بیوگرافی کاملا هریس اولین معاون زن رئیس جمهور آمریکا

3 دیدگاه

بیوگرافی کاملا هریس معاون منتخب رئیس جمهور ایالات متحده، که او را به عنوان اولین معاون زن رئیس جمهور و اولین فرد سیاه پوست و آمریکایی آسیایی انتخاب کردند.

نام به فارسی  کاملا هریس
نام به انگلیسی  Kamala Harris
متولد  20 اکتبر 1964
ملیت  ایالات متحده آمریکا
تحصیلات  دانشگاه کالیفرنیا،

کالج حقوق هیستینگز (JD)

حزب  دمکرات آمریکا
شغل  معاون رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا

کاملا هریس پس از حضور در دانشگاه هاوارد و کالج حقوق دانشگاه هستینگز، از طریق سیستم حقوقی کالیفرنیا شروع به ظهور کرد و به عنوان دادستان کل ایالتی در سال 2010 ظاهر شد. پس از انتخابات نوامبر 2016  هریس دومین زن آمریکایی آفریقایی تبار و اولین آمریکای آسیای جنوبی که موفق به کسب کرسی در سنای آمریکا شد. وی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده در روز مارتین لوتر کینگ جونیور 2019 اعلام کرد اما قبل از پایان سال از رقابت کنار رفت. در آگوست سال 2020 جو بایدن هریس را به عنوان معاون ریاست جمهوری معرفی کرد و پس از یک رقابت نزدیک، بایدن و هریس در نوامبر سال 2020 انتخاب شدند. با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق همراه باشید تا بیشتر با وی آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما مفید باشد: بیوگرافی تولسی گبرد نماینده هاوایی در جلس نمایندگان آمریکا

بیوگرافی کاملا هریس و دوران کودکی

کاملا دیوی هریس در 20 اکتبر 1964 در اوکلند، کالیفرنیا به دنیا آمد. او که در یک محله غالباً آمریکایی آفریقایی تبار از برکلی بزرگ شده بود، به عنوان یک کودک نوپا در تظاهرات حقوق مدنی شرکت کرده بود و در یک گروه کر باپتیست آواز خواند. در بیوگرافی کاملا هریس آمده که مادرش شیامالا، برای تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی از هند مهاجرت کرد و در آنجا با پدرش هامیس جامائیکا دونالد ملاقات کرد.

شیامالا کار خود را به عنوان یک محقق مشهور سرطان پستان انجام داد، در حالی که دونالد استاد اقتصاد دانشگاه استنفورد شد. مادرش همچنین اطمینان داد كه هریس و خواهر كوچكترش، مایا با پرورش عقاید هندوها هر دو سال یک بار آنها را به كشور خود می برد تا با میراث هند ارتباط برقرار كنند. والدین هریس در هفت سالگی طلاق گرفتند و او در 12 سالگی با مادر و خواهرش به مونترال، کبک کانادا نقل مکان کرد. در زمان حضور خود در کبک یاد گرفت که به زبان فرانسه صحبت کند و با سازماندهی اعتراض علیه صاحب ساختمان که به بچه های محله اجازه نمی داد در زمین چمن بازی کنند، غرایز سیاسی در حال رشد خود را نشان داد.

هریس در دبیرستان Westmount در کبک تحصیل کرد و در آنجا با یکی از دوستان خود یک گروه رقص تاسیس کرد. با بازگشت به ایالت ها برای ورود به دانشگاه هوارد در واشنگتن دی سی، به عضویت شورای دانشجویی هنرهای لیبرال برگزیده شد و به تیم بحث و گفتگو پیوست، در حالی که مدرک لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی و اقتصاد گرفت. سپس به دانشگاه کالیفرنیا کالج حقوقی هاستینگز رفت و در سال 1989 موفق به کسب مدرک دکترای حرفه ایی شد.

بیوگرافی کاملا هریس و دوران کودکی

 

بیوگرافی کاملا هریس و آغاز فعالیت

هریس پس از اخذ پذیرش در دادگستری ایالت کالیفرنیا در سال 1990 کار خود را به عنوان معاون دادستان در منطقه آلامدا آغاز کرد. وی در سال 1998 به عنوان وکیل مدافع واحد جنایی شغلی در دادستانی منطقه سانفرانسیسکو منصوب شد و در سال 2000 به عنوان رئیس بخش جامعه و محله منصوب شد و در این مدت اولین دفتر دادگستری کودکان در ایالت را تاسیس کرد. در ادامه بیوگرافی کاملا هریس به دیگر فعالیت های او خواهیم پرداخت.

دادستان منطقه سانفرانسیسکو

در سال 2003  هریس با شکست ترنس هالینان رئیس سابق خود، رئیس دادستان منطقه سانفرانسیسکو شد. از موفقیت های وی در این نقش می توان به آغاز “بازگشت به مسیر” اشاره کرد که با ارائه آموزش های شغلی و سایر برنامه های آموزشی برای مجرمان سطح پایین، تکرار جرم را کاهش می دهد. با این حال هریس انتقاداتی را نیز به دلیل پایبندی به تعهد انتخاباتی و امتناع از مجازات اعدام برای یکی از اعضای باند محکوم به قتل افسر پلیس آیزاک اسپینوزا در سال 2004 به وجود آورد.

    این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

دادستان کل کالیفرنیا

هریس با غلبه بر استیو کولی، دادستان منطقه لس آنجلس برای دادستان کل کالیفرنیا در نوامبر 2010 صعود سیاسی خود را ادامه داد و او را به عنوان اولین آمریکایی آفریقایی تبار و اولین زنی که این سمت را بدست آورد، قرار داد. او به سرعت با خروج از مذاکرات برای تسویه حساب از پنج موسسه مالی بزرگ کشور برای اقدامات نادرست وام، در نقش خود تأثیر گذاشت و در نهایت در سال 2012 مجبور شد 20 میلیون دلار که 5 برابر رقم پیشنهادی اصلی برای ایالت وی بود را پرداخت کند.

دادستان کل همچنین برای امتناع وی از دفاع از پروپوزال 8، اقدام رای گیری در سال 2008 در کالیفرنیا که توسط دادگاه فدرال خلاف قانون اساسی شناخته شد. پس از آنکه دادگاه عالی ایالات متحده تلاش برای تجدیدنظر در مورد این حکم را در سال 2013 رد کرد، هریس اولین ازدواج همجنسگرایان را از زمان تصویب ماده 8 در کالیفرنیا انجام داد.

سناتور ایالات متحده

در نوامبر 2016 که در بیوگرافی کاملا هریس به آن اشاره شده او به راحتی لورتا سانچز نماینده مجلس را برای کرسی مجلس سنای ایالات متحده از کالیفرنیا شکست داد، و بدین ترتیب تنها دومین زن آمریکایی آفریقایی تبار و اولین آمریکای آسیای جنوبی بود که وارد سنا شد. هریس از آن زمان به کمیته امنیت داخلی و امور دولتی، کمیته منتخب اطلاعات، کمیته قضایی و کمیته بودجه پیوست. وی از سیستم مراقبت های بهداشتی تک پرداخت کننده حمایت کرده و قوانینی را برای افزایش دسترسی به سایت های تفریحی در فضای باز در مناطق شهری و ارائه کمک های مالی در برابر افزایش هزینه های مسکن معرفی کرده است.

هریس همچنین از محل حضور خود در کمیته قضایی به ویژه برای تحقیق کردن تیزبینانه از برت کاوانو، که پس از کاندید شدن در دادگستری دادگاه عالی در سال 2018  و دادستان کل وقت جف سشنز در طول دادرسی در سال 2017 که به ادعای تبانی بین تیم ترامپ و عوامل روسی وارد شد.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

مسابقه ریاست جمهوری سال 2020 و حضور کاملا هریس

در 21 ژانویه 2019  در جریان مصاحبه روز مارتین لوتر کینگ جونیور در برنامه صبح بخیر آمریکا، هریس اعلام کرد که در سال 2020 برای ریاست جمهوری نامزد می شود. بیوگرافی کاملا هریس، یکی از نامزدهای برجسته دموکرات به حوزه ای پیوست که قبلاً سناتور ماساچوست الیزابت وارن و سناتور نیویورک کیرستن گیلیبراند را در تلاش برای دفع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید پس از یک دوره حضور داشتند. یک هفته پس از اعلام GMA هریس به طور رسمی قبل از حدود 20،000 طرفدار خود در Frank Ogawa Plaza در اوکلند کالیفرنیا، مبارزات خود را آغاز کرد.

او هفته های بعد در نزدیکی رأی گیری های دموکرات ها باقی ماند و تحمل مشاجره ای را که در هنگام اعتراف به سیگار کشیدن ماری جوانا در مصاحبه ماه فوریه رخ داد، و دیگری هنگامی که یک فعال حقوق حیوانات در صحنه ای در یک رویداد سیاسی در ماه ژوئن با او روبرو شد را نداشت. در بیوگرافی کاملا هریس او به عنوان یکی از برترین مجامع اولین بحث مقدماتی دموکرات ها در اواخر ماه ژوئن برجسته، و برای گرفتن جو بایدن به عنوان مسئول مخالفت با اتوبوس فدرال برای ادغام مدارس، عناوین خبری را به دست آورد. او در مناظره دوم ماه بعد خود را هدف حملات قرار داد، بایدن و بقیه از طرح مراقبت های بهداشتی و جنبه های سابقه خود به عنوان دادستان کل کالیفرنیا از او انتقاد کردند.

هریس با حمایت از او در سقوط نظرسنجی ها تا پاییز 2019 خواستار استیضاح ترامپ در رابطه با معاملات خود با اوکراین و تمرکز بر دسترسی زنان به مراقبت های بهداشتی باروری شد و خود را به رده های بالاتر رساند. در همین حال، گزارش شده است که ستاد مبارزات انتخاباتی وی در مورد استراتژی و زنجیره فرماندهی اختلاف نظر داشته اند.

کاملا هریس و معاون ریاست جمهوری جو بایدن

در اوایل دسامبر 2019 که در بیوگرافی کاملا هریس آمده او اعلام کرد که در حال پایان دادن به مبارزات انتخاباتی یک بار امیدوار کننده ریاست جمهوری است. در 11 آگوست سال 2020  بایدن امیدوار به ریاست جمهوری اعلام کرد که رقیب سابق خود هریس را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است.

بایدن گفت: “من افتخار بزرگی دارم که اعلام کنم Kamala Harris را یک مبارز نترس برای پسر کوچک و یکی از بهترین کارمندان عمومی کشور را به عنوان رقیب خود انتخاب کردم.” “زمانی که کاملا دادستان کل بود، وی از نزدیک با [پسرم] بو همکاری کرد. من می دیدم که آنها چگونه به بانک های بزرگ می روند افراد شاغل را بلند می کنند و از زنان و بچه ها در برابر سواستفاده محافظت می کنند. من آن زمان افتخار کردم و اکنون هم افتخار می کنم که او را به عنوان شریکم در این کارزار انتخاب کرده ام. “

هریس گفت: “من افتخار می کنم که به عنوان نامزد حزب ما برای معاون رئیس جمهور به او بپیوندم و آنچه را که لازم است انجام دهیم تا او فرمانده کل قوا شود.” هریس اولین زن سیاهپوست و نژاد آسیای جنوبی است که توسط یک حزب مهم برای یک دفتر ملی معرفی شده است. وی همچنین چهارمین زن تاریخ است که با بلیط ریاست جمهوری یک حزب بزرگ رقابت می کند.

کاملا هریس و معاون ریاست جمهوری جو بایدن

 

 

 

بحث معاون ریاست جمهوری سال 2020

یک هفته پس از یک مناظره بسیار بحث برانگیز بین بایدن و ترامپ، هریس و مایک پنس در 7 ژوئیه سال 2020 در یک بحث معاون مدنی ریاست جمهوری بسیار درگیر شدند. هنوز هم، هریس با حمله مکرر به مدیریت ویروس کرونا از سوی دولت خود گرما را بر سر حریف خود حفظ کرد که منجر به کشته شدن بیش از 210،000 آمریکایی تا آن زمان و همچنین تلاش جمهوری خواهان برای تأیید نامزد دیوان عالی کشور ایمی کونی بارت کمی قبل از روز انتخابات شد. هریس همچنین در برابر اظهارات پنس مبنی بر اینکه رئیس جمهور بایدن شکستن قطعه قطعه و بلافاصله افزایش مالیات را پس زد و از سوابق خود به عنوان دادستان کل کالیفرنیا دفاع کرد که در ادامه بیوگرافی کاملا هریس بیشتر به این جریانات خواهیم پرداخت.

کاملا هریس برنده شدن انتخاب نماینده 2020

 بیوگرافی کاملا هریس که در 7 نوامبر سال 2020  چهار روز پس از روز انتخابات، بایدن پس از پیروزی در پنسیلوانیا به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور منتخب اعلام شد و این باعث شد که هریس به عنوان اولین معاون زن رئیس جمهور و اولین فرد سیاه پوست و آمریکایی آسیایی به این سمت برسد. عصر همان روز، هریس در یک راهپیمایی پیروزی در ویلمینگتون دلاور، با لباس شلوار سفید رنگ خود را به نشانه تلاش های پیشینیان خود به صحنه آورد. هریس با قدردانی ویژه از مادرش، از رای دهندگان، همسر نامزد وی و خانواده اش تشکر کرد.

معاون منتخب رئیس جمهور گفت: “او شاید این لحظه را کاملاً تصور نمی کرد.” “اما او بسیار عمیق به آمریکا معتقد بود که لحظه ای شبیه به این ممکن است، و بنابراین من در مورد او و در مورد نسل های زنان، زنان سیاه پوست، آسیایی، سفید، لاتین، زنان بومی آمریکا که در طول تاریخ ملت ما این راه را سنگفرش کرده اند، فکر می کنم زنانی که برای برابری، آزادی و عدالت برای همه بسیار جنگیدند و فداکاری کردند. “

    این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب ثروت مندترین مردان جهان

کتاب های کاملا هریس

هریس در اوایل سال 2019 دو کتاب منتشر کرد: حقایقی که ما در دست داریم: یک سفر آمریکایی در روابط شخصی و تربیتی او تأکید می کند و Superheroes Are Everywhere، خاطرات دیگری که به صورت کتاب عکس برای کودکان ارائه شده است. وی اولین بار در سال 2009 با عنوان Smart on Crime: یک طرح دادستان شغلی برای ایجاد امنیت در ما، که به بررسی فلسفه و ایده های وی برای اصلاح عدالت کیفری می پردازد، به عنوان نویسنده فعالیت کرد.

بیوگرافی کاملا هریس و زندگی شخصی

در این بخش از بیوگرافی کاملا هریس به صورت بسیار مختصر به زندگی شخصی او می پردازیم. او در 22 آگوست 2014 با وکیل داگ امهوف در سانتا باربارا، کالیفرنیا ازدواج کرد. او نامادری دو فرزندش، الا و کول است که با محبت او را “مامالا” صدا می کنند.

در این مقاله شما را با بیوگرافی کاملا هریس، اولین معاون زن ریاست جمهوری آمریکا و موفقیت هایش آشنا ساختیم. امیدواریم که از خواندن این بیوگرافی لذت برده باشد. یا خواندن زندگینامه زنان موفق در جهان به این باور می رسیم که هیچ محدودیتی برای زنان در دنیا وجود ندارد و در هر جایی از جهان می توانند به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند. آیا شما زنان موفق و ثروتمند در جهان را می شناسید؟ آیا با باورهایشان آشنایی دارید؟ شما می توانید نظرات خود را با ما در سایت گرداب جذب به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسن پور
  2 دی 1399 7:08 ق.ظ

  میشه یکم بیشتر در مورد حزب ازادی خواه و دمکرات امریکا صحبت کنید من نمیدونم کدام خوبه کدام بد??

  پاسخ
 • علی پور
  2 دی 1399 7:10 ق.ظ

  خوش به حالشون امریکایی ها حتی معاون رییس جمهورشون هم زنه اونوقت ماها زنان و اجازه نمی دن حتی به مجلس بره

  پاسخ
 • سمیرا ابراهیم پور
  2 دی 1399 7:11 ق.ظ

  کاملا هریس یکی از زنان موفق امریکاس که تکیه بر خودش تونسته به خیلی از جا ها برسه واقعا دورد بر تو

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست