بیوگرافی محمد علی کلی با مشت های ماندگار

۱ دیدگاه

بیوگرافی محمد علی کلی بوکسور معروف و پر نام آوازه اسطوره ای که با مشت های آهنین­ اش اسم خود را در تاریخ ماندگار کرد را از کتاب صوتی بخوانید.

او کسی نیست جز بوکسور معروف محمد علی کلی که یک جمله ماندگار دارد که می گوید: “من بزرگترین هستم” و همیشه این جمله را حتی قبل از اینکه به آن تبدیل شود بارها با خودش تکرار می کرد. این به ما می آموزد که با داشتن ایمان قلبی و باورهای قوی ذهنی می توانیم به اسطوره ی زندگی خود تبدیل شویم. در این مقاله قصد داریم به بیوگرافی محمد علی کلی بپردازیم تا بیشتر با این اسطوره مشت زنی آشنا شوید.

دوران کودکی و جوانی محمد علی کلی

محمد علی کلی در اصل نام او کاسیوس مارسلوس کِلِی جونیور است که در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۲ در شرق آمریکا ایالت کنتاکی بدنیا آمد و ۷۴ سال بعد در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ در جنوب غربی آمریکا ایالت آریزونا دیده از جهان فروبست. در بحبوحه ی مبارزات سیاهان برای اظهار وجود در آمریکا، او در سن دوازده سالگی مشت زنی را آغاز کرد و جریان وارد شدن او به این مسیر در اثر دزدیده شدن دوچرخه ­اش بود که با اطلاع دادن به یک افسر پلیس به نام جو مارتین از او خواست تا دزد را پیدا کند.

این افسر در یک باشگاه کوچک محلی به نوجوانان بوکس آموزش می داد به همین خاطر به محمد علی گفت اگر می خواهی با دزد مبارزه کنی بهتر است اول بوکس و مشت زنی را یاد بگیری و اینگونه بود که سریع وارد رینگ بوکس شد. ولی این پایان کار نبود در همان ابتدای نوجوانی در حالی که وارد دبیرستان می شد با شش عنوان قهرمانی در ایالات کنتاکی تا سن هفده سالگی آینده درخشانی در انتظار او بود. به طوری که یک سال بعد در المپیک تابستانی رُم مدال طلای سبک وزن آماتور را بر گردن آویخت و این قهرمانی باعث شد که علاقمندان به ورزش بوکس برای دیدن مبارزات او صف ببندند.

آغاز زندگی حرفه ای محمد علی کلی

مشت­زن لویی ویل لقبی که در همان سال های آغازی با گردن آویختن مدال طلا محمد علی کلِی، به وی داده شد. پس از آن زیر نظر ” آنجلو داندی” به صورت حرفه ای به آموزش بوکس پرداخت و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. محمد علی در سال های ۱۹۶۳ و ۱۹۶۴ با شکست هنری کوپر و سانی لیستون قهرمان سنگین وزن جهان شد. قبل از شروع هر نبردی با رجزخوانی از خود ترس حریفان را دو چندان می کرد. “مثل پروانه پرواز می کرد” و در رقص پا تبحر خاصی داشت. “مثل زنبور نیش میزد” و با فرود آوردن مشت آهنین حریفان خود را ناک اوت می کرد.

در سال ۱۹۶۵ برای دفاع از قهرمانی خود با مشت فانتوم خود همان راند اول سانی لیستون را ناک اوت کرد. علی بعد از این قهرمانی آوازه بوکس جهان گشت و هشت بار دیگر توانست قهرمانی را بدست آورد و رکورد دار شود.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/06/bio-1030×233-1.png’ attachment=’8565′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-1v4t4i’ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان
[/av_image]

تغییر نام و مذهب محمد علی کلی

وی  خارج از رینگ با عضویت در جنبش امت اسلام آمریکا در سال ۱۹۶۲ به مبارزه ای اعتقادی علیه سیستم حاکم برخاست و طی همین مسیر دین خود را تغییر و به اسلام روی آورد و همچنین اقدام به تغییر نام خود کرد. این تصمیم اولین تصمیم سیاسی محمد علی برای رهانیدن بردگی خود و همه سیاهپوستان از سیستم حاکم بود.

در سال ۱۹۶۷ بعد از اینکه دست رد به سینه ی حضور در جنگ ویتنام داد اولین مشت سیاسی خود را بر پیکر نظام جنگ طلبانه ی آمریکا وارد کرد و کلیه انتقادات از جمله خیانت به وطن را به جان خرید. این تصمیم باعث شد که او ۵ سال از کلیه ی رقابت های داخلی و بین المللی محروم شود. دادگاهی نیز او را به جرم فرار از خدمت به پنج سال حبس محکوم کرد که با پرداخت جریمه ی آن به زندان نیفتاد.

زندگی شخصی محمد علی کلی

محمد علی چهار بار ازدواج کرد. اولین ازدواج او در سال ۱۹۶۴ با سونجی روی بود که در سال ۱۹۶۶ از او جدا شد. یک سال بعد با بلیندا بوید اما باز هم ازدواج او به طلاق ختم شد. ازدواج سوم با با ورونیکا پورش و در نهایت آخرین همسر او یولاندا بود که تا پایان عمرش در کنار او زندگی کرد. محمد علی صاحب هفت دختر و دو پسر بود.

محمد علی در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت کرده بود که در جواب مجری که از او پرسیده بود: آیا شما بادیگارد دارید؟ وی در پاسخ می گوید: یک نفر هست که مشخصاتش را می شمارم: یک، دو، سه، چهار، پنج…و ادامه می دهد، بدن خوبی دارد، شجاع و ماهر است و در نهایت می فهمند که اصلا بادیگارد ندارد و این صفت های در خودش بوده است.

درگذشت محمد علی کلی

این خبر در صدر جدول کلیه ی خبرگزاری های ورزشی داخلی وخارجی در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ قرار گرفت.  محمد علی کلِی در۲۷ ژوئن ۱۹۷۹ اعلام بازنشستگی کرد با ۵۶ پیروزی، ۳۷ ناک اوت و ۵ شکست از دنیای پر از مخاطره و هیجانی بوکس خداحافظی کرد. با وجود داشتن بیماری پارکینسون افتخار روشن کردن مشعل المپیک آتلانتا را در جورجیای آمریکا را به دست آورد.

محمد علی به علت مشکلات تنفسی در ۲۳ مه ۲۰۱۶ به بیمارستان منتقل شد و پس از بستری شدن حال او رو به وخامت رفت و بعد از چند روز پزشکان در ساعت نه و چهار دقیقه عصر جمعه به وقت غرب آمریکا مرگ او را اعلام کردند و علت آن شوک عفونتی ناشناخته بود.

ما تنها یک زندگی داریم که به ما داده شده و به زودی هم از ما گرفته خواهد شد اما آنچه را که برای این دنیا انجام می دهیم تا ابد باقی خواهد ماند.

در این مقاله به بیوگرافی محمد علی کلی بوکسور معرف و پر نام و آوازه پرداختیم. با خواندن زندگینامه محمد علی کلی به این باور می رسید که هیچ محدودیتی برای رسیدن به آرزوها اهدافتان وجود ندارد و شما می توانید در هر مکان و هر موقعیتی که باشید به اهداف خود دست پیدا کنید. شما می توانید برای آشنایی با بیوگرافی دیگر به بخش زندگینامه افراد موفق در سایت کتاب صوتی مراجعه کنید و از خواندن آن ها لذت ببرید.

0 0 رای
Article Rating
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
کامران
کامران
4 months ago

یکی از شخصت های مورد علاقه ام هست و از الگوهای مهم موفقیت هست برام. همیشه شجاعت و سماجت این مرد برای رسیدن به آرزوهاش و خواسته هاش مورد توجه م قرار گرفته و تا حدودی سعی کردم مثل ایشون رفتار کنم.
خیلی ممنونم از سایت خوبتون بخصوص قسمت وبلاگش که من خیلی ازش استفاده می کنم و از خوندن زندگی نامه افراد موفق لذت می برم. ان شالله که کارتون ادامه دار باشه تا افرادی مثل ما بتونند سریع به مطالبی که تو حوزه قانون جذب و افراد موفق هست دسترسی داشته باشیم.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست