استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف
موفقیت و انگیزشی

استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف از برایان تریسی

اگر تصمیم گرفته اید که به هدف های بزرگ خود در زندگی دست یابید ، استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف را از برایان تریسی بشنوید.

شما هم می توانید زندگی خود را بهتر و سریع تر از چیزی که فکرش را بکنید ، تغییر دهید و به موفقیت های برزگ و باور نکردنی در زندگی دست پیدا کنید. لازمه این کار داشتن تمایل به تغییر ، تصمیم برای انجام کار ، داشتن نظم و ترتیب در تلاش برای انجام رفتار تازه و اراده برای استمرار و ایستادگی تا رسیدن به نتیجه مورد انتظار است. برایان تریسی از رمز و راز چگونگی استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف  سخن می گوید. در ادامه چگونگی این کار را یاد بگیرید. 

همه انسان های بزرگ و موفق با متمرکز کردن توان خود روی یک موضوع خاص توانسته اند به موفقیت های بزرگ نائل شوند. اوریسون اسوت ماردن

استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف
استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف

استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف

به گفته متخصصان انسان تنها از 5% تا 10% از توان فکری خود برای انجام کارها استفاده میکند. 90% و بیشتر از توان ما به صورت بلقوه در بدن باقی می ماند و انسان راهی برای استفاده از آن نمی داند. اگر بتوان راه به فعلیت در آوردن پتانسیل خود را یاد گرفت ، موفقیت های روز افزون در راه خواهد بود. پس برای این که بتوان ، استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف را بیاموزید ، متن را تا اخر دنبال نمایید. 

تفکر مبتنی بر صفر برای رسیدن به هدف

شما می توانید تغییر بزرگ زندگی خود را از نقطه صفر شروع کنید. روی نکته کانونی فعالیت های خود متمرکز شوید. برای یافتن نقطه کانونی فعالیت های روزانه خود را ارزیابی کنید. کارهایی که نتیجه خوبی روی موفقیت شما ندارند را شناسایی کنید. همچنین فعالیت هایی که انجام آن ها به بهتر شدن و سریع تر شدن موفقیت شما کمک می کند را مشخص نمائید. با استفاده از تمام توان  برای دست یابی به هدف موفقیت خود را تضمین کنید.

از این صفحه نیز دیدن نمائید ؛ کتاب صوتی از دولت عش کاترین پاندر

یافتن نقطه کانونی

در طول روز و در زندگی خود سعی کنید ، انجام کارهایی که بیشترین تاثیر را بر موفقیت شما دارند ، را بیشتر و بیشتر تکرار کنید. زمان خود را به انجام این گونه فعالیت ها اختصاص دهید و از فعالیت هایی که نتیجه کمتری در بر دارند ، بپرهیزید.

فعالیت های کم اثر رابه کمترین میزان برسانید و در ادامه تمرین انجام این گونه کارها را  قطع کنید. با انجام این تمرین، شما در زمان کمتر به نتیجه بهتر دست می یابید. وقت آزاد بیشتر برای بودن کنار خانواده و رفتن به تعطیلات و مسافرت خواهید داشت. با استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف موفقیت را از آن خود کنید.

از این صفحه نیز دیدن نمائید ؛ باورهای غلط که به راه اندازی کسب و کار را با مشکل مواجه می کند

دو برابر کردن درآمد و دو برابر کردن وقت آزاد

شما هم می توانید با تمرکز روی نقطه کانونی درآمد و وقت آزاد خود را همزمان دو برابر کنید. در اول راه شاید این موضوع برای شما شک برانگیز باشد. اما با تمرین و تکرار آن به مدت یک ماه متوجه نتیجه نیک آن خواهید شد.

اغلب افراد در گذشته فکر می کردند که برای داشتن درآمد بیشتر باید ، مدت زمان بیشتری به فعالیت بپردازند. تمام توان بدنی خود را به کار گیرند و سخت تلاش کنند. با این تفکر قدیمی شاید بتوان به درآمد نسبتاً خوب دست یابید. اما وقت آزاد و بودن در کنار خانواده برای شما مقدور نیست. با استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف خود اقدام کنید. 

استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف برای دوبرابر کردن درآمد 

تغییر از دنیای صنعتی به دنیای خدمات و سپس تغییر از دنیای خدمات به دنیای اطلاعات در دو، سه دهه اخیر تحول عظیم در زندگی افراد ایجاد کرده است. امروزه دیگر نمی توان با تفکر قدیمی به میزان درآمد خود افزود و راحت زندگی کرد. برای داشتن درآمد بالا و همچنین داشتن زندگی آسوده راحت باید از فکر خود کمک گرفت.

در دوره اطلاعات، دانش و آگاهی حرف اول را در موفقیت افراد می زند. برای رسیدن به موفقیت باید دانش خود را گسترش داد. باید تمرکز را از روی تقویت قوای بدنی به تمرکز بر نیروی ذهن تغییر داد. در این عصر برای تعداد ساعت های کاری پاداش نمی گیرید.  بلکه برای نتیجه ساعت های کاری خود پاداش دریافت می کنید. تغییر در الگوی کار برای افراد خلاق فرصت های فراوانی را ایجاد کرده است. با استفاده از این فرصت ها شما هم می توانید، درآمد و وقت آزاد خود را افزایش دهید.  پس با استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف صادقانه تلاش کنید.  

دوبرابر شدن ارزش ، دوبرابر کردن درآمد با تمرینی ساده

از قانون 20/80 برای رسیدن به این هدف استفاده کنید. این قانون می گوید که 80 درصد از فعالیت های امروز شما 20 درصد از درآمد شما را تولید می کند. 20 درصد بقیه کارهای روزانه شما، 80 درصد در درآمد شما موثر است. برای دست یابی به درآمد بالا تر این قانون را در زندگی خود عملی کنید. با استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف تلاشگر موفق باشید.

برای انجام این کار همان طور که در بالا اشاره کردیم ، کارهی روزانه خود را به خوبی مشخص نمائید. 20 درصد فعالیت هایی که 80 درصد برای شما سود آفرین هستند را در دستور کاری خود بگنجانید. 80 درصد کارها که از انجام آن ها 20 درصد سود نصیب شما می کنند را تعطیل کنید. از انجام آن 80 درصد کار جلوگبری کنید. تمرکز خود را روی 20 درصد مفید قرار دهید.

با انجام این تمرین ساده ، درآمد و وقت آزاد شما دوبرابر می شود. چکونه این کار امکان پذیر است؟ شما 80 درصد از فعالیت های خود را قطع کرده اید. پس شما 80 درصد وقت آزاد دارید. حال اگر نصف این زمان یعنی 40 درصد آن را به انجام فعالیت هایی که 80 درصد برایتان سود دارند، سود خود را بالا می برید. 40 درصد هم وقت آزاد دارید.

با به دست آوردن وقت آزاد و درآمد بیشتر شما می توانید ، وقت آزاد خود را برای عزیزانتان صرف کنید. همچنین می توانید از درآمد خود برای آن ها خرج کنید. با انجام این کارها ، ارزش و اعتبار شما در نزد عزیزانتان چند برابر می شود. با استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف ارزش و اعتبار خود را افزایش دهید. 

مسئولیت پذیر باشیم

هر کس فقط و فقط خودش مسئول موفقیت و یا شکست خود در زندگی است. برای نمونه من اگر خودم به فکر بهتر کردن زندگی خود نباشم، کس دیگری این کار را برای من انجام نمی دهد. دیگران هم مسئول زندگی خود هستند. هر کس برای موفقیت خود تلاش می کنند. من وظیفه دارم که خود مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرم. هر کس مسئول سرنوشت خویش است و باید سکان زندگی خویش را هدایت کند.

زمانی که من به این امر خطیر آگاهی یابم، برای بهتر شدن زندگیم تلاش می کنم. خودم از هر کس دیگر بهتر نقات قوت و ضعف خویش را می دانم. زمانی که من مسئولیت زندگی خود را بر دوش می گیرم، برای شکست خود دیگران و شرایط را بهانه نمی کنم. دیگران را مقصر نمی دانم و از خود رفع مسئولیت نمی کنم.

شما هم مسئولیت پذیر باشید

اگر شما هم از وضعیت کنونی خود نارضایتی دارید، از همین الان تغییر را شروع کنید. مسئوایت زندگی خود را در دست بگیرید و هر تلاشی برای بهتر شدن آن لازم است را انجام دهید. در رابطه با اتفاق های سخت و یا عدم برخورداری از امکانات زندگی در گذشته شکایت نکنید. از گفتن اما و اگر در رابطه با ناکامی های خود صحبت نمی کنید.  مسئوایت زندگی خویش را بر عهده مبگیرید و صادقانه از تمام توان خود برای بهتر شدن آن استفاده کنید.  دانش لازم را از منابع موجود پیدا کنید و آن دانش را در زندگی و سرنوشت خویش به کا ببرید. 

بخش هایی از رندگی که مورد پسندتان نیست را مشخص کنید و بگوید در برابر این وضعیت نامناسب «من مسئول هستم». مسئولیت پذیری توانمندی و قابلیت شما را افزایش می دهد. در ادامه مزیت های مسئولیت پذیری امده است. با استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف مسئولیت پذیری را تجربه کنید. 

مزیت های مسئولیت پذیری

 • با قبول مسئولیت احساس می کنید، قدرتمند تر شده اید.
  استفاده از تمام توان برای دست یابی به موفقیت
  استفاده از تمام توان برای دست یابی به موفقیت
 • بر روی زندگی خود کنترل بیشتر دارید.
 • با مسئولیت پذیری بیشتر احساس اعتماد به نفس و انرژی بیشتر می کنید.
 • با مسئولیت پذیری بیشتر احساس کارامد بودن و مفید بودن می کنید.
 • پایه اعتماد به نفس ، احترام به خود و غرور شخصی مسئولیت پذیری است.
 • انسان های موفق همیشه مسئولیت پذیر بوده اند.

در صورت عدم مسئولیت پذیری

 • بهانه جویی می کنید.
 • دیگران، شرایط و موقعیت را مقصر می دانید
 • با شنه خالی کردن از بار مسئولیت ضعیف می شوید. احساس مظلومیت به شما دست می دهد.
 • خود را قربانی می پندارید.
 • احساس کنترل بر زندگی خود را از دست می دهید.
 • به جای تسلط بر خویشتن، احساس می کنید دنیا بر شما مسلط است.
 • این احساس های مخرب شما را به ورطه نابودی و فلاکت می اندازد.

استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف با مسئولیت پذیری

با قبول مسئولیت زندگی خود، احساس های سازنده را در وجود خود گسترش دهید و از ایجاد احساس های مخرب جلوگیری کنید. هدف خود را برای موفقیت و پیروزی مشخص کنید. دانش خود را در رابطه با آن افزایش دهید. دانش به دست آمده را در سرنوشت و زندگی خود به کار بگیرید. بهتر و سریع تر از چیزی که فکرش را می کنید به درآمد بالا و وقت آزاد بیشتر دست پیدا خواهید کرد.

اگر همه ما بخواهیم برای بهبود و ارتقاء زندگی شخصی و حرفه ای خود تلاش کنیم ، جهانی که در ان زندگی می کنیم ، آبادتر ، آزادتر ، شادتر خواهد بود. تفکرات منفی و عدم امکانات و محدودیت های فکری را دور بریزیم و برای جهانی شادتر خود را مهیا کنیم. 

نظر و تجربه های ارزنده خود را در رابطه با استفاده از تمام توان در دست یابی به هدف با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه