بیوگرافی بتو اورورک نماینده سابق کنگره تگزاس که برای اولین بار در سال 2013 تا 2019 به عضویت نماینده منطقه 16 این ایالت در مجلس نمایندگان ایالات متحده رسید را از سایت گرداب جذب بخوانید.

نام به فارسی  بتو اورورک
نام به انگلیسی Beto O’Rourke
متولد  ۲۶ سپتامبر ۱۹۷۲
ملیت  آمریکایی
همسر  امی
فرزندان   هنری

مولی

اولیس

در سال 2018 اورورک برای تصدی کرسی سنای ایالات متحده در برابر سن کراوز سناتور جمهوری خواه فعلی نامزد شد. اگرچه او با اختلاف کم شکست خورد، اما اورورک با کسب بیشترین رای که تاکنون توسط یک دموکرات کسب شده، تاریخ تگزاس را ثبت کرد. اورورک در ادامه اعلام نمود که انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خود را در مارس 2019 اعلام می کند، اما او در ماه نوامبر انصراف داد. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق همراه باشید تا بیشتر با موفقیت ها و توانایی های این شخص آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی جان دیویس راکفلر سرمایه دار بزرگ تاریخ آمریکا

سنین جوانی و تحصیل بتو اورورک

رابرت فرانسیس “بتو” اورورک در 26 سپتامبر 1972 در ال پاسو، تگزاس متولد شد. اورورک که نسل چهارم آمریکایی ایرلندی است، بزرگترین فرزند پت و ملیسا اورورک و دارای دو خواهر کوچکتر به نام های شارلوت و ارین می باشد. پت یک تاجر موفق بود، ثروت خود را در بنگاه های املاک و مستغلات و تولید بدست می آورد و همچنین به عنوان یک سیاستمدار محلی دموکرات، در هیئت های شهرداری کمیسیون ها به عنوان قاضی شهرستان خدمت می کرد. پات که یک دوچرخه سوار مشتاق بود در تاریخ 3 ژوئیه 2001 در سن 58 سالگی هنگامی که در حال دوچرخه سواری در خارج از ال پاسو بود، اتومبیلی به او برخورد کرد.

در بیوگرافی بتو اورورک قبل از حضور در دانشگاه کلمبیا در مدرسه ادبیات انگلیسی در مدرسه خصوصی در ویرجینیا به تحصیل پرداخت. دو ملیتی بودن اورورک باعث شده بود که به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشد. در طول دانشگاه او در یک گروه پانک راک به نام Foss بود و تابستان ها در سراسر آمریکای شمالی به گشت و گذار مشغول می شد. پس از فارغ التحصیلی او برای مدتی کوتاه در شهر نیویورک اقامت گزید و مشاغل متفاوتی از جمله کار در یک شرکت انتقال هنر و پرستار کودک را قبل از تصحیح در شرکت چاپ کتاب H.W شرکت ویلسون امتحان کرد. با این حال، سرانجام زندگی وی در شهر نیویورک جذابیت خود را از دست داد و به ال پاسو بازگشت.

سنین جوانی و تحصیل بتو اورورک

مشاغل سیاسی و اداره کردن سنا بتو اورورک

اورورک پس از بازگشت به ال پاسو کرسی شورای شهر را بدست آورد. در سال 2012 وی کرسی مجلس نمایندگان ایالات متحده را برای منطقه 16 تگزاس در دست گرفت. وی در حالی که چندین دوره خدمت داشت، عضو کمیته امور ایثارگران و کمیته خدمات مسلح بود. در سال 2018 که در بیوگرافی بتو اورورک به آن اشاره شده او تصمیم گرفت صندلی مجلس خود را رها کند و تد کروز، رئیس جمهور فعلی را در مجلس سنا به چالش بکشد. مبارزات انتخاباتی چشمگیر او را به کانون توجهات ملی کشاند و حتی اگر به پیروزی نرسید، اما همچنان رکورد نزدیکترین فرد دموکرات برای کسب کرسی ایالت سرخ تگزاس را شکست.

پیشنهادات و سیاست های ریاست جمهوری بتو اورورک

اورورک پس از آنکه از شکست ناچیز خود در تگزاس بسیار مورد توجه قرار گرفته بود، تصمیم گرفت در انتخابات سال 2020 نامزد ریاست جمهوری شود. در آوریل 2019 او با بیان اینکه “برای حضور در آن متولد شده” روی جلد Vanity Fair ظاهر شد. وی بعداً در مورد The View اظهار نظر كرد كه از انتخاب كلمات خود پشیمان است و می گوید كه این “برداشت از امتیاز را تقویت می كند”. با این حال، اورورک تصریح کرد که “در تلاش بود بگوید که احساس کردم تماس من در خدمات عمومی است” و افزود “هیچ کس متولد نمی شود که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا باشد، حداقل من.”

همچنین این کتاب صوتی را بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان

کنترل اسلحه

اورورک در میان برجسته ترین پیشنهادات سیاسی خود، به دلیل موضع گیری قوی خود در زمینه کنترل اسلحه، که در دوران مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری او تکامل یافته، مشهور است. اورورک که بیشتر تحت تأثیر تیراندازی در ال پاسو در آگوست 2019 قرار گرفت، طرفدار خرید مجدد اجباری اسلحه های حمله ای و ممنوعیت ادامه فروش اسلحه های حمله ای شد.

وی در جریان مناظره مقدماتی دموکرات ها در سپتامبر 2019 گفت: “جهنم بله، ما قصد داریم AR-15 ، AK-47 شما را از بین ببریم. ما دیگر اجازه استفاده از آن را علیه هموطنان آمریکایی نخواهیم داد.”

جبران خسارت بتو اورورک

 در بیوگرافی بتو اورورک با تأیید اینکه هم او و هم همسرش از فرزندان بردگان هستند، اقدامات مختلفی را برای اصلاح بی عدالتی هایی که جامعه آمریکایی آفریقایی تبار در تاریخ آمریکا با آن روبرو بوده، پیشنهاد کرد. در میان آنها  وی قانون جدید رأی گیری را ارائه داد که به اختلافات علمی و بهداشتی رسیدگی کرده و لایحه جبران خسارت شیلا جکسون، نماینده کنگره تگزاس را امضا کرد، که کمیسیونی را برای بررسی امکان جبران خسارات برده داری ایجاد می کند.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

مراقبت های بهداشتی

اورورک در مورد بحث مراقبت های بهداشتی یک رویکرد میانه رو داشت و از طرح “Medicare for America” حمایت می کرد، که اساساً یک گزینه عمومی است. طبق این طرح اورورک به آمریکایی ها این امکان را می دهد تا انتخاب کنند که آیا بیمه خصوصی خود را حفظ می کنند یا نکنند یا برنامه ای را که دولت اداره می کند انتخاب کنند.

تغییرات اقلیمی

بتو اورورک طرحی 5 تریلیون دلاری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی ارائه داد که شامل تغییر زیرساخت های کشور، تشویق به نوآور ی در فناوری سبز و هدف قرار دادن انتشار خالص تا سال 2050 بود.

مهاجرت بتو اورورک

بیوگرافی بتو اورورک متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، بلافاصله مراکز نگهداری کودکان را پایان دهد، Dreamers و خانواده های آنها را مجدداً به جامعه آمریکا بازگرداند، دیوارهای مرزی در زادگاهش ال پاسو را خراب کند و راهی مناسب برای ساکنان شهروندی افراد بدون سند ایجاد کند.

کناره گیری بتو اورورک از انتخابات ریاست جمهوری 2020

در تاریخ 1 نوامبر 2019 اورورک به مبارزات انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری پایان داد. “خدمات من به کشور به عنوان یک نامزد نخواهد بود. اذعان به این موضوع به نفع کسانی است که در این کمپین حضور دارند. منافع این حزب به نفع ما است زیرا ما تلاش می کنیم تا پیرامون یک نامزد متحد شویم. و این به نفع کشور است ».

اگرچه در بیوگرافی بتو اورورک در آغاز کارزار انتخابات ریاست جمهوری خود در انتخابات رای گیری از انرژی و محبوبیت زیادی برخوردار بود، اما چند هفته پس از اعلام خبر، تعداد طرفداران وی رو به کاهش گذاشت. اورورک که به حضورهای کمتر خود در مناظره ها و پیشنهادات سیاسی نامشخص حاضر می شد، در زمان تعلیق مبارزات انتخاباتی خود فقط 2 درصد در نظرسنجی های ملی شرکت کرد. وی بعداً پشتوانه خود را به پشت جو بایدن انداخت، و معاون پیشین سابق به حضار در دالاس گفت كه اورورك تلاش برای “رسیدگی به مسئله اسلحه” را بر عهده خواهد داشت.

این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

بیوگرافی بتو اورورک؛ همسر و فرزندان

در این بخش از بیوگرافی بتو اورورک به زندگی شخصی او خواهیم پرداخت. او در سال 2005 با همسرش امی (خواهر سندرز) ازدواج کرد. امی مانند اورورک، بومی تگزاس است و از یک خانواده ثروتمند می باشد. پدرش یک میلیاردر سرمایه گذار در املاک و مستغلات بوده که همچنین به تأمین مالی سنا شکست خورده شوهرش کروز، رئیس جمهوری فعلی کمک کرد.

اندکی پس از فارغ التحصیلی از کالج ویلیامز در ماساچوست، امی با اورورک در ال پاسو ملاقات کرد. امی پس از ایجاد حرفه ای موفق در شغل معلمی، از سال 2013 تا 2017 شروع به کار نرم افزار همسرش، خیابان استنتون کرد و این زوج سه فرزند به نام های هنری، مولی و اولیس دارند.

بیوگرافی بتو اورورک؛ همسر و فرزندان

در این مقاله شما را با بیوگرافی بتو اورورک از ثروتمندان و تاجران موفق آمریکا آشنا ساختیم. همانطور که می دانید بتو اورورک در زندگی خود و در راه رسیدن به موفقیت هایش با چالش هایی روبرو بوده اما هیچکدام از آن ها باعث نشده که این فرد ناامید و از هدف هایش دست بکشد. به نظر شما با کدام باور قدرتمندی می توان همچنان در راه رسیدن به هدف ها و خواسته هایمان گام برداریم؟ شما می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و از نظرات بقیه افراد نیز استفاده کنید.

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست