هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف
موفقیت و انگیزشی

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف برایان ترسی

اگر قصد دارید، ذهن خود را برای تمرکز بر هدف قوی و نیرومند کنید،  هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف برایان ترسی را تمرین کنید.

فکر و اندیشه نیرویی دارد که با به کار یری آن می توان استعداد های نهفته در درون خویش را به فعلیت درآورد. اگر ذهن مملو از احساس نا کامی ، شکست ، عدم موفیت باشد ، قادر نخواهد بود ، از نیروی مثبت و سازنده استفاده نماید. با انجام چند تمرین ساده و کاربردی هر کسی می تواند ، ذهن و فکر خود را تقویت کند و استفاده مفید و موثر از نیوری ذهن داشته باشد. اگر به دنبال راهی برای تقویت ذهن هستید ، در این مقاله هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف برایان ترسی را برای نیرومند کردن قدرت اندیشه مطالعه نمایید. 

قانون علیت برای تمرکز بر هدف

برای رسیدن به موفقیت از قانون علیت کمک بگیرید. طبق این قانون هر معلول، علتی برای وقوع خود دارد. انجام کارهایی که به موفقیت منجر می شود، موفقیت می آفریند. کارهایی که بی اساس و بی پایه هستند و نظم خاصی را دنبال نمی کنند ، به شکست منجر می شوند. برای رسیدن به موفقیت باید مسیر موفقیت را طی کنید.

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم، جول اوستین

برای آگاهی از مسیر موفقیت از افراد موفق در رابطه با موفقیت شان سوال بپرسید. تحقیق کنید بدانید ، چرا برخی افراد به موفقیت های بزرگ دست می یابند. در حالی که دیگران با شرایط یکسان همچون نتیجه ای را دریافت نمی کنند. کارهایی که افراد موفقی برای رسیدن به موفقیت انجام می دهند. طرز فکر غالب آن ها را یاد بگیرید و شما هم همچون آن ها عمل و فکر نمائید. با انجام این کار طبق قانون علیت، موفقیت شما حتمی خواهد بود.  

از این صفحه دیدن نمائید ؛ بیوگرافی جک مت، موسس شرکت علی بابا

علت موفقیت افراد موفق

محققان طی تحقیق خود ، از افراد موفق پرسیدند؛ غالباً راجع به چه چیزی تفکر می کنید؟ پاسخ همه تقریباً یکسان بود. آن ها پاسخ دادند؛ به این که چه چیزی را می خواهند و چگونه می خواهند به آن چیز برسند ، فکر می کنند. ولی افراد ناموفق در رابطه با چیزهایی که نمی خواهند ، فکر می کردند.  افراد ناموفق به کسی که موجب عصبانیت آن شده است ، فکر می کردند. آن ها همیشه به دنبال مقصر می گردند. به این فکر می کردند؛ چرا علارغم انجام کار به اندازه افراد موفق، همچون آن ها موفق نیستند.

کیفیت برتر افراد موفق در آن پرس و جوها ، خوش بینی آن ها بود. افراد موفقی بیشتر از افراد عادی نسبت به خود و دیگران خوش بین بودند. افراد خوش بین، قدرت فکر کردن گران بها ترین سرمایه در تمرکز بر هدف را جدی می گیرند. شما هم هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را یاد بگیرید و آن را در کارهای خود اجرا کنید.

رابطه خوش بینی با قدرت فکر کردن

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف

میزان شادی ، ثروت ، سلامت و طول عمر را می توان بر اساس میزان خوش بینی افراد سنجید. هر اندازه خوش بین تر باشید ، اشتیاق و انرژی بیشتر برای انجام کار دارید. خوش بینی به قدرت سیستم ایمنی افراد کمک می کند. افراد خوش بین کمتر بیماری می شوند. به خواب کمتر نیاز دارند. انرژی فکری و فیزیکی بیشتر در طول روز با خوش بینی به دست می آید. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را در کارهای روزانه خود اجرا نمائید.

افراد خوش بین ، کارائی بیشتر و عملکرد بهتر دارند. ایده های بهتر و سریع تر به ذهن آن ها رجوع می کند. پس بهتر و زود تر به نتیجه خواهند رسید. خوش بینی ، اراده محکم تر و نیرومند تر برای انجام کار را ایجاد می کند. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را برای رسیدن به موفقیت برایان تریسی را عملی نمائید.

فرایند نکته کانونی با خوش بینی

در فرایند نکته کانونی تمرکز فکر خود را روی فعالیتی یا فکر که بیشترین سود را برای شما دارد ، قرار دهید. با تمرکز بر روی فعالیت های سودمند و پر بازده هدف خود را سریع تر و بهتر از چیزی که فکرش را بکنید ، به هدف خود خواهید رسید. تفکر مثبت را به صورت عادت در خود پرورش دهید. تفکر خوش بینانه را تمرین کنید. با تمرین زیاد این ویژگی به صورت یک پاسخ شرطی در شما فعالیت خواهد کرد. در کارهی های بعدی شما به صورت غیر ارادی می توانید ، نتیجه این تمرین را به کار ببرید.

سلامت جسم و ذهن برای تمرکز بر هدف

سلامتی ذهن، همچون سلامتی جسم در موفقیت مهم است. همان طور که برای سلامت جسم خود ، ورزش تغذیه مناسب دارید. با تفکر مثبت و خوش بینی به ذهن خود قدرت دهید. با تفکر مثبت ، سلامت ذهنی خود را تجدید کنید. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را یاد بگیرید و برای تقویت ذهن خود از آن استفاده کنید.

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف

برای تمرکز بر هدف و تقویت ذهن هفت تمرین وجود دارد. این تمرین ها را در کارهای روزانه خود اجرا کنید. با ذهن نیرومند با اعتماد به نفس تر، خوش بین تر و مثبت تر شوید.

در رابطه با آینده فکر کنید؛

تا حد امکان آینده نگر باشید. کسانی که رهبری بزرگ و رهبری مدیریت شخصی را به عهده می گیرند ، آینده نگر هستند. رهبران موفق بینش عمیق در رابطه با کارهای آینده دارند. اگر از افراد آینده نگر بپرسید که 5 سال آینده خود را چگونه می بینید، فوراً پاسخی روشن از آینده خود ارائه می دهند. آن ها تصویر واضح از کار ، درآمد، خانواده ، سبک زندگی ، سلامت و سطح موفقیت های آینده خود به شما می دهند. افراد ناموفق در رابطه با آینده خود سردرگم و نامطمئن هستند. برای داشتن تصویر شفاف از آینده، ایده آل سازی را تمرین کنید.

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف

هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف

یک تصویر 5 ساله از خود بسازید؛

برای تمرین ایده آل سازی، سه تا پنج سال آینده مطلوب خود را در ذهن خود واضح و شفاف مجسم کنید. فرض کنید که هیچ محدودیتی در دانش، امکانات و شرایط ندارید. بدون محدودیت به تصویر ایدآل خود فکر کنید.

هر روز از خود امتحان بگیرید؛

از اتفاق های روزانه برای امتحان خود استفاده کنید. در هر موقعیت از زندگی خود، غم، شادی، سختی، تفریح و … برای تمرین تفکر مثبت استفاده کنید. در هر شرایطی که هستید، آینده ایده آل خود را مجسم کنید. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را در فعالیت های روزانه خود عملی کنید.

درباره اهداف خود تفکر کنید؛

هدف گرایی از ویژگی های مهم افراد موفق است. اما افراد ناموفق در رابطه با مشکلات حرف می زنند.  غز زدن و ایراد گرفتن از دیگران کار آن ها است

هدف گرایی از آینده نگری نیز مهم تر است. بینشی عمیق برای هدف گرائی نیاز است. با استفاده از بینش خود باید رفتارهای واقعی و معیارهای مورد نیاز برای موفقیت را پیدا کنید. افراد هدف گرا، اهداف خود را می نویسند. سه درصد افراد موفق به نوشتن هدف های خود می شوند. اگر شما هم هدف های خود را می نویسید، به شما تبریک می گویم. مطمئناً شما جزو 3% افراد موفق می باشید.  97% بقیه افراد فقط آرزو، امید و رویا دارند هدف های نوشته شده، به شما قدرتی که درون شما غیر فعال است را فعال می کنند. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را بیاموزید.

هفت گام برای تعیین هدف برایان ترسی

 • مشخص کنید، واقعاً از زندگی خود چه می خواهید. واضح وشفاف خواسته های خود را لیست کنید.
 • واضح و دقیق مقدار و اندازه خواسته خود را بنویسید. مثالً به چه میزان پول نیاز دارید.
 • برای اهداف خود ضرب العجل تعیین کنید. به طور مثال؛ تا سال آینده من به نصف خواسته های خود می رسم.
 • لیستی از جزئیات کارهایی که برای رسیدن به هدف نیاز دارید، تهیه کنید. آن قدر مورد به لیست خود اضافه کنید تا کامل شود.
 • لیست خود را سازمان دهی کنید. لیست خود را به برنامه ای مشخص تبدیل کنید. زمان وقوع اهداف را مشخص کنید. در لیست خود در انجام کارها اولویت بندی داشته باشید.
 • سریعاً کار خود را شروع کنید. خیلی ها برنامه ریزی می کنند. برنامه می چینند اما هیچ گاه آن را شروع نمی کنند.
 • هر روز کاری انجام دهید. در انجام کارها نظم و ترتیب داشته باشید. اراده خود را هر روز بیشتر از قبل محکم کنید. بر انجام کارها مصمم تر باشید. هر بار که کاری انجام می دهید روی چگونگی آن تمرکز و تفکر کنید.
 • تعهد دهید که عالی باشید؛

افراد موفق روی عالی انجام دادن کار خود مصمم هستند. شما هم تصمیم بگیرید که کار خود را به بهترین نحو انجام دهید. سعی کنید هر روز از روز قبل بهتر عمل کنید. هر کاری هر چند کوچک را با تمرکز تمام انجام دهید. شما هم هفت گام برای اعیین هدف برایان ترسی را عملی کنید.

روی نتایج خود تمرکز کنید؛

افراد موفق مرتب روی نتیجه ای که می خواهند بگیرند   ، فکر می کنند. نتیجه گرایی به کارائی و عملکرد بالا منجر می شود. نتیجه کارهای خود را پیش بینی کنید و بهترین نتیجه را در نظر داشته باشید. کارهایی که برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است را در اولویت کارهای خود قرار دهید. برای این کار از خود بپرسید؛

 • با ارزش ترین فعالیت های من کدامند؟
 • مهمترین زمینه هایی که برای نتیجه لازم است کدام است؟
 • چه کارهایی را فقط و فقط من می توانم برای شرکتم انجام دهم و دیگران از عهده ان بر نمی آیند، کدامند؟
 • چگونه از زمان بیشترین و بارزش ترین استفاده در داشته باشم؟
 • روی راه حل ها تمرکز کنید؛

زندگی پر از مشکلات است. آن ها هیچ وقت تمام نمی شوند. سعی کنید بر مشکلات و سختی ها چیره شوید. قبل از این که آن ها شما را از پا در آورند ، شما آن ها را از بین ببرید. هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف را تمرین کنید و به موفقیت برسید. در انجام کارها از خود برسید « برای بهتر شدن اوضاع بهترین راه حل چیست»؟ «الان چه کار باید انجام دهم»؟ «مرحله بعدی چیست»؟ «چگونه مشکل را حل کنم»؟ «چگونه از تخریب جلوگیری کنم»؟ «از اینجا به کجا می رسم»؟

تمام عمر خود را وقف یادگیری کنید؛

برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست. در این دوره برای موفق بودن باید در حال تکمیل اطلاعات خود باشید. اطلاعات جدید و به روز را در انجام کارهای خود اجرا کنید.

از همین الان شروع به کار کنید؛

افرا موفق عمل گرا هستند. نقطه شروع به کار را به تاخیر نیندازید. هر موقع که گفتید این کار را انجام می دهم، کار خود را شروع کنید. از گفتن بعداً این کار را انجام می دهم، بپرهیزید. بعداً هیچ گاه اکنون نمی شود.

برای رسیدن به موفقیت هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف برایان ترسی را یاد بگیرید و آن را در کارهای خود اجرا کنید.

هر گونه نظر ، پیشنهاد ، تجربه و یا انتقاد در رابطه با هفت تمرین برای آمادگی ذهن و تمرکز بر هدف برایان ترسی  دارید را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست