بیوگرافی یوهان سباستین باخ برترین آهنگساز و نوازنده تاریخ

بیوگرافی یوهان سباستین باخ برترین آهنگساز و نوازنده تاریخ کسی که حتی نابینایی هم نتوانست سد راه او شود تا از هدف و خواسته خود دست بکشد، از کتاب صوتی بخوانید و با موفقیت ها و باورهای او بیشتر آشنا شوید.

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که باخ، معروف ترین و برترین آهنگساز تاریخ را نشناسد. این موسیقیدان و آهنگساز برجسته تاثیر زیادی را بر روی موسیقی کلاسیک جهان داشت به صورتی که سبک جدیدی را در فرهنگ بسیاری از کشورهای جهان ایجاد کرد. اگر دوست دارید درباره زندگی این موسیقیدان اطلاعات بیشتری را کسب کنید با ما همراه باشید تا با بیوگرافی یوهان سباستین باخ این نابغه موسیقی کلاسیک بیشتر آشنا شوید.

دوران کودکی و جوانی یوهان سباستین باخ

یوهان سباستین باخ در ۲۱ مارس ۱۶۸۵ در آلمان و در یک خانواده موسیقیدان و متوسط دیده به جهان گشود. پدر وی یوهان امبروسیوس باخ مدیر موسیقیدانان شهر و عموهای او نیز همه موسیقیدان حرفه­ای بودند. پدرش به او نوازندگی ویولون و چنگ آموخته بود و برادرش یوهان کریستوف باخ clavichord را آموخت که این امرسباستین را به سوی موسیقی معاصر سوق داد.

سباستین متاسفانه در ده سالگی پدرو مادرش را از دست داد و از آن موقع به بعد به مدت پنج سال در با برادرش زندگی کرد. با وجود غم از دست دادن پدر و مادرش، این دوران از یکی از بهترین دوران های زندگی سباستین به شمار می آید چرا که او در این دوران توانست با انواع سازهای موسیقی آشنا شود و کار کردن با آن ها را یاد بگیرید و در نهایت توانست گروه موسیقی خود را در لونبورگ تشکیل دهد. وی در سال ۱۷۰۳ به تورینگین بازگشت و به عنوان نوازنده در کلیساهای پروتستان مشغول به کار شد.

سباستین باخ در سنت تُنبال به شهرت بسیتر زیادی را بدست آورد و به عنوان یکی از معروف ترین آهنگسازان کلاسیک شناخته شد. در حقیقت او یک شگفتی در دنیای موسیقی تمام دوران ها بود که کسی تا کنون نتوانسته جای او را بگیرد. ترکیبات باخ شامل صدها کنتاتا، مقدس و سکولار بود. وی موسیقی کلیسای لاتین را سرود یوهان سباستین باخ به طور گسترده برای دیگر ارگان­ها و سازها صفحه کلید را نوشت و کنسرت هایی را در سرتاسر دنیا اجرا کرد.

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-6lgav’ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب بیوگرافی افراد ثروتمند جهان
[/av_image]

 

حرفه یوهان سباستین باخ

باخ پس از فارغ التحصیلی چندین پست موسیقی در سراسر آلمان از جمله کاپلمایستر ( کارگردان موسیقی ) تا لئوپولد، شاهزاده آنهالت-کونشن و توماسکانتور در لایپزیک، سمت مدیر موسیقی در کلیساهای اصلی لوتری را در اختیار داشت. وی عنوان “آهنگساز دربار سلطنتی” را از آگوستوس سوم در سال ۱۷۳۶ دریافت کرد.

یوهان سباستین باخ ابتدا کار خود را با یک دوک آغاز کرد سپس برای یک شاهزاده و سرانجام مدیر موسیقی در کلیسای سنت توماس و مدرسه در لایپزیگ آلمان شد. با وجود اینکه شغل وی در لایپزیگ حسابی سرش را شلوغ کرده بود اما در اوقات فراغت باخ گروهی از نوازندگان را که دوست داشتند با هم جمع شوند تا در یک کافی شاپ محلی برنامه اجرا کنند را سرپرستی می ­کرد.

زندگی شخصی یوهان سباستین باخ

باخ در سال ۱۷۰۶ با دخترعموی خود ماریا باربارا باخ ازدواج کرد که دارای هفت فرزند شدند البته قابل ذکر است که برخی از آنها در هنگام نوزادی درگذشتند. همسر باخ ماریا در سال ۱۷۲۰ درگذشت. سال بعد، باخ با خواننده ای به نام آنا مگدالنا ولوکنن ازدواج کرد. آنها سیزده فرزند داشتند که بیش از نیمی از آنها هم درگذشتند. باخ عشق خود را به موسیقی با فرزندان خود به اشتراک گذاشت. از اولین ازدواج وی ویلهلم فریدمن باخ و کارل فیلیپ امانوئل باخ آهنگساز و نوازنده شدند. یوهان کریستوف فردریش باخ و یوهان کریستین باخ  پسران ازدواج دوم او نیز در موسیقی موفقیت های چشمگیری را کسب نمودند.

سباستین زندگی بسیار ساده ای را داشت و بسیاری از مردم عادی حتی او را نمی شناختند تا وقتی که که آهنگساز دیگری به نام “فلیکس مندلسون” سنت متیو باخ را اجرا کرد. اکنون باخ به عنوان یکی از بزرگترین نبوغ تاریخ موسیقی دیده می­شود.

مرگ

متاسفانه یوهان سباستین باخ در سال ۱۷۵۰ روشن دل (نابینا) شد. اما او با وجود مشکلات بینایی خود به کارش ادامه داد وی حتی به اندازه کافی سفر و اجرای موسیقی را داشت. حتی در دوران بیماری وی از فردریک کبیر، پادشاه پروس دیدار کرد. با بازگشت در لایپزیگ، باخ این قطعه را ویرایش کرد و به فردریک مجموعه ای از فرهای را با نام “ارائه موسیقی” داد.

در همان سال باخ آهنگسازی جدیدی به نام “هنر فوگ” را آغاز کرد اما آن را کامل نکرد. او سال بعد با انجام عمل جراحی سعی کرد بینایی کم خود را برطرف کند، اما این عمل نه تنها بینایی او را برنگرداند بلکه به صورت کامل باخ را نابینا ساخت. بعداً در همان سال باخ دچار سكته مغزی شد و در ۲۸ ژانویه ۱۷۵۰ در لایپزیگ درگذشت.

در این مقاله شما را بیوگرافی یوهان سباستین باخ موسیقیدان و آهنگساز معروف دنیا آشنا ساختیم. چیزی که با خواندن این زندگینامه یاد خواهید گرفت این است که هیچ عامل بیرونی نمی تواند مانع رسیدن به هدف شود. باخ با وجود غم از دست دادن پدر و مادر و سپس از دست دادن نابینایی اش هیچگاه ناامید نشد بلکه برای رسیدن به هدف خود مشتاق تر و به یکی از بهترین و معروف ترین آهنگسازان کلاسیک در دنیا تبدیل شد. خواندن زدگینامه افراد موفق تنها یکی از راه هایی است که شما می توانید برای ساخت باورهای قدرتمند استفاده کنید. برای خواندن زندگی نامه افراد موفق شما می توانید به بخش زندگینامه افراد موفق مراجعه در سایت کتاب صوتی مراجعه کنید با کتاب جامع و کامل زندگینامه افراد موفق و ثروتمند جهان را از همین سایت با قیمت مناسب خریداری کنید.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست