زندگینامه مایکل دل موسس شرکت و برند معروف کامپیوتری دل

۱ دیدگاه

مایکل دل از موسسین و مدیرانی است که در کل جهان به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است. او شرکت دل را با تدبیری فوق العاده به اوج موفقیت و توانگری هول داده است.

وقتی صحبت از موفقیت و افراد موفق می شود، نام مایکل دل در میان این افراد به خوبی می درخشد. چه خوب است که شما نیز با فعالیت های موثرانه ی او در شرکت معروف و محبوب دل آشنا شوید. کمپانی ها و شرکت های بزرگ همیشه با تدبیر افرادی همچون مایکل دل توانسته اند به شهرتی جهانی برسند و محصولاتشان همیشه رضایت مشتری را در پی داشته باشند. اگر شما هم میخواهید تلاش ها و اهدافتان منتهی به بهترین اتفاقات و نتایج مثمر ثمر در کل دنیا شود، حتما سرگذشت افراد موفق همچون مایکل دل را با دقت فراوان دنبال کنید.

تولد مایکل دل

مایکل ساول دل فرزند الکساندر دل در تاریخ ۲۳ فوریه سال ۱۹۶۵ در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد. پدر او دندانپزشک ارتودنسی و لورین شارلوت مادر مایکل از فعالان بازار سهام آمریکا بود. هراد هیوستون اولین مدرسه ای بود که مایکل دل تحصیلات ابتدایی اش را در آن جا شروع کرد. جالب است که بدانید خرید و فروش سهام از فعالیت هایی بود که مایکل در همان سنین کودکی به آن ها پرداخته بود. علاقه ی زیاد مایکل به دنیای کامپیوتر در سن هفت سالگی با خرید یک ماشین حساب نمایان شد. او با این کارش فناوری های دیجیتال را برای مسیر مشخص شده ی زندگی و آینده اش انتخاب کرد.

مایکل به طور جدی فعالیت هایش را در سن ۱۲ سالگی شروع کرد و با اولین پس اندازش توانست یک کامپیوتر اپل خریداری کند. او پس از این که کامپیوترش را خریداری کرد، تمامی قطعات آن را از هم جدا  و به بررسی و مطالعه هر کدام از آن ها پرداخت.

دوره دبیرستان مایکل

وی در مدرسه ی مموریال هیوستون دوران دبیرستانش را گذراند. فروش حق اشتراک مجله هیوستون پست، از فعالیت های او در این دوران بود که با کمک دوستانش درآمد خوبی برایش از این کار حاصل شد. ۱۸ هزار دلار درآمد مایکل در سال اول، موفقیت او را در کسب و کارش نشان می داد. این مبلغ حداقل دو برابر درآمد معلمان مایکل در آن زمان بود.

 اما سرانجام در سال ۱۹۸۳ پس از پایان دوران دبیرستان، دانشکده ی پزشکی را به اصرار خانواده اش برای شروع تحصیلاتش انتخاب نمود. این موضوع هیچ وقت باعث نشد که ذره ای از علاقه ی مایکل به دنیای کامپیوتر کم شود و یا از آن فاصله بگیرد.

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio-1030×233.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’large’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-1ttkr0′ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب زندگی نامه افراد موفق
[/av_image]

 

وی زمانی که در دانشکده تگزاس مشغول به تحصیل بود، به صورت پاره وقت در زمینه ی کامپیوتر شروع به کار کرد. با درآمدی ۱۸۰ دلاری در ماه اول فعالیت هایش که انجام تعمیرات قطعات کامپیوتری و ارتقای آن ها بود، به اوج موفقیت در این دوره از زندگی اش رسید.

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی افسانه خودباوری’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/افسانه-خودباوری-آلبرت-آلیس/ ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#fe0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-4ctwa4′ custom_class=” admin_preview_bg=”] در این کتاب آلبرت آلیس قصد دارد با بیان نکات مهمی درباره خودباوری ، اهمیت این احساس درونی در زندگی بیان نماید. با شنیدن این کتاب زیبا می توانید خودباوری را که یکی از ویژگی های مهم فردیست در خود ایجاد نمایید.
[/av_button_big]

موفقیت به تکامل نیاز دارد

زمانی که مطالعه زندگینامه افراد موفقی همچون مایکل دل را مطالعه می کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد این است که چقدر خوب است انسان تا به این حد موفق باشد. موفقیت این دسته از افراد از نظر ما ساده و سریع اتفاق افتاده و هیچ قاعده و قانونی ندارد. غافل از این که هر چیزی در این جهان مادی ما باید یک سیر تکاملی را طی نماید. مایکل از همان دوران کودکی در حال طی کردن مسیر موفقیت بود. ورود وی به بازار سهام، علاقه شدید وی به دنیای کامپیوتر و کسب درآمدهای خوب وی از همان دوران کودکی گواهی بر این گفته است.

همانطور که ناپلئون هیل در کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید این نکته را به وضوح بیان می‌دارد، اشتیاق شدید و علاقه سوزان است که می‌تواند یک فرد را به سمت مسیر موفقیت هول دهد. این اشتیاق در همان دوران کودکی در درون مایکل خود را به نمایش گذاشته بود. اشتیاقی که باعث شد وی به یکی از موفق ترین افراد در دنیای کامپیوتر تبدیل شود.

اگر می‌خواهید موفقیت را لمس کنید، شغل و حرفه ای را انتخاب کنید که عاشق آن هستید.

فعالیت های کاری مایکل دل

در دوران تحصیل مایکل در تگزاس، خرده فروشی و مونتاژ کامپیوتر های شخصی درآمدی کمتر از فروش مستقیم قطعات کامپیوتری در بازار داشت. زمانی که مایکل متوجه این موضوع شد، با درآمدی که از پیش داشت برای  تمرکز بر روی خرید و فروش قطعات کامپیوتری از دانشگاه انصراف داد. وی پس از انصراف، در سال ۱۹۹۹ برای گرفتن عکس یادگاری به تگزاس برگشت و این آخرین باری بود که مایکل آن هم به اصرار و دعوت دانشگاه از او برای شرکت در مراسمی به این دانشگاه می رفت.

برای طی کردن مسیر موفقیت ، تمرکز را فراموش نکنید

ثبت شرکت تجاری PC Limited

این بار درآمدی ۶ میلیون دلاری، رشد و پیشرفت مایکل دل را در ثبت شرکتش در سال ۱۹۸۴ نشان می داد. PC Limited  شرکت مایکل دل، در شروع کار، درآمدی این چنینی داشت. در سال های بعدی پیشرفت های چشمگیری نصیب این شرکت شد. دل ۳ سال متوالی فعالیت های شرکتش را با همین نام پیش برد تا اینکه پس از ۳ سال با همان ماهیت به Dell Computer Corp تغییر نام پیدا کرد. در سال های ابتدایی هر کارمند در شرکت دل، عهده دار چندین وظیفه بود، چرا که شرکت دل ظرفیت پذیرش کارمندان بیشتری را نداشت.

وقتی از موفقیت های پیاپی شرکت بزرگی همچون شرکت دل صحبت می کنیم، در کنارش بهتر است بدانید که این شرکت همانند دیگر شرکت های بزرگی هم اکنون قدرتمندانه به فعالیتشان ادامه داده اند، با چالش هایی که برایش هزینه بردار نیز بوده، روبرو شده است. اما با این حال شرکت بزرگ دل، با ارائه خدمات و محصولات بی نظیرش مشتریانش را همچنان راضی نگه داشته است.

در زندگی همواره چالش هایی پیش رو خواهیم داشت که با حل کردن آن بزرگ تر خواهیم شد. پس این راز را هرگز فراموش نکنید که زندگی هرگز بدون تضاد و چالش نخواهد بود.

زندگی شخصی مایکل دل

 این مرد بسیار موفق خجالتی با سوزان لیبرمن در سال ۱۹۸۹ ازدواج کرد.حاصل این ازدواج ۴ فرزند بسیار دوس داشتنی است.. همسر دل اهل دالاس و یک طراح ماهر است. او به خانواده اش اهمیت بسیاری می دهد و سالانه حدود ۳ میلیارد دلار برای ایجاد امنیت برای آن ها هزینه می کند. اقدامات امنیتی مایکل هیچوقت به معنای حضور نداشتن فرزندانش در فضای مجازی نبوده است.

بیوگرافی مایکل دل

موسسه خیریه مایکل دل و همسرش

کودکان بسیاری تحت حمایت دل و همسرش، زندگی شان به خوبی در جریان است  و این اتفاقات از سال ۱۹۹۹ با راه اندازی یک موسسه خیریه امکان پذیر شد. این موسسه حامی کودکان بسیاری در دیگر نقاط جهان است.

افتخارات مایکل دل

واضح است که مایکل دل به خاطر تمامی فعالیت های موثرانه اش عناوین و افتخارات بسیاری را کسب کرده است، که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

  • وب سایت Inc دل را به عنوان برترین کارآفرین سال معرفی کرده است.
  • از دیدگاه مجله Worth دل به عنوان برترین مدیر عامل آمریکایی معرفی شده است.
  • رسانه های مختلفی از او به عنوان مدیر عاملی برتر همیشه یاد کرده اند.
  • در بخش رهبری کسب و کار موسسه فرانکلین مایکل در سال ۲۰۱۳ موفق به کسب جایزه Bower شد.
  • کتاب Direct From Dell از برترین افتخارات وی می باشد که در سال ۱۹۹۹ انتشار پیدا کرد. در این کتاب مایکل به داستان زندگی خود و پیشرفتش در شرکت دل پرداخته است.
  • او با سرمایه گذاری های فراوانی از فعالیت های علمی به طور مداوم حمایت و پشتیبانی می کرد. این شد که در سال ۲۰۰۲ از دانشگاه لیمریک ایرلند موفق به دریافت دکترای افتخاری در رشته ی علوم اقتصادی شد.
[av_productslider categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-225fi4′ custom_class=”]

0 0 رای
Article Rating
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
سید محمد
سید محمد
10 months ago

سرآغاز تمام موفقیت‌ها شناخت خود ، تفکر و پیدا کردن علایق خود در هر زمینه‌ای هستش . همه‌چیز با یک اندیشه شروع میشه .
ناپلئون کیل

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست