بیوگرافی الیزابت وارن دموکرات اهل ماساچوست که در سال 2012 به عنوان نماینده مجلس سنای آمریکا انتخاب و در سال 2020 برای نامزدی ریاست جمهوری حزب خود نامزد شد، را از بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب بخوانید.

نام به فارسی  الیزابت وارن
نام به انگلیسی  Elizabeth Warren
متولد  22 ژوئن 1949
تحصیلات  دانشگاه جرج واشینگتن
دانشگاه هیوستون (BS)
مدرسه حقوق راتگرز (JD)
ملیت  آمریکایی
شغل و حرفه  نماینده مجلس سنای آمریکا
همسر   بروس اچ. من

الیزابت وارن اولین عضو خانواده اش بود که از دانشگاه فارغ التحصیل شد و سرانجام مدرک حقوق خود را از دانشگاه راتگرز دریافت کرد. پس از تدریس حقوق در چندین دانشگاه، وارن به عنوان رئیس کمیسیون ملی بررسی ورشکستگی انتخاب شد. در سال 2008 وی ریاست هیئت نظارت کنگره را برای برنامه امداد مشکل دارایی به عهده داشت. در نوامبر 2012  وارن با غلبه بر اسكات براون، جمهوری خواه فعلی در انتخابات سنای آمریكا پیروز شد. وی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خود را به طور رسمی در 9 فوریه 2019 اعلام کرد، اما در مارس 2020 از رقابت کنار رفت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما مفید باشد: بیوگرافی ایمی کلوبشار سناتور ارشد ایالات متحده

بیوگرافی الیزابت وارن  و دوران کودکی

الیزابت وارن در 22 ژوئن 1949 در اوکلاهما سیتی متولد شد. آخرین فرزند از چهار فرزند دونالد و پائولین هرینگ و تنها دختر خانواده بود. وارن بیشتر اوایل زندگی خود را صرف چیزی کرد که از آن به عنوان “لبه پاره پاره طبقه متوسط” یاد می کرد. پدرش بیشتر به عنوان یک مرد تعمیرکار مشغول به کار بود و هنگامی که صورت حساب های سنگین پزشکی را مشاهده کرد دچار حمله قلبی شد، مادر وارن با کار در بخش سفارش کاتالوگ در سیرس پول اضافی در می آورد. وارن همچنین در 13 سالگی در رستوران مکزیکی عمه اش کار می کرد.

در بیوگرافی الیزابت وارن آمده که او دانش آموز درخشان، قهرمان بحث ایالتی بوده و در سن 16 سالگی در مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده است. در همان سال با بورس تحصیلی مباحثه کامل وارد دانشگاه جورج واشنگتن شد. پس از دو سال در دانشگاه، وارن مدرسه را رها کرد و با همکلاسی دبیرستان خود، جیم وارن ریاضیدان ناسا ازدواج کرد. او و وارن به تگزاس نقل مکان کردند و الیزابت دوره خود را در رشته آسیب شناسی گفتار در دانشگاه هوستون به پایان رساند و به اولین عضوی از خانواده نزدیک خود تبدیل شد که دانشگاه خود را به پایان رسانید.

الیزابت و همسرش به نیوجرسی رفتند، جایی که وارن در مدارس دولتی کار و به کودکان معلول کمک می کرد. در این مدت، وارن دو فرزند دخترش آملیا و پسرش الکس به دنیا آورد، روزی که اولین فرزندش 2 ساله شد، او برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه راتگرز به تحصیلات تکمیلی راه یافت. وی در سال 1976 موفق به کسب دی.جی شد و در خانه به وکالت پرداخت.

بیوگرافی الیزابت وارن  و دوران کودکی

زندگی شخصی و سیاسی الیزابت وارن

در این بخش از بیوگرافی الیزابت وارن  به زندگی سیاسی او پرداخته ایم. تا سال 1978 وارن از شوهر اول خود جدا شد. در سال پس از انشعاب، وی تحقیق در مورد فشارهای اقتصادی طبقه متوسط آمریكا را آغاز و به طور خاص به قانون 1978 مصوب كنگره نگاه كرد كه اعلام ورشكستگی را برای شركتها و اشخاص آسان می كرد. وارن تصمیم گرفت دلایل پایان آمریكایی ها را در دادگاه ورشكستگی بررسی كند و متوجه شد كه بیشتر قربانیان مالی از خانواده های طبقه متوسط هستند كه شغل خود را از دست داده اند و بعد از طلاق دچار مشكلات مالی شده اند یا دچار بیماری هایی شده اند كه پس انداز آنها را كاهش داده است.

از آن موقع به بعد، وارن تحقیقات خود را در مورد ورشکستگی و قانون تجارت متمرکز می کند، به ویژه در مورد چگونگی تأثیر آن بر شرکت های مضطرب مالی، زنان، افراد مسن و افراد فقیر شاغل. در دهه بعد، وارن به همراه همسر دوم خود بروس اچ. من كه در سال 1980 با او ازدواج و سپس مهاجرت كرد و در دانشگاه هوستون، دانشگاه تگزاس، دانشگاه میشیگان و دانشگاه پنسیلوانیا به تدریس مشغول شد.

این زوج سرانجام در سال 1995 در هاروارد مستقر شدند. در همان سال از وارن خواسته شد که به کمیسیون جدید بررسی ورشکستگی ملی مشاوره دهد. در زمان وارن به عنوان مشاور ارشد، وی علیه تلاش های کنگره برای محدود کردن توانایی مصرف کنندگان برای ورشکستگی شهادت داد. علیرغم تلاش های وی، لایحه مربوطه در سال 2005 تصویب شد. این یک پیروزی برای لابی تجاری و یک شکست برای وارن تلقی شد.

همچنین این کتاب صوتی را بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

بیوگرافی الیزابت وارن و بوستانیای سال

در نوامبر 2008 وارن توسط هری رید، رهبر اکثریت مجلس سنا به عنوان رئیس هیئت نظارت کنگره که برای نظارت بر تلاش نجات بانکی 700 میلیارد دلاری موسوم به “برنامه کمک به دارایی مشکل دار” ساخته شده بود، مورد انتخاب شد. وارن تحقیقات را هدایت، جلسات عمومی تلویزیونی را برگزار، با مقامات دولتی مصاحبه می کرد و گزارش های ماهانه ای را از بانک ها درخواست می کرد تا پاسخگو باشند. برای تلاش های وی، بوستون گلوب در سال 2009 وارن را “بوستونیای سال” نامید.

در 17 سپتامبر 2010 باراک اوباما رئیس جمهور، الیزابت وارن را به عنوان دستیار رئیس جمهور و مشاور ویژه وزیر خزانه داری در دفتر حمایت از حقوق مصرف کننده منصوب کرد. وی در نقش های خود به طراحی دفتر حمایت از حقوق مصرف کننده به عنوان بخشی از قانون اصلاحات مالی فرانک کمک کرد. هدف اصلی CFPB کمک مالی به وام دهندگان و جلوگیری از ثبت نام ناخواسته مصرف کنندگان برای وام های پرخطر بود. با این حال به دلیل مخالفت های جمهوری خواهان، وارن به عنوان رئیس آژانس انتخاب نشد و او در آگوست 2011 از سمت خود کناره گیری کرد.

بیوگرافی الیزابت وارن و انتخاب برای سنای ایالات متحده

در 14 سپتامبر 2011 که در بیوگرافی الیزابت وارن به آن اشاره شده او رسماً نامزدی خود را برای عضویت در مجلس سنا در ماساچوست اعلام کرد و خود را در برابر اسکات براون، جمهوری خواه فعلی قرار داد. در همین زمان سخنرانی وارن در یوتیوب منتشر شد و طرفداران پوپولیست او را دوست داشتند.

استاد حقوق دانشگاه هاروارد در این کلیپ که در یک جلسه غیررسمی و ملاقات و استقبال فیلمبرداری شده است، توضیح داد که چگونه همه از جاده های ایمنی عمومی و سیستم آموزش عمومی در ایالات متحده که با مالیات پرداخت می شود، سود می برند. اما مبارزات انتخاباتی وارن در اوایل سال 2012 با مشکلاتی روبرو شد، زمانی که او خود را در رسانه ای به دلیل ادعای تبار بومیان آمریکا پیدا کرد. خبرنگاران Boston Herald نتوانستند هیچ مدرکی در مورد میراث سرخ پوستی وی پیدا کنند و یک شجره نامه سرخ پوستان نیز ادعای وارن را به چالش کشید.

وارن برای خنثی کردن مناقشات، بیانیه ای را برای WBZ-TV بوستون منتشر کرد. “مادر و پدربزرگ و مادربزرگم در بزرگسالی غالباً در مورد میراث بومی آمریکا در خانواده ما صحبت می کردند. از کودکی هیچ وقت فکر نمی کردم از آن ها اسناد بخواهم چه بچه ای می خواهد؟” وارن بیشتر توضیح داد که “من هرگز در مدرسه یا برنامه های شغلی بر اساس میراث خود به دنبال سود شخصی نبودم و چیزی را به دست نیاوردم.”

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

شکست نامزد دموکرات ها

علی رغم این جنجال ها در ژوئن 2012 که بیوگرافی الیزابت وارن به آن پرداخته او نامزد دموکرات ها را در رقابت های سنا شکست داد، در حالی که مقابل حریف جمهوری خواه سناتور اسکات براون قرار گرفت. نامزدها در یک رقابت تنگاتنگ شرکت داشتند. نظرسنجی منتشر شده در سپتامبر 2012 توسط Public Policy Polling نشان داد که براون 5 امتیاز بالاتر از وارن دارد.

 با این حال در اواخر همان ماه وارن به عنوان یکی از سخنرانان در کنوانسیون ملی دموکرات ها در شارلوت، کارولینای شمالی با جلب نظر بسیاری از منتقدان و همچنین برتری اندک در نظرسنجی ها در معرض دید ملی قرار گرفت. در این کنوانسیون وی به شدت درباره لزوم اصلاحات اقتصادی و دولتی بحث کرد. وارن به ABC News گفت: ” ضربه زدن به طبقه متوسط آمریكا و تقلب در کار واشنگتن فقط به این خاطر که برای این مرد بزرگ كار كند.”

بیوگرافی الیزابت وارن که در انتخابات نوامبر 2012 با پیروزی بر براون با 5 تا 6 درصد پیروزی و کسب اولین دوره نمایندگی خود در سنای آمریکا، پیروز شد و وی را به عنوان اولین زنی انتخاب کرد که برای پست ماساچوست انتخاب شده است. وارن در وب سایت خود به رأی دهندگان خود گفت: “من فقط سناتور شما نمی شوم، بلکه قهرمان شما خواهم شد.”

انتخاب الیزابت وارن برای کرسی در کمیته بانکداری سنا

چند ماه بعد، وارن برای کرسی در کمیته بانکداری سنا انتخاب شد که متهم به اجرای قانون Dodd-Frank که وی در طراحی آن کمک کرده بود. وارن پس از سوگند دادن به سمت خود در مجلس سنا در ژانویه 2013 مستقیماً شروع به کار با کمیته کرد و سوالات خود را در زمینه مقررات بانکی انجام داد و در ماه مه اولین لایحه خود را با عنوان “قانون انصاف وام های دانشجویی” معرفی کرد که طبق آن دانشجویان باید نرخ بهره وام فدرال خود را با همان نرخ بانکی دریافت کنند. وارن همچنین کرسی هایی را در کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی و کمیته ویژه پیری به دست آورد.

در سال 2014 وارن برای پرکردن موقعیت تازه ایجاد شده مشاور استراتژیک کمیته سیاست و ارتباطات دموکراتیک، که وظیفه تغییر شکل جهت و اولویت های حزب را دارد، انتخاب شد. این انتصاب همراه با تشویق گروه های مختلف دموکرات منجر به گمانه زنی هایی شد که وی برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 پیشنهاد می شود، اما در نهایت وارن اعلام کرد که نامزد نخواهد شد. وارن با انتخاب کار خود در سنا به جای پیشنهاد برای کاخ سفید، از بسیاری از قوانین حمایت مالی کرد. وی در قانون حقایق در سال 2015 که به تصویب سنا رسید، از شفافیت مالی در پرونده های حقوقی دولت حمایت کرد.

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

الیزابت وارن  و حمایت از هیلاری کلینتون

در ژوئن 2016 براساس بیوگرافی الیزابت وارن او از هیلاری کلینتون نامزد احتمالی ریاست جمهوری دموکرات حمایت کرد. در اواخر همان ماه وارن با کلینتون به دنبال مبارزات انتخاباتی رفت و اولین حضور مشترک خود را در یک رویداد در سینسیناتی، اوهایو انجام داد. وارن با اشاره به شعار مبارزات انتخاباتی کلینتون گفت: “من امروز اینجا هستم، زیرا با او هستم، بله با او” وارن همچنین در انتقادات خود از دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری جمهوری خواه، به حمله دست زد.

وی گفت: “وقتی دونالد می گوید او آمریكا را بزرگ خواهد كرد، منظور او برای مردان ثروتمند درست مثل دونالد ترامپ بیشتر است.” “این دونالد ترامپ کیست. … و شما باید مراقب او باشید، زیرا او شما را با خاک یکسان خواهد کرد.” در 25 ژوئیه 2016 وارن سخنرانی اصلی را در اولین شب کنوانسیون ملی دموکراتها در فیلادلفیا، به همراه سومین زن تاریخ باربارا اردن، نماینده تگزاس و آن ریچاردز، فرماندار تگزاس، به عهده گرفت. وارن از این فرصت استفاده کرد و تفاوتهای واضحی بین کلینتون و ترامپ رقیبش قائل شد.

وی درباره ترامپ گفت: “در یک طرف مردی است که ثروت خود را از پدرش به ارث برد و با فریب دادن مردم و کنار گذاشتن بدهی ها آن را ادامه داد.” “در طرف دیگر یکی از باهوش ترین، سخت ترین، سرسخت ترین مردم روی کره زمین وجود دارد، زنی که برای کودکان، برای زنان، برای مراقبت های بهداشتی، برای حقوق بشر می جنگد، زنی که برای همه ما می جنگد و به اندازه کافی برای پیروزی در این مبارزات قدرتمند است. “

صدای مخالفت الیزابت وارن در انتخابات ریاست جمهور 2016 آمریکا 

در 8 نوامبر 2016 ترامپ تقریبا 3 میلیون رأی مردم به کلینتون را از دست داد، اما در یک پیروزی تاریخی دانشکده انتخابات را به دست آورد و چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده را بدست آورد. یک سال و یک روز پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور ترامپ در 22 ژانویه 2016 که در بیوگرافی الیزابت وارن به آن اشاره شده او به راهپیمایی زنان بوستون برای آمریکا پیوست، یک راهپیمایی زنانه که از راهپیمایی های تاریخی زنان در واشنگتن بود.

سناتور وارن همچنین بلافاصله مخالفت خود را با دستور اجرایی رئیس جمهور ترامپ مبنی بر اجرای ممنوعیت سفر مهاجران از عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن به مدت حداقل 90 روز اعلام کرد، ورود پناهجویان را به مدت 120 روز به حالت تعلیق در آورد و سوریه را منع کرد پناهندگان به طور نامحدود هزاران نفر از تظاهرکنندگان در فرودگاه های کشور اعتراض کردند و وارن به کسانی که در فرودگاه بین المللی لوگان بوستون جمع شده بودند، پیوست.

وی همچنین مخالف سرسخت بسیاری از نامزدهای کابینه رئیس جمهور بود، از جمله سناتور جف سشنز از آلاباما برای دادستان کل کشور، وارن در سخنرانی مخالفت با نامزدی سناتور سشنز، از سناتور سابق ادوارد کندی نقل قول کرد که در سال 1986 زمانی که جلسات توسط رئیس جمهور رونالد ریگان برای قضاوت فدرال معرفی شد، عضو کمیته قضایی سنا بوده است. وارن سخنان کندی در مورد سشنز را خواند: “به اعتقاد من، او رسوایی وزارت دادگستری است و باید نامزدی خود را پس بگیرد و از سمت خود استعفا دهد.”

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان

الیزابت وارن و قانون ضد فساد

در ماه اوت که در بیوگرافی الیزابت وارن آمده او قانون ضد فساد و صداقت عمومی را وضع كرد، قانونی كه به گفته وی برای “از بین بردن نفوذ پول در دولت فدرال” طراحی شده است. از جمله مفاد این لایحه، قانون گذاران فدرال، قضات، دبیران هیئت دولت و سایر کارمندان ارشد کنگره از داشتن سهام انفرادی در حالی که مقام خود را منع کرده اند، منع کرد و مجموعه ای از اقدامات برای جلوگیری از تلاش های لابی را تعیین می کند.

همچنین در این لایحه، سازمان امور مالیاتی موظف است اظهارنامه مالیاتی دو سال گذشته و در طول هر سال اداره را برای نامزدهای کنگره منتشر کند و نامزدهای ریاست جمهوری نیز اظهارنامه مالیاتی خود را تقسیم کنند. همراه با این پیشنهاد وارن اظهارنامه مالیاتی خود را از 10 سال گذشته به صورت آنلاین منتشر کرد.

الیزابت وارن و قانون ضد فساد

بیوگرافی الیزابت وارن و مسابقه ریاست جمهوری سال 2020

در 31 دسامبر 2018 وارن یکی از اولین دموکرات های برجسته بود که از تشکیل کمیته اکتشافی برای ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 خبر داد. این خبر از طریق یک پیام ویدیویی به طرفدارانش، که در آن او اقدامات بزرگ شرکت ها و کار خود را در مورد حمایت های مالی از مصرف کنندگان ذکر کرد.

 از همان آغاز مبارزات انتخاباتی وارن همراه با اشتباه او با ادعاهای مربوط به میراث بومیان آمریکا بود، اما او توجه یک تالار شهرداری خوب را تحت حمایت CNN در مارس 2019 جلب کرد، در طی آن او از نظر عاطفی از مبارزات خانواده اش در امور مالی در زمان کودکی خود را نشان داد. وی پیش از تالار شهرداری دیگر در ماه آوریل، جزئیات پیشنهادی را برای پوشش شهریه در کالج های دولتی و حذف بدهی دانشجویان برای میلیون ها آمریکایی فاش کرد.

در اواخر سال، سناتور ماساچوست با تهدید جدیدی روبرو شد که پیت بوتیگیگ در نظرسنجی از او جلوتر زد. وارن با حملات تیزبینانه خود به مایکل بلومبرگ در یک مناظره دو طرفه در فوریه 2020 جنبش خود را دوباره بدست آورد، اگرچه او هنوز هم از برنی سندرز مترقی دیگر در نظر سنجی و شمارش نمایندگان عقب بود. پس از نمایش ناامیدکننده در مسابقات مقدماتی سوپر سه شنبه، از جمله کسب مقام سوم در زمین خانه خود در ماساچوست ، در بیوگرافی الیزابت وارن او اعلام کرد که در 5 مارس 2020 مبارزات انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری به پایان می رساند.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • خانم وارن با ارائه نظریه ضد فساد تونسته یه کمک خیلی شایانی به جامعه بشری بکنه مرسی واقعا

    پاسخ
  • خیلی جامعه یه مدت بیشتر در مورد زنان موفق جامعه حرف می زنید این کارتون واقعا قابل ستایشه ممنون ازتون که این همه به زن ها اهمیت میدید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست