بیوگرافی تولسی گبرد نماینده هاوایی در جلس نمایندگان آمریکا
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی تولسی گبرد نماینده هاوایی در جلس نمایندگان آمریکا

بیوگرافی تولسی گبرد نماینده مجلس در ایالات متحده که نماینده ایالت هاوایی است. گبرد کهنه سرباز جنگ عراق و سرگرد گارد ملی ارتش هاوایی، نامزد ریاست جمهوری دموکرات در سال 2020 شد.

نام به فارسی  تولسی گبرد
نام به انگلیسی Tulsi Gabbard
متولد  ۱۲ آوریل ۱۹۸۱
ملیت  آمریکایی
همسر  آبراهام ویلیامز
حزب  حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا

تولسی گبرد از سال 2012 به نمایندگی از منطقه 2 کنگره هاوایی در مجلس نمایندگان ایالات متحده خدمت کرده، او یکی از اعضای گارد ملی در عراق (2005 – 2004) و کویت (2009 – 2008) بود. اولین زن جانباز نبرد و اولین هندو منتخب در کنگره می باشد. گبرد از سال 2013 تا 2016 نایب رئیس کمیته ملی دموکرات بوده اما به دلیل اختلاف با کمیته و همچنین تمایل به پیشنهاد سناتور برنی سندرز برای ریاست جمهوری در سال 2016 از سمت خود کناره گیری کرد. او به دلیل مواضع شدید در برابر مداخله گرایی ارتش ایالات متحده و قهرمان حقوق جانبازان شناخته شد. قبل از انصراف از رقابت در مارس 2020 نامزدی خود را برای ریاست جمهوری دموکرات ها در سال 2020 اعلام نمود. برای خواندن این زن موفق با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق همراه باشید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای جذاب باشد: بیوگرافی کاندولیزا رایس مشاور امنیت ملی آمریکا

بیوگرافی تولسی گبرد؛ سنین جوانی و تحصیل

بیوگرافی تولسی گبرد که در 12 آوریل سال 1981 در ساموآ آمریکا در جزیره اصلی توتویلا به دنیا آمد. پدر و مادرش مایک و کارول گبرد وقتی او دو سال داشت به به هاوایی نقل مکان کردند. گبرد چند نژادی بوده که ترکیبی از نژاد پلینزی، آسیایی و اروپایی است. او چهار خواهر و برادر دیگر دارد و فرزند یکی مانده به آخر می باشد. تحت تأثیر پدرش مایک که یک سیاستمدار ایالت دموکرات است، قرار گرفت. گبرد در ابتدا مخالف حقوق همجنسگرایان بود، اما بعدا پس از تجربه نظامی موضع خود را تغییر داد و هم اکنون مدافع جامعه LGBTQ می باشد.

در بیشتر سال های دبیرستان او در خانه به تحصیل مشغول بود. وی سپس در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه هاوایی اقیانوس آرام تحصیل کرد و در سال 2009 با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی تولسی گبرد؛ سنین جوانی و تحصیل

خدمت سربازی و شغل سیاسی تولسی گبرد

در سال 2002 گبرد در گارد ملی ارتش هاوایی ثبت نام کرد. در همان زمان وی در سن 21 سالگی به عنوان جوانترین عضو در مجلس قانون گذاری ایالت هاوایی خدمت نمود. در سال 2004 به عراق اعزام  و در آنجا به عنوان متخصص در یک واحد پزشکی در یک منطقه جنگی کار می کرد. وی پس از اولین تور خود در عراق به عنوان دستیار قانونگذار سناتور دموکرات دانیل آکاکا مشغول به کار شد. در سال 2007 با فارغ التحصیلی از مدرسه نامزد افسران تسریع شده در آکادمی نظامی آلاباما آموزش نظامی خود را ادامه داد.

در سال 2011 که در بیوگرافی تولسی گبرد دیده می شود او به عنوان رئیس و نایب رئیس شورای شهر هونولولو نظارت بر توسعه اقتصادی و کمیته های بودجه سایر مناطق را برعهده گرفت. سال بعد به نمایندگی از منطقه 2 کنگره ایالت خود به مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد. از آن زمان وی دوباره سه بار منتخب گردید. گبرد از سال 2013 تا 2016 به عنوان نایب رئیس کمیته ملی دموکرات DNC فعالیت داشت. با این حال او از نقش خود راضی نبود زیرا تنش بین او و رئیس دبی واسرمن شولتز که احساس می کرد به نفع هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود، افزایش یافت.

در ماه فوریه گبرد نقش معاون خود را در DNC رها و سناتور سندرز را برای نامزدی ریاست جمهوری دموکرات ها معرفی کرد. در اکتبر 2019 او اعلام نمود که به دنبال پنجمین دوره در کنگره نخواهد بود و در عوض تلاش خود را به عنوان یک نامزد ریاست جمهوری در سال 2020 انجام خواهد داد. مبارزات انتخاباتی وی تا مارس 2020 ادامه داشت، تا زمانی که حمایت خود را از جو بایدن اعلام کرد.

این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

پلتفرم و سیاست های ریاست جمهوری 2020 تولسی گبرد

گبرد شاید بیشتر به عنوان یک ضد مداخله گر قوی شناخته می شود بر ضرورت خروج ایالات متحده از سوریه و افغانستان و توقف درگیر شدن ” جنگ های تغییر رژیم ” مداوم تاکید می کرد. او در توئیتی که در اکتبر 2019 نوشت اظهار داشت: ” سیاست خارجی را نمی توان از سیاست داخلی جدا نمود، زیرا اجرای جنگ های تغییر رژیم، جنگ سرد جدید و مسابقه تسلیحات هسته ای باعث هزینه های جان آمریکایی ها و هدر رفتن تریلیون دلار می شود که باید در نیازهای داخلی مانند بهداشت، آموزش، زیر ساخت ها و غیره سرمایه گذاری شود. “

گبرد در میان برخی از جنجال های خود در این زمینه در سال 2017 با بشار اسد رئیس جمهور سوریه ملاقات کرد و نتیجه گرفت که او ” دشمن ایالات متحده نیست “. با این حال وی به عنوان یک نامزد ریاست جمهوری موضع قویتری در برابر بشار اسد اتخاذ نمود و ادعا کرد که وی ” دیکتاتوری وحشی ” است.

عدالت کیفری

در این بخش از بیوگرافی تولسی گبرد به جرم زدایی از ماری جوانا و کاهش زندانیان جمعی می پردازیم. او از قوانین مختلفی برای مبارزه با این مسائل حمایت مالی کرد. وی به عنوان بخشی از تلاش ها برای مقابله با عدالت کیفری گفت که این کشور باید به نژادپرستی سیستمی که مردان آفریقایی تبار آمریکایی را به طور نامتناسب زندانی می کند، رسیدگی کند.

پلتفرم و سیاست های ریاست جمهوری 2020 تولسی گبرد

مراقبت های بهداشتی

گبرد که با طرح سندرز نامزد ریاست جمهوری ” مدیکر برای همه ” هم سو بود. او طرفدار مراقبت های بهداشتی جهانی و کاهش هزینه های دارو است.

تغییرات اقلیمی

اگرچه گبرد حمایت خود را از Green New Deal اعلام کرد، اما او همچنین اظهار داشت که برخی از پیشنهادهای سیاست آن نیاز به توضیحات بیشتر دارد. در سال 2015 وی لایحه ای را پیشنهاد داد که با توجه به اینکه تقسیم یارانه پایان دادن به یارانه های سوخت فسیلی ممنوع است و ایالات متحده موظف است 100% برق خود را از طریق منابع انرژی پاک تا سال 2035 بدست آورد.

مهاجرت

گرچه گبرد از اصلاحات مهاجرتی و برنامه DACA رئیس جمهور اوباما حمایت می کرد، پس از رأی دادن با جمهوری خواهان در مورد لایحه ای که مستلزم بررسی شدید پناهندگان سوری و عراقی است که می خواهند وارد ایالات متحده شوند با اختلاف نظر رو به رو شد.

مناظرات ریاست جمهوری

گبرد بیشترین تعداد را در رأی دهندگان دموکرات با رقم کم داشت، اما او در اولین مجموعه مناظرات مقدماتی ریاست جمهوری سال 2020 توجه زیادی را به خود جلب کرد و یکی از نامزدهای معتبر گوگل بود. در جریان مناظره دوم در ژوئیه 2019 که در بیوگرافی تولسی گبرد گفته شده به سوابق سناتور کمالا هریس به عنوان دادستان در کالیفرنیا حمله کرد و گفت هریس باید از کسانی که  ” تحت سلطنت شما رنج برده اند ” عذرخواهی کند.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

جنجال هیلاری کلینتون

در طول مصاحبه پادکست در اکتبر 2019 کلینتون اظهار داشت که جمهوری خواهان از یک نامزد حزب ثالث پیروی می کنند با این مفهوم که گبرد است. ( او در فاکس نیوز حضور زیادی داشته ) وی که از سخنان کلینتون خشمگین شده بود با توئیت پاسخ داد که نامزد پیشین ریاست جمهوری 2016 ” ملکه جنگ افروزان است و شخصیتی پوسیده می باشد که حزب دموکرات را برای مدت طولانی بیمار کرده است. “

در ژانویه 2020 گبرد دادخواست افترا علیه کلینتون در دادگاه منطقه ایی ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک تنظیم کرد. گبرد با جبران خسارت 50 میلیون دلاری ادعا نمود که کلینتون ” بی خیال و بی پروا ” شهرت خود را زیر پا گذاشته و عمدا به مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود لطمه زد. او با استناد به اهمیت تمرکز روی سایر موارد مانند شکست دادن پیشنهاد انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ را در دادگاه ماه مه سال 2020 رد کرد.

بیوگرافی تولسی گبرد و زندگی شخصی

در این بخش از بیوگرافی تولسی گبرد به زندگی شخصی او خواهیم پرداخت. گبرد از سال 2002 تا 2006 با ادواردو تامایو ازدواج کرده بود. در سال 2015 او در یک مراسم ودایی با آبراهام ویلیامز فیلمبردار ازدواج کرد.

در این مقاله به معرفی و بیوگرافی تولسی گبرد پرداختیم و شما را با برخی از موفقیت های این زن موفق در جهان آشنا ساخیتم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. دیدگاه شما درباره زنان موفق با موفقیت های چشمگیر در جامعه چیست؟ آیا برای زن در به دست آوردن برخی موفقیت ها محدودیت وجود دارد یا فقط با باورهای او بستگی دارد؟ نظرات خود را با ما در سایت گرداب جذب به اشتراک بگذارید.

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه