بیوگرافی اندرو ینگ یک تاجر، وکیل، نویسنده کتاب و خیرخواه آمریکایی و همچنین نامزد پیشین ریاست جمهوری دموکرات در سال 2020 بود را از سایت گرداب جذب بخوانید تا بیشتر با این شخصیت آشنا شوید.

نام به فارسی  اندرو ینگ
نام به انگلیسی  Andrew Yang
متولد  13 ژانویه 1975 
ملیت  ایالات متحده آمریکا
حرفه  کارآفرین، تاجر و نویسنده
لیست کتاب ها  افراد باهوش باید چیزهایی بسازند (2014)

 جنگ با مردم عادی (2018

اندرو ینگ یک تاجر، وکیل و خیرخواه است که تلاش های کارآفرینانه وی را به سمت یافتن موسسه غیرانتفاعی  Ventures America (VFA) سوق داد که متخصصان جوان را به شرکت های نوآور در شهرهای دارای مشکل اقتصادی متصل می کند. در اواخر سال 2017 ینگ نامزدی خود را برای ریاست جمهوری با شعار ” ساختن آمریکا با تلاش زیاد فکر کردن ” (MATH) همراه با پیشنهاد سیاست تعریف شده خود از درآمد پایه جهانی (UBI)، که یک درآمد اضافی برای بزرگسالان آمریکایی است برای آماده سازی آنها برای چالش های اقتصادی ناشی از هوش مصنوعی و اتوماسیون اعلام کرد.

 پیش از تعلیق مبارزات ریاست جمهوری خود در فوریه سال 2020  ینگ یک ائتلاف دیجیتالی قوی ایجاد و پایگاه طرفداران وفادار خود را به نام باند ینگ جذب نمود. در این بخش از بیوگرافی افراد موفق قصد داریم شما را بیشتر با این شخصیت برجسته آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی بتو اورورک از تاجران و ثروتمندان آمریکا

بیوگرافی اندرو ینگ و سنین جوانی

 بیوگرافی اندرو ینگ متولد 13 ژانویه 1975 در شنکتادی، نیویورک در نزدیکی شهرستان وستچستر بزرگ شد. والدین وی در دهه 1960 به برکلی از تایوان مهاجرت کردند و به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کالیفرنیا جایی که پدرش دکترای خود را در فیزیک و مادرش فوق لیسانس خود را در آمار گرفتند. ینگ یک برادر بزرگتر دارد که به عنوان استاد روانشناسی کار می کند.

ینگ پس از فارغ التحصیلی از نخبه آکادمی فیلیپس اکستر، در سال 1992 به دانشگاه براون رفت و در رشته علوم سیاسی و اقتصاد تحصیل کرد و بعداً در دانشکده حقوق در دانشگاه کلمبیا (1996-1999) تحصیل کرد.

بیوگرافی اندرو ینگ و سنین جوانی

حرفه و شغل اندرو ینگ

ینگ غالباً در مبارزات انتخاباتی روزهای کوتاه وکالت خود را با شوخی توصیف می کرد (او فقط 5 ماه وکیل شرکت بود). پس از راه اندازی انواع استارت آپ ها در اوایل دهه 2000 ینگ سرانجام مدیر عامل شرکت Manhattan Prep یک شرکت آماده سازی آزمایش و بعداً در سال 2011 موفق به تولید غیرانتفاعی Ventures for America (VFA) گردید، که باعث شد دولت ریاست جمهوری اوباما نام وی را ” سفیر کارآفرینی جهانی در سال 2015 ” بگذارد. دو سال بعد، ینگ از سمت مدیرعاملی VFA کنار رفت.

اجرا و سیاست های ریاست جمهوری اندرو ینگ

در این بخش از بیوگرافی اندرو ینگ به اجرای سیاست های وی برای ریاست جمهوری خواهیم پرداخت.

  این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب ثروت مندترین مردان جهان

سود سهام آزادی (UBI)

ینگ از میان همه نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات 2020 یکی از متمایزترین پیشنهادهای تبلیغاتی در قالب UBI (درآمد پایه جهانی) را داشت. یانگ با نام “سود سهام آزادی” می خواست هر ماه 1000 دلار به هر فرد بزرگسال آمریکایی بالای 18 سال ارائه دهد. به گفته یانگ، این درآمد اضافی می تواند جلوی اثرات مخرب اقتصادی ناشی از اتوماسیون را بگیرد، که به طور قابل توجهی کارگران صنایع تولیدی، خرده فروشی و حمل ونقل را در این کشور آواره خواهد کرد. به گفته یانگ، از دست دادن مشاغل ناشی از اتوماسیون دلیل رای گیری رای دهندگان به دونالد ترامپ در سال 2016 بود.

در بیوگرافی اندرو ینگ او گفت که سود سهام آزادی به ایجاد نوآوری و اقتصاد “قطره ای” کمک خواهد کرد و پیش بینی می کند آمریکایی ها پول را دوباره به جوامع محلی خود سرمایه گذاری کنند. ینگ برای تأمین مالی سود سهام آزادی گفت كه مالیاتی بر ارزش افزوده را برای شركت هایی مانند آمازون و گوگل قرار می دهد كه به این ترتیب آنها باید درصدی از سود خود را به مردم آمریكا پس دهند.

به این ترتیب، آمریکایی ها به عنوان “سرمایه گذاران” این شرکت ها عمل می کنند و سود سهام محبوب آلاسکا را که سالانه درصدی از درآمد نفتی خود را برای شهروندان ایالت خود توزیع می کند، به عنوان اثبات کار UBI ذکر می کنند.

ینگ در مصاحبه ای با Business Insider گفت: “شما نمی توانید به همان روشی که با تغییرات آب و هوایی مبارزه می کنید با اتوماسیون شغلی مبارزه کنید، از مردم بخواهید در مورد منابعی که مصرف می کنند فداکاری کنند یا هوشیارتر باشند.” “ما باید به مسیر دیگری برویم و انعطاف پذیری اتوماسیون و فناوری جدید را در سریع ترین زمان ممکن گسترش دهیم.”

دانلود کتاب زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

مدیکر برای همه

ینگ مانند نامزدهای ریاست جمهوری برنی سندرز و الیزابت وارن از یک سیستم مدیکر برای همه پشتیبانی کرد که به آن مراقبت های بهداشتی تک پرداخت کننده یا جهانی نیز گفته می شود. طبق این سیستم، بیمه خصوصی از بین می رود و افزایش مالیات به تأمین هزینه ها کمک می کند، در عین حال حق بیمه، حق التدریس و کسر مالیات حذف می شود.

ینگ همچنین پیشنهاد داد که هر رأی دهنده هر ساله 100 دلار “دلار دموکراسی” برای خرید نامزدهای انتخابی خود اختصاص دهد. دلار دموکراسی یک پیشنهاد “استفاده کردن یا از دست دادن آن” است و به کاهش اثرات منفی کمک های مالی شرکت ها و لابی های سیاسی در کارزارهای سیاسی کمک می کند.

سرمایه داری انسان محور اندرو ینگ

بیوگرافی اندرو ینگ که در آن گفته بود که به حداکثر رساندن رفاه انسان ها و تأکید نکردن بر سود شرکت ها به هدایت کشور به راه درست کمک می کند. تعریف وی از سرمایه داری انسانی به صورت سه مفهوم در آمده است: “1) انسانها از پول مهم ترند؛ 2) واحد اقتصاد سرمایه داری انسانی هر شخص است، نه هر دلار؛ 3)  ارزش های بازارها برای خدمت به اهداف مشترک ما وجود دارند. “

ینگ سرمایه داری انسان مدارانه خود را اینگونه توضیح داد: “در حال حاضر، اندازه گیری های اقتصادی ما همه اشتباه است. تولید ناخالص داخلی، بورس و بیکاری به کل اقتصاد نگاه می کنند… کامیون های خودران برای تولید ناخالص داخلی عالی هستند، اما برای رانندگان کامیون و هر کسی که در صنعتی که به رانندگان کامیون متکی است مانند کارگران توقف کامیون کار می کنند وحشتناک خواهد بود. “

“ما باید چشم انداز جدیدی برای جامعه خود ایجاد كنیم، دیدگاهی كه به افراد ذاتی می ارزد نه اینكه برای تولید اقتصادی ارزش قائل شویم. به این ترتیب، ما بیشتر بر كارهایی مانند مراقبت داوطلبانه، آموزش، ساختن هنر و سایر فعالیتها تأكید می كنیم که توسط ارزش واقعی بازار ارزیابی نمی شوند. “

سرمایه داری انسان محور اندرو ینگ

کتاب های اندرو ینگ

 اندرو ینگ دو کتاب نوشت: افراد باهوش باید چیزهایی بسازند (2014) و جنگ با مردم عادی (2018).

  این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

بیوگرافی اندرو ینگ؛ همسر و فرزندان

 در این بخش از بیوگرافی اندرو ینگ به زندگی شخصی او می پردازیم. او در حالی که 30 ساله بود، با همسرش ایولین  در دانشگاه کلمبیا ملاقات کرد. اگرچه اطلاعات زیادی در مورد ایولین در دست نیست، اما گزارش ها می گویند او متولد 1981 است و به عنوان بخشی از کار خود پس از فارغ التحصیلی در کلمبیا در خارج از کشور در شانگهای تحصیل می کرد. قبل از تصمیم برای ترک نیروی کار برای یک مادر تمام وقت، ایولین در بخش شرکت ها به عنوان مدیر بازاریابی در L’Oréal کار می کرد. اندرو و ایولین در ژانویه 2011 ازدواج کردند. این زوج دارای دو پسر هستند. پسر بزرگ آن ها کریستوفر، به بیماری اوتیسم مبتلا است. ینگ ها در حال حاضر در شهر نیویورک زندگی می کنند.

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست