تمرکز بر هدف بهبود زندگی
موفقیت و انگیزشی

تمرکز روی هدف بهبود زندگی از بیان رسای برایان ترسی

اگر قصد دارید که زندگی و سرنوشت خود را تغییر دهید ،  برای انجام این امر خطیر، تمرکز روی هدف بهبود زندگی از بیان رسای برایان تریسی چیزی است که به آن نیاز دارید.

در این مقاله و مقاله های بعدی متمرکز شدن روی هدف برای رسیدن به موفقیت را از بیان برایان ترسی با هم مرور می کنیم. اگر دو مقاله قبلی با عنوان «تمرکز بر هدف از برایان تریسی» و « چکونگی استفاده از تمام توان خود برای رسیدن به هدف» را مطالعه کرده باشید ، متوجه هدف این مقاله ها شده اید. ما در این مجموعه مقاله ها در این سایت قصد داریم، دانش لازم برای ایجاد تغییر در زندگی و بهبود زندگی را برای شما کاربران گرامی در سایت کتاب صوتی قرار دهیم. تا همه بتوانندمروری بر دانش بهبود زندگی ، اقرایش درآمد ، افزایش وقت آزاد و … داشته باشند.

از این صفحه نیز دیدن نمائید ؛ کتاب صوتی از دولت عش کاترین پاندر

تمرکز روی هدف بهبود زندگی

اگر شما هم قصد دارید که سرنوشت و زندگی خود را در دست بگیرید. با ما همراه باشید. در دو مقاله قبلی «فرایند نکته کانونی» « شیوه افزایش درآمد و افزایش وقت آزاد» را  اراده دادم. در این مقاله قصد دارم؛ تمرکز روی هدف بهبود زندگی را بیان کنم .برای این کار 

تمرکز روی هدف بهبود زندگی
تمرکز روی هدف بهبود زندگی
  • تمرکز روی هدف بهبود زندگی
  • بهبود خود به خودی زندگی
  • قانون افزایش بازده
  • منحنی کارائی
  • عادت های تعیین کننده سرنوشت
  • فرمول پیروزی

  از کتاب تمرکز روی هدف برایان ترسی در این متن آمده است.

  برای رسیدن به قله های موفقیت از این صفحه نیز دیدن نمائید ؛  باورهای غلط که به راه اندازی کسب و کار را با مشکل مواجه می کند

  روی هر چیزی تمرکز کنید ، آن چیز رشد خواهد کرد

  وقتی روی موضوعی خاص تمرکز می کنیم ، آن موضوع به وقوع می پیوندد. توجه ما هر جا باشد ، قلبمان نیز به آن جا خواهد رفت. برای دست یابی به موفقیت باید توجه را از روی کارهای کم ارزش بردارید و روی کارهای بارزش متمرکز کنیم.  این اصل برای رسیدن به موفقیت یک اصل ضروری و لازم است. با تمرکز روی هدف بهبود زندگی زندگی خود را بهبود ببخشید. 

  افزایش عملکرد توسط شرکت جنرال الکتریک

  در سال 1928 در نیروگاه الکتریکی هاوثورن شرکت جنرال الکتریک، گروهی از متخصصان برای افزایش کارائی و عملکرد نیروگاه، آزمایشی را انجام دادند. آن ها عده ای از کارگران را برای انجام این کار و ایجاد یک سری تغییرات در نیروگاه انتخاب کردند. هر روز تغییری در محیط کار « دما، نور ، چیدمان محل کار و …» انجام دادند تا عوامل موثر در افزایش عملکرد کارگران را شناسایی کنند.

   هر تغییری که ایجاد می شد ، عملکرد نسبت به قبل افزایش می یافت. آن ها عوامل را کم و زیاد می کردند ، نتیجه باز نسبت به قبل بیشتر بود. تکنسین ها از این موضوع گیج می شوند و از کارگران برای افزایش عملکرد سوال می کنند.

   کارگران در پاسخ می گویند که تا کنون ما مثل بقیه کار می کردیم و سطح عملکرد عادی داشتیم. اما اکنون که برای آزمایش دست چین و انتخاب شده ایم ، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنیم. انتخاب شدن به ما انگیزه و امیدواری می دهد. ما به خود برای انتخاب شدن افتخار می کنیم. به این وسیله متخصصان متوجه شدند که این عامل روانی بوده که در افزایش کارائی و عملکرد شرکت موثر است نه تغییر عوامل محیطی. تمرکز روی هدف بهبود زندگی را تمرین کنید. 

  کشف توجه روی افراد برای بالا بردن عملکرد

   این کشف ، تحولی بزرگ در دنیای کار ایجاد کرد. به این ترتیب از آن زمان تا کنون  شرکت های بزرگ چون؛ ماسلو ، مک گریگور ، هارزبرگ ، دراکر و … از این کشف بزرگ برای رسیدن به موفقیت استفاده کرده اند.

  اگر شما هم می خواهید به موفقیت در هدف های خود برسید ، مسئوایت پذیر باشید. مسئولیت پذیری آن عامل روانی است که به افزایش و کارائی شما کمک می کند. با تمرکز روی هدف بهبود زندگی مسئولیت پذیری را تجربه کنید و زندگی خویش را بهبود دهید.

  بهبود خود به خود ایجاد می شود

  روانشناسی و دیگر رشته های علمی هم کشف کرده اند که هر گونه مشاهده رفتار باعث بهبود آن رفتار می شود. این گفته به این معنی است؛ زمانی که ما احساس می کنیم که دیگران رفتار و کارهای ما را زیر نظر گرفته اند، ما برای انجام بهتر آن رفتار تلاش می کنیم. این یک نکته ریز اما تاثیر گذار در افزایش عملکرد شخصی می باشد. زمانی که کسی رفتار ما را مشاهده می کند ، توجه و تمرکز ما روی انجام آن کار بیشتر است و با دقت بیشتر کار خود را انجام می دهیم.

  در احادیث دینی هم در رابطه با این موضوع از امام علی (ع) حدیثی داریم. ایشان می فرمایند؛ «همیشه هنگام انجام هر کاری تصور کنید که کسی شما را می بیند. به این شیوه هیچ وقت دروغ نمی گوید و کار خلاف انجام نمی دهید». با تمرکز روی هدف بهبود زندگی شادتر و موفق تر زندگی کنید.

  فرایند نکنه کانونی برای دست یابی به هدف

تمرکز روی هدف بهبود زندگی
تمرکز روی هدف بهبود زندگی

فرایند نکته کانونی به ما می گوید که روی رفتار و کردار خود دقیق شوید. یاد بگیریم، مهمترین اعمال و رفتار  که بیشترین نتیجه را برای موفقیت در بردارد را انتخاب کنیم. یهنی رفتارهایی که بیشترین پاداش را در کمترین زمان برایما امکان پذیر می کنند، انتخاب کنیم. وقتی آگاهانه روی این بخش های کار خود متمرکز شویم، به مراتب عملکرد بهتری خواهیم داشت. تداوم این فرایند موفقیت و افزایش عملکرد را در پی خواهد داشت. با تمرکز روی هدف زندگی عملکرد خود را بالا ببرید.

قانون افزایش بازده

در اقتصاد قانون افزایش بازده را داریم. این قانون بر اساس تمرکز روی نقطه کانونی بنا شده است.

قانون افزایش بازده به ما می گوید، هر چه بیشتر بر فعالیت های پر بازده متمرکز شویم، بازده بیشتری خواهیم داشت. با استفاده از این قانون می توانیم، درآمد و وقت آزاد خود را دو برابر کنیم.

منحنی کارائی 

منحنی کارائی در اقتصاد به این نکته که چرا برخی افراد چند برابر دیگران درآمد دارند ، اشاره می کند.  این قانون نشان می دهد که چرا برخی از شرکت ها یم محصول را بهتر از سایر رقیبان و با قیمت نازل تر تولید و به بازار عرضه می کنند. این منحنی شبیه شیب اسکی است. که از چپ به راست پایین می آید.

این منحنی به ما می گوید در زمان شروع فعالیت به مقدار زیادی تلاش و توجه نیاز داریم. با تداوم در کار کم کم به جایی می رسیم که با تلاش کم به همان میزان درآمد دست پیدا خواهیم کرد. با تمرکز بر روی هدف زندگی کارائی خود را بالا برید. 

عادت های ما سرنوشت ما را می سازند.

95% از کارهای که در طول شبانه روز انجام می دهیم،  بر حسب عادت هایی است که در ما شکل گرفته و نهادینه شده است. انسان شاد و موفق عادت های موفقیت آمیز و شاد دارد. بر عکس افراد ناموفق، عادت هایی دارند که موجب ضربه زدن به آن ها و عقب نگه داشته شدن آن ها شده است.

خبر خوب این است که خوشبختانه می توانیم عادت های خوب را در خود تقویت و گسترش دهیم. عادت ها محرک های طبیعی و یا شرطی شده در ما هستند. هر کاری که به صورت عادت درآید، انجام آن خود به خود و آسان است.

عادت های ایجاد شده در ما تا زمانی که عادتی دیگر جای آن را نگیرد ، همچنان در درون ما باقی می مانند. ایجاد عادت های خوب سخت است. اما همین که تولید شد ، به کاربردن آن و استفاده از آن برای ما آسان می شود. ما با استفاده از عادت های خود، سرنوشت خود را می سازیم. عادت خوب به موفقیت منجر می شود و عادت های مخرب به شکست می انجامد. با تمرکز بر روی هدف بهبود زندگی عادت های درست را در خود بیشتر کنیم.

فرمول موفقیت

در فرایند نقطه کانونی فرمول پیروزی از چهار بخش ، ساده کردن ، استفاده از اهرم ، شتاب دادن و ازدیاد تشکیل شده است. با استفاده از فرمول موفقیت تمرکز روی هدف بهبود زندگی را امتحان و آزمایش کنید.  این موارد را در مقاله بعدی تشریح می کنم.

خلاصه متن

تا این جا ما یاد گرفتیم که فرایند نکته کانونی ، اصل مهمی است که برای دست یابی به هدف به آن نیاز داریم. در فرایند نکته کانونی گفتیم که روی کارها و رفتار خود دقیق شویم  ، کارهایی که بیشترین تاثیر را در موفقیت ما دارند، مشخص و تکرار کنیم. از انجام کارهای کمتر با اهمیت بپرهیزیم. برای دست یابی به این هدف قانون 20%/ 80% را برای افزایش عملکرد و کارائی معرفی کردیم. گفتیم که برای افزایش بازده از قانون بازده و منحنی کارائی استفاده کنیم.

برای خود اهداف واضح و مشخص تعیین کنیم. راه های رسیدن به ان اهداف را مشخص و راه هایی که زودتر و با هزینه کمتر ما را به مقصد می رساند را انتخاب کنیم. تا جایی که ممکن است کارها را ساده کنیم و از پیچیدگی بپرهیزیم. هر کاری را خودمان بهتر از همه از عهده اش بر آمدیم را انجام دهیم و بقه کارها را به دیگران بسپاریم. با تمرکز بر هدف و شفاف سازی فعالیت ها موفقیت ما آسان و سریع خواهد بود. 

تجربه و نظر خود را در رابطه با هدف و راه های دست یابی به هدف دارید، از طریق همین صفحه آن را با ما به اشتراک بگذارید. بی شک نظرهای سازنده و انتقادهای مفید شما به بهتر شدن مطالب سایت کمک می کند.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه