تکنیک های رسیدن به خلاقیت
موفقیت و انگیزشی

تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت و راه رسیدن به زندگی خلاق

اگر خواهان توانگری و موفقیت های روزافزون هستید ، تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت  و راه رسیدن به زندگی خلاق را بیاموزید و خلاقانه زندگی کنید.  

اگر کسی خودش را دوست داشته باشد و برای خود ارزش قائل باشد ، در زندگی هدفی برای خود انتخاب می کند و برای رسیدن به هدف خود تلاش خواهد کرد. کار بخش مهمی از زندگی ما را در بر گرفته و بهترین نمود ما از زندگی است. زندگی در کنار کار و تلاش است که معنی می دهد و رضایت بخش می شود. کار و شغل هر فرد ، میزان خلاقیت و ذوق و سلیقه او را نشان می دهد. مهم نیست کار و حرفه ما چیست. پزشکی ، مهندسی ، شاعر ،  سخنور و مشاور یا کارگر شهرداری. علاقه ما  به کار و حرفه است که با اهمیت و قابل ستایش است.

تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت

فارغ از این که حرفه ما چیست و میزان درآمدمان چقدر است ، اگر فرد خلاقی باشیم ، حرفه ای از روی علاقه را انتخاب خواهیم کرد و به خود به خاطر حرفه مان ارج خواهیم نهاد. فرد خلاق و با استعداد بیشتر زمان خود را صرف کاری می کند که برایش مهم و لذت بخش است. زمانی که با علاقه وافر شغل خود را انتخاب می کنیم ، کار کردن و فعالیت داشتن سخت و طاقت فرسا نیست. انجام کار با عشق و علاقه علاوه بر کار و منبع درآمد بودن ، تفریح نیز هست. تفریحی لذت بخش که از انجام آن خسته نمی شویم و هیچ گاه به خاطر انجام آن آه و ناله نمی کنیم.

کتاب صوتی پیشنهادی؛ کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم، جول اوستین

راه رسیدن به زندگی خلاق با انجام کار

عشق به کار و حرفه پیش شرط و پیش نیاز شغل موفق است. نوع شغل و میزان درآمد نیست که موفقیت را برایمان به ارمغان می آورد. برای داشتن حرفه ای موفق ، عشق و شور فراوان نیاز است. آن گاه که کار خود را با علاقه انجام می دهیم ، خلاقیت در وجودمان شکوفه می دهد و کارمان به بهترین شکل اوج می گیرد. در ادامه تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت  و راه رسیدن به زندگی اخلاق را بیاموزیم و خلاقانه زندگی کنیم.

خلاقیت و نوآوری

نوع کار ما نشان از میزان خلاقیت ما دارد. مشکلات مسیر زندگی و کار فرصت هایی برای تفکر و انتخاب کردن روش های بهتر با استفاده از نیروی اندیشه است. هر مشکلی در مسیر کار ، حس نوآوری را در ما برمی انگیزاند و خلاقیت ما به گونه های مختلف در گره های موجود در کارها شکوفا خواهد شد. پس بهتر است بدانیم که گره های موجود در کار برای ما فرصت های طلایی برای شکوفا شدن قدرت خلاقیت به همراه دارد.

  ایده پردازی 

برای رسیدن به موفقیت در کار ، ایده پردازی کنیم. ایده های خود را واضح و مشخص بر روی کاغذ یادداشت کنیم. جزئیات آن را بنویسیم و زمانی برای دستیابی به آن و روشی برای رسیدن به آن مشخص کنیم. باید ایده هایی که داریم ، قابل سنجش و اندازه گیری باشد. برای این کار بهتر است شفاف سازی کنیم و ایده و نظر خود را به وضوح بنویسیم و نظر خود را به صورت واضح در رابطه با کار ، پیشه و شغل مشخص کنیم.

تکنیک هایی برای داشتن زندکی بهتر

تکنیک هایی برای داشتن زندگی بهتر

باورمندی استحقاق زندگی خوب

  

خود را شایسته کار خوب و درآمد عالی بدانیم و به خود اعتماد کنیم. به توانمندی های درونی خود برای رسیدن به موفقیت ایمان داشته باشیم و امیدوارانه با تلاش ادامه دهیم.

برای الگوبرداری از افراد موفق بخوانید: بیوگرافی مژگان روستایی پرورش دهنده کروکودیل 

عاشق  شغل بودن 

یک راه رسیدن به زندگی خلاق ، این است ، شغلی که انتخاب می کنیم ، از روی اجبار نباشد. بلکه با عشق و علاقه شغل و حرفه خود را برگزینیم. اگر از کاری که در حال انجام آن هستیم ، بیزار باشیم ، کار برایمان زهرمار و خسته کننده می شود. اگر حس تنفر و بیزاری از شغل داشته باشیم ، هزار بار هم جا و مکان آن را تغییر دهیم ، باز حس تنفر با ما خواهد ماند و کار ما را با شکست مواجه می کند.

برای یافتن کار مورد علاقه بهتر است که خواسته های خود را به خوبی مشخص کنیم و واقعاً بدانیم انجام چه کاری برای ما مفرح و شادی آور است.

از جمله های تلقینی مثبت برای یافتن کار دلخواه استفاده کنیم. نگوییم که اینطور نباشد و این طور باشد. بلکه ویژگی هایی که داشته باشد را بر زبان بیاوریم. برای نمونه جمله تلقینی زیر را می توانیم تکرار کنیم.

تکرار جمله تلقینی مثبت

« شغل و کار من به این اجازه را می دهد که آزادانه خلاقیت خود را به جریان بیندازیم. علاوه بر انجام کار مورد علاقه ام ، درآمد خوبی هم دارم. شغل من پر از شادی و نشاط است و من از این بابت خوشحالم».

تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت  و راه رسیدن به زندگی خلاق را با پرهیز از افکار منفی و ایجاد و گسترش باورهای مثبت در خود تقویت کنیم و خلاقیت خود را به اوج برسانیم.

  دوری از مخالفان

در مسیر انجام کار هیچگاه ، اجازه ندهیم که دیگران ما را از انجام کار مورد علاقه مان باز دارند. دیگران در رابطه با استعدادهای نهفته در درون ما و دانش و تخصص ما بی اطلاعند. افراد حرفه ای که چم و خم کار را طی کرده و موفق شده اند را می توانیم ، الگوی خود قرار دهیم و از آن ها برای موفق شدن در کار کمک بگیریم.

 شکرگزاری

تکنیک هایی برای داشتن زندگی بهتر

تکنیک هایی برای داشتن زندگی بهتر

درآمد ما ممکن است از مسیرهای متنوع تامین شود. فکر خود را باز بگذاریم و تمرکز خود را روی فقط یک منبع درآمد قرار ندهیم. نعمت به شکل های مختلف به زندگی ما وارد می شود. به خاطر نعمت های گوناگون و متنوع در زندگی خود همیشه و مهم حال شکر گذار باشیم. درآمد همیشه به صورت پولی نیست. هدیه ای که دریافت می کنیم ، در مهمانی خوراکی که می خوریم ، ورزشی که انجام می دهیم ، تفریحی که می رویم ، سلامتی که داریم، رضایت از کار و پیشه و … نمونه هایی از رزق و روزی است که به صورت های متفاوت نصیب مان می شود.

پذیرش نعمت با آغوش باز

  خلاقیت داشته باشیم و نعمت از هر دری به سوی ما آمد ، آغوش خود را به رویش بگشائیم.

تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت ذکر شده را در زندگی و حرفه خود عملی کنیم. به این شیوه راه رسیدن به زندگی خلاق برایمان باز خواهد شد.

آیا شما از این تکنیک ها برای رسیدن به زندگی خلاق استفاده کرده اید؟ آیا آدم خلاقی هستید؟ برای تحلیل خود ، ویژگی های افراد  خلاق در ادامه آمده است. در شخصیت خود دقیق شوید. بدانید این ویژگی ها در درون شما وجود دارد یا نه.  

ویژگی های افراد خلاق

  • افراد خلاق به کار خود مهر می ورزند و صادقانه تلاش می کنند.
  • این افراد انتقاد و ایراد از کار و شرایط آن نمی گیرند و محیط کار را محیطی می دانند که مساوات در آن انجام می شود.
  • این افراد نگرش مثبت نسبت به حرفه خود و روابط کاری خود دارند و با دیدی مثبت به ارتقاء درآمد خود امیدوارند.
  • آن ها محل کار را مأمنی مطمئن و با صفا می پندارند و عاشقانه برای انجام هر چه بهتر کار خود تلاش می کنند.
  • افراد خلاق به توانمندیهای درونی خود تکیه می کنند و انتظار بی جا و بی مورد از کسی ندارند.
  • افراد خلاق مسئولیت کار خود را به عهده می گیرند و برای انجام دادن هر چه بهتر آن تلاش می کنند.
  • افراد خلاق دانش خود را در زمینه حرفه خود هر دم افزایش می دهند و از علم روز و روش های نوین برای بهبود حرفه خود سود می برند.

اگر شخصیت خود را تحلیل کردید ؛ در رابطه با تکنیک های هوشمندانه برای کسب خلاقیت  و راه رسیدن به زندگی خلاق نظر و تجربه خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست