آلیس پل زندگی خود را وقف حقوق زنان کرد و یکی از اصلی ترین افراد در اجرای اصلاحیه قرن نوزدهم بود. برای آشنایی بیشتر با این زن موفق با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید.

آلیس پل کیست؟

آلیس پل با عقبه‌‌‌ای کویکر بزرگ شد و قبل از اینکه در انگلیس زندگی کرده و خواستار حقوق رأی زنان شود، در کالج “Swarthmore” تحصیل کرد. هنگامی که او در سال 1910 به آمریکا بازگشت، به یک رهبر جنبش انتخاباتی تبدیل شد، و سرانجام حزب ملی زنان را با لوسی بِرنز تشکیل داده و به شخصیتی اصلی در صداهایی که منجر به تصویب اصلاحیه قرن نوزدهم شد، تبدیل شد. در سال‌های بعد آلیس پل همچنین از تصویب اصلاحیه حقوق برابر حمایت کرد. وی در 9 جولای 1977 در مورستاون درگذشت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی سوزان ب. آنتونی رئیس انجمن ملی حق رأی زنان آمریکا

خانواده و تحصیلات آلیس پل

آلیس پل، در 11 ژانویه 1885 در ماونت لورل، نیوجرسی متولد شده و در مدرسه‌ای در نزدیکی مورستاون تحصیل را شروع کرد. او بزرگترین فرزند ویلیام میکل پل اول و تاچی پل بود که بعد از او، سه خواهر و برادر دیگر به خانواده آن‌ها اضافه شد. آلیس پل که تحت تأثیر خانواده کویکر خود بود، در سال 1905 در کالج سوارمور تحصیل کرده و آموزش خود را برای تحصیلات تکمیلی در شهرهای نیویورک و انگلیس ادامه داد. زمانی که در سال‌های 1906 تا 1909 در لندن بود، آلیس پل از نظر سیاسی فعال شد و از استفاده از تاکتیک‌های نمایشی در حمایت از یک هدف نترسید. وی که به جنبش رأی دادن زنان در انگلیس پیوست، در چندین مورد دستگیر شده و در زندان اعتصاب غذا کرد.

خانواده و تحصیلات آلیس پل

 دستاوردهای آلیس پل

آلیس پل، در طول زندگی کارهای بسیاری برای جنبش‌های حقوق زنان انجام داده و دستاوردهای زیادی نیز به دست آورد. در ادامه این مقاله از مجموعه زندگینامه افراد موفق، با هم دستاوردهای این شخصیت بزرگ مبارزات زنان را بررسی خواهیم کرد.

هنگامی که آلیس پل در سال 1910 به ایالات متحده بازگشت، در جنبش رأی دادن زنان شرکت کرد. وی همچنین برای تغییر قوانین دیگری که زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اقدام کرد. در همین دوران  دکترای خود را از دانشگاه پنسیلوانیا در سال1912 کسب کرد.

در ابتدا، آلیس پل عضو انجمن ملی حق رأی زنان آمریکایی بود و به عنوان کنگره آن فعالیت می‌کرد. با این حال، بعد از سرخوردگی از سیاست‌های NAWSA، آلیس پل آن جا را ترک کرد و اتحادیه مبارزتر کنگره حق رأی زنان را با لوسی برنز تشکیل داد. بعداً این گروه با هدف اجرای تغییرات در سطح فدرال به حزب ملی زنان تغییر نام یافت. در نتیجه فعالیت‌های همین گروه، آلیس پل به زندان افتاد.

دانلود کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان

تلاش آلیس پل برای اصلاحیه حقوق برابر

پس از آنکه زنان با اصلاحیه 1920، حق رأی را به دست آوردند، آلیس پل خود را وقف کار در زمینه اقدامات اضافی توانمند سازی زنان کرد. در سال 1923، وی اولین اصلاحیه حقوق برابر را در کنگره ارائه داد و در دهه‌های بعد روی لایحه حقوق مدنی و شیوه‌های استخدام عادلانه کار کرد.

تلاش آلیس پل برای اصلاحیه حقوق برابر

مرگ آلیس پل

تا زمانی که در سال 1974، در اثر سکته مغزی ناتوان شود، آلیس پل به مبارزه برای حقوق زنان ادامه داد. وی در 9 ژوئیه 1977، در مورستاون درگذشت.

خواندن زندگینامه افراد موفق همواره یکی از راه های رسیدن به موفقیت می باشد که شما می تواند با راز موفقیت ها و شکست های آن ها بیشتر آشنا شوید. اگر می خواهید به صورت جامع به بیوگرافی این افراد دسترسی داشته باشید، همین حالا می توانید کتاب زنان و مردان موفق در جهان را از سایت گرداب جذب شفارش و خریداری نمایید و از خواندن آن لذت ببرید.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • اولین باره درباره الیس پل میخونم اخه من درباره اکثر فعالان حقوق زنان و مدافعان حقوق زنان زیاد خوندم ولی الیس پل اصلا درموردش اطلاعی نداشتم مرسی از معرفیتون

    پاسخ
  • سایت گرداب جذب بهترین و جامع‌ترین بیوگرافی ها را دارد و خیلی کامل در مورد زندگی افراد مختلف می‌نویسند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست