بیوگرافی جان میلتون نویسنده مشهور کتاب گمشده
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی جان میلتون نویسنده مشهور کتاب گمشده

بیوگرافی جان میلتون شاعر انگلیسی، رساله نویس و مورخ که بیشتر به خاطر نوشتن کتاب “بهشت گمشده” مشهور است و به عنوان بزرگترین شاعر حماسی در انگلیسی شناخته می‌شود را از بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب مطالعه نمایید.

نام به فارسی جان میلتون
نام به انگلیسی John Milton
متولد 9 دسامبر سال 1608
ملیت انگلیسی
حرفه شاعر ، رساله نویس و مورخ

جان میلتون بیشتر به خاطر کتاب بهشت گمشده (Paradise Lost) مشهور است، که به عنوان بزرگترین شعر حماسی در زبان انگلیسی شناخته می شود. با نوشتن این کتاب وی را به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان انگلیسی می شناسند. وی در آثار منثور خود طرفدار لغو کلیسای انگلیس بود. نفوذ وی از طریق جنگ‌های داخلی انگلیس و همچنین انقلاب‌های آمریکا و فرانسه گسترش یافت.

بیوگرافی جان میلتون و دوران کودکی

جان میلتون در 9 دسامبر سال 1608 در لندن از جان و سارا میلتون متولد شد. او یک خواهر بزرگتر، و یک برادر کوچکتر به نام کریستوفر داشت. از زمان کودکی، جان میلتون در مدرسه سنت پل تحصیل کرد و در طول زندگی خود زبان‌های لاتین، یونانی، ایتالیایی، عبری، فرانسوی و اسپانیایی را آموخت. وی در کالج کریست، کمبریج تحصیل کرد و در سال 1629 با مدرک لیسانس هنر التحصیل شد.

بیوگرافی جان میلتون و دوران کودکی

شعر، سیاست و زندگی شخصی جان میلتون

بعد از کمبریج، میلتون شش سال با خانواده‌اش در باکینگهام شایر زندگی کرد و به طور مستقل تحصیل کرد. در آن زمان، وی: “در صبح میلاد مسیح”، “در مورد شکسپیر”، “L’Allegro” ، “Il Penseroso” و “Lycidas” ، مرثیه ای به یاد یکی از دوستان غرق شده نوشت.

در سال 1638، جان میلتون به اروپا رفت و در آن‌جا با ستاره شناس گالیله که در آن زمان در بازداشت خانگی بود ملاقات کرد. او به دلیل جنگ داخلی قریب الوقوع در آن‌جا زودتر از آنچه که برنامه‌ریزی کرده بود به انگلستان بازگشت. میلتون یک پوریتانی بود که به اقتدار کتاب مقدس اعتقاد داشت و با نهادهای مذهبی مانند کلیسای انگلیس و سلطنت که با آن عجین شده بود مخالفت می‌کرد. وی رساله‌هایی با موضوعات رادیکال مانند آزادی مطبوعات نوشت، از الیور کرامول در جنگ داخلی انگلیس حمایت کرد و احتمالاً در گردن زدن چارلز اول حضور داشت. میلتون برای دولت کرامول انتشارات رسمی نوشت.

در این سال‌ها بود که میلتون برای اولین بار ازدواج کرد. در سال 1642، هنگامی که 34 ساله بود، با ماری پاول 17 ساله ازدواج کرد. این دو برای چندین سال از هم جدا شدند و در این مدت میلتون مقاله‌های طلاق را نوشت، یک سری از نشریات طرفدار امکان طلاق است. این زوج پیش از مرگ ماری در سال 1652 به هم پیوستند و صاحب چهار فرزند شدند. همچنین در سال 1652 میلتون کاملا نابینا شد. در سال 1656 با کاترین وودکاک ازدواج کرد. کاترین در سال 1658 درگذشت.

در اواخر سال 1659 میلتون به دلیل نقش خود در سقوط چارلز اول و ظهور کشورهای مشترک المنافع به زندان رفت. او احتمالاً به دلیل نفوذ طرفداران قدرتمند آزاد شد.

جان میلتون  نویسنده کتاب بهشت گمشده

پس از آزادی از زندان، میلتون برای سومین بار با الیزابت مینشول ازدواج کرد. در سال 1667، وی بهشت ​​گمشده را در 10 جلد منتشر كرد. این بزرگترین اثر وی و بزرگترین شعر حماسی میلتون است که به زبان انگلیسی سروده شده است. شعر free-verse داستان چگونگی وسوسه شیطان آدم و حوا و اخراج آنها از باغ عدن را روایت می‌کند.

در سال 1671، او کتاب Paradise Recained را منتشر کرد، که در آن عیسی بر وسوسه‌های شیطان غلبه می‌کند و سامسون آگونیستس، که در آن سامسون ابتدا تسلیم وسوسه می‌شود و سپس خود را بازخرید می‌کند. نسخه اصلاح شده و 12 جلدی کتاب Paradise Lost در سال 1674 منتشر شد.

بیوگرافی جان میلتون و مرگ او

جان میلتون در نوامبر 1674 در انگلستان درگذشت. بنای یادبودی در ابی وست مینستر لندن به او اختصاص داده شده است  که طرفداران او برای ادای احترام از آن بازدید می کنند.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی او. هنری (ویلیام سیدنی پورتر) خالق داستان های کوتاه جذاب

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه