مایکل جکسون یک خواننده با استعداد بود که نه تنها در اجرای انفرادی، که با گروه “Jackson 5” نیز همواره در لیست بهترین‌‌ها قرار می‌گرفت. در سال 1982، مایکل جکسون یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ به نام “Thriller” را منتشر کرد و پس از آن، دو کار موفق دیگر به نام‌های “Bad” و “Off the Wall” را نیز منتشر کرد. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با این شخص و موفقیت هایش آشنا شوید.

مایکل جکسون کیست؟

مایکل جوزف جکسون که به “پادشاه پاپ” معروف شد، خواننده، ترانه سرا و رقصنده پر درآمد آمریکایی بود. از زمان کودکی، جکسون خواننده اصلی گروه مشهور خانوادگی خود، “Jackson 5” شد. وی با کسب موفقیت‌های بسیار از آلبوم‌های “Off the Wall”، “Thriller” و “Bad”، به یک خواننده انفرادی با موفقیت حیرت انگیز در سراسر جهان به کار خود ادامه داد. در سال‌های بعد، جکسون با ادعای آزار و اذیت کودک متهم شد. مایکل جکسون، در سال 2009 و در سن 50 سالگی در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر، درست قبل از شروع تور بازگشت، درگذشت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی تام هاردی پسر بد سینما جهان

خانواده مایکل جکسون

مادر مایکل جکسون، کاترین جکسون، خانه دار و یک شاهد یَهُوه معتقد بود. پدرش، جوزف جکسون، یک گیتاریست بود که آرزوهای دنیای موسیقی خود را کنار می‌گذارد تا نیاز خانواده خود را به عنوان یک راننده جرثقیل تأمین کند. همچنین، جوزف فرزندانش را در رسیدن به اهداف‌شان حمایت می‌کرد. گفته می‌شود که جوزف جکسون همواره به خشونت با فرزندانش نیز معروف بوده است. مایکل جکسون یکی از 10 فرزند این خانواده بود. نه خواهر و برادر جکسون، از جمله ربی، جکی، تیتو، جرمین، لا تویا، مارلون، رندی و ژانت، همگی در صنعت موسیقی جای گرفتند.

دوران کودکی و جوانی مایکل جکسون

مایکل جکسون، در 29 آگوست 1958، در گری ایندیانا متولد شد. تحت تشویق پدرش، فعالیت جکسون در موسیقی از 5 سالگی آغاز شد. جوزف معتقد بود كه پسرانش استعداد موسیقایی دارند بنابراین در اوایل دهه 1960، آن‌ها را به یك گروه موسیقی تبدیل كرد كه بعداً به عنوان “جكسون 5” شناخته می‌شوند. در ابتدا، اعضای گروه خانوادگی جکسون، فرزندان بزگ‌تر خانواده، یعنی، تیتو، جرمین و جکی بودند. مایکل جکسون از پنج سالگی به برادرانش پیوست و به عنوان خواننده اصلی گروه ظاهر شده و از خود استعداد کافی را نشان داد. بعدها برادر بزرگ‌تر، مارلون، نیز عضوی از گروه شد که به همین دلیل، گروه با نام “Jackson 5” نامگذاری شد. جکسون و برادرانش سرانجام به لس آنجلس نقل مکان کرده و در آنجا با گوردی و با دیانا راس، کار خود را آغاز کردند. جکسون 5 در آگوست 1969 در یک رویداد ویژه به صنعت موسیقی معرفی شد.

اولین آلبوم آن‌ها، “Diana Ross Presents the Jackson 5″، در دسامبر 1969 با تک آهنگ  “I Want You Back” به لیست برترین‌ها راه یافت و اندکی بعد به رتبه 1 جدول “Billboard Hot 100” رسید. تک آهنگ های برتر جدول، به سرعت با کارهایی مثل؛ “ABC”، “The Love You Save” و “I’ll Be There” دنبال شد. برای چندین سال، مایکل جکسون و جکسون 5، تحت نظارت بری گوردی، یک برنامه ضبط فشرده و تورهای خود را داشتند. این گروه به قدری محبوب شدند که حتی نمایش کارتونی با عنوان خود داشتند که از سال 1971 تا 1972 اجرا می‌شد. در همان زمان، مایکل جکسون کار انفرادی خود را آغاز کرد.

دوران کودکی و جوانی مایکل جکسون

همسران و فرزندان مایکل جکسون

در آگوست 1994، مایکل جکسون اعلام کرد که با لیزا ماری پریسلی، دختر ستاره راک، الویس پریسلی، ازدواج کرده است اما این ازدواج، زیاد دوام نداشت. آن‌ها در سال 1996 طلاق گرفتند. برخی تصور می‌کردند که این ازدواج، یک ترفند تبلیغاتی برای بازگرداندن چهره جکسون پس از اتهامات کودک آزاری است. در همان سال، مایکل جکسون با یک پرستار به نام دبی رو، ازدواج کرد. این زوج در سال 1999 طلاق گرفتند. مایکل جکسون و روو، از طریق تلقیح مصنوعی صاحب دو فرزند شدند.

یک پسر با اسم “مایکل جوزف پرنس جکسون جونیور”، متولد 1997 و یک دختر به نام “پاریس مایکل کاترین جکسون”، متولد 1998، حاصل این ازدواج هستند. مایکل جکسون همچنین از یک مادر جایگزین، صاحب فرزند سومی به اسم “پرنس مایکل بلانکت جکسون دوم” می‌شود. پس از مرگ مایکل جکسون در ژوئن 2009، فرزندانش تحت سرپرستی مادربزرگشان، کاترین جکسون، قرار گرفتند.با توجه به خواسته های پدرشان، پرنس، پاریس و بلانکت تا حد زیادی دور از چشم مردم قرار نگرفتند.

آن‌ها در سال 2009 برای صحبت با هواداران در مراسم خاکسپاری پدرشان سخنرانی کرده و دوباره در ژانویه 2010، برای دریافت جایزه یک عمر دستاورد مادام العمر برای پدرشان در گرمی صحبت کردند. در ژوئیه 2012، قاضی پس از گزارشات اشتباه وی مبنی بر گم شدن کاترین جکسون توسط یکی از بستگان، سرپرستی او را در مورد پرنس، پاریس و بلانکت به طور موقت متوقف کرد. در این مدت، سرپرستی آن‌‌ها به پسرعموی‌شان، تی.جی. جکسون، پسر تیتو، واگذار شد. به زودی مشخص شد که کاترین جکسون گم نشده، بلکه تنها به آریزونا سفر کرده است. در تاریخ 2 آگوست 2012، قاضی، کاترین جکسون را به عنوان سرپرست اصلی پرنس، پاریس و بلانکت دوباره انتخاب کرد.

همسران و فرزندان مایکل جکسون

مرگ مایکل جکسون

مایکل جکسون، در 25 ژوئن 2009، در سن 50 سالگی پس از ایست قلبی در خانه‌اش در لس آنجلس درگذشت. تلاش های CPR به نتیجه نرسید و او را سریع به بیمارستان منتقل کردند اما جکسون همان روز در آن‌جا درگذشت. در فوریه 2010، گزارش یک پزشک قانونی نشان داد که علت مرگ مایکل جکسون، مسمومیت حاد پروپوفول یا مصرف بیش از حد کشنده در کوکتل دارویی تجویز شده، شامل داروهای آرامبخش میدازولام، دیازپام و لیدوکائین بوده است. جکسون تحت نظر پزشک شخصی خود، دکتر کنراد موری، داروهای آرامبخش مصرف می‌کرد تا به او کمک کند شب‌ها بخوابد.

موری به پلیس گفت که معتقد است جکسون به پروپوفول اعتیاد خاصی پیدا کرده بود. گزارش شده است که موری عصر چهارشنبه، در دوزهای 50 میلی گرمی، پروپوفول را با تزریق IV تجویز کرده و سعی داشت این ستاره پاپ را زمان قطع مرگ از دارو دور کند. تحقیقات پلیس نشان داد که موری، مجوز تجویز بیشتر داروهای کنترل شده در ایالت کالیفرنیا را ندارد. مراحلی که او برای نجات جکسون برداشته بود نیز مورد بررسی قرار گرفت، زیرا شواهد نشان داد که استاندارد مراقبت از مصرف پروپوفول رعایت نشده است و تجهیزات توصیه شده برای نظارت بر بیمار، دوز دقیق و احیا در آن وجود نداشته است.

 در نتیجه، مرگ مایکل جکسون یک قتل اعلام شد. کنراد موری، در هفتم نوامبر 2011، به جرم قتل غیر ارادی و حداکثر برای چهار سال زندان، محکوم شد.

مرگ مایکل جکسون

تشییع پیکر و یادبود مایکل جکسون

در 7 ژوئیه 2009، یک یادبود با پخش تلویزیونی برای طرفداران مایکل جکسون، پادشاه پاپ، در “Staples Center” در مرکز شهر لس آنجلس برگزار شد. در حالی که 17 هزار و 500 بلیط رایگان از طریق قرعه کشی برای هواداران صادر شد، تخمین زده می‌شود که 1 میلیارد بیننده این یادبود را از طریق تلویزیون یا آنلاین تماشا کرده‌اند. مرگ مایکل جکسون منجر به غم و اندوه عمومی و همدردی برای خانواده وی شد.

خانواده جکسون، در 3 سپتامبر 2009، برای اعضای نزدیک خانواده و 200 مهمان، در پارک یادبود فارست لاون در گلندیل، کالیفرنیا مراسم خاکسپاری خصوصی برگزار کردند. عزاداران مشهور شامل همسر سابق جکسون، لیزا ماری پریسلی و بازیگر زن الیزابت تیلور بودند.

اگر به خواندن بیوگرافی افراد مشهور و معروف در جهان علاقه دارید و می خواهید بیشتر با موفقیت های این افراد آشنا شوید، می توانید همین حالا کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

زندگینامه های مشابه

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مایکل جکسون زندگی خیلی سختی داشته ت کودکی خیلی مورد تمسخر قرار گرفته بخاطر همینم بود رنگ پوستشو با جراجی پلاستیک تغییر داد

  پاسخ
 • امیر علیمی
  14 آبان 1399 6:34 ق.ظ

  خیلی وقته منتظرم زندگی نامه مایکل جکسون و بزارید زندگی نامه خیلی جالبی داشتند هم مایکل و هم پسرش واقعا یه حس خوبی و به شنونده میده

  پاسخ
 • چقدر حیفه که ستاره پاپ بخاطر اعتیاد به مواد مخدر از دنیا بره اعتیاد چه کار های که با ادم نمیکنه?

  پاسخ
 • امین خااکی
  15 آبان 1399 1:32 ب.ظ

  اصلا از مایکل جکسون خوشم نمیاد چیز جذابیم نداره نمیدونم طرفداراش از چیش خوششون‌میاد من کع برام‌جالب نیستش

  پاسخ
  • جلیل سینایی
   26 آبان 1399 6:50 ب.ظ

   یکم دربارش تحقیق کنی بد نیست مایکل جکسون یه اسطوره بوده که دیگ تکرار نخواهد شد حالا هر کسی نظری داره درموردش اینکه ازش خوشت نمیاد شاید بخاطر اینه در موردش اطلاعی نداری

   پاسخ
 • واقعا خانم مایکل جکسون شخصیت عالیی داشتن من از بچکی فک میکردم که انسانی بد ظاهره باطنشم اینجوریه ولی فکرم اشتباه بوده .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست