بیوگرافی میلتون هرشی اسطوره شکلات سازی در جهان
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی میلتون هرشی اسطوره شکلات سازی در جهان

بیوگرافی میلتون هرشی خیرخواه آمریکایی که شرکت Hershey Chocolate Corporation را تأسیس کرد و آب نبات شکلاتی را در بیشتر نقاط جهان رواج داد را از سایت گرداب جذب بخوانید.

نام به فارسی  میلتون اس. هرشی
نام به انگلیسی  Milton S. Hershey
متولد  13 سپتامبر 1857
درگذشت  13 اکتبر 1945
همسران کاترین هرشی
ملیت  ایالات متحده آمریکا
شغل و حرفه  کارآفرین

میلتون هرشی در 13 سپتامبر 1857 در شهر دری، پنسیلوانیا متولد شد گرچه برخی منابع می گویند وی در کلیسای دری، پنسیلوانیا زاده شده است. س از دو تلاش ناموفق، هرشی شرکت کارامل لنکستر، بزرگترین کارخانه تولید شکلات در جهان را تأسیس کرد. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با زندگی و موفقیت های میلتون هرشی آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی کنراد هیلتون از غول های هتل داری جهان

بیوگرافی میلتون هرشی و دوران کودکی

کارآفرین میلتون اسنویلی هرشی تنها فرزند بازمانده ورونیکا و هنری هرشی بود. هرشی در مزرعه ای در خارج از کلیسای دری، پنسیلوانیا یک جامعه کوچک کشاورز در بخش مرکزی ایالت متولد شد. در سال 1867، پدر هرشی از خانواده اش جدا شد. جزئیات مربوط به جدایی والدینش مشخص نیست، اما بر طبق اطلاعات به دست آمده، مادر هرشی از شکست های همسرش خسته شده بود.

تربیت هرشی به مادرش سپرده شد. وی در 14 سالگی، که تحصیل خود را رها کرد چون به آب نبات سازی علاقه پیدا کرده بود. از این رو برای تحقق رویاهای خویش نزد یک قناد ارشد در لنکستر، پنسیلوانیا به عنوان شاگرد مشغول به کار شد. چهار سال بعد، هرشی 150 دلار از عمه اش قرض گرفت و توانست نخستین فروشگاه شیرینی فروشی خود را در قلب فیلادلفیا تاسیس کند.

شروع فعالیت حرفه ای میلتون هرشی

در این قسمت از بیوگرافی میلتون هرشی به شغل های اولیه هرشی می پردازیم. به مدت پنج سال طولانی هرشی تمام وقت خود را صرف تجارت کرد. اما موفقیت چندانی به دست نیاورد، سرانجام وی مغازه خود را بست و به غرب رفت و با پدرش در دنور دیدار کرد. در آنجا با یک قنادی کوچک باز هم فعالیت خود را از سر گرفت.

در این مدت هیلتون توانست نحوه تهیه کارامل با شیر تازه را کشف کند. اما راضی نبود برای شخص دیگری کار کند، به همین دلیل او دوباره فعالیت خود را از سر گرفت و نخست به شیکاگو و بعدها به شهر نیویورک رفت. در این شهرها هرشی مدام در کار خود با شکست روبرو می شد اما هیچگاه ناامید نشد.

در سال 1883، او به لنکستر بازگشت و هنوز اعتقاد داشت که می تواند یک شرکت شکلت سازی موفق را ایجاد کند، به همین دلیل شرکت کارامل لنکستر را تأسیس کرد. در عرض چند سال کوتاه هرشی توانست موفقیت های چشمگیری را بدست آورد و تجارت پررونقی را راه اندازی کند. همچنین با پشتکار و امید توانست کارامل های خود را به سراسر کشور صادر کند.

این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی ثروتمندترین مردان جهان

میلتون هرشی، پادشاه شکلات در جهان

هرشی در نمایشگاه جهانی کلمبیا در شیکاگو در سال 1893، از نزدیک نگاهی به هنر شکلات سازی انداخت، او بلافاصله جذب این کار شد. در حالی که تجارت کارامل او رونق داشت، او شرکت شکلات هرشی را نیز تاسیس کرد.

جذابیت کار او به سرعت بر روی شیر شکلات متمرکز شد، که یک غذای خوشمزه و بسیار مورد علاقه سوئیسی ها بود. میلتون مصمم بود که فرمول جدیدی پیدا کند که به او امکان تولید و توزیع انبوه شیر شکلات را بدهد.

در سال 1900، وی شرکت کارامل لنکستر را به قیمت حیرت انگیز یک میلیون دلار فروخت. سه سال بعد، او ساخت و تاسیسات آبنبات سازی مدرن را در کلیسای دری آغاز کرد که دوره جدیدی برای میلتون در سال 1905 در صنعت آبنبات سازی به وجود آورد.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

بیوگرافی میلتون هرشی و زندگی شخصی

در سال 1898 میلتون با کاترین ازدواج کرد و زندگی مشترک خود را با هم آغاز کردند. هرشی به شدت عاشق کاترین بود به همین دلیل زندگی عالی در کنار هم داشتند. این زوج در سال 1909، مدرسه صنعتی هرشی، مکانی را برای پسران یتیم افتتاح کردند و بعدها این مدرسه دختران یتیم و بی سرپرست را نیز پذیرفت. این مدرسه اکنون به عنوان مدرسه میلتون هرشی شناخته می شود.

بیوگرافی میلتون هرشی و زندگی شخصی

بیوگرافی میلتون هرشی موفقیت های تجاری

 موفقیت شرکت شکلات سازی هرشی بسیار فراتراز موفقیت های قبلی میلتون بود. ورق فویل مارک تجاری هرشی در سال 1924 اضافه شد. با رشد شرکت و گسترش ثروت میلتون، چشم انداز وی برای ایجاد یک جامعه نمونه در زادگاهش نیز افزایش یافت. در شهری که به هرشی، پنسیلوانیا معروف شد، او برای کارمندان خود مدرسه، پارک، کلیسا، امکانات تفریحی و مسکن احداث کرد. او حتی یک سیستم واگن برقی برای کارگران خود ایجاد کرد. در سال 1918، سه سال پس از مرگ غیر منتظره کاترین، هرشی بسیاری از ثروت خود، از جمله سهام مالکیتش در شرکت شکلات سازی هرشی را به هرشی تراست که بودجه مدرسه هرشی است، منتقل کرد.

خیرخواهی میلتون حتی در شرایطی که اقتصاد دچار مشکل شد و او به پایان زندگی خود نزدیک بود ادامه یافت. در دهه 1930 در دوران رکود بزرگ، هرشی برای اینکه مردان را به کار خود ادامه دهند، یک مینی بوم ساختمانی را در شهر خود احداث کرد. او دستور ساخت یک هتل بزرگ، یک ساختمان اجتماعی و دفاتر جدید برای شرکت هرشی را نیز صادر کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، میلتون با تولید میله های شکلاتی انرژی زا به نام Ration D Bar و نوار شکلات گرمسیری با طعم خوشمزه، از تلاش های نظامی این کشور حمایت کرد.

برای کسانی که هرشی را می شناختند، سخاوت او تعجب آور نبود. هرشی خجالتی و محفوظ، رفتاری آرام داشت که بسیار با دیگر  تاجرهای آمریکا در تضاد بود. در حالی که او به سختی می توانست بخواند و بنویسید چون در زمان کودکی زود مدرسه را ترک کرده بود.

همچنین این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

بیوگرافی میلتون هرشی و سال های پایانی عمر

هرشی پس از مرگ همسرش کاترین، هرگز ازدواج نکرد و ظاهراً هر کجا که سفر می کرد تصویری از همسر فقید خود را حمل می کرد. همچنین وی با رعایت اخلاق کاری که مادرش به او القا کرده بود، به کار خود در 80 سالگی ادامه داد. وی در 13 اکتبر 1945 پنسیلوانیا درگذشت.

میراث وی به عنوان یک تاجر و خیرخواه تا به امروز ادامه دارد. شرکت Hershey Chocolate به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آبنبات در جهان شناخته می شود و مارک هایی این شرکت شامل Almond Joy ، Mounds ، Cadbury ، Reese’s Twizzlers است.

در این مقاله شما را با بیوگرافی میلتون هرشی بزرگترین تولید کننده شکلات در جهان پرداختیم. همانطور که مشاهده کردید این شخص با وجود شکست های متعددی که پشت سر گذاشت هیچگاه از رسیدن به هدف خود دست نکشید بلکه با اشتیاق فراوان هر بار بعد شکست کار خود را آغاز می کرد. چرا که می دانست می تواند یک شخصیت تاثیرگذار در دنیا باشد و به خود ایمان داشت. آیا شما هم در رسیدن به اهداف خود شکست خورده اید؟ آیا بعد شکست باز هم برای رسیدن به هدف خود تلاش کردید یا بیخیال هدف و زندگی خود شده اید؟ شما برای رسیدن به خواسته هایتان حاضرید چه کارهایی را انجام دهید؟ لطفا نظرات خود را در سایت گرداب جذب با ما به اشتراک بگذارید.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • یکی از بهترین بیوگرافی‌هایی بود که من در سایت گرداب جذب خواندم و اینکه باید بعد از هر شکستی دوباره تلاش کرد.

    پاسخ
  • چقدر این سایت گرداب جذب عالیه که بیوگرافی افرادی را می نویسند که آدم اولین باره که اسم آن ها را می شنود و خیلی افراد موفق و ثروتمند هستند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه