بیوگرافی ایمی کلوبشار وکیل و سناتور آمریکایی از مینه سوتا که یکی از نامزدهای نامزدی ریاست جمهوری دموکرات در سال 2020 بود را از بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب بخوانید.

نام به فارسی  ایمی کلوبشار
نام به انگلیسی  Amy Klobuchar
متولد  25 مه سال 1960
تحصیلات  دانشگاه ییل (بی‌ای)
دانشگاه شیکاگو (جی دی)
ملیت  آمریکایی
شغل و حرفه عضو عالی‌رتبه کمیته مقررات سنا
همسر   John Bessler

ایمی کلوبشار از زمان اولین انتخابات در سال 2006 بارها بر روی کرسی سنا نشسته، در فوریه 2019 وی نامزدی خود را برای ریاست جمهوری دموکرات ها را قبل از خروجش از میدان رقابت در سال 2020 اعلام کرد.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی کاملا هریس اولین معاون زن رئیس جمهور آمریکا

بیوگرافی ایمی کلوبشار و سنین جوانی

ایمی ژان کلوبشار در 25 مه سال 1960 در پلیموث، مینه سوتا متولد شد. مادرش معلم مدرسه ابتدایی، در حالی که پدرش نویسنده ورزشی Star Tribune بود، او یک خواهر کوچکتر دارد. پدر و مادر کلوبشار در سن 15 سالگی طلاق گرفتند. وی در مورد روابط گذشته تنش آمیز خود با پدرش به دلیل اعتیاد به الکل بارها صحبت کرده است.

در بیوگرافی ایمی کلوبشار آمده که او در دانشگاه و دبیرستان عالی بود و برای ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی در ییل ادامه داد و در سال 1982 فارغ التحصیل شد. پس از دریافت مدرک کارشناسی، برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه شیکاگو پذیرفته و در سال 1985 فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی ایمی کلوبشار و سنین جوانی

شغل و حرفه ایمی کلوبشار

پس از دانشکده حقوق، کلوبشار به عنوان دادستان شهرستان کار خود را آغاز کرد و بعداً در دو شرکت حقوقی مختلف مینه سوتا در منطقه مینیاپولیس شریک شد. علاقه او به سیاست از زمانی به وجود آمد که دخترش را به دنیا آورد. متاسفانه دختر ایمی با بیماری مشکل بلعیدن متولد شد. علی رغم وضعیت دخترش، کلوبشار پس از 24 ساعت از بیمارستان مرخص شد. او که وضعیت دردناکی را تجربه کرده بود، با لابی گری در قانونگذار ایالت خود خواستار بستری شدن 48 ساعته مادران باردار بعد از زایمان شد.

ایمی کلوبشار همیشه خود را وکیلی موفق و باتجربه می دانست و با همین باور توانست مدال افتخار را از رئیس جمهور بیل کلینتون دریافت کند.

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

گزارش قاضی کاوانا

ایمی کلوبشار به عنوان عضوی از کمیته قضایی سنا، در هنگام سوال از نامزد خونسرد و منصف دیده شد. بحث برانگیز SCOTUS برای برت کاوانا در سال 2018 باعث شد مورد توجه کانون ملی قرار گیرد. ایمی کلوبشار با شرح تجربه زندگی خود با یک پدر الکلی، از کاوانا سوال کرد که آیا او تا به حال از نوشیدن بیش از حد سیاه شده است؟ کاوانو که آزرده خاطر و عصبانی بود، سوال را دوباره به سمت او انداخت. وی بعداً به دلیل واکنشی که نسبت به او داشت عذرخواهی کرد.

وی به ووگ گفت: “افراد زیادی هستند که تلاش می کنند ویروسی شوند، اما من به همین دلیل این کار را انجام ندادم و هیچ وقت فکر نکردم که مورد توجه دیگران قرار بگیرم.” کلوبشار که با واکنش جنگ طلبانه نامزد انتخابات شد، گفت که او پرسنل خود را طعنه زده است “شما بچه ها پیش بینی نمی کردید که نامزد از من بپرسد آیا من سیاه می شوم؟” وی افزود که واکنش کاوانا “همچنین نوعی ناراحت کننده بود.”

 

بیوگرافی ایمی کلوبشار و کمپین ریاست جمهوری سال 2020

کلوبشار نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خود را در 10 فوریه 2019 اعلام کرد. او با استفاده از حس شوخ طبعی خود (یک روزنامه نگار آن را به عنوان “مادر مینه سوتا خطاب قرار می دهد”) به طور منظم در مسیر مبارزات انتخاباتی شرط می بندد که شوخی های واقع بینانه، میانه  رویکردی جاده ای به سیاست است که رأی دهندگان را در ایالات میدان نبرد جذب می کند.

کلوبشار با خدمت در دوره سوم ریاست جمهوری خود در سنا، تلاش کرد تا این پیام را انتقال دهد که می تواند رأی دهندگان را در هر دو ایالت آبی و قرمز جذب کند. اقیانوس اطلس او را فردی توصیف کرد که “بارها و بارها ثابت کرد که می تواند برنده شود. این فرضیه کل مبارزات انتخاباتی وی است: آمریکایی ها به کسی احتیاج دارند که بتواند از رأی دهندگان در ایالاتی مانند میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا درخواست تجدید نظر کنند و او یکی از معدود دموکراتهایی است که توانایی اثبات شده ای برای به دست آوردن مناطق قرمز دارد. “

مبارزات انتخاباتی که در بیوگرافی ایمی كلوبشار به آن اشاره شده با كاهش محدودیت های حزب دموكرات كه به یك رقم تقسیم می شد، دوام آورد اما به جز یك مقام شگفت آور در مقام سوم در مسابقات مقدماتی نیوهمپشایر او به طور مداوم از هم میانه روهای خود جو بایدن و پیت بوتیگیگ عقب بود. در اوایل مارس 2020 پس از اینکه بایدن با یک پیروزی قانع کننده در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی فرار کرد، کلوبشار اعلام کرد که به مبارزات انتخاباتی خود پایان می دهد و معاون رئیس جمهور سابق را تأیید می کند.

سیاست ها

در این بخش از بیوگرافی ایمی کلوبشار به سیاست های او در زمان نامزدی ریاست جمهوری خواهیم پرداخت.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

مراقبت های بهداشتی

کلوبشار، منتقد جدی برنامه های “مدیکر برای همه” برنی سندرز و الیزابت وارن معتقد بود که با ارائه یک گزینه عمومی، قانون مراقبت با قیمت مناسب موجود را اضافه می کند. او از “مدیکر برای همه” به عنوان “آرزو” یاد کرد و آن را “یک ایده بد” دانست که مردم را مجبور به بیمه خصوصی می کند.

علاوه بر این ایمی کلوبشار از لایحه ای دو طرفه حمایت كرد كه برای كاهش هزینه های داروهای تجویز شده و همچنین شرط سنی افراد واجد شرایط برای مدیكر طراحی شده است.

اقلیم

کلوبشار در 100 روز نخست حضور خود اظهار داشت که دوباره توافق پاریس را آغاز می کند، برای استانداردهای آلایندگی مذاکره خواهد کرد و برنامه قدرت پاک و همچنین استانداردهای اقتصاد سوخت را بازگرداند. وی گفت اگرچه طرفدار Green New Deal نیست اما می خواهد تا سال 2050 آمریکا را در مسیر انتشار خالص صفر قرار دهد.

تحصیلات

دوباره در تضاد با ترقی خواهانی که برای حذف کامل بدهی دانشگاه تلاش می کردند، در عوض کلوبشار خواستار بازپرداخت بدهی وام دانشجویی برای کمک به کاهش هزینه ها و ارائه آموزش فنی و شهریه و کالج های محلی شد. وی همچنین از افزایش حقوق معلمان حمایت کرد.

مهاجرت

ایمی کلوبشار طرفدار اصلاح ICE بود، نه لغو آن و به مهاجران فاقد سند و فاقد سوابق کیفری راهی برای شهروندی پیشنهاد می کند.

سقط جنین

کلوبشار طرفدار سرسخت سقط جنین است.

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

بیوگرافی ایمی کلوبشار و زندگی شخصی

در این بخش از بیوگرافی ایمی کلوبشار به زندگی شخصی او می پردازیم. او در سال 1993 با وکیل همکار اهل مینه سوتا با جان بسلر ازدواج کرد. بسلر استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه بالتیمور است و همچنین در مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون به عنوان استاد راهنما تدریس می کند.

این زوج با هم یک دختر به نام ابیگیل بسلر دارند که در سال 1995 متولد شد و فارغ التحصیل مادر خود، دانشگاه ییل است. ابیگیل در شهر نیویورک زندگی می کند، جایی که در شورای شهر نیویورک کار و در کنار آن به استندآپ کمدی هم مشغول می باشد.

بیوگرافی ایمی کلوبشار و زندگی شخصی

دین ایمی کلوبشار

ایمی کلوبشار در کلیسای متحد مسیح که از آن به عنوان یک کلیسای پروتستان اصلی یاد می شود، شرکت کرده، این کلیسا برای روابط بین ادیان بسیار ارزش قائل است و از نظرات لیبرال در مورد گرایش جنسی، سقط جنین، حقوق شهروندی و حقوق زنان حمایت می کند.

در ابن مقاله شما را با یکی دیگر از زنان موفق در دنیا آشنا ساختیم. همانط.ر که می دانید در دنیا هیچ محدودیتی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد، بلکه این خود انسان ها هستند که باورهای محدود کننده دارند. نظر شما در این باره چیست؟ شما می توانید نظرات خود را یا ما در سایت گرداب جذب به اشتراک بگذارید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • یه بیوگرافی عالیی ممنون از سایت خوبتون خیلی لذت میبرم از مطالب خوبتون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست