مایکل دل از مؤسسین و مدیرانی است که در کل جهان به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است. او شرکت دل را با تدبیری فوق‌العاده به اوج موفقیت و توانگری هول داده است.

وقتی صحبت از موفقیت و افراد موفق می‌شود، نام مایکل دل در میان این افراد به‌خوبی می‌درخشد. چه خوب است که شما نیز با فعالیت‌های موثرانه او در شرکت معروف و محبوب دل آشنا شوید. کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ همیشه باتدبیر افرادی همچون مایکل دل توانسته‌اند به شهرتی جهانی برسند و محصولاتشان همیشه رضایت مشتری را در پی داشته باشند. اگر شما هم می‌خواهید تلاش‌ها و اهدافتان منتهی به بهترین اتفاقات و نتایج مثمر ثمر در کل دنیا شود، حتماً سرگذشت افراد موفق همچون مایکل دل را بادقت فراوان دنبال کنید.

دوران کودکی و جوانی مایکل دل

 مایکل ساول دل فرزند الکساندر دل در تاریخ 23 فوریه سال 1965 در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد. پدر او دندانپزشک ارتودنسی و لورین شارلوت مادر مایکل از فعالان بازار سهام آمریکا بود. هراد هیوستون اولین مدرسه‌ای بود که مایکل دل تحصیلات ابتدایی‌اش را در آن جا شروع کرد. جالب است که بدانید خریدوفروش سهام از فعالیت‌هایی بود که مایکل در همان سنین کودکی به آنها پرداخته بود. علاقه زیاد مایکل به دنیای کامپیوتر در سن هفت‌سالگی با خرید یک ماشین‌حساب نمایان شد. او با این کارش فناوری‌های دیجیتال را برای مسیر مشخص شده زندگی و آینده‌اش انتخاب کرد.

مایکل به‌طورجدی فعالیت‌هایش را در سن 12 سالگی شروع کرد و با اولین پس‌اندازش توانست یک کامپیوتر اپل خریداری کند. او پس از این که کامپیوترش را خریداری کرد، تمامی قطعات آن را از هم جدا و به بررسی و مطالعه هرکدام از آنها پرداخت.

تحصیلات مایکل دل

 وی در مدرسه مموریال هیوستون دوران دبیرستانش را گذراند. فروش حق اشتراک مجله هیوستون پست، از فعالیت‌های او در این دوران بود که با کمک دوستانش درآمد خوبی برایش از این کار حاصل شد. 18 هزار دلار درآمد مایکل در سال اول، موفقیت او را در کسب‌وکار را نشان می‌داد. این مبلغ حداقل دوبرابر درآمد معلمان مایکل در آن زمان بود.

 اما سرانجام در سال 1983 پس از پایان دوران دبیرستان، دانشکده پزشکی را به اصرار خانواده‌اش برای شروع تحصیلاتش انتخاب نمود. این موضوع هیچ‌وقت باعث نشد که ذره‌ای از علاقه مایکل به دنیای کامپیوتر کم شود و یا از آن فاصله بگیرد.

وی زمانی که در دانشکده تگزاس مشغول به تحصیل بود، به‌صورت پاره‌وقت در زمینه کامپیوتر شروع به کارکرد. با درآمدی 180 دلاری در ماه اول فعالیت‌هایش که انجام تعمیرات قطعات کامپیوتری و ارتقای آنها بود، به اوج موفقیت در این دوره از زندگی‌اش رسید. 

تحصیلات مایکل دل

شغل و حرفه مایکل دل

در دوران تحصیل مایکل در تگزاس، خرده‌فروشی و مونتاژ کامپیوترهای شخصی درآمدی کمتر از فروش مستقیم قطعات کامپیوتری در بازار داشت. زمانی که مایکل متوجه این موضوع شد، با درآمدی که از پیش داشت برای تمرکز بر روی خریدوفروش قطعات کامپیوتری از دانشگاه انصراف داد. وی پس از انصراف، در سال 1999 برای گرفتن عکس یادگاری به تگزاس برگشت. این آخرین باری بود که مایکل آن هم به اصرار و دعوت دانشگاه از او برای شرکت در مراسمی به این دانشگاه می‌رفت.

ثبت شرکت تجاری PC Limited

این بار درآمدی 6 میلیون دلاری، رشد و پیشرفت مایکل دل را در ثبت شرکتش در سال 1984 نشان می‌داد. PC Limited  شرکت مایکل دل، در شروع کار، درآمدی این چنینی داشت. در سال‌های بعدی پیشرفت‌های چشمگیری نصیب این شرکت شد. دل 3 سال متوالی فعالیت‌های شرکتش را با همین نام پیش برد تا اینکه پس از 3 سال با همان ماهیت به Dell Computer Corp تغییر نام پیدا کرد. در سال‌های ابتدایی هر کارمند در شرکت دل، عهده‌دار چندین وظیفه بود، چرا که شرکت دل ظرفیت پذیرش کارمندان بیشتری را نداشت.

بهتر است بدانید که این شرکت مانند دیگر شرکت‌های بزرگ با چالش‌هایی که برایش هزینه‌بردار نیز بوده، روبرو شده است. اما بااین‌حال شرکت بزرگ دل، با ارائه خدمات و محصولات بی‌نظیرش مشتریانش را همچنان راضی نگه داشته است.

در زندگی همواره چالش‌هایی وجود دارد که با حل کردن آن بزرگ‌تر خواهیم شد. پس این راز را فراموش نکنید که زندگی هرگز بدون تضاد و چالش نخواهد بود.

موفقیت مایکل دل

زندگی شخصی مایکل دل

این مرد بسیار موفق خجالتی با سوزان لیبرمن در سال 1989 ازدواج کرد. در حال حاضر آنها دارای 4 فرزند بسیار دوست‌داشتنی هستند. همسر دل اهل دالاس و یک طراح ماهر است. او به خانواده‌اش بسیار اهمیت می‌دهد و سالانه حدود 3 میلیارد دلار برای ایجاد امنیت برای آنها هزینه می‌کند. اقدامات امنیتی مایکل هیچ‌وقت به معنای حضور نداشتن فرزندانش در فضای مجازی نبوده است.

مؤسسه خیریه مایکل دل و همسرش

کودکان بسیاری تحت حمایت دل و همسرش هستند. این اتفاقات از سال 1999 با راه‌اندازی یک مؤسسه خیریه امکان‌پذیر شد. این مؤسسه حامی کودکان بسیاری در دیگر نقاط جهان است.

زندگی شخصی مایکل دل

افتخارات مایکل دل

واضح است که مایکل دل به خاطر تمامی فعالیت‌های موثرانه‌اش عناوین و افتخارات بسیاری را کسب کرده است، که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

 • وب‌سایت Inc  دل را به‌عنوان برترین کارآفرین سال معرفی کرده است.
 • از دیدگاه مجله Worth، دل به‌عنوان برترین مدیرعامل آمریکایی معرفی شده است.
 • رسانه‌های مختلفی از او به‌عنوان مدیرعاملی برتر همیشه یاد کرده‌اند.
 • در بخش رهبری کسب‌وکار مؤسسه فرانکلین مایکل در سال 2013 موفق به کسب جایزه Bower شد.
 • کتاب Direct From Dell از برترین افتخارات وی است که در سال 1999 انتشار پیدا کرد. در این کتاب مایکل به داستان زندگی و پیشرفت خود در شرکت دل پرداخته است.

او با سرمایه‌گذاری‌های فراوانی از فعالیت‌های علمی به طور مداوم حمایت و پشتیبانی می‌کند. این شد که در سال 2002 از دانشگاه لیمریک ایرلند موفق به دریافت دکترای افتخاری در رشته علوم اقتصادی شد.

موفقیت به تکامل نیاز دارد

زمانی که مطالعه زندگینامه افراد موفقی همچون مایکل دل را مطالعه می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد این است که چقدر خوب است انسان تا به این حد موفق باشد. موفقیت این دسته از افراد از نظر ما ساده و سریع اتفاق افتاده و هیچ قاعده و قانونی ندارد. غافل از این که هر چیزی در این جهان مادی ما باید یک سیر تکاملی را طی نماید. مایکل از همان دوران کودکی در حال طی‌کردن مسیر موفقیت بود. ورود وی به بازار سهام، علاقه شدید به دنیای کامپیوتر و کسب درآمدهای خوب از همان دوران کودکی گواهی بر این گفته است.

همان‌طور که ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید این نکته را به‌وضوح بیان می‌دارد، اشتیاق شدید و علاقه سوزان است که می‌تواند یک فرد را به سمت مسیر موفقیت هول دهد. این اشتیاق در همان دوران کودکی در درون مایکل خود را به نمایش گذاشته بود. اشتیاقی که باعث شد وی به یکی از موفق‌ترین افراد در دنیای کامپیوتر تبدیل شود

موسسس و خالق شرکت دل ، مایکل ساول دل است که با تکیه بر عشق و دانش خود توانسته یکی از بهترین تولید کننده های لپ تاپ و قطعات کامپیوتری باشد.

این مرد بسیار موفق خجالتی با سوزان لیبرمن در سال 1989 ازدواج کرد. در حال حاضر آنها دارای 4 فرزند بسیار دوست‌داشتنی هستند. همسر دل اهل دالاس و یک طراح ماهر است. او به خانواده‌اش بسیار اهمیت می‌دهد و سالانه حدود 3 میلیارد دلار برای ایجاد امنیت برای آنها هزینه می‌کند. اقدامات امنیتی مایکل هیچ‌وقت به معنای حضور نداشتن فرزندانش در فضای مجازی نبوده است.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سید محمد
  14 مهر 1398 3:13 ب.ظ

  سرآغاز تمام موفقیت‌ها شناخت خود ، تفکر و پیدا کردن علایق خود در هر زمینه‌ای هستش . همه‌چیز با یک اندیشه شروع میشه .
  ناپلئون کیل

  پاسخ
 • مایکل دل با اون همه ثروت و شهورتش بازم خیلی خاکیه بازم دل مهربونی داره که موسسه خیره تاسیس کرده و این یه کار بزرگ به حساب میاد دمت گرم واقعا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست