بیوگرافی آلیس پل بنیانگذار کنگره حق رأی زنان

۱ دیدگاه

آلیس پل زندگی خود را وقف حقوق زنان کرد و یکی از اصلی ترین افراد در اجرای اصلاحیه قرن نوزدهم بود. برای آشنایی بیشتر با این زن موفق با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید.

آلیس پل کیست؟

آلیس پل با عقبه‌‌‌ای کویکر بزرگ شد و قبل از اینکه در انگلیس زندگی کرده و خواستار حقوق رأی زنان شود، در کالج “Swarthmore” تحصیل کرد. هنگامی که او در سال ۱۹۱۰ به آمریکا بازگشت، به یک رهبر جنبش انتخاباتی تبدیل شد، و سرانجام حزب ملی زنان را با لوسی بِرنز تشکیل داده و به شخصیتی اصلی در صداهایی که منجر به تصویب اصلاحیه قرن نوزدهم شد، تبدیل شد. در سال‌های بعد آلیس پل همچنین از تصویب اصلاحیه حقوق برابر حمایت کرد. وی در ۹ جولای ۱۹۷۷ در مورستاون درگذشت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی سوزان ب. آنتونی رئیس انجمن ملی حق رأی زنان آمریکا

خانواده و تحصیلات آلیس پل

آلیس پل، در ۱۱ ژانویه ۱۸۸۵ در ماونت لورل، نیوجرسی متولد شده و در مدرسه‌ای در نزدیکی مورستاون تحصیل را شروع کرد. او بزرگترین فرزند ویلیام میکل پل اول و تاچی پل بود که بعد از او، سه خواهر و برادر دیگر به خانواده آن‌ها اضافه شد. آلیس پل که تحت تأثیر خانواده کویکر خود بود، در سال ۱۹۰۵ در کالج سوارمور تحصیل کرده و آموزش خود را برای تحصیلات تکمیلی در شهرهای نیویورک و انگلیس ادامه داد. زمانی که در سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۰۹ در لندن بود، آلیس پل از نظر سیاسی فعال شد و از استفاده از تاکتیک‌های نمایشی در حمایت از یک هدف نترسید. وی که به جنبش رأی دادن زنان در انگلیس پیوست، در چندین مورد دستگیر شده و در زندان اعتصاب غذا کرد.

خانواده و تحصیلات آلیس پل

 دستاوردهای آلیس پل

آلیس پل، در طول زندگی کارهای بسیاری برای جنبش‌های حقوق زنان انجام داده و دستاوردهای زیادی نیز به دست آورد. در ادامه این مقاله از مجموعه زندگینامه افراد موفق، با هم دستاوردهای این شخصیت بزرگ مبارزات زنان را بررسی خواهیم کرد.

هنگامی که آلیس پل در سال ۱۹۱۰ به ایالات متحده بازگشت، در جنبش رأی دادن زنان شرکت کرد. وی همچنین برای تغییر قوانین دیگری که زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اقدام کرد. در همین دوران  دکترای خود را از دانشگاه پنسیلوانیا در سال۱۹۱۲ کسب کرد.

در ابتدا، آلیس پل عضو انجمن ملی حق رأی زنان آمریکایی بود و به عنوان کنگره آن فعالیت می‌کرد. با این حال، بعد از سرخوردگی از سیاست‌های NAWSA، آلیس پل آن جا را ترک کرد و اتحادیه مبارزتر کنگره حق رأی زنان را با لوسی برنز تشکیل داد. بعداً این گروه با هدف اجرای تغییرات در سطح فدرال به حزب ملی زنان تغییر نام یافت. در نتیجه فعالیت‌های همین گروه، آلیس پل به زندان افتاد.

دانلود کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان

تلاش آلیس پل برای اصلاحیه حقوق برابر

پس از آنکه زنان با اصلاحیه ۱۹۲۰، حق رأی را به دست آوردند، آلیس پل خود را وقف کار در زمینه اقدامات اضافی توانمند سازی زنان کرد. در سال ۱۹۲۳، وی اولین اصلاحیه حقوق برابر را در کنگره ارائه داد و در دهه‌های بعد روی لایحه حقوق مدنی و شیوه‌های استخدام عادلانه کار کرد.

تلاش آلیس پل برای اصلاحیه حقوق برابر

مرگ آلیس پل

تا زمانی که در سال ۱۹۷۴، در اثر سکته مغزی ناتوان شود، آلیس پل به مبارزه برای حقوق زنان ادامه داد. وی در ۹ ژوئیه ۱۹۷۷، در مورستاون درگذشت.

خواندن زندگینامه افراد موفق همواره یکی از راه های رسیدن به موفقیت می باشد که شما می تواند با راز موفقیت ها و شکست های آن ها بیشتر آشنا شوید. اگر می خواهید به صورت جامع به بیوگرافی این افراد دسترسی داشته باشید، همین حالا می توانید کتاب زنان و مردان موفق در جهان را از سایت گرداب جذب شفارش و خریداری نمایید و از خواندن آن لذت ببرید.

5 1 رای
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
1 نظرات همراهان گرداب جذب
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
پریا

اولین باره درباره الیس پل میخونم اخه من درباره اکثر فعالان حقوق زنان و مدافعان حقوق زنان زیاد خوندم ولی الیس پل اصلا درموردش اطلاعی نداشتم مرسی از معرفیتون

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست