتر یادداشت کوچک برای نوشتن تهیه کنید. این را در نظر بگیرید برای این کار نیاز نیست که در یک کارگاه پیشرفته یا در یک کشور آن چنانی باشید، بلکه همراه داشتن یک دفتر یادداشت مغز شما را وادار می کند که راه هایی برای رسیدن به اهداف و آرزوها را پیدا کنید. با این کار مغز خود را به چالش وادار می کنید و دستاورد این کار هم تحقق اهدافمان است.

آماده شدن برای دریافت کردن

ناپلئون هیل می گوید: فرق است میان آرزوی چیزی را داشتن و آماده ی دریافت آن بودن. چگونه این تفاوت را درک می کنید؟ از کجا می فهمید آماده هستید یا اگر نیستید از کجا می فهمید چطور می توانید به آن مرحله برسید؟

شرح حال دقیقی از آن چه که می خواهید بنویسید. این دقت عمل باعث می شود که شما باور کنید که آن چیز دست یافتنی است و شما آماده ی به دست آوردن آن هستید. پس هرچه دقیق تر بنویسید ، نشان دهنده ی آماده بودن شما است. اگر اتفاقات با آن سرعتی که ما می خواهیم روی نمی دهند باید در نوشته های خود بپرسیم که چه چیزهای دیگری باید یاد بگیرم؟ در این جا چه درسی برای من وجود دارد؟ انتظار کشیدن  ، چه چیزی را به من یاد می دهد؟ اجازه دهید قلم خود پاسخگوی این سؤالات باشد.

پرداختن به ترس ها و احساسات

در این کتاب ارزشمند آمده است که همه ی ما وقتی به رؤیاهایمان فکر می کنیم ، دائمأ این نگرانی وجود دارد که نکند مؤثر واقع نشود یا اگر مؤثر واقع شود چه اتفاقی می افتد؟

بهترین راه این است که همان ترس و دلهره ها را به روی کاغذ بیاوریم. نوشتن باعث جداشدن رؤیا از ترس می شود. نوشتن درباره ی اظطراب ٬ آن را تبدیل به وجودی بیرون از هدف شما می کند. در واقع نوشتن درمورد ترس ها باعث می شود تسلط و نفوذ خود را برشما از دست بدهند. پس بنویس تا اتفاق بیفتد.

در بالا گوشه ای از راهکارهای کاربردی رسیدن به موفقیت و برآورده شدن آمال از طریق نوشتن را بیان می کند. به شما پیشنهاد می کنم که حتمآ در اولین فرصت این کتاب را مطالعه کنید و تک تک روش های پیشنهادی آن را به کار گیرید تا با کمک قدرت ذهن به آرزوهایتان برسید و از زندگی لذت ببرید.

کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد پرده از جادوی نوشتن برمی دارد. اگر هر آنچه را دوست دارید داشته باشید را بنویسید ، می توانید به تحقق روییاهایتان امیدوار باشید. آیا شما تا کنون از قدرت درونی نوشتن برای رسیدن به خواسته هایتان سود جسته اید؟ آیا آگاهانه یا ناآگاهانه در مسیر اقدامی انجام داده اید؟ نتیجه تلاش و نظر خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه