دو برابر کردن کارائی
موفقیت و انگیزشی

دو برابر کردن کارائی با استفاده از تمرکز بر هدف برایان تریسی

با دو برابر کردن کارائی با استفاده از تکنیک تمرکز بر هدف برایان تریسی ، قابلیت ها و توانمدی های خود را برای دست یابی به هدف دو برابر کنید.

آیا قصد دارید ویژگی های شخصیتی خود را تغییر دهید؟ می خواهید در زمان کمتر به درآمد بیشتر دست پیدا کنید؟ آیا قصد دارید توانمدی ها و قابلیت های خود را افزایش دهید؟  آیا به درآمد بیشتر و بودن بیشتر در کنار خانواده فکر می کنید؟  برای یافتن پاسخ این پرسش ها، این متن را تا آخر بخوانید. توانایی انجام کار به صورت خستگی ناپذیر ، اولین عامل مورد نیاز برای افزایش کارائی شما می باشد. برای افزایش توانمدی و قابلیت های خود با ما همراه باشید و فرایند نکته کانونی را یاد بگیرید و در انجام کارهای روزانه خود عملی کنید.

فرایند نکته کانونی برای دو برابر کردن کارائی و تمرکز بر هدف

فرایند نکته کانونی ، اصل بسیار مهمی است که تمام افراد موفق با آن آشنایی داشته اند. آن ها برای دست یابی به هدف خود از این فرایند سود جسته اند. اگر شما هم قصد دارید به موفقیت در هدف خود برسید، فرایند نکته کانونی را یاد بگیرید. این فرایند را در کارهای روزانه خود به کار ببرید. با این کار به هدف خود دست پیدا کنید.

مطالب این صفحه مفید است ؛ معرفی کتاب تمرکز بر هدف برایان ترسی

در فرایند نکته کانونی ، باید دنبال نکته کانونی فعالیت های خود بگردید. نکته کانونی ، فعالیتی است که شما زمان کم برای انجام آن صرف می کنید. اما نتیجه بسیار نیک از آن دریافت می کنید. فعالیت هایی که برای شما سود بخش هستند ، را مشخص کنید و بیشتر وقت کاری خود را به انجام آن ها اختصاص دهید.

از انجام کارهای کمتر سود بخش منصرف شوید. انجام کارهایی که وقت زیادی از شما می گیرد و نتیجه کمی در هدف شما دارد را به خوبی مشخص نمائید. انجام این کارها را در دستور فعالیت های روزانه خود ، حذف کنید.

دوبرابر کردن کارائی راه کار ی موثر برای افزایش درآمد و داشتن وقت آزاد برای بودن در کنار خانواده می باشد. با استفاده از فرایند نکته کانونی ، قابلیت های خود را بالا ببرید و کارائی خود را دو برابر کنید.

از این صفحه نیز دیدن نمایید ؛  کتاب صوتی قدرت برنامه ریزی برایان ترسی

تمرین دو برابر کردن کارائی برایان تریسی

دو برابر کردن کارائی
دو برابر کردن کارائی

ب

دستورالعمل فرایند نکته کانونی، ساده است اما در اول راه به سعی و تلاش فراوان نیاز دارد. پیاده کردن نکته کانونی به اراده و تلاش نیازمند است. قبل از شروع هر کاری در رابطه با شیوه انجام آن خوب فکر کنید.

قبل از شروع کار  خوب مشخص کنید، چه کاری انجام می دهید. هر چه دقیق تر آن کار را و شیوه انجام آن را مشخص کنید، سریع تر و بهتر به نتیجه می رسید. برای داشتن عملکرد عالی مرتباً 5 سوال زیر را از خود بپرسید.

5 سوال در رابطه با چگونگی دو برابر کردن کارائی و تمرکز بر هدف

 • می خواهم چه کاری انجام دهم؟ نتیجه و خروجی کار را از قبل مشخص کنید. بدانید که در آخر کا کار شما پایان می یابد، چه چیزی از نتیجه کار شما حاصل می شود. اگر گروهی کار می کنید، دیگران را از نتیجه کار از قبل مطلع کنید.
 • چگونه می توانم این کار را انجام دهد؟ مطمئن شوید که روشی که برای انجام کار در نظر گرفته اید، بهترین روش است. از خود بپرسید؛ آیا روش بهتری برای انجام کارم وجود دارد. همیشه احتمال روش بهتر را در نظر داشته باشید. روی روش خود فکر نمائید و آن را به خوبی تحلیل کنید. تا از بهترین بودن روش آن اطمنان حاصل کنید.
 • از خود بپرسید؛ چه فرضیه هایی را باید در نظر بگیرم؟ آیا فرض های در نظر گرفته شما، با توجه به نیاز بازار، کارها عملکرد دیگران، انگیزه دیگران و یا نتیجه رخدادهای آینده معین شده است؟ فرض های اشتباه ریشه بسیاری از شکست ها می باشد. فرض های صحیح را انتخاب نمائید.
 • اگر فرض من اشتباه باشد، نتیجه چه می شود؟ اگر فکرم اشتباه باشد، چه می شود؟ شاید کسی که شما قرار است با او کار کنید، فرد دیگری را برای همکاری انتخاب کرده باشد. همیشه احتمالات را در نظر داشته باشید.
 • اگر فرض اصلی من اشتباه باشد، چه کار دیگری می توانم انجام دهد؟ اگر روش شما با شکست مواجه شود، چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟ همیشه از خود بپرسید، از چه روش دیگری به همین نتیجه می رسم؟ روش هایی که امکانات کمتر نیاز دارد  و یا سریع تر جواب می دهد را انتخاب نمائید. 

شفافیت برای تمرکز بر هدف برایان تریسی

برای دو برابر کردن کارائی خود ، هر کاری که می خواهید انجام دهید را به وضوح روشن نمائید. بهترین روش برای دو برابر کردن کارائی را انتخاب و عملی نمائید. ذهن خود را برای اطلاعات تازه باز بگذارید. بازخورد ها را بپذیرید و مشکلات احتمالی را رفع نمائید. در زمانی که شرایط به گونه ای بود، که باید یک روش رها کنید ، این کار را انجام دهید. روش مناسبت تر را جایگزین آن نمائید.

 برای دو برابر کردن کارائی انعطاف پذیر باشید

در قرن بیست و یکم انعطاف پذیری بهترین اصلی است که برای دو برابر کردن کارائی باید داشته باشید. از روش های منعطف برای انجام کار خود استفاده کنید.

انعطاف پذیری به این معنی است که روش های باز را انتخاب نمائید. اشتباهات خود را بپذیرید. روش های مناسب را ترکیب کنید و بهترین روش را استخراج نمائید. برای انجام روش و تکنیک های جدید، تمایل داشته باشید. مرتباً تفکر مبتنی بر صفر را امتحان کنید. برای این کار از خود بپرسید؛ اگر امروز با دانش فعلی خود کارم را شروع می کردم، چه کارهایی را بیشتر انجام می دادم و چه کارهایی را انجام نمی دادم.

اگر شرایط نامناسب بود، غرور را کنار گذارید. خود را از موقعیت دور کنید. بجای این که بگویید که حق با کیست، دنبال راه حل مشکل بگردید. بدانید در آن موقعیت درست ترین کار چیست؟ آن را انجام دهید.

در هر جایی از مسیر کار خود با استرس برخورد کردید، به عقب بنگرید، ببینید درست کار کرده اید، اگر نتیجه مورد پسند نبود ، از خود بپرسید ، چه کار دیگری انجام دهم به نتیجه مطلوب تر می رسم؟

دو برابر کردن کارائی
دو برابر کردن کارائی

دو برابر کردن کارائی با استفاده از شفافیت

برای دوبرابر کردن کارائی خود، در نقطه شروع شفاف باشید. برای این که هدف شما در هدایت رفتار و تغییر رفتار شما موثر و مفید باشد، باید هدف شما مشخص، قابل اندازه گیری، باور پذیر و قابل  دست رس باشد. باید هدف خود را روی کاغذ بنویسید، هدف خود را زمان بندی کنید. هر چه هدف شما شفاف تر باشد، بهتر و سریع تر می توانید در جهت دو برابر کردن کارائی خود پیش روید. 

دو برابر کردن کارائی با برنامه ریزی 

دومین کار برای دو برابر کردن کارائی برنامه ریزی دقیق و منظم است. هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی می کنید، تا ده دقیقه از زمان کار شما را کاهش می دهد.

قبل از شروع به کار لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را روی کاغذ پیاده کنید. کار کردن از روی لیست به سرعت شما می افزاید. با نگاه کردن به لیست، هیچ موردی را فراموش نمی کنید و مرتب تر عمل می کنید. دو برابر کردن کارائی با برنامه ریزی و نوشتن مراحل کار بر روی کاغذ سریع تر ممکن می شود.

دو برابر کردن کارائی با استفاده از قانون 20/80

سومین مورد برای دو برابر کردن کارائی استفاده از قانون 20/80 است. طبق این قانون 80% از زمان ما صرف انجام کارهایی می شود که فقط 20% در کارائی ما مهم هستند. 20% بقیه زمان خود را به کارهایی که 80% برایمان نتیجه بخش است، اختصاص می دهیم. کارهای پر بازده را انتخاب کنبد و با انجام آن ها در جهت دو برابر کردن کارائی خود تلاش کنید.

با عملی کردن این نکته ها کارائی خود را دو برابر کنید. با انجام این کار خیلی سریع تر و بهتر از چیزی که فکرش را بکنید ، به هدف خود دست می یابید.

خلاصه متن

گفتیم که برای بالا بردن کارئی خود از فرایند نکته کانونی استفاده کنید. برای این کار فعالیت ها ف ارزش ها و ویژگی هایی که به افزایش دو برابری نیجه کار شما منجر می شود را بیابید و در برنامه خود بگنجانید. برای نتیجه گرفتن بهتر برنامه و اهداف خود را واضح و شفاف بنویسید و بهترین و سریع ترین راه که انرژی کمتری از شما می گیرد را برای اجرای آن انتخاب کنید. سعی کنید برنامه خود را باز بگذارید تا در صورت نیاز برخی جا ها را دستکاری نمایید. با برنامه ریزی واضح و شفاف و تمرکز بر فرایند نکته کانونی کارائی شما افزایش خواهد یافت. 

در رابطه با دو برابر کردن کارائی برای دست یابی به هدف نظر، پیشنهاد و انتقاد و یا تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خیلی عالی بود مطالبتون واگر میشه لطفا کتاب های برایان تریسی رو معرفی کنید؟

  پاسخ
  • ممنون کیمیا عزیز. حتما در برنامه کتاب صوتی هست که کتاب های خوب برایان تریسی رو معرفی کنیم و کتاب صوتی اون رو بذاریم براتون.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه