بیوگرافی میریام منکین زنی که باعث تحول در دنیای پزشکی شد و باروری انسان را تغییر داد از گرداب جذب بخوانید تا به صورت کامل با آن اشنا شوید.

کمتر کسی است که میریام منکین را بشناسد، زنی که با هوش و سرسختی خود موفق شد تخمک بارور نشده‌ انسان را در آزمایشگاه بارور کند. زنان موفق ناشناخته بسیار زیادی در جهان هستند که موفقیت ها و دستاوردهای زیادی را به وجود آورده اند اما بی نام و نشان هستند که میریام منکین نیز یکی از آن ها می باشد. در این مقاله از مجموعه مقالات زندگینامه افراد موفق ما قصد داریم به بیوگرافی میریام منکین بپردازیم که یکی از موفق ترین زنان جهان می باشد و توانست غوغای زیادی را دنیا و علم پزشکی ایجاد کند. با ما همراه باشید تا بیشتر با موفقیت های منکین آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی کوکو شانل بانو اسطوره ای دنیای مد و طراحی

زندگی شخصی میریام منکین

وی ۸ آگوست سال ۱۹۰۱ در ریگا لتونی، دیده به جهان گشود و بعد از دو سال خانواده‌ی او به ایالات متحده نقل مکان کردند. پدرش در نیویورک پزشکی موفق بود و خانواده‌اش در رفاه و راحتی زندگی می‌کردند. در سال ۱۹۲۲ میریام از دانشگاه کرنل در مقطع کارشناسی بافت شناسی و آناتومی فارغ‌التحصیل شد و توانست مدرک فوق لیسانس ژنتیک را در دانشگاه کلمبیا به دست آورد. در آن زمان، زنان به ندرت در دانشگاه پزشکی پذیرش می‌شدند که منکین یکی از آن ها بود.

در سال ۱۹۲۴ با والی منکین که دانشجوی پزشکی دانشگاه هاروارد بود، ازدواج کرد که حاصل ازدواج میریام و والی پسری به نام گابریل و دختری به نام لوسی بود. میریام خیلی علاقه داشت که دکترای خود را در رشته زیست ‌شناسی بگیرد اما به ‌دلیل اینکه همسرش دانشجو بود از عهده‌ مخارج آن برنیامدند.

شغل و حرفه میریام منکین

میریام چندین سال به عنوان مدیر پژوهش پاتولوژی در دانشکده‌  پزشکی هاروارد کار کرد. سپس به عنوان تکنسین آزمایشگاه گرگوری پینکوس در همان دانشگاه مشغول به کار شد. وی در آنجا وظیفه داشت عصاره‌ هایی را برای خرگوش‌ های فوق ‌العاده تهیه کند که به خرگوش‌های بی ‌پدر معروف بود و همین کار باعث از دست دادن شغلش شد.

 بعد از آن یک سال در آزمایشگاه ایالت ماساچوست کار کرد و سپس با جان راک، پزشک باروری که در بیمارستان رایگانِ زنان آشنا شید که اکنون بخشی از بیمارستان بریگام و بوستون است. آزمایش خرگوش بی‌ پدر منکین توجه راک را به او جلب کرد و عامل تصمیم‌ گیری وی برای شروع تحقیقات IVF  بود.

تحقیقات و کشف روش IVF  در درمان ناباروری 

منکین در مارس سال ۱۹۳۸ آزمایشات IVF  را آغاز کرد. راک و منکین از زنانی که در این مطالعه قرار بود تحت عمل جراحی هیسترکتومی قرار بگیرند، خواستند که قبل از جراحی رابطه‌ جنسی محافظت نشده‌ ای داشته باشند. آن ها قبل از تخمک‌ گذاری بیمار، روش ‌های جراحی را انجام دادند که تخم ‌های مناسب زیادی را در اختیارشان برای مطالعه قرار داد.

منکین یک برنامه هفتگی ثابت را دنبال کرد. این برنامه به این قرار بود؛ روز سه‌ شنبه تخمک پیدا می ‌کرد، روز چهارشنبه اسپرم را با آن لقاح می داد و روز پنجشنبه دست به دعا می ‌شد. سپس در روز جمعه نتیجه را با استفاده از میکروسکوپ مشاهده و هر چند وقت یکبار هم تغییراتی را در این روش اعمال می ‌کرد. این تغییرات شامل، تغییر در شرایط نگهداری تخم ها، طول و غلظت نمونه‌ های اسپرم کشت داده شده می شد.

در یک روز سه‌شنبه، فوریه‌ سال ۱۹۴۴، میریام در آزمایشگاه تمام شب را بیدار مانده بود که از دختر هشت ماه‌ اش مراقبت کند و صبح روز بعد به روال همان چند سال قبل که روز چهارشنبه را به باروری تخمک با اسپرم اختصاص داده بود ادامه داد و آرزو می ‌کرد لقاح صورت بگیرد.

منکین همیشه ۳۰ دقیقه اسپرم و تخمک را کنار هم قرار می ‌داد، اما اینبار آنقدر خسته بود که هنگام نگاه کردن به زیر میکروسکوپ که چگونه اسپرم در اطراف تخمک جست‌ و خیز می ‌کند، فراموش کرد ساعت را نگاه کند تا وقتی که متوجه می ‌شود که یک ساعت گذشته است. در واقع او موفقیت خود را مدیون این اتفاق بود و روز جمعه شاهد این شگفتی بود که سلول‌ها در حال تقسیم شدن هستند و میریام اولین شخص جهان بود که رویان بارور شده‌ انسان در شیشه را می ‌دید .

تحقیقات و کشف روش IVF  در درمان ناباروری 

واکنش ها بعد از کشف IVF چه بود؟

در این بخش از بیوگرافی میریام منکین به واکنش ها  و دستاوردهایی که این کشف به دنبال داشت، خواهیم پرداخت. در سال ۱۹۴۸ منکین مقاله ای با عنوان ” لقاح آزمایشگاهی و برداشت تخم‌ های تخمک انسانی ” در ژورنال آمریکایی زنان و زایمان منتشر شد. بعدها همین مجله شانزده مقاله‌ علمی از‌جمله دو گزارش تاریخی درباره‌ این موفقیت بزرگ در مجله ساینس منتشر کرد. اما او هیچوقت به اندازه‌ی همکارش، راک، معروف نشد و به او عناوین زیادی داده شد، مانند؛ زیست ‌شناس، تکنسین، دستیار پژوهشی، دکتر منکین و… اما او چیزی فراتر از این ها بود، فردی خردمند که آزمایش ‌ها را انجام می ‌داد.

دستاورد میریام منکین عصر جدیدی را به فناوری و روش‌ های درمان ناباروری اضافه کرد به طوری ‌که زنان نابارور، باردار و رویان‌ها در لوله‌ های آزمایشگاهی تشکیل می ‌شدند. اولین نوزادی که با این روش به دنیا آمد، لوئیز براون نام داشت که باعث شد لقاح آزمایشگاهی (IVF) به تجارتی بزرگ تبدیل شود.

میریام در سال ۱۹۴۹ از همسرش طلاق گرفت. با حمایت و مراقبت دخترش لوسی که مبتلا به صرع بود، فرصت ‌های او برای انجام تحقیقات آزمایشگاهی محدود شد. منکین با بازگشتش به بوستون در اوایل سال ۱۹۵۰ لوسی را در مدرسه‌ کودکان مبتلا به بیماری‌ های خاص ثبت‌ نام نام کرد و خودش نیز دوباره به آزمایشگاه راک پیوست. ولی پژوهش‌ ها در آن سال هایی که او از کار فاصله داشت، تغییر کرده بود و دیگر وظیفه‌ انجام پژوهش ‌های مربوط به تولید ‌مثل نوزاد نبود بلکه پیشگیری از تولد بیشتر بود. ماموریت اصلی آن ها ایجاد راهی ساده برای جلوگیری از بارداری بود، که در نهایت منجر به ساخت قرص ضدبارداری در سال ۱۹۶۰ شد.

درگذشت میریام منکین

میریام منکین به توجه به تمامی موانعی که بر سر راهش بود، همچنان در مسیر رسیدن به آرزوهایش گام برداشت و از آن ها دست نکشید. وی در ۸ ژوئن ۱۹۹۲ در بوستون ماساچوست درگذشت و نام او تنها در یاد برخی از افراد باقی ماند.

در این مقاله به زندگی نامه یکی از موفق ترین زنان جهان، میریام منکین پرداختیم. خواندن بیوگرافی میریام منکین به تمامی زنان و دختران دنیا می آموزد که هیچ محدودیتی برای رسیدن به خواسته ها در دنیا وجود نداردو مهم نیست که زن هستی یا مرد، تنها چیزی که مهمه اینه که فقط به هدفت از ته دلت باور داشته باشید و به سمتش حرکت کنید. اگه دوست داری با زنان موفق دیگه در دنیا آشنا  و باورهای خودت رو تقویت کنی، پیشنهاد می کنیم که کتاب زندگی نامه زنان و مردان موفق در جهان را از کتاب صوتی خریداری کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

زندگینامه های مشابه

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • دیار کابویی
  7 مهر 1399 2:14 ب.ظ

  قبلا هم در مورد میریام منکین خوندم واقعا نابغه بوده خیلی ارادش فوی بوده و موانع زیادی رو رد کرده این آدما میتونن الگویی خوبی برای زندگی ما باشن واقعا??❤

  پاسخ
 • ببخشید کتاب زندگی نامه زنان و مردان موفق جهان رایگانه؟میشه لینکشو قرار بدید

  پاسخ
 • میشه در مورد دکترای زن ایرانی بیشتر بذارید من علاقه زیادی دارم به پزشکی منم ی روزی اسمم میاد تو لیست زنای موفق جهان تو رشته پزشکی ??شک ندارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست