بیوگرافی مکنزی بزوس ؛ داستان نویس و روزنامه نگار آمریکایی
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی مکنزی بزوس ؛ داستان نویس و روزنامه نگار آمریکایی

مکنزی بزوس داستان نویس  و روزنامه نگار آمریکایی  و همسر جف بزوس، بنیانگذار وبسایت آمازون است. او توانست مدرک زبان انگلیسی خود را نزد نویسنده معروف و برنده جایزه نوبل، تونی موریسون، اخذ کند و پس از دانشگاه تحت نظر همین استاد تمرین و تحقیقات خود را ادامه داد.  کارهای او از طرف “American Book Award” به عنوان دستاوردهای برجسته ادبی شناخته شده‌اند.  او و همسرش همواره از کارهای همدیگر حمایت کرده‌اند.

نظرات او و دادن یک ستاره به کتاب “فروشگاه همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون” نوشته برد استون، سر و صدای زیادی به پا کرده و موجب افت فروش آن کار شد چرا که مکنزی معتقد بود تصویر درستی از کار همسرش در این کتاب به نمایش گذاشته نشده است. آن‌ها به عنوان یک زوج همواره از حقوق همجنسگرایان حمایت کرده و مبالغ زیادی را برای تحقیقات در مورد سرطان و اختلالات عصبی اهدا کرده‌اند. مکنزی و جف مانند دو قطب مخالف هستند که یکدیگر جذب می‌کنند. جف کاملاً یک برون گرا است، در حالی که مکنزی محیط‌های آرام  را ترجیح می‌دهد. آن‌ها چهار فرزند دارند و به عنوان یکی از معدود زوج‌های ثروتمند شناخته شده‌اند که ازدواجی موفق داشته و از آنچه که دارند، خوشحال هستند.

اگر قصد دارید بیشتر با بیوگرافی مکنزی بزوس از ثروتمندترین زنان جهان آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به خواندن این مقاله از سایت گرداب جذب ادامه دهید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی ملاله یوسف زی فعال حقوق زنان

دوران کودکی و سال‌‌های ابتدایی عمر مکنزی بزوس

مکنزی در 7 آپریل 1970 در سانفرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا آمریکا متولد شد. پدرش یک برنامه‌ریز مالی و مادرش خانه‌دار بود. دبیرستان را در دبیرستان هاچکیس در ایالت کنکتیکوت گذرانده و در سال 1988 از آنجا فارغ‌التحصیل شد. از کودکی عاشق ادبیات و داستان نویسی بود. والدینش با دادن بهترین آموزش‌ها برای روزنامه نگاری، او را تشویق کردند. اولین تلاش وی برای نوشتن در شش سالگی بود، هنگامی که یک کتاب دست نویس 142 صفحه ای نوشت و آن را “کتاب کرمی (The Book Worm)” نامید.

 وی در سال 1992 کارشناسی زبان انگلیسی خود را با درجه عالی در دانشگاه پرینستون ادامه داد. وی یکی از درخشان‌ترین دانشجویان کلاس رمان نویس مشهور، تونی موریسون، بود و خلاقیت بسیار زیادی در نوشتن داشت. طبق گفته تونی موریسون، مکنزی بهترین دانشجویی بوده که در کلاس داشته است.

دوران کودکی و سال‌‌های ابتدایی عمر مکنزی بزوس

زندگی حرفه‌ای مکنزی بزوس

مکنزی کار خود را با انجام مشاغل مختلفی از جمله دستیار تحقیقاتی تونی موریسون آغاز کرد که بعد از کالج تجربه خوبی برای یادگیری بود. او همواره تونی موریسون را استاد خود می‌داند. تکمیل اولین کتاب او با نام “آزمایش لوتر آلبرایت (The Testing of Luther Albright)” تقریباً ده سال طول کشید. این دوره‌ای بود که وی در راه اندازی وبسایت آمازون به همسرش کمک می‌کرد و همچنین هر دو درگیر پرورش چهار فرزند خود بودند.

این کتاب درباره برحه حساسی از زندگی پدری فداکار است که شغل و خانواده‌اش را تهدید می‌کند. این کتاب با موفقیت فوری روبرو شد و نظرات مطلوبی را به دست آورد. کتاب دوم او “تله‌ها (Traps)”  نشانه‌هایی از یک فیلم مهیج در هالیوود دارد. داستان حول چهار زن از طبقات مختلف روایت می‌گردد که در یک سفر چهار روزه با هم روبرو می‌شوند. مکنزی سبک خود در آمیختن شخصیت‌های مختلف داستان را معمولاً حفظ می‌کند.

مکنزی بزوس همواره در نوشتن بسیاری عینی بود. در سال 2013 او برای هفته مشاغل بلومبرگ (Bloomberg Businessweek) نقدی بر کتاب “فروشگاهی برای همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون”، نوشته برد استون نوشت و به آن یک ستاره داد. بررسی او با عنوان “نقدی بر Amazon.com” نادرستی‌ها و نمایش نادرست فرهنگ کار در آمازون را از نوشته‌های برد استون بیرون کشید.  این بررسی واکنش‌های متفاوتی دریافت کرد. یکی از کارکنان اولیه آمازون به اسم شل کافان با دادن امتیاز چهار ستاره به نوشته‌های برد استون، مخالفت خود را با او نشان داد. با اینکه برَد زیاد با او موافق نبود، اما از بازخوردش تشکر کرد.

مکنزی بزوس و تاسیس Bystander Revolution

مکنزی ذاتاً یک انسان فعال و شناخته شده است که همیشه از مظلوم حمایت می‌کند. در سال 2014 ، او بنیاد “Bystander Revolution” را تاسیس کرد که یک بنیاد ضد زورگویی است. این مرکز وبسایتی دارد که شامل صدها فیلم از دانشجویان، افراد مشهور و کارشناسان است که درباره نحوه مقابله با زورگویی صحبت می‌کنند. امروز او مدیر اجرایی بنیاد است و به طور فعال در کارکرد آن مشارکت دارد. دارایی خالص خانوادگی مک کنزی و جف بیش از 32.3 میلیارد دلار است. گرچه اکثر آن به شوهرش برمی گردد، اما مکنزی کسی است که وی را تشویق به شروع کار کرده و همیشه نیروی محرکه‌ در پیشبرد اهداف بوده است.

کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان

جوایز و دستاوردها مکنزی بزوس

مکنزی به دلیل قدردانی از رمانش “آزمایش لوتر آلبرایت” ، برای “دستاورد برجسته ادبی” در سال 2006 “جایزه کتاب آمریکایی” را دریافت کرد. این کتاب همچنین به عنوان کتاب سال “لس آنجلس تایمز” نامگذاری شد. بزرگترین موفقیت وی در زندگی، یافتن راه برقراری تعادل کامل بین حرفه نویسندگی و مسئولیت‌های مادر و البته همسر یکی از ثروتمندترین کارآفرینان جهان، بوده است.

خانواده و زندگی شخصی مکنزی بزوس

مک کنزی، جف بزوس را هنگامی که تحت نظر وی در شرکت صندوق‌های سرمایه گذاری نیویورک کار می‌کرد، ملاقات کرد. آن‌ها پس از مدت کوتاهی عاشق یکدیگر شدند و در سال 1993 ازدواج کرده و پس از آن، به سیاتل، واشنگتن نقل مکان کردند. در اینجا بود که همسرش فعالیت خود را در زمینه بازاریابی آنلاین آغاز کرد و بعداً بزرگترین وبسایت فروش آنلاین جهان، Amazon.com را تأسیس کرد. این زوج سه پسر و یک دختر خوانده دارند. در ژانویه 2019، آن‌ها قصد خود را برای جدایی اعلام کردند.

مکنزی و همسرش همواره از حقوق همجنسگرایان در روابط خود حمایت کرده‌اند. آنها 2.5 میلیون دلار به کمپین ایالت واشنگتن برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان در سال 2012 کمک کردند. مک کنزی و جف عضو هیئت مدیره بنیاد خانواده بزوس “Bezos Family Foundation” هستند. بنیادی که به طور خاص روی آموزش و پرورش تمرکز داشته و خواسته‌ی والدین جف بوده است. به عنوان یک زوج، آن‌ها با اهدای مقادیر زیادی کمک برای تحقیقات پزشکی در مورد سرطان و اختلالات عصبی، ردپای نوع دوستانه‌ای از خود بر جای گذاشته‌اند.

خانواده و زندگی شخصی مکنزی بزوس

برخی ویژگی‌های مکنزی بزوس

مکنزی و همسرش از نظر خلق و خو کاملاً از هم جدا هستند. در حالی که جف یک برونگرا و عاشق مهمانی و شلوغی است، مکنزی ترجیح می‌دهد لباس معمولی بپوشد و در خانه با افرادی که می‌شناسد وقتش را بگذراند. با این حال، آن‌ها بیشترین حمایت را در مورد شغل یکدیگر داشته‌اند. شوهرش بزرگترین خواننده و منتقد کارهای او بوده و هر یک از کتاب‌هایش را قبل از چاپ مرور کرده است. او به دلیل فروش کتاب هایش از وبسایت فروش آنلاین شوهرش با قیمت‌های نسبتاً پایین، با انتقاداتی روبرو شد.

بسیاری از افراد در انجمن ادبی، آمازون را به خاطر ارائه یک سکوی انتشاراتی مورد انتقاد قرار داده‌اند، که به موجب آن، نویسندگان به جای فروش آثار از طریق انتشارات سنتی، حق امتیاز را پرداخت می‌کنند. با این حال، مکنزی به عنوان یک نویسنده، با آن‌ها مخالف بوده و می‌گوید که وبسایت آمازون هم کار نویسندگان و هم کار خوانندگان را با آوردن یک پلت فرم مشترک، ساده کرده‌ است.

اگر به خواندن بیوگرافی افراد موفق علاقه مند هستید و می خواهید بیشتر با موفقیت های این افراد آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری نمایید.

زندگینامه های مشابه

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • وای چه جالب مکنزی سایت امازون تاسیس کرده واقعا کارهای جذابی کردن زندگی جالبی دارن الان جدا شدن؟؟؟دختر خواندشون تکلیفش چیه ?

  پاسخ
  • سایت امازون یکی از بهترین سایت هایه که من تا حالا دیدم خیلی خوبه که یه زن اونو طراحی کرد اره دوست خوبم جداشدن

   پاسخ
 • خانم مکنزی بزوس خیلی ادم درونگرا و خاکی هستش به جمالات اصلا توجه نمیکنه این صفت شو خیلی دوست دارم

  پاسخ
  • نه اصلام خوب نیست ادم باید برون گرا باشه باید یکم بره تو جمع با مردم اداب معاشرت داشته باشه واسه همینه که شوهرشم ازش جدا شده

   پاسخ
 • روزنامه نگاری یکی از کارهای پر تنش هستش و من عاشق کارهای هیجان انگیز هستم از بچگی علاقه داشتم روزنامه نگار بشم و این خانم یکی از الگو های من بودند ??

  پاسخ
 • علی کریمی
  5 بهمن 1399 9:19 ب.ظ

  وقتی بیوگرافی زنان موفق رو میخونم بهم امید و اراده میده که من هم می تونم فردی موفق شوم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه