بیوگرافی سارا بون مخترع و  خیاط آمریکایی آفریقایی تبار در قرن نوزدهم را که به دلیل بهبود صفحه اتوی خود، حق ثبت اختراع دریافت کرد، از بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب بخوانید تا به صورت کامل با زندگی وی آشنا شوید.

نام به فارسی سارا بون
نام به انگلیسی
Sarah Boone
متولد سال ۱۸۳۲
درگذشت ۲۹ اکتبر سال ۱۹۰۴
همسر جیمز بون
ملیت  آمریکایی- آفریقایی
حرفه خیاط و مخترع 

سارا بون، یک خیاط آمریکایی- آفریقایی تبار بود که با اختراع صفحه اتو مدرن نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. وی در درخواست ثبت اختراع خود نوشت، که هدف از اختراع وی “ تولید یک وسیله ارزان، ساده، راحت و بسیار موثر به خصوص برای اتو کردن آستین و لباس خانم‌ها می باشد.” در سال ۱۸۹۲، با ثبت اختراع خود، یکی از اولین زنان آمریکایی- آفریقایی بود که حق ثبت اختراع را دریافت کرد.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی هلنا روبینشتاین کارآفرین و پیشگام تولید لوازم آرایشی

بیوگرافی سارا بون و دوران کودکی

سارا مارشال در سال ۱۸۳۲، در نزدیکی شهر نیوبرن در شهرستان کرون، کارولینای شمالی متولد شد. مادر و پدر او هر دو برده بودند و در مدت زمان کوتاهی که بون از بردگی آزاد شد، برخی منابع می‌گویند که سال ۱۸۴۷ او با جیمز بون یک آفریقایی تبار ازدواج کرد و این زوج صاحب هشت فرزند شدند.

بیوگرافی سارا بون و دوران کودکی

سارا بون و رختکن کنتیکت

بون با استفاده از شبکه‌ای متصل به راه آهن زیرزمینی، قبل از جنگ داخلی با همسر، فرزندان و مادر بیوه خود به نیوهون کانتیکت رفت. این خانواده در محله آمریکایی آفریقایی، در نزدیکی خیابان دیکسل مستقر شدند. در آن‌جا بون به عنوان خیاط و همسرش  به عنوان یک آجرچین کار می‌کرد و آن ها تا زمان مرگ در اواسط دهه ۱۸۷۰ در آن‌جا زندگی کردند.

طبق سوابق، بون آنقدر موفق بود که توانست خانه‌ی خود را خریداری کند. سارا بون سرانجام در اواخر ۴۰ سالگی از طریق عضویت در کلیسای جماعت دیکسل به منطقه‌ای رفت که در آن‌جا خواندن و نوشتن به آفریقایی آمریکایی‌ها غیر قانونی آموزش داده می شد، تا بر نقطه ضعف خود که بی‌سواد بود، غلبه کند.

همچنین این کتاب صوتی را بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی سارا بون و اختراع صفحه اتو

بون که با رقابت شدیدی روبرو بود، مجبور شد راهی پیدا کند تا لباس‌های او نظر مشتریان را جلب کند. در آن زمان طراحان لباس در مرحله اول لباس‌های خود را روی یک تخته چوبی که روی دو صندلی قرار گرفته بود اتو می‌کردند، روشی که برای دامن پهن مناسب ولی برای خطوط باریک نامناسب بود. اما باید از چه روشی استفاده می کردند تا به راحتی آستین لباس ها را نیز اتو کنند؟

راه حل بون این بود که یک تخته باریک و منحنی‌دار به آستین لباس می‌آویزد و دیگر لباس چرکیده نمی‌شود. بون با نشان دادن مهارت‌های نوشتاری خود که فقط چند پیش به دست آورده بود، در سال ۱۸۹۱ درخواست ثبت اختراع برای صفحه اتو جدید و بهبود یافته خود کرد. وی در تاریخ  ۲۶ آوریل سال ۱۸۹۲، توانست اختراع خود را در ایالات متحده ثبت کند و بون را به عنوان اولین زن مخترع آمریکایی آفریقایی تبار شناخته شد.

بیوگرافی سارا بون و اختراع صفحه اتو

بیوگرافی سارا بون و مرگ و میراث

بون در ۲۹ اکتبر سال ۱۹۰۴، بر اثر بیماری برایت (التهاب کلیه) درگذشت و در کنار مادر و شوهرش در قبرستان همیشه سبز گرین نیوهاون به خاک سپرده شد. اگر چه شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد که او از اختراع خود سود برده است، تخته اتو بون نمونه اولیه آن است که در دهه‌های بعدی به یک وسیله ضروری خانگی تبدیل شده است.

زنان موفق ناشناس زیادی در دنیا هستند که توانسته اند موفقیت ها و دستاوردهای چشمگیری را در زندگی خود به دست آورند. بدون شک خواندن زندگینامه این افراد باعث ایجاد انگیزه و شوق در زنان و دختران زیادی خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این زنان موفق می توانید همین حالا کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری کنید و از خواندن و آشنایی با زندگی این افراد لذت ببرید. همچنین می توانید از باورهای آن ها و راه های رسیدن به موفقیت هایشان الگوبرداری کنید و در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده نمایید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • ایول به این خانم بون چه اختراع داشته واقعا من الان فهمیدم که چقدر زنانموفقی در جهان هست که در گذشته چقدر موفق بودند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست