بیوگرافی پیت بودجج شهردار سابق ساوت بند، ایندیانا و از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بود. او نخستین نامزد همجنسگرای ریاست جمهوری در یک حزب بزرگ آمریکا است.

نام به فارسی  پیت بودجج
نام به انگلیسی  Pete Buttigieg
متولد  19 ژانویه 1982
ملیت  ایالات متحده آمریکا
تحصیلات  دانشگاه هاروارد
حزب  دمکرات آمریکا
شغل  شهردار ساوت بند، ایندیانا

 بودجج، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و دانش آموخته آکسفورد رودز، در سال 1394 در افغانستان به استخدام نیروهای رزمی درآمد و ستوان شد و در آوریل 2019 وی کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده اعلام کرد او را به جوانترین و اولین رئیس جمهور آشکارا همجنسگرا در تاریخ ایالات متحده تبدیل کرد. با وجود ظهور به عنوان کاندیدای درجه یک دموکرات ها، بودجج مبارزات انتخاباتی خود را در اوایل مارس 2020 به حالت تعلیق درآورد. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با زندگی وی و موفقیت هایش آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی اندرو ینگ کارآفرین، تاجر و خیرخواه آمریکایی

بیوگرافی پیت بودجج و خانواده

تنها فرزند والدین جوزف و جنیفر بودجج، پیتر پال مانگامری بودجج در 19 ژانویه 1982 متولد شد و در ساوت بند، ایندیانا بزرگ شد. پدرش در حالی که در دانشگاه بود از مالت مهاجرت کرد، و اگرچه او برای کشیش یسوعی تحصیل کرد، در پایان جوزف نزدیک به سه دهه استاد ادبیات در دانشگاه نوتردام شد. مادر بودجج، جنیفر، زبان شناس و اهل ایندیانا است. جنیفر مانند همسرش تقریباً سه دهه در دانشگاه نوتردام به عنوان استاد تدریس می کرد.

بیوگرافی پیت بودجج و خانواده

تحصیلات پیت بودجج

بیوگرافی پیت بودجج فرزند دو استاد دانشگاه، او از نظر تحصیلی عالی بود. او در دبیرستان والتیکتوریا تحصیل کرده و همچنین در رشته تاریخ و ادبیات دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل داد. وی پس از فارغ التحصیلی در سال 2004 در دانشگاه آکسفورد به دانش آموخته رودز رسید و با مدرک لیسانس در فلسفه، سیاست و اقتصاد فارغ التحصیل شد.

 در طول سال های تحصیل، بودجج در سطح ایالت درگیر سیاست و بعداً به عنوان مدیر یک شرکت مشاوره در کالج واشنگتن، دی سی پست استخدام شد، وی در کارزار ریاست جمهوری جان کری در سال 2004 و در یک شرکت مشاوره دیگر مک کینزی و در شرکت شیکاگو کار کرد. وی در حال حاضر به عنوان مشاور پروژه امنیت ملی ترومن، یک سازمان مترقی امنیت ملی فعالیت می کند. علاوه بر زبان مادری انگلیسی، بودجج به هفت زبان دیگر ایتالیایی، مالتیایی، اسپانیایی، فارسی دری، عربی، فرانسوی و نورویگان (آخرین خودآموز) تسلط دارد.

خدمت سربازی پیت بودجج

به عنوان حامی و داوطلب باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری، بودجج الهام گرفته شد که در سال 2007 وارد ارتش شود. دو سال بعد، او یک افسر ذخیره نیروی دریایی ایالات متحده و در حالی که اولین دوره خود را به عنوان شهردار South Bend در 2014 خدمت می کرد، مستقر در کابل، افغانستان و در آنجا در سلول تهدید مالی افغانستان (ATFC) شرکت کرد، که هدف آن اخلال در سیستم های مالی سازمان های تروریستی بود.

در بیوگرافی پیت بودجج خود در سال 2019 کوتاه ترین راه خانه، بودجج خدمت در مناطق خطرناک در کابل را چنین توصیف کرد: “در مراسمی که ده ها بار تکرار شود، من می توانم تنه زره پوش خود را به صندلی راننده لندکروزر بچرخانم، یک دور در M4 بچرخم، درها را قفل کنید و یک خداحافظی با دستکش محافظ دروازه مقدونی را تکان دهید ” بودجج نوشت. “وسیله نقلیه من خارج از سیم عبور می کند و به یک شهر پر سر و صدا افغانستان می رود و وارد یک جهان بی نهایت جالب و معمولی و خطرناک تر از منطقه ما در پشت دیوارهای انفجار در مقر ISAF می شود.” متأثر از تجربه خود در خارج از کشور در سال 2015 بودجج به عنوان یک مرد همجنس باز ظاهر شد.

   این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب ثروتمندترین مردان جهان

شهردار South Bend

پس از پیروزی در انتخابات شهردار ساوت بند ایندیانا، بودجج که آن زمان فقط 29 سال داشت، در ژانویه 2012 دفتر خود را به دست گرفت و جوانترین شهردار خدمت در یک شهر ایالات متحده با بیش از 100000 نفر ساکن شد. بودجج در سال 2015 مجدداً انتخاب شد، اما بدون هیچ لکه ای روی سوابق وی نبود: در اولین دوره ریاست جمهوری وی، مقامات فدرال دریافتند که پلیس ساوت بند به صورت غیرقانونی برخی از تماس های تلفنی افسران خود را تحت درخواست رئیس پلیس داریل بویکینز استراق سمع می کند. این باعث شد که بودجج نه تنها از بوکینز تنزل کند بلکه بعداً استعفا دهد. بویکینز که اولین رئیس پلیس سیاه پوستان شهر بود، سرانجام از شهر شکایت کرد و ادعای تبعیض کرد (روسای قبلی پلیس سفیدپوست ظاهراً همین سیاست شنود را انجام می دادند).

بودجج ادعا می کند این واقعه جنجالی “اولین اشتباه جدی وی به عنوان شهردار” بوده است. با وجود ایجاد برخی جنجال ها، همانطور که در بیوگرافی پیت بودجج آمده او به تحول در شهر کمک کرد. وی برنامه هایی برای ترمیم و تمیزکاری ساختمانهای متروکه ایجاد کرد، به مسکن کم درآمد کمک نمود و پروژه های توسعه شهری را ارتقا داد. وی پس از گذراندن دو دوره، مقام خود را ترک کرد و جای خود را به همکلاسی سابق دبیرستان و رئیس دفتر خود، جیمز مولر داد.

سیاست ها و کارزار ریاست جمهوری پیت بودجج

بودجج هنگام تبلیغات رسمی ریاست جمهوری خود در آوریل 2019 فاقد شناخت و حمایت از نامزدهای برجسته دیگر دموکرات بود، اما به زودی به لطف عقل واضح و عرفان خود توانست جایگاه خود را بدست آورد و در اواخر سال فقط سه بزرگ را در نظرسنجی ها دنبال می کرد که جو بایدن، برنی سندرز و الیزابت وارن بودند.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

مدیکر برای همه کسانی که آن را می خواهند

در حالی که بحث مراقبت های بهداشتی در آمریکا همچنان داغ و بحث برانگیز است، بودجج رویکرد میانه ای به این موضوع داشت. وی با پیشنهاد گزینه “انتخاب در” از دادن حق انتخاب در مراقبت های بهداشتی به آمریکایی ها حمایت کرد، در حالی که به طور همزمان به آمریکایی هایی که ترجیح می دهند با بیمه خصوصی بمانند اجازه داد که آن گزینه در دسترس باشد. “مدیکر برای همه کسانی که آن را می خواهند” بودجج در تضاد با پیشنهاد تک پرداخت کننده دولت بود که توسط کاندیداهای مترقی تر مانند سندرز و وارن پشتیبانی می شد.

طرح داگلاس پیت بودجج

برای رسیدگی به مسائل حق سیاه و جبران خسارت سیاه پوستان، که از موضوعات مورد بحث کاندیداهای دموکرات 2020 بود، بودجج طرح داگلاس را پیشنهاد کرد. این طرح که به نام فردریک داگلاس از طرف لغو حقوق بشر و فعال حقوق مدنی نامگذاری شده است، سیاست های مراقبت های بهداشتی را به جامعه سیاه پوستان ارائه می دهد، دسترسی بیشتر به اعتبار برای مشاغل سیاهپوستان و کارآفرینان، سرمایه گذاری مجدد در آموزش و اصلاح سیستماتیک عدالت کیفری می باشد. در حالی که طرح داگلاس به طور خاص بر نیازها و نگرانی های آفریقایی آمریکایی ها متمرکز بود، این طرح همچنین به سایر گروه های اقلیت محروم از حق رای نیز کمک می کرد.

خدمات ملی پیت بودجج

در بیوگرافی پیت بودجج آمده او طرح “یک تماس جدید برای خدمات” را ایجاد کرد که دانش آموزان دبیرستانی را به خدمت در برنامه های ملی مانند سپاه صلح و AmeriCorps تشویق می کند و به برخی از مسائل مهم آن زمان، از جمله تغییرات آب و هوا، اعتیاد و بهداشت روان و مشاوره می پردازند.

   این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

دادگاه عالی ایالات متحده

در تلاش برای سیاست زدایی از دیوان عالی ایالات متحده، بودجج گزینه دیگری را برای افزودن پنج قاضی دیگر به ساختار فعلی دادگاه در نظر گرفت. این دادرسان اضافی که توسط دادگاه های بدوی تحت آزمایش قرار گرفتند، فقط پس از رأی دادن به اتفاق آرا از سوی نه قاضی اصلی دادگاه عالی ایالات متحده، می توانند خدمت کنند. بودجج همچنین محدودیت های مدت را برای قضات در نظر گرفت و گفت که او کمیسیونی دو حزب را تشکیل می دهد تا در صورت انتخاب رئیس جمهور بهترین و مناسب ترین گزینه ها را بررسی کند.

اگرچه مبارزات انتخاباتی بودجج هنگام پیروزی در انتخابات مجامع بحث و گفتگو در آیووا در اوایل فوریه سال 2020 به نظر قوی بود، اما نامزد انتخاباتی نتوانست از طریق انتخابات مقدماتی بعدی جنبش را حفظ کند. در اول مارس، او پس از پایان یافتن پشت سر بایدن و سندرز در کارولینای جنوبی، اعلام کرد که از رقابت های ریاست جمهوری کنار می رود.

وی به هواداران گفت: “هدف ما همیشه اتحاد آمریکایی ها برای شکست دادن دونالد ترامپ و پیروزی در دوره ارزش های ما بوده است. بنابراین ما باید تشخیص دهیم که در این مرحله از مسابقه بهترین راه برای حفظ ایمان با این اهداف و آرمان ها کنار کشیدن و کمک به اتحاد حزب و کشورمان است.”

خدمات ملی پیت بودجج

بیوگرافی پیت بودجج و زندگی شخصی

در این بخش از بیوگرافی پیت بودجج به زندگی شخصی او خواهیم پرداخت. او در سال 2015 در یک برنامه دوست یابی با همسرش چاستن آشنا شد و سه سال بعد با او ازدواج کرد. چاستن پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه دپول، معلم متوسطه اول شد و در آکادمی مونته سوری در ایندیانا تدریس می کرد. پس از آنکه بودجج نامزد انتخابات ریاست جمهوری خود را اعلام نمود، چاستن از سمت تدریس خود صرف نظر کرد تا با او سفر کند و از نامزدی وی حمایت کند. بودجج که اسقفی بود، در میان همکاران ریاست جمهوری دموکرات خود در سال 2020 بی نظیر بود زیرا ایمان مسیحی خود را سنگ بنای هویت سیاسی خود قرار داد. بودجج معروف به صدا زدن جمهوری خواهان مذهبی مخالف اقداماتی که موجب تضعیف نیازهای فقرا می شود، از برخی ستایش و از دیگران در محافل مذهبی مورد انتقاد قرار گرفت.

وی علناً به مایك پنس، معاون رئیس جمهور، كه یك مسیحی تبشیری است، به دلیل “تشویق به ریاست ستارگان پورن استار” به شدت مضحك گفت و از مسیحیان محافظه كار حامی رئیس جمهور ترامپ انتقاد كرد. بودجج به سی ان ان گفت: “از آنجا که حزب من نسبت به زبان مذهبی بسیار حساس بوده است، ما فراموش کرده ایم که مردم باید از انتخاب خود آگاه شوند. من باید صحبت کنم، فقط اگر به ریاکاریهای کسانی که اکنون در قدرت هستند اشاره کنم. زمان نشان خواهد داد که آیا از نظر سیاسی هوشمندانه است یا نه.”

در این مقاله به بیوگرافی پیت بودجج پرداختیم و شما را با برخی از موفقیت های او آشنا ساختیم. مهم نیست که شما دارای چه گرایشی هستید و یا چه اعتقادی دارید فقط کافی است به خود و توانایی هایتان اعتقاد داشته باشید آنگاه رسیدن به موفقیت ها و آرزوهایتان بسیار راحت و شدنی است.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • گرداب جذب هیچ حد و مرزی نمیشناسه واقعا خوبه که اینقدر رک در مورد افراد می نویسید

    پاسخ
  • نجم الدینی
    2 دی 1399 7:15 ق.ظ

    یکی از بهترین سایت ها درمورد جذب و افراد موفق جامعه سایت گرداب جذبه واقعا که لذت میبرم از سایت خوبتون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست