بیوگرافی پیتر ثیل سرمایه گذار خطرپذیر

بدون دیدگاه

بیوگرافی پیتر تیل که هم بنیان­ گذار پی ­پال بود و هم از سرمایه  گذاران اثر گذار سیلیکون ­ولی است. هر کسی که در حوزه تکنولوژی، فعال باشد. بدون شک پیتر تیل را می­ شناسد.

نشریات اقتصادی جهان از او به عنوان میلیاردر در حوزه IT یاد می­ کنند. در سال ۲۰۰۴ زمانی که فیسبوک حدود پنج میلیون دلار ارزش داشت با پرداخت پانصد هزار دلار ده درصد از سهام این شرکت را خریداری کرد. پیتر تیل در طول زندگی حرفه ای خود شاهد مهمترین استراتژیک­ های اقتصادی و تکنولوژی در دنیای امروز بوده است. اولین تجربه­ پیتر تیل در کارآفرینی زمان اوج دات کام بود، که پی پال را راه­ اندازی کرد. برای شناخت بیشتر این انسان موفق و پی بردن به راز دست یابی به ثروت زیادش ادامه بیوگرافی پیتر تیل را در این مقاله از بیوگرافی افراد موفق حتما مطالعه بفرمایید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی ریچارد برانسون شجاع ترین الگوی کارآفرینی دنیا

دوران کودکی و جوانی پیتر تیل

پیتر تیل در ۱۱ اکتبر ۱۹۶۷ در آلمان بدنیا آمد. مادرش سوزان نام داشت. پدرش کلائوس فریدریش پس از مهاجرت به آمریکا به عنوان مهندس شیمی در شهر کلیولند مشغول به کار شد، و در شرکت ­های معدنی متعدد نیز فعالیت می­ کرد. که همین باعث می ­شد که خانوادگی سفرهای زیادی داشته باشند. پیتر به همراه برادر کوچکترش پاتریک مایکل همیشه در سفر بودند. به همین خاطر در همان دوران کودکی تجربه­ های زیادی را کسب کردند. در سال ۱۹۷۷ خانواده پیتر سرانجام در ایالت کالیفرنیای آمریکا ساکن شدند.

قبل از اینکه خانواده پیتر تیل به طور کامل در آمریکا بمانند، زندگی در آفریقای جنوبی و آفریقای جنوب غربی را نیز تجربه کرده بودند. همین هم باعث شد تا پیتر یازده بار مدرسه ابتدایی خود را تغییر دهد. در یکی از همین مدارس پیتر مجبور به پوشیدن یونیفرم و رعایت قوانین سخت­ گیرانه شده بود، که در بزرگسالی همین موضوع منجر به این شد که او یکی از حامیان جدی آزادی شخصی و فردگرایی شود. در بیوگرافی پیتر تیل به علاقه­ی او به کتاب خواندن در زمان کودکی اشاره شده است. او به بازی­ های سبک Dungeons & Dragons و نویسنده­ مشهور تالکین نیز بسیار علاقه ­مند بود. پیتر بیش از ده بار کتاب ارباب حلقه ­ها را در کودکی خوانده است.

دوران کودکی و جوانی پیتر تیل

تحصیلات پیتر تیل

استعداد او در ریاضیات از دوران کودکی و نوجوانی ­اش شکل گرفت. در مدرسه باودیچ در فاسترسیتی مشغول تحصیل بود و همچنین دوران دبیرستان خود را در سن متئو سپری کرد. دانشگاه استنفورد را برای تحصیلات عالی انتخاب و در رشته فلسفه فارغ التحصیل شد. او به فعالیت ­های سیاسی نیز می ­پرداخت و از طرفداران لیبرالیزم بود. در دانشگاه هم در سال ۱۹۸۷ روزنامه ­ای به نام The Stanford Review را چاپ می ­کرد. که تمرکز خود را بر ایده ­های لیبرالی و محافظه ­کارانه قرار می ­داد. همین جانب ­داری­های سیاسی باعث شد امروز او از طرفداران دونالد ترامپ و سیلیکون­ ولی باشد.

دنیای کسب و کار

در این بخش از بیوگرافی پیتر تیل به ورود به دنیای کارآفرینی و کسب و کار او خواهیم پرداخت. پس از فراغ التحصیلی پیتر در حوزه­ حقوق و سیاست به عنوان دستیار قاضی مشغول به کار شد. سپس به شرکت حقوقی Sullivan & Cromwell برای وکالت رفت. به دلیل اینکه او معتقد بود که شغلش جای ارتقا ندارد ماندن او در این شرکت نیویورکی فقط هفت ماه به طول انجامید. پس از اینکه دنیای حقوق و وکالت را ترک کرد به کالیفرنیا رفت تا دوران جدیدی را برای خود رقم بزند. این جوان آلمانی-آمریکایی با رفتن به خلیج سان فرانسیسکو کارآفرین شدنش در سیلیکون ­ولی به حقیقت پیوست.

اولین تلاش پیتر تیل برای سرمایه ­گذاری با راه­ اندازی شرکت سرمایه ­گذار خطرپذیر شروع شد. او با کمک خانواده و دوستانش توانست مبلغ یک میلیون دلار را برای سرمایه­ گذاری اولیه در این شرکت دریافت کند. که این تجربه با شکست روبرو شد. در سال ۱۹۹۹ به دنبال فراز و فرودهای زیادی که پیتر در راه سرمایه ­گذاری با آن روبرو شد، سرآخر شرکت PayPal را راه ­اندازی کرد. ایده اولیه آن بر پایه ایجاد آزادی مالی برای همه مردم دنیا بود. پیتر اعتقاد داشت با این سیستم تمام دشواری ­های از بین رفتن ارزش پول در اثر تورم از بین خواهد رفت. پیتر تیل در تمام محافل سیلیکون ­ولی به لرد مافیای پی پال شناخته می ­شود.

بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند در جهان

فروش شرکت پی پال

در سال ۲۰۰۲ پیتر شرکت پی ­پال را به ای ­بی فروخت، که با ۱۰ میلیون دلاری که ازفروش آن بدست آورد، صندوق پوشش ریسک کلاریوم کپیتال را راه­اندازی کرد. فعالیت این شرکت در زمینه ارز، نرخ بهره، سهام و کالا بود. شرکت کلاریوم موفقیت­هایی را در سرمایه­گذاری و همچنین پیش­بینی وضعیت بازارهای مالی و نفت را بخصوص به دست آورد. در سال ۲۰۰۸ ثروت پیتر تیل و شرکت او به هفت میلیارد دلار رسید. در ادامه بیوگرافی پیتر تیل به مهم­ترین رخداد زندگی او خواهیم پرداخت.

فروش شرکت پی پال

زندگی شخصی و میلیاردر شدن پیتر تیل

یکی از مهمترین اتفاق­های تاریخ برای سیلیکون ­ولی و استارتاپ فیسبوک، آشنایی با مارک زاکربرگ بود. پیتر تیل در اوت ۲۰۰۴ به عنوان اولین سرمایه­ گذار وارد فیسبوک شد. او مبلغ ۵۰۰ هزار دلار ۲/۱۰ درصد از سهم این شرکت جوان را خریداری کرد. پیتر هنوز هم عضو هیئت مدیره­ شرکت فیسبوک است. یکی از مهمترین کمک­ های مشاوره ­ای پیتر به شرکت در سال ۲۰۰۷ دریافت سری D سرمایه در فیسبوک بود که زاکربرگ همیشه از آن قدردانی می­ کند.

پیتر تیل مانند دیگر سرمایه ­گذاران جهان فعالیت خود را به یک شرکت محدود نمی ­کرد. در سال ۲۰۰۵ شرکت خطرپذیر فاندرز فاند را در سان ­فرانسیسکو به راه انداخت. کسانی که او را در این راه همکاری کردند: کن هواری، شان پارکر و لو نوزک بودند. سرمایه ­گذاری ­های مهم فاندرز فاند در سال ۲۰۱۷ خرید بیت کوین که ارزش آن ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار بود. پیتر تیل بخشی از سرمایه خود را به مؤسسه خیریه اختصاص داده که با راه­ اندازی بنیادی به نام خود به پروژه­ های تحقیقاتی و کمک هزینه­ های تحصیل که بر موضوعات خاص تمرکز دارد. یکی از این حوزه­ های مهم هوش مصنوعی است. پیتر در سال ۲۰۱۳ حدود یک میلیون دلار کمک هزینه را برای بنیاد مذکور اهدا کرد.

پیترثیل را به عنوان یکی از فعال ­ترین سرمایه­ گذاران سیلیکون ­ولی می ­شناسند. حتی او را نماینده دونالد ترامپ در سیلیکون ­ولی نامیده ­اند. او علاقه­ خاصی به ورزش شطرنج دارد. از ۶ سالگی به این بازی مشغول بوده و در جوانی به او لقب Life Master را داده ­اند. در سال ۲۰۰۶ نیز جایزه Herman Lay Award for Enterpreneurship را دریافت کرد. پیتر در میان ۲۵۰ رهبر تاریخ ­ساز جهان با سن کمتر از ۴۰ سال قرار دارد.

جمع بندی

امیدواریم بیوگرافی پیتر تیل برای کسانی که به دنبال سرمایه ­گذاری و کارآفرینی هستند، الگوی مناسبی بوده باشد. خواندن بیوگرافی افراد موفق باعث ساخت باورهای قدرتمند خواهد شد که می توانیم از آن ها در جهت رسیدن به آرزوها و اهداف خود استفاده کنیم. برای خواندن بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند جهان می توانید به سایت گرداب جذب مراجعه کنید.

0 0 رای
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست