بیوگرافی انزو فراری دوران کودکی و دستاوردهای او
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی انزو فراری دوران کودکی و دستاوردهای او

نام فارسیانزو آنسلمو فراری
نام انگلیسیEnzo Ferrari
تاریخ تولد۱۸ فوریه ۱۸۹۸
تاریخ فوت۱۴ اوت ۱۹۸۸
محل زندگیمارانلو، ایتالیا
شغلاتومبیل‌رانی

انزو فراری بنیانگذار و مؤسس برند فراری است. امروزه اتومبیل‌های فراری به عنوان یک نماد ثروت شناخته می شوند. با بیوگرافی انزو فراری آشنا شوید.

انزو آنسلمو فراری 18 فوریه سال 1898 در خانواده اهل صنعت، در مودنا ایتالیا به دنیا آمد. او دو برادر کوچک تر از خود داشت و فرزند دوم خانواده بود. پدر انزو ابتدا یک کشاورز بود که بعدها با تاسیس یک کارگاه کوچک به ساخت قطعات فلزی روی آورد. انزو چون علاقه‌ای به مدرسه و کلاس درس نداشت بعد از مدت کوتاهی تحصیلات رسمی را رها کرد و هیچ‌وقت آن را ادامه نداد.

 انزو فراری ده سال بود که همراه پدر و برادرش به تماشای مسابقات اتومبیل‌ رانی امیلیا در بولونیا می‌رفت و در همان زمان بود که علاقه‌ خود را نسبت به مسابقات اتومبیل رانی کشف کرد. با اینکه انزو علاقه زیادی  به اتومبیل رانی پیدا کرده بود ولی  دوست داشت یک خواننده اپرا شود. اما با فوت پدر و یکی از برادرانش، به خاطر بیماری آنفولانزا، به عنوان مربی نوآموزان به کارگاه آتش نشانی مودنا رفت و مشغول به کار شد. با گذشت یک سال و درگیری ایتالیا در جنگ جهانی اول، انزو به ارتش ایتالیا پیوست ولی به دلیل مبتلا شدن او به آنفولانزا پس از دو عملیات موفق؛ ارتش او را از خدمت معاف کرد.

انزو با معافیتی که از طرف ارتش گرفته بود به خانه برگشت؛ ولی  با نابودی حرفه پدرش و فرو پاشیده شدن خانواده اش روبرو شد. از این رو تلاش کرد تا در کارخانه‌های خودروسازی شغلی پیدا کند. برای انجام این کار به شهر تورین سفر کرد ولی تلاش‌هایش نتیجه ای به همراه نداشت و فقط توانست به عنوان راننده در یک شرکت کوچک خودروسازی مشغول به کار شود.

بیوگرافی انزو فراری و فعالیت حرفه‌ای

 انزو در سال 1991 برای پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب به میلان رفت. او ابتدا به صورت آزمایشی به عنوان یک راننده مشغول به کار شد؛ ولی مدت زیادی طول نکشید که شرکت C.M.N او را به عنوان راننده مسابقات به استخدام خود درآورد. و در همان سال با شرکت در مسابقات توانست مقام چهارم را به دست آورد. بعد از آن با شرکت در مسابقات «تارگا فلوریو» در 23 نوامبر همان سال، به دلیل آتش گرفتن باک ماشینش مجبور شد از دور رقابت خارج شود. انزو فراری فقط به مدت یک سال در C.M.N فعالیت داشت، که پس از آن C.M.N را به مقصد شرکت آلفا رومئو ترک کرد.

بیوگرافی انزو فراری

زندگینامه انزو فراری

آغاز به کار انزو در آلفا رومئو

کار در شرکت آلفا رومئو به این صورت بود که در اتومبیل‌ها تغییراتی ایجاد می‌کردند و همین اتومبیل‌های اصلاح شده را در مسابقات شرکت می‌دانند. در سال اول وظیفه  انزو شرکت در مسابقات محلی با همین اتومبیل‌های اصلاح شده بود که به  این واسطه آن‌ها را مورد آزمایش قرار می‌داد. انزو که به عنوان راننده تازه کار به حساب می‌آمد، توانسته بود نتیجه قابل قبولی را از این مسابقات به دست آورد. که سرانجام در مسابقات تارگا فلوریو با کسب مقام دوم توانست نظر و اعتماد سرپرستان آلفارومئو را به خود جلب کند. که همین اعتماد باعث ماندگاری او به مدت 20 سال در شرکت آلفا رومئو شد.

در مدت 20 سال فعالیتی که انزو در رومئو داشت، او از انجام هیچ کاری از آزمایش خودروهای اصلاح شده گرفته تا خدمت در بخش  فروش و متقاعد کردن مشتریان و همچنین رانندگی در مسابقات سرباز نزد. که همه این تلاش‌ها باعث شد تا سپتامبر 1939 ریاست بخش مسابقات Alpha Course  به او سپرده شود.

زمانی که انزو فکر می‌کرد به نتایج مطلوبی با کسب مقام پنجم و دوم در مسابقات «تارگا فلوریو» و «موجلو» دست پیدا کرده و در موفقیت به سر می‌برد، تصادف سهمگینی کرد که به مدت دو سال او را از انجام فعالیت و کار بازداشت. اما توانست بعد از دو سال در مسابقات «ساویو» با کسب مقام اول بسیار قدرتمند ظاهر شود.

بیوگرافی انزو فراری و دستاوردها و افتخارات

انزو در این مسابقات با کنت باراکا پدر خلبان جنگ جهانی اول «فرانچسکو باراکا» ملاقات کرد. که کنت باراکا به انزو به خاطر جسارت و شجاعتش علاقمند شد. از این رو با اهدای مجسمه یک اسب که روی دو پای خود ایستاده بود به عنوان نماد غرور به همراه عکس امضا شده پسرش و قطعه از هواپیمای او از انزو تقدیر به عمل آورد. بعدها با به قدرت رسیدن انزو نماد اسب به نشان و نمادی از اعتبار و قدرت برند فراری تبدیل شد.

در کنار همه این‌ها لقب رسمی افتخاری، به پاس موفقیت‌ها و دستاوردهای ورزشی انزو از طرف دولت ایتالیا به او اعطا شد. در طی یک سال انزو به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته بود که ازدواج او در همین سال با لورا دومینیکا خوشبختی او را تکمیل کرد.

انزو به طور پی در پی در مسابقات بسیاری توانست مقام‌های اول را کسب کند، همه این‌ها زمانی بود که در آلفا رومئو مشغول به انجام فعالیت بود و مدیریت ساخت خودروهای این شرکت را بر عهده داشت. انزو فراری در سال 1931 در آخرین مسابقه‌اش شرکت کرد و پسرش دینو یک سال بعد به دنیا آمد.

تاسیس Auto Avio Costruzioni

انزو فراری با ترک آلفا رومئو در سال 1939 توانست در مودنا کارخانه‌ Auto Avio Costruzioni را تاسیس کند. در حالی که مشغول ساخت اتومبیل‌های مسابقه ای بود، به دلیل شروع جنگ جهانی دوم دولت به کارشان وقفه داد. این در حالی بود که آنها از قبل دو نسخه از کارشان را با نام 815 ساخته بودند که ارزش زیادی داشتند. با این اوضاع انزو تصمیم گرفت کارخانه‌ خود را به مارانلو منتقل کند که همین مکان بعدها به بخشی از کارخانه‌ی فراری نیز تبدیل شد.

 در این کارخانه مدتی به ساخت ماشین‌های کپی برداری شده از نمونه‌های آلمانی و مدتی به تولید قطعات هواپیما مشغول بودند. در اواخر سال 1994 کارخانه آنها دو بار بمباران شد، اما انزو به سرعت توانست خسارات وارد شده را برطرف و آن را بازسازی کند.

بیوگرافی انزو فراری

زندگی شخصی انزو فراری

شروع ساخت خودروهای مسابقه ای و غیره

   در سال 1946 انزو فراری تولید و ساخت ماشین‌های غیرمسابقه‌ای خود را برای کسب سود بیشتر و با هدف راضی نگه داشتن مشتریان مشکل پسند و طراحی‌های زیبا و خاص برای ثروتمندان، آغاز کرد. در ادامه کار برای بالا رفتن کیفیت کار و جذب مشتریان بیشتر از استودیوها طراحی فوق العاده‌ای دعوت به عمل آورد.

انزو  از اولین اتومبیل مسابقه‌ای و اولین اتومبیل رسمی فراری خود در پایان جنگ رونمایی کرد. برای رانندگی به صورت آزمایشی فراری خود را به دل جاده برد. او در همین سال با شرکت در مسابقات «رم» به پیروزی و شهرتی جهانی رسید. وی که به اهداف بلند بالای خود دست یافته بود، این بار بر روی ساخت ماشین‌هایی که در رقابت‌های جاده‌ای به کار می آمدند، متمرکز شد.

انزو فراری متهم به قتل

علی‌رغم موفقیت‌هایی که انزو در دهه 50 میلادی به دست آورده بود، به همان اندازه زندگی شخصی‌اش با مشکل روبه‌رو شد. یکی از این مشکلات که موجب افسردگی و گوشه گیر شدن انزو در سال 1956 شد، مرگ پسرش بر اثر بیماری عضلانی بود که از ناگوارترین اتفاقات زندگی انزو به شمار می‌آمد.

انزو فراری شش راننده‌ خود را در طول یک دهه در حوادث رانندگی از دست داده بود. وی در سال 1957 با عمیق‌ترین فاجعه روبه رو شد، که در آن متهم به قتل شد. ماجرا به این صورت بود که در مسابقات «میلی میا» اتومبیل فراری 335S4 لاستیکش ترکید و به سمت تماشاچیان منحرف شد و باعث مرگ راننده، کمک راننده و 9 تن از تماشاچیان شد که 5 تن از آن‌ها کودک بودند.

وی به همراه تولید کننده لاستیک‌ها، متهم به قتل شدند. در سال 1961 حکم آنها لغو شد. چرا که علت این حادثه اینگونه مشخص شد که تصمیم عدم توقف از طرف تیم مربوطه برای ادامه یک دور اضافه مسابقه و تعویض لاستیک بوده است.

بیوگرافی انزو فراری، پایان زندگی

انزو در اواخر دهه 60 با مشکلات مالی بسیاری روبه‌رو شد. به همین خاطر 50 درصد از سهام کارخانه فراری خود را در سال 1969 به فیات فروخت. این سهام برای فیات تا سال 1988 به 90 درصد رسید. بر طبق توافقی که مابین دو طرف انجام گرفته بود، انزو از ریاست کنار کشید و در بخش اتومبیل‌های جاده‌ای در مقام مدیر اجرایی به کار خود ادامه داد. انزو همسر خود را در سال 1987 از دست داد و خودش در 14 آگوست سال 1988 از دنیا رفت.

بیوگرافی انزو فراری

پایان زندگی انزو فراری

نکات جالب و خواندنی بیوگرافی انزو فراری

  • انزو فراری در زمان حیاتش مدرک افتخاری فیزیک را از دانشگاه مودنا دریافت کرد.
  • در 14 هزار مسابقه اتومبیل‌های او به پیروزی رسیدند و همچنین 13 مقام قهرمانی جهانی را به دست آوردند.
  • نام انزو به سالن افتخاری جهانی به پاس دستاوردهایش افزوده شد.
  • محصولات کارخانه فراری به عنوان خودرو لوکس ثروتمندان و محصولات برتر مسابقات اتومبیل رانی شناخته شده‌اند.

اهمیت مطالعه زندگی افراد موفق

مطالعه زندگی افراد موفق به خوبی نشان می دهد که همه آنها در زندگی خود با مشکلات و تضادهایی مواجه بودند و هیچکدام از آنها زندگی ساده و ایده آلی نداشته اند. این نشان می دهد که برای موفق شدن نیازی به داشتن یک خانواده سالم و یک زندگی بدون مشکل نیست و هر فردی با تلاش ، ایمان و استمرار و داشتن باورهای درست می تواند مسیر موفقیت را برای خود هموار کند.

منظور از این جمله این نیست که لازمه موفق شدن حتما گذراندن مسیرهای سخت و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فراوان است. منظور از این است که همه افراد در زندگی با مسائلی روبرو خواهند شد و وجود مشکلات نمی تواند بهانه ای برای عدم موفقیت باشد.

 انزو همسر خود را در سال ۱۹۸۷ از دست داد و خودش در ۱۴ آگوست سال ۱۹۸۸ از دنیا رفت.

   در سال ۱۹۴۶ انزو فراری تولید و ساخت ماشین‌های غیرمسابقه‌ای خود را برای کسب سود بیشتر و با هدف راضی نگه داشتن مشتریان مشکل پسند و طراحی‌های زیبا و خاص برای ثروتمندان، آغاز کرد. در ادامه کار برای بالا رفتن کیفیت کار و جذب مشتریان بیشتر از استودیوها طراحی فوق العاده‌ای دعوت به عمل آورد.

انزو  از اولین اتومبیل مسابقه‌ای و اولین اتومبیل رسمی فراری خود در پایان جنگ رونمایی کرد. برای رانندگی به صورت آزمایشی فراری خود را به دل جاده برد. او در همین سال با شرکت در مسابقات «رم» به پیروزی و شهرتی جهانی رسید. وی که به اهداف بلند بالای خود دست یافته بود، این بار بر روی ساخت ماشین‌هایی که در رقابت‌های جاده‌ای به کار می آمدند، متمرکز شد.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • واقعا الگویی خوبی برای زندگیه من بود اینکه متهم به قتل باشی ودر همون موقعیت مدرک فیزیک بگیری واقعا اراده و پشتکار میخاد

    پاسخ
  • سلام ببخشید آیا فایل صوتی بیوگرافی اقای انزو فراری موجود هستش؟؟چون من علاقه های شدیدی به فایل صوتی دارم و کمتر مطالعه میکنم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست