بیوگرافی میشل اوباما همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا

۹ دیدگاه

میشل اوباما وکیل، نویسنده و همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما است. قبل از نقشش به عنوان بانوی اول آمریکا، او یک وکیل، مدیر شهر شیکاگو و فعال اجتماعی بود. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با بیوگرافی میشل اوباما و موفقیت هایش آشنا شوید.

میشل اوباما کیست؟

میشل اوباما، وکیل و نویسنده‌ای است که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بانوی اول ایالات متحده بود. او همسر باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده است. میشل به عنوان بانوی اول، توجه خود را به موضوعات اجتماعی مانند فقر، زندگی سالم و تحصیلات معطوف کرد. خاطرات او در سال ۲۰۱۸، به اسم “Becoming”، در مورد تجربیاتی است که از کودکی در شیکاگو، تا سال‌های زندگی در کاخ سفید را شکل داده است.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی هیلدا گرینجر ریاضی دان گمنام

اوایل زندگی میشل اوباما

میشل اوباما، در ۱۷ ژانویه ۱۹۶۴ در شیکاگو، ایلینوی، میشل لاوون رابینسون متولد شد. پدر میشل، فریزر رابینسون، از کارکنان تصفیه‌خانه آب شهری و طرفدار حزب دموکرات بود. مادرش، ماریان، منشی اشپیگل بود اما بعداً در خانه می‌ماند تا میشل و برادر بزرگترش کریگ را بزرگ کند. با اختلاف تنها ۲۱ ماه سن، کریگ و میشل اغلب با دوقلوها اشتباه گرفته می‌شدند.

خانواده رابینسون در یک خانه بزرگ ییلاقی واقع در South Side شیکاگو زندگی می‌کردند. میشل و کریگ جای مشترکی داشتند و در اتاق نشیمن که با ملافه‌ای به عنوان تقسیم کننده موقت اتاق جدا شده بود، می‌خوابیدند. آن‌ها خانواده‌ای صمیمی بودند که معمولاً وعده‌های غذایی را در کنار هم می‌خوردند، با هم مطالعه، و بازی می‌کردند.

اوایل زندگی میشل اوباما

تحصیلات میشل اوباما

میشل و برادرش که با تأکید بر آموزش بزرگ شده‌اند، از چهار سالگی خواندن را در خانه یاد گرفتند. هر دو کلاس دوم را رد کردند. در کلاس ششم، میشل کلاس‌های تیزهوشان مدرسه خود را می‌گذراند و در آن جا او زبان فرانسه را آموخته و دوره‌های فشرده زیست شناسی را گذراند. میشل اوباما برای ادامه تحصیل در دبیرستان، به “Whitney M. Young Magnet High School” رفت و در زمینه‌های زیادی فعالیت می‌کرد. این مدارس مگنت، در سطح بسیار بالایی نسبت به مدارس عادی قرار دارند. در سال ۱۹۸۱، وی از مدرسه به عنوان دانش‌آموزی که نطق خوشامد گویی را در مراسم پایان سال تحصیلی می‌خواند، فارغ‌التحصیل شد.

میشل اوباما در ادامه راه برادر بزرگترش، در دانشگاه پرینستون تحصیل کرد و در سال ۱۹۸۵ با مدرک لیسانس جامعه شناسی فارغ‌التحصیل شد. وی برای ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشکده حقوق هاروارد اقدام کرده و در آن‌جا در تظاهرات برای ثبت نام و استخدام بیشتر دانشجویان و اساتید اقلیت، شرکت کرد. او در سال ۱۹۸۸ دکترای حرفه‌ای خود را در رشته حقوق (این مدرک که به عنوان J.D.  شناخته می‌شود، یک درجه تخصصی عالی در حقوق است) گرفت.

ازدواج میشل اوباما با باراک اوباما

میشل و باراک اوباما، در ۳ اکتبر ۱۹۹۲ در کلیسای ترینیتی متحد مسیح ازدواج کردند. آن‌ها در سال ۱۹۸۹، در اولین کار میشل به عنوان وکیل در شرکت شیکاگو (Sidley Austin) با یکدیگر آشنا شدند. همسر آینده او، باراک، یک کارآموز تابستانی بود که میشل به عنوان مشاور او منصوب شد. در ابتدا، میشل از پذیرش قرار ملاقات با باراک امتناع ورزید و معتقد بود که رابطه کاری آن‌ها باعث نامناسب شدن رابطه عاشقانه می‌شود. سرانجام او تسلیم شد و این زوج خیلی زود عاشق یکدیگر شدند. پس از دو سال دوستی، باراک از میشل خواستگاری کرد.

ازدواج میشل اوباما با باراک اوباما

کار در زمینه وکالت و خدمات اجتماعی

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در سال ۱۹۸۸، میشل اوباما به عنوان همکار در شعبه شیکاگو از شرکت ” Sidley Austin ” در زمینه بازاریابی و مالکیت معنوی کار کرد. در سال ۱۹۹۱، وی برای ادامه کار در خدمات عمومی و اجتماعی، شرکت را ترک کرد و به عنوان دستیار شهردار ریچارد دلی و سپس به عنوان دستیار کمیسر برنامه ریزی و توسعه در شهر شیکاگو کار کرد. در سال ۱۹۹۳، میشل مدیر اجرایی دفتر اتحاد عمومی شیکاگو (Chicago office of Public Allies) شد، یک برنامه آموزش غیرانتفاعی که به جوانان برای توسعه مهارت‌ها برای مشاغل آینده در بخش عمومی، کمک می‌کرد.

در سال ۱۹۹۶، میشل به عنوان رئیس دانشکده خدمات دانشجویی به دانشگاه شیکاگو پیوست و اولین برنامه خدمات اجتماعی مدرسه را توسعه داد. او از سال ۲۰۰۲ به عنوان مدیر اجرایی روابط اجتماعی و امور خارجی در دانشگاه شیکاگو کار کرد. در ماه می ۲۰۰۵، میشل به عنوان معاون رئیس اجتماعی و امور خارجی در مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو منصوب شد و در آن‌جا به کار نیمه وقت خود تا قبل از تحلیف همسرش به عنوان رئیس جمهور، ادامه داد. وی همچنین به عنوان عضو هیئت مدیره شورای معتبر امور جهانی شیکاگو خدمت کرد.

تبلیغات میشل اوباما برای رئیس جمهوری اوباما

میشل اوباما برای اولین بار، زمانی که هنگام سخنرانی بلندپروازانه در كنوانسیون ملی دموكرات در سال ۲۰۰۴  در كنار همسرش بود، مورد توجه مخاطبان ملی قرار گرفت. باراك در نوامبر همان سال از ایلینوی به عنوان سناتور ایالات متحده انتخاب شد. در سال ۲۰۰۷، میشل برای رسیدگی به وظایف خانوادگی و مبارزات در طول نامزدی باراک برای ریاست جمهوری دموکرات، کارهای حرفه‌ای خود را کاهش داد. وقتی این دو برای انجام این کارها بیرون بودند، دخترانشان را با مادربزرگشان ماریان، مادر میشل، می‌گذاشتند. سرانجام باراک ریاست جمهوری را به دست آورد و به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد. وی در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ کار خود را رسماً آغاز کرد.

هنگامی که همسر میشل اوباما، در سال ۲۰۱۲ خواستار نامزدی مجدد شد، میشل با جدیت علیه میت رامنی، نامزد و رقیب انتخابات ریاست جمهوری روبرو شده و مجدداً به نیابت از همسرش تبلیغ کرد. او به سراسر کشور سفر می‌کرد، سخنرانی می‌کرد و در محافل عمومی ظاهر می‌شد. در ۶ نوامبر ۲۰۱۲، باراک برای بار دوم به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد. پس از اینکه میت رامنی شکست را پذیرفت، میشل همسرش را به همراه دو دخترش، مالیا و ساشا، در صحنه در مک کورمیک پلاس در شیکاگو همراهی کرد؛ جایی که پرزیدنت اوباما سخنرانی پیروزی خود را ایراد کرد.

کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان

اهداف و دستاوردها به عنوان بانوی اول آمریکا

میشل اوباما به عنوان بانوی اول ایالات متحده توجه تمرکز را به مواردی مانند؛ حمایت از خانواده‌های نظامیان، کمک به زنان شاغل در ایجاد تعادل بین کار و خانواده، و تشویق به انجام خدمات ملی معطوف کرد.

کارهای داوطلبانه

در اولین سال ریاست جمهوری باراک اوباما، میشل و باراک داوطلبانه در پناهگاه‌های بی خانمانان و آشپزخانه‌های این کمپ‌ها در منطقه واشنگتن دی سی حضور داشتند. میشل همچنین در مدارس دولتی حضور پیدا می‌کرد و بر اهمیت آموزش و کارهای داوطلبانه تأکید داشت.

کار در زمینه غذای ارگانیک

میشل اوباما که از اهمیت داشتن رژیم غذایی درست و سلامتی خانواده اش آگاه بود، از جنبش غذای ارگانیک حمایت می‌کرد و به آشپزخانه‌های کاخ سفید دستور می‌داد که برای میهمانان و خانواده‌اش غذای ارگانیک تهیه کنند. در مارس ۲۰۰۹، میشل با ۲۳ دانش آموز کلاس پنجم از یک مدرسه محلی در واشنگتن دی سی کار کرد تا یک باغ ۱۱۰۰ فوت مربعی از سبزیجات تازه کاشته و کندوهای عسل را در چمن جنوبی کاخ سفید نصب کند. وی همچنین تلاش برای مبارزه با چاقی کودکان را در رأس برنامه‌های اصلی خود قرار داد.

ابتکارات میشل اوباما در زمینه زندگی سالم

میشل در تمام مدت کار خود به عنوان بانوی اول، به اهداف سلامت محور خود متعهد باقی ماند. در سال ۲۰۱۲ او برنامه تناسب جدیدی را برای کودکان به عنوان بخشی از ابتکار “Lets Move” اعلام کرد.  همچنین میشل در همین زمینه کتابی با نام “The Story of the White House Kitchen Garden and Gardens Across America” را در سال ۲۰۱۲ چاپ کرد که تجربیات وی از ایجاد باغ و کاشت سبزیجات در کاخ سفید را در بر می‌گیرد. میشل اوباما درباره این کتاب خود به رویترز چنین می‌گوید: «این کتابی برای خوانندگان فرصتی ایجاد می‌کند تا بفهمند غذایی که می‌خورند از کجا آمده.»

کتاب “من شدن (Becoming)” میشل اوباما

در اواخر سال ۲۰۱۸، میشل خاطرات خود را با عنوان “Becoming” منتشر کرد. وی در توصیف تجربه عمیق نوشتن این کتاب، در حساب توئیتر خود نوشت: “من در مورد ریشه‌هایم صحبت می‌کنم و اینکه دختری از شیکاگو چگونه صدای درونی خود را پیدا کرد. امیدوارم تجربیات من خوانندگان را ترغیب کند تا جرأت تبدیل شدن به هر آنچه آرزوی آن را دارند، پیدا کنند.” چهارده ماه بعد، نسخه صوتی “Becoming” برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم گفتاری شد.

تبلیغات میشل اوباما برای رئیس جمهوری اوباما

میشل اوباما و ویروس کرونا

در حالی که در سال ۲۰۲۰، جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا است، میشل اوباما در کنار لورا بوش، در کنسرت “Lady Gaga’s One World: Together at Home” لیدی گاگا در ماه آوریل، از کادر درمان تشکر کرده و برای همه مردم پیام امیدواری فرستادند. کمی پس از این، او با PBS  و Penguin Random House همکاری کرد تا برنامه‌ای زنده تحت عنوان “دوشنبه‌ها با داستان‌های میشل اوباما” را پخش کنند. در این برنامه، میشل اوباما، برخی از کتاب‌‌های کودک مورد علاقه‌اش را می‌خواند.

میشل اوباما تنها یکی از زنان موفق و سرشناس در دنیا می باشد که توانسته موفقیت های چشمگیری را داشته باشد. اگر می خواهید با زنان موفق در دنیا بیشتر آشنا شوید و از آن ها الگوبرادری کنید به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب جامع بیوگرافی زنان و مردان موفق در دنیا را از سایت گرداب جذب خریداری نمایید و با باورهای این افراد و موفقیت هایشان بیشتر آشنا شوید.

5 2 رای ها
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
پریا عباسی فرید

خیلی برام جالب بود زندگی نامه میشل اوباما واقعا که زن از خودگذشته ای بوده ممنون برای این مطلب فوق العاده تون

محمود

واقعا زن پر قدرتی هستش و کار هایی زیادی در زمان ریاست جمهوری شوهرش کرده دورود بهش واقعا

اهورا

درسته واقعا خیلی تلاش کرد برتی برنده شدن اوباما ولی چرا از هم حدا شدن دختراشون پیش کدوم یکیه اونا که خیلی صمیمی بودن چرا جدا شدن

نسیم احمدی

امریکایی ها وقتی که رئیس جمهور میشن همه جا هایی مهم که باید حضور داشته باشند با زن هاشون میرن یه جوری که زناشون بهشون حس قدرت و ارامش میده برعکس ما ایرانی ها

Manao

خیلی عالی بود .میشل اوباما کارهای خیر خواهانه زیادیم انجام داده و حمایت زیادی از سرطانیا و بچه های بی خانومان کرده واقعا زن فهمیده ای هستش و الگویی برای دخترای امریکایی و زنای جهان هستش

مهستی

خیلی جالب بود بیوگرافی باراک اوباما خودشم بذارید
یه درخواست دیگه اگه امکانش هست بیگورافی دونالد ترامپم بذارید از افراد موفق و پولدار جهانه خیلی دوست دارم در موردش بیشتر اطلاعات داشته باشم ممنون میشم بذارید

نگین نیک زاد

خیلی لذت بردم دوستان درست میگن لطفا در مورد بچه هاشون هم توضیح بدید درسته یکی از دخترای اوباما توی یه رستوران عادی کار میکنه؟

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست