10 راز شگفت انگیز و جذاب درباره مادر ایلان ماسک که باید بدانید
موفقیت و انگیزشی

10 راز شگفت انگیز و جذاب درباره مادر ایلان ماسک که باید بدانید

آیا مادر ایلان ماسک، غول دنیای تلکنولوژی جهان را می شناسید؟ آیا مادر ایلان به دلیل موفقیت ها و ثروت ایلان به شهرت رسیده است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این زن موفق آشنا شوید.

پیش از این شما را با بیوگرافی ایلان ماسک و برخی از جزئیات زندگی وی آشنا ساختیم. همانطور که می دانید ایلان ماسک غول فناوری و کارآفرین به خاطر پروژه پی پال، تسلا موتورز و اسپیس ایکس شناخته شده است. اما قبل از اینکه او شروع به ساخت ماشین های الکتریکی و پرتاب موشک به فضا کند، در آفریقای جنوبی نزد مادرش مای ماسک بزرگ شد. مای علاوه بر تربیت ایلان و خواهران و برادران موفق کیمبال و توسکا، زندگی ای را پشت سر گذاشته که گرچه با ایلان متفاوت است، اما در موفقیت ها و جذابیت های او رقابتی است. در اینجا 10 نکته ای که ممکن است در مورد مادر میلیاردر ندانید آورده شده:

مادر ایلان ماسک یک سوپرمدل است

مای از 15 سالگی شروع به مدلینگ کرد. اگرچه به او گفته شد که این حرفه تا 18 سالگی به پایان خواهد رسید، اما در نهایت برای دهه ها به عنوان مدل چاپ و باند کار می کرد. وی به Vanity Fair گفت: “دوستانم به من می گویند: من قبل از معروف شدن ایلان مشهور بودم.”

پس از 60 سالگی مای موفق تر شد، که دلیل آن این بود که تصمیم گرفت موهای خود را رنگ نکند. او با شوکی شیک از موهای سفید، به مشاغلی دست یافت که شامل آگهی تبلیغات ویرجین آمریکا جلد مجله نیویورک در سال 2011 و یک فیلم کمدی در فیلم “خالی از سکنه” بیانسه بود. تا سال 2015 مِی مجبور شد همچنان شغل های مختلفی آزمایش کند، اما در نهایت برای اولین شو هفته مد نیویورک ظاهر شد. در سال 2016 او توسط IMG آژانس برتر برای مدل ها انتخاب شد. در آن سال او همچنین هنگامی که ایلان را در Met Gala همراهی کرد موج های مد را ایجاد نمود. در سال 2017 هنگامی که 69 ساله بود سفیر CoverGirl شد. او قدیمی ترین سفیر برند در تاریخ شرکت زیبایی است.

مای درمورد موفقیت خود به فوربس گفت: “من فکر می کنم این باعث امیدواری زنان می شود که می توانند به کار خود ادامه دهند و با خود مرتبط و مطمئن و راحت باشند. موفقیت مداوم او همچنین مثالی مثبت برای رشته خود است. وی به Marketwatch گفت: “دختران جوان مرا در خیابان جلوی من را می گیرند و می گویند كه شغل من به آن ها امیدواری می دهد كه اگر من این كار را در 70 سالگی انجام دهم، قطعان آن ها می توانند در 25 سالگی به این کار دست پیدا کنند.”

مادر ایلان ماسک یک سوپرمدل است

مای ماسک یک متخصص رژیم تغذیه است

مای دارای دو مدرک کارشناسی ارشد بوده، یکی در رژیم غذایی و دیگری در علوم تغذیه، وی در آفریقای جنوبی یک روش موفقیت آمیز در زمینه رژیم درمانی ایجاد کرد و پس از مهاجرت به کانادا در 40 سالگی دوباره کار خود را از نو ساخت. یک متخصص تغذیه در شرایطی که کار مدلینگ به کندی انجام می شود، کار حرفه ای پایداری را برای مای فراهم می کند.

مای در 30 سالگی با افزایش وزن شدید روبرو شد و در دهه 1990 با تمرکز مجدد در انتخاب مواد غذایی سالم مانند حبوبات، سبزیجات و ماست، توانست حدود 50 پوند وزن کم کند. با این حال او در مورد سختی حفظ وزن خود پیش قدم بوده است، خصوصاً به این دلیل که دندان شیرینی دارد و خوراکی هایی مانند شکلات و پودینگ تافی چسبناک را وسوسه می کند.

مادر ایلان ماسک و شبکه های اجتماعی است

مای این کلیشه را که افراد مسن درکی از شبکه های اجتماعی ندارند را رد می کند. خوراک اینستاگرام او علاقه مدل های IMG را به خود جلب کرد و امضای قرارداد با آنها کمک کرد تا حرفه مدلینگ او به سطح بالاتری برسد. مای به دلیل ایجاد اولین نمایش مد خود که در 67 سالگی اتفاق افتاد، به ارتباطات ایجاد شده در فیس بوک اعتراف کرد. به علاوه، او برای ایجاد حرفه خود به عنوان یک متخصص تغذیه و مدرس از توییتر استفاده کرده است. در روزهای ابتدایی همه گیری COVID-19 مای برخی از حرکات گروه خود را در اینستاگرام برای جمع آوری کمک برای صنعت مد ثبت کرد.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

شرکت مای در مسابقات زیبایی

وقتی مای بیست ساله بود توسط یکی از دوستانش وارد مسابقات زیبایی شد. او تصمیم گرفت تا رقابت را پشت سر بگذارد و برنده شد.

مای ماسک و خواهر دوقلو

مای یک دوقلو به نام کای دارد که با او نزدیک است. فرزندان آنها زمانی را با هم می گذرانند تا بزرگ شوند. مانند مای، کای نیز کارآفرینان موفق می باشد.

مادر ایلان ماسک تربیتی پرماجرا داشت

خانواده می در سال 1950 زمانی که او تقریبا 3 ساله بود، از کانادا به آفریقای جنوبی نقل مکان کردند. در زمستان، خانواده به کویر کالاهاری روی می آوردند و به مدت سه هفته به اندازه کافی لوازم می بردند. آنها امیدوار بودند که شهر شایع گمشده کویر را پیدا کنند، هرچند هرگز موفق نبودند.

مای در سال 1970 با ارول ماسک ازدواج کرد. در همان ابتدای ازدواج مورد آزار جسمی و روحی قرار گرفت، زیرا گزارش شد که ارول او را کتک زده و مجبور به قطع ارتباط با خانواده اش کرده است. اما جدایی دشوار بود، زیرا مای از وضعیت خود احساس خجالت می کرد.

بعلاوه، در آن زمان قوانین طلاق در آفریقای جنوبی سواستفاده را دلیل کافی برای خاتمه ازدواج نمی دانستند. پس از تغییر قوانین طلاق در سال 1979 مای سرانجام احساس کرد که می تواند دور شود. سال ها بعد او جزئیات مربوط به ازدواج خود را در کتاب 2019 خود “زنی نقشه می کشد” به اشتراک گذاشت. مای همچنین با ابراز تشویق برای زنان در روابطی که از آن ها سواستفاده می شود به صفحه شش گفت: “وقتی یک تغییر بزرگ ایجاد کنید، ترسناک خواهد بود اما شما نمی توانید در یک وضعیت بد بمانید.”

او به عنوان یک مادر مجرد سخت کار کرد

مای طلاق گرفته برای تأمین هزینه های زندگی خود تلاش می کرد. او در مصاحبه ای با هافینگتون پست گفت: “بعد از طلاق مجبور شدم سه بچه را نگهداری کنم و به آنها غذا بدهم بدون اینکه از آنها نگهداری کنم. فقر باعث می شود شما واقعاً سخت کار کنید. یادم می آید وقتی یکی از بچه هایم شیرش را ریخت، گریه کردم. برای شیر ریخته شده گریه کردم زیرا آن روز نتوانستم شیر دیگری بخرم. “

مای با خرید لباس دست دوم زنده ماند و از مهارت های رژیم درمانی خود برای تهیه وعده های غذایی ارزان و مقوی مانند ساندویچ کره بادام زمینی و خورشت لوبیا استفاده کرد. شناور ماندن نیز به سخت کوشی نیاز داشت. اما او به CNBC توضیح داد “من هرگز احساس گناه در مورد كار تمام وقت نداشتم، زیرا چاره ای نداشتم. مراقبت از فرزندانم اولویت اصلی بود؛ من سخت كار كردم تا سقفی را روی سر خود، غذایی برای خوردن و لباس های مورد نیازمان را تهیه کنم. “

هنگام مدلینگ، مای اغلب سه بچه خود را به نمایش می آورد. فرزندان او همچنین در تمرینات رژیم درمانی او کمک کردند، کاری که مای برای عمل کایروپراکتیک والدین خود انجام داد.

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

زندگی جدید مای ماسک در 40 سالگی در کانادا

به لطف تولد مای در کانادا، فرزندان وی توانستند پاسپورت کانادا را بدست آورند. ایلان در 18 سالگی پس از اتمام دبیرستان به آنجا رفت. خواهر و برادرهای نوجوان او نیز می خواستند به کانادا نقل مکان کنند، بنابراین مای برای دیدن ارزیابی حرکت احتمالی به آنجا رفت. در حالی که مای در کانادا بود، دخترش توسکا مقدمات فروش خانه و ماشین مادرش را در آفریقای جنوبی ترتیب داد. هنگامی که مای از سفر خود بازگشت، تصمیم گرفت که: آیا باید از این دارایی ها دور شود و شغلی را که سال ها برای ساختنش گذرانده بود؟ او اسناد را امضا کرد کخ منجر پیشرفتش در آینده شد.

با این حال، در آن زمان آفریقای جنوبی مقدار پولی را که می توانست از این کشور خارج شود محدود کرد، بنابراین بیشتر درآمد حاصل از این فروش در دسترس نبود. در یک زمان مای در حالی که زندگی جدیدی در کانادا ایجاد کرده بود مشغول پنج شغل بود و به فوربس گفت: “من یک افسر تحقیق در دانشگاه تورنتو بودم. هفته ای دو شب در یک کالج تغذیه و دو هفته در یک مدل تدریس می کردم. من مدلسازی و سخنرانی کردم و یک عمل خصوصی داشتم. “

زندگی جدید مای ماسک در 40 سالگی در کانادا

مادر ایلان ماسک برنامه ای برای بازنشستگی ندارد

مِی قصد ندارد به این زودی ها سرعت خود را کم کند و به نیویورک تایمز گفت: “من هرگز بازنشسته نخواهم شد. مادرم هرگز بازنشسته نمی شود. من کار می کنم تا زمانی که کسی دیگر مرا بخواهد و سپس چیز دیگری پیدا می کنم ” من هنوز هم یک متخصص تغذیه هستم و تحقیقات تغذیه ای را انجام می دهم، که آن را دوست دارم. “

در این مقاله شما را با برخی از رازهای موفقیت مادر ایلان ماسک آشنا ساختیم. همانطور که مشاهده می کنید، مهم نیست شما چقدر سن دارید، چرا که هیچ محدودیت سنی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد و شما در هر شرایطی می توانید با ایمان به خود و باورهای قوی به تمامی آرزوهای خود دست پیدا کنید. برای خواندن مقالات انگیزشی می توانید با ما در بخش بلاگ سایت گرداب جذب همراه باشید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ارتیمس علی پور
  2 دی 1399 7:02 ق.ظ

  من فیلم خالی از سکنه خانم مای ماسک و دیدم واقعا عالی بازی میکنند بهترین فیلم دوران خودش هست

  پاسخ
 • جواهری
  2 دی 1399 7:04 ق.ظ

  پیر ترین مدل هستند که اصلا علاقه ای به بازنشستگی ندارند خیلی از رسانه ها درمورد ایشون حرف میزنن که خیلی موفق هستند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه