بیوگرافی استیو هاروی ، کمدین و مجری برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی که کتاب‌های مشاوره رابطه نیز نوشته است را از سایت گرداب جذب بخوانید و با زندگی وی بیشتر آشنا شوید.

استیو هاروی کیست؟

استیو هاروی کار خود را با استند آپ کمدی شروع کرد. سپس به عنوان مجری در “آپولو” کارش را ادامه داد؛ تا این که به عنوان یکی از چهار کمدین فیلم “The Original Kings of Comedy“، ساخته اسپایک لی، هنرنمایی کرد. هاروی یک برنامه رادیویی طولانی مدت را در سال 2000 راه‌اندازی کرد و محتوای آن را به پرفروش ترین کتاب خود درباره رابطه، یعنی “مثل یک مرد فکر کن، مثل یک خانم رفتار کن” ، هدایت کرد. وی در ادامه میزبان یک برنامه گفتگوی روزانه بود و در حال حاضر میزبان نمایش طولانی مدت “Family Feud” است. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا با استیو هاروی بیشتر آشنا شوید.

نام به فارسی  استیو هاروی
نام به انگلیسی Steve Harvey
متولد 17 ژانویه 1957
 
ملیت  آمریکایی
حرفه کمدین و مجری برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی
همسر  فعلی مارجری بریج هاروی
فرزندان برندی و کارلی، برودریک جونیور، وینتون

اوایل زندگی و حرفه استیو هاروی

برودریک استیون هاروی، در 17 ژانویه 1957، در ولچ ویرجینیای غربی متولد شد. وی کوچک‌ترین فرزند خانواده هفت نفره الیوز و جسی هاروی بود. پدرش در معدن ذغال  کار می‌کرد و در سال 2000، به دلیل بیماری ریه سیاه درگذشت. وقتی هاروی جوان بود، خانواده‌اش به کلیولند نقل مکان کردند. استیو در سال 1974 از دبیرستان گلنویل فارغ التحصیل شد و سپس برای حضور در دانشگاه ویرجینیای غربی، به ایالت خود بازگشت. پس از اتمام مدرسه، استیو هاروی اوایل 20 سالگی خود را صرف کار در بسیاری از مشاغل کرد.

 از جمله کارهایی مثل؛ فروشنده بیمه، پستچی حتی مشت زنی حرفه‌ای بوکس، را انجام می‌داد اما در هیچ‌کدام از این کارها، آن چیزی را که واقعاً به دنبالش بود، نمی‌دید. سرانجام، او علاقه خود را روی صحنه و با اجرای اولین استند آپ کمدی در سال 1985، پیدا کرد. پس از سال‌ها ادامه کارش و اجرا در سالن‌های کوچک، رسیدن به فینال دومین جستجوی کمدی ملی سالانه جانی واکر در سال 1989، او را به همان چیزی که می‌خواست، رساند.

اوایل زندگی و حرفه استیو هاروی

نمایش در آپولو (Showtime at the Apollo) و برنامه استیو هاروی (The Steve Harvey Show)

از اینجا به بعد، کار استیو هاروی اوج می‌گیرد.  در سال 1993، او به عنوان میزبان در برنامه آپولو، نمایش متنوع مشهور سندیکایی که در تئاتر افسانه‌ای آپولو هارلم فیلمبرداری شده است، اجرا می‌کرد. استیو هاروی تنها تا سال 2000 در این برنامه ماند، چرا که وظایف او به عنوان مجری در این برنامه، بسیار دور از آن چیزی بود که در ذهن هاروی می‌گذشت.

در سال 1996، استیو هاروی برنامه خود را با “The Steve Harvey Show” در شبکه نوپای WB شروع کرد. این برنامه یکی از معدود برنامه‌هایی است که قبل از ظهور “Dawson’s Creek” و “Buffy the Vampire Slayer” در WB  زیاد مورد توجه قرار گرفت و توانست در میان آمریکایی‌های آفریقایی تبار، طرفداران خاص خود را به دست آورده و تا سال 2002 ادامه پیدا کند. همچنین ایجاد یک همکاری حرفه‌ای و سازنده بین هاروی و یک کمیک جوان به نام “Cedric the Entertainer”، که نقش بهترین دوست هاروی را در این برنامه بازی می‌کرد و بعداً در یک تور استندآپ ملی پیشگامانه به او ملحق شد، قابل توجه بود.

پادشاهان کمدی (The Kings of Comedy)

در یک تور، استیو هاروی و سدریک (Cedric Entertainer)، به برنی مک (Bernie Mac) و هاگلی (D.L. Hughley) پیوستند و در یک نمایش جاده‌ای چهار نفره، سر و صدای زیادی در سراسر کشور ایجاد کردند. در سال 1999، پادشاهان کمدی با بیش از 19 میلیون دلار درآمد، به پردرآمدترین تور کمدی تا آن روز در ایالات متحده تبدیل شد.

هاروی و سه فرد همراه وی، خیلی زود به چهره‌های مشهور ملی تبدیل شدند. این اتفاق تنها با انتشار مستند اسپایک لی در سال 2000 به نام پادشاهان اصلی کمدی، افتاد. این مستند در اوج دو شب نمایش در کارولینای شمالی و با حضور پرشور تماشاگران بسیار مشتاق آن‌ها، فیلمبرداری و ضبط شد. این فیلم که ساخت آن فقط 3 میلیون دلار هزینه داشته است، سرانجام بیش از 38 میلیون دلار در گیشه درآمد کسب کرده است. در حالی که نقش هاروی در نمایش‌های پادشاهان کمدی، به عنوان یکی از بهترین عملکردهای حرفه‌ای او باقی ‌ماند، این کمدین از شهرت حاصل از این فیلم به عنوان پایه‌ای برای ساختن یک امپراتوری چند رسانه‌ای مجازی استفاده کرد.

پادشاهان کمدی (The Kings of Comedy)

نمایش رادیویی، نقشهای بیشتر فیلم و تلویزیون

در سال 2000، او یک برنامه رادیویی گفتگوی روزانه با عنوان “The Steve Harvey Morning Show” را راه‌اندازی کرد. این نمایش که در ابتدا فقط در لس آنجلس و دالاس پخش می‌شد، سرانجام سندیکای ملی را بدست آورد و همچنان روزانه از ده‌ها ایستگاه در سراسر کشور پخش می‌شود. هاروی در سال 2007 برنده جایزه ملی سندیکای شخصیت / نمایش سال، از طرف مجله Radio & Records شد.

هاروی حتی در حالی که به یک شخصیت رادیویی بزرگ تبدیل شده بود، همچنان به دنبال کار در استندآپ و بازیگری نیز بود. نمایش استیو هاروی در شبکه جهانی WB پس از شش سال وقفه اجرا، در سال 2002 روی آنتن رفت، اما هاروی خیلی زود پروژه‌های دیگری را به عهده گرفت. او میزبان یک مسابقه کوتاه مدت به نام “Steve Harvey’s Big Time” بود که از سال 2003-2005 از شبکه WB پخش می‌شد. استیو هاروی همچنین اولین بازی خود را با نقشی کوچک در فیلم “The Fighting Temptations” در سال 2003 شروع کرد. سپس با بازی در فیلم “You Got Served” در سال 2004، فیلم “Johnson Family Vacation” در همان سال، و گویندگی برای انیمیشن “Racing Stripes” در سال 2005، کارهای بزرگ‌تری در این زمینه انجام داد.

 کتاب‌های استیو هاروی

در سال 2009، استیو هاروی نویسنده پرفروش ترین کتاب‌های مشاوره روابط شد. در حالی که در بخشی از برنامه رادیویی خود، به زنانی که از روابط خود با مردان ناامید شده بودند، توصیه‌های صریح و خنده داری می‌کرد، به نظر می‌رسید که کتاب‌های استیو هاروی نیز بر اساس این اصل کلی باشد که؛ مردان سگ هستند و زنان باید با آن‌ها رفتار مطلوبی داشته باشند.

 در حالی که منتقدان توصیه‌های هاروی را فقط به عنوان مجموعه‌ای از سخنان بیش از حد کلیشه‌ای دانسته و آن‌ها را رد می‌کردند، طرفداران از رویکرد این کمدین و حرف‌های او برای کمک به روابط استفاده می‌کردند. اولین کتاب‌های استیو هاروی، یعنی “مثل یک خانم رفتار کن، مثل یک مرد فکر کن” (2009) و “صاف و پوست کنده صحبت کن” (2010)، به لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها راه یافته و او از کتاب اول، برای الهام برنامه  “مثل یک مرد فکر کن” در سال 2012، استفاده کرد.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

 مصاحبه‌های تلویزیونی و برنامه “Family Feud”

در سال 2010، استیو هاروی نقش دیگری در تلویزیون به عنوان مجری برنامه مسابقه‌ای “Family Feud” به دست آورد. در این برنامه، استیو فرصت مناسبی یافت تا هوش خود را بیازماید و مطالب جدیدی را برای مخاطبان خود در سراسر کشور آماده کند. هاروی در این باره توضیح می‌دهد که : “تهیه کنندگان همواره به من می‌گویند واقعاً تو می‌توانی با این افراد همیشگی کار کنی و بله، من می‌توانم و برای این کار پول هم دریافت می‌کنم”.

 در سال 2012، برنامه تلویزیونی شخصی و مصاحبه محور خود را به نام “استیو هاروی” راه‌اندازی کرد. این برنامه جوایز متععدی مثل؛ جایزه ایمی برای “Daytime Emmy Awards” و جایزه “NAACP Image Award” را دریافت کرده است. در سال 2017، او با راه‌اندازی برنامه گفتگو محور جدید خود، بیشتر روی دعوت مهمان‌های معروف تمرکز کرد.

مجری مسابقه  میس یونیورس  (Miss Universe) و برنامه “Little Big Shots”

در سال 2015، استیو هاروی به عنوان میزبان مسابقه بزرگ زن برتر جهان یا همان Miss Universe در لاس وگاس انتخاب شد. مسابقه این سال، با گاف بزرگ استیو که بانوی کلمبیا به به جای فیلیپین به عنوان برنده مسابقات اعلام کرد، به پایان رسید. با وجود این اشتباه، هاروی سال بعد نیز برای میزبانی این مسابقات در فیلیپین انتخاب شد و همین‌طور در سال‌های 2017 و 2018 نیز مجری و میزبان این مسابقات شد.

در همین حال، استیو هاروی که حالا به یک ستاره در تلویزیون بدل شده است، مجری برنامه دیگری به نام Little Big Shots شد. در این نمایش که در مارس 2016 در NBC برگزار شد، بچه‌هایی حضور داشتند که استعدادهای خود را در رشته‌های مختلفی از جمله؛ موسیقی، رقص و هنرهای رزمی به نمایش می‌گذارند. Little Big Shots به سرعت برای فصل دوم در سال 2017 و سپس برای فصل سوم نیز تمدید شد. با این حال، در ماه می 2019 اعلام شد که ملیسا مک کارتی، جایگزین هاروی به عنوان مجری برنامه خواهد بود.

استیو هاروی و همسرش

زندگی شخصی و خانوادگی استیو هاروی

استیو هاروی یک مسیحی است که سه بار ازدواج کرده است. وی از ازدواج اول خود دارای دو دختر دوقلو به نام‌های برندی و کارلی، و یک پسر به نام برودریک جونیور است و از دومین ازدواجش، یک پسر به نام وینتون دارد. او بارها گفته که از گذراندن وقت با خانواده پرجمعیت  خود لذت می برد. همسر فعلی استیو هاروی، مارجری بریج هاروی، که در سال 2007 با او ازدواج کرد، سه فرزند قبلی استیو را نیز پذیرفته و همگی با هم زندگی می‌کنند. این کمدین همچنین رئیس افتخاری بنیاد استیو هاروی است که برنامه‌های مربیگری را به افراد جوان ارائه می‌دهد.

در سال 2010، استیو هاروی، از تمرکز خود روی خانواده و بنیاد خیریه‌اش بیشتر برای نیویورک تایمز توضیح می‌دهد: «من 53 سال سن دارم، به مسئولیتم در پدر بودن و به عنوان یک مجری، بسیار می‌اندیشم و تازه به جاهای جالب‌تری رسیده‌ام. می‌دانم که ممکن است این به نظر ناخوشایند باشد، اما من با پرسیدن این سوأل که “دیگران در مورد من چه فکری می‌کنند؟”، عمیقاً به زندگی‌ام فکر می‌کنم. آیا واقعاً تنها این که مردم من را به عنوان پادشاه کمدی بشناسند، برایم کافی است؟ خب قطعاً این کافی نیست. خب من  کارهایی را انجام داده‌ام و در این جایگاه هستم. حس می‌کنم انجام یک کار معنادار بر عهده من است.»

برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی دیگر مردان موفق و ثروتمند در جهان می توانید همین حالا کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان را از سایت گرداب جذب خریداری نمایید.

زندگینامه های مشابه

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • یکی از جالب ترین و بهترین کتاب هایی که خواندم کتاب استیو بوده مثل یک مرد فک کن مثل یک زن رفتار کن واقعا کتاب جالبی بوده

  پاسخ
 • من سمینار های اقایی استیو تو اینستا خیلی دیدم بیشتر جنیه روانشاسی داره و خیلی حرفایی زیبایی در قالب کمدین میزنه

  پاسخ
 • جاستینا
  14 دی 1399 6:55 ق.ظ

  استیو خیلی حرفایی قشنگی میزنه درسته که مشاور نیست و فقط یه استنداپ کمدیه ولی حرفاشو رک میگه

  پاسخ
 • مهسا جان من هم دقیقاا این کتاب و خواندم و خیلی باعث شد که دیدم عوض بشه واقعا یه کتاب خارق العاده س

  پاسخ
 • استیو هاوری نماد موفقیت و پشتکار هست و خیلی توی زندگی شکست خورده ولی دوباره بلند شده و محکم‌تر از قبل👌✌

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست