پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف
موفقیت و انگیزشی

پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف برایان ترسی

برای داشتن زندگی توام با آرامش ، پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف برایان ترسی را تجربه کنید و آرامش را به زندگی خود دعوت نمائید.

متفکران بزرگ در طول تاریخ درک و پرورش روح را جزو اهداف بزرگ خود قرار داده اند. در فرهنگ های مختلف ، تمدن های گوناگون و جوامع متفاوت به صورت جداگانه مراسم های روحی جداگانه را ایجاد و گسترش داده اند. رسیدن به آرامش بزرگ ترین هدفی است که همه انسان ها برای رسیدن به آن تلاش کرده اند و می کنند. نا آرامی های روانی امروزه شایع شده و برای بازگردداندن آن نیاز به ایجاد تغییراتی در تفکر و اندیشه لازم است. برای پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف با کتاب صوتی همراه باشید. 

پرورش روحی و آرامش درونی

همه ما نیاز داریم به منبعی بزرگ تر و بهتر از خود متصل شویم. این محرک درونی اغلب بدون هیچ هدایت یا دستورالعمل بیرونی به صورت ذاتی رشد می کند. بزرگ ترین معلمان معنوی تاریخ تلاش کرده اند ، چگونگی این میل را آموزش دهند.

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی  قدرت برنامه ریزی برایان ترسی

غالباً افراد مذهبی دستوالعمل فرقه خود را در رابطه با رشد و پرورش روحی پذیرفته و بقیه دستورالعمل ها را فاقد ارزش و گمراه کننده می پندارد. جنگ های مذهبی در طول تاریخ ، ترسناک ترین جنگ ها را بین ملت های متفاوت ایجاد کرده است.

برایان ترسی معتقد است که رشد روحی بزرگ ترین و توسعه یافته ترین فرم توسعه است که یک شخص می تواند ان را کسب کند. درک درست از پرورش و توسعه روحی کلید صلح ، ثروت، شادی و رضایت است.

نیروی راه اندازی انسان برای تغییر با نارضایتی و ناخرسندی شروع می شود. زمانی که فردی متوجه شود که موقعیت بهتر وجود دارد و می تواند در آن وضعیت قرار گیرد ، شروع به تلاش برای تغییر می کند تا از وضعیت ناراضی خود نجات یابد. بی شک هر فعالیتی که از انسان سر می دهد برای بهبود وضعیتش است.

از این صفحه دیدن نمائید ؛ بیوگرافی لئوناردو اویلر پدر آنالیز عددی

فقط با قلب می توان درست دید. چشم ها قادر به دیدن چیزهای درست نیستند. آنتوان سنت اگزوپری

بالا ترین خوبی انسانی

بهترین و خوش آیندترین اتفاق برای هر کس آرامش روحی است. برای تعیین سطح موفقیت هر کسی می توان میزان سطح شادمانی ، احساس آرامش ذهن و احساس رضایتی که یک فرد از خود و محیط اطرافش دارد را اندازه گرفت.

زمانی که از درون احساس رضایت و خرسندی کنید ، به آرامش دست یافته اید. زمانی که شهود درونی و صدای درونی خود را دنبال کنید و هر کاری که به شما احساس خوب می دهد را انجام دهید ، به آرامش درونی خواهید رسید.

هیچ کس نمی تواند برای دیگری تعیین کند که چه چیزی یا چه کسی او را خوشحال می کند.هر فرد منحصر به فرد است. هر کس دارای ویژگی ها ، نیازها و خواسته های مخصوص به خود است. هر کس فقط برای خود می تواند تصمیم بگیرد که چه چیزهایی او را خوشحال می کند. آن هم زمانی ممکن است که فرد بتواند صدای درون خود را بشنود و راهنمایی و هدایت او را دنبال نماید.

صدای درون خود را بشنوید

صدای درون بزرگ ترین هدیه انسانی است. منبعی بزرگ تر از انسان وجود دارد که به انسان عشق می ورزد. ما را می شناسد. ما را درک می کند و بهترین ها را برای ما می خواهد. زمانی که به درون خود گوش دهیم،  صدای او را در درون خود می شنویم که دارد بهترین ها را به ما می گوید.

تمرین تنهایی برای پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز هدف

تمرین تنهای و تفکر از بزرگ ترین تمرین های روحی است. خیلی ها تنهایی را هیچ گاه تمرین نمی کنند. غافل از این که این تمرین یک تجربه مثبت و نیکو است.

بیلز پاسکال می گوید” تقریباً تمامی مشکلات انسانی ناشی از عدم توانایی تنها بودن در یک اتاق برای یک مدت زمان ایجاد می شود”.

در مواقعی که نیاز دارید، تصمیم مشکل بگیرید ، یا از دو راهی یکی را انتخاب کنید ، تنهایی را امتحان کنید. به مدت ششت دقیقه در یک مکان ساکت قرار بگیرید و به چیزی فکر نکنید. در سکوت به صدای درون خود گوش فرا دهید. راه حل مشکل به شما داده می شود. با شنیدن صدای خود بزرگ شدن را تجربه خواهید کرد.

رمانی که در سکوت تمرکز می کنید ، پس از اندکی راه حل مشکل را از درون خود خواهید شنید. این کار به شما احساس آرامش و خرسندی می کنید. در آن گاه شما با کیهان یکی می شوید. با هماهنگ شدن با هستی و کائنات با خالق آن ها هم هماهنگ می شوید. با منبع بزرگ تر انرژی پیوند برقرار می کنید. در اثر این هماهنگی دستوالعمل ها به درون شما رجوع می کند. از این اتصال معنوی و پیوند روحی چیزی که خواهانش هستید ، دریافت می کنید.

پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف
پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف

قانون طلایی برای پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف

قانون طلایی می گوید؛ با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. طوری به دیگران گوش دهید که دوست دارید آن ها به شما گوش دهند. این بهترین قانون زندگی است.

اگر همه قانون طلائی را رعایت کنند ، جامعه به صورت معجزه آسا رونق می گیرد.

ضرب المثل جهانی

فیلسوف آلمانی امانوئل کانت معتقد است که ” زندگی خود را به گونه ای انجام دهید و به گونه ای بدانید که هر عمل شما تبدیل به یک قانون جهانی می شود”.

چهار سوال عالی

برای رعایت کردن ضرب المثل جهانی چهار سوال اساس را از خود بپرسید؛

  • اگر همه دنیا چون من عمل کنند ، دنیا چگونه خواهد بود؟
  • اگر همه افراد کشورم مثل من عمل کنند ، کشورم به چه شکلی خواهد بود؟
  • اگر همه در شرکت مثل من عمل کنند ، شرکتم چگونه می شود؟
  • اگر در خانواده همه مانند من عمل کنند ، خانواده ام چه شکلی خواهد بود؟

برای بهبود زندگی و جهان خود این چهار سوال را مرتب از خود بپرسید.

ارزش های معنوی خود را تعیین کنید

با توجه به پرورش معنوی، ارزش های شما چیست؟

آیا ارزش های صلح ، آشتی ، عشق ، لذت، کنترل خود ، شادی ، ایمان ، امید و بخشش معتقد هستید؟

ارزش های خود را اولویت بندی کنید. خود را مستلزم به هماهنگی با برترین ارزش های معنوی خود کنید. با تکرار این کار ، این ارزش به صورت عادت در ناخودآگاه شما ثبت می شود. این عادت زندگی شما را متحول می کند. عادت های صحیح را پرورش روحی و آرامش درونی را با تمرکز بر هدف در خود تقویت کنید.

پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف
پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف

دید معنوی خود را شفاف کنید

بینش معنوی شما برای آرامش کامل چیست؟ اگر زندگی شما از هر نظر تامین باشد ، بینش معنوی شما چگونه است؟ شادترین زمان زندگی شما کی است؟ در آن زمان چه کارهایی را انجام می دادید؟ بهترین تجربه لذت بخش زندگی شما چیست؟ چگونه می توانید دوباره آن را تکرار کنید؟

تفکر مبتنی بر صفر را روی زندگی خود اعمال کنید. به خود بگوئید که با دانستن چیزهایی که امروز از آن اگاهی دارم چه کاری را برای بهتر شدن وضعیت روحی روانی زندگی خود بیشتر انجام می دادم و چه فعالیتی را حذف می کردم؟ چه رابطه کاری یا شخصی را بیشتر انجام دهم و کدام را حذف کنم؟

اهدافی معنوی خودرا  تعیین کنید

  • هدف های پرورش معنوی شما چیست؟
  • چه مراحل خاص و قابل اندازه گیری را باید طی کنید تا به چیزی که می خواهید، برسید؟
  • چه کاری را باید بیشتر انجام دهید؟
  • چه کاری را کمتر انجام دهید؟
  • چه کاری را به تاخیر بیاندارید؟
  • چه کاری را حذف کنید؟

تا به پرورش روحی و آرامش درونی برسید.

عادت های معنوی جدید را در خود پرورش دهید.

چه عادت ها و رفتاری را بیشتر داشته باشید تا شادتر شوید و از آرامش درونی بیشتری برخوردار شوید؟

خود را متعهد به انجام عمل های لازم برای پیشرفت معنوی کنید.

ایمان به قدرت برتر و نیروی عظیم تر در جهان بیشترین انگیزه و قدرت را برای پرورش روحی و آرامش درونی تامین می کند.

مسیر پرورش معنوی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف

دنبال وضعیت و شرایطی که به بهبودی وضعیت شما منجر می شود ، باشید. فرصت های مبدل در جامه مشکلات و سختی ها را بیابید و از ان ها برای بهتر شدن اوضاع کمک بگیرید.

بزرگ ترین مشکل روحی خود را پیدا کنید و برای رفع آن اقدام کنید. به حل شدن مشکل و بهبود شرایط ایمان داشته باشید. ایمان شما قدرت شما برای مقابله با موانع و مشکلات را افزایش می دهد.

هیچ هدف بزرگ تری وجود ندارد

پرورش روحی و آرامش درونی بالاترین هدفی است که می توانید در زندگی داشته باشید. پرورش روحی ، آرامش و اطمنان خاطر را به زندگی شما می بخشد. با رضایت و آرامش  بیشتر زندگی خواهید کرد. اهداف خود و راه های رسیدن به انها را تعیین کنید. از دستورالعمل های این متن برای تحقق انها بهره مند شوید. به تحقق اهداف خود امیدوار باشید و تلاش و پشتکار خود را افزایش دهید. 

زندگی خود را با پرورش روحی و آرامش درونی تضمین کنید. توصیه های این متن را در پرورش روحی و آرامش درونی خود به کار ببرید. آرامش را به جهان اطراف خود تراوش کنید و جهانی شادتر و با صفاتر را برای همه ایجاد نمائید.

در رابطه با پرورش روحی و آرامش درونی با تمرکز بر هدف نظر ، پیشنهاد و انتقادهای سازنده خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه