کاترین جکسون، بیشتر به خاطر مادری ستاره پاپ بین‌المللی، یعنی مایکل جکسون، شناخته می شود. اگر قصد دارید با مادر موسیقی پاپ جهان بیشتر آشنا شوید به خواندن این مقاله از بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب ادامه دهید.

کاترین جکسون کیست؟

کاترین جکسون، که بیشتر به عنوان مادر بزرگ خانواده مشهور جکسون مشهور شد، و همسرش جوزف جکسون، با هم صاحب 10 فرزند شدند. او استعدادهای موسیقی فرزندان خود را تشویق می‌کرد و هنگامی که پسرانش؛ جکی، جرمین، مارلون، مایکل و تیتو جکسون، به عنوان یک گروه فعالیت خود را آغاز کردند، کاترین جکسون به عنوان طراح لباس این گروه کار کرد.

 کاترین با موفقیت بالا و همچنین مشکلات زیاد، از مشهورترین پسر خود، مایکل، حمایت کرد. پس از مرگ مایکل در ژوئن 2009، وی سرپرستی قانونی سه فرزندش، پاریس مایکل کاترین، مایکل جوزف “پرنس” جونیور و پرنس مایکل “بلانکت” دوم، را پذیرفت.

همچنین بخوانید: بیوگرافی پرنس مایکل جکسون ، پسر بزرگ مایکل جکسون

اوایل زندگی کاترین جکسون

کاترین استر جکسون که با نام کتی ب. اسکروز در 4 می 1930 متولد شد، زاده شهرستان باربور آلاباما است. او دختر مارتا متی اوپشاو و پرنس آلبرت اسکروز است. کاترین در سنین پائین، به فلج اطفال مبتلا شد و حتی پس از بهبود بیماری، تا آخر عمر مجبور بود لنگ زدن هنگام راه رفتنش را تحمل کند. زمانی که کاترین 4 ساله بود، همراه خانواده به شیکاگو شرقی و به ایندیانا مهاجرت کرده و پدرش، نام او را به کاترین استر اسکروز تغییر داد.

کاترین، زمانی که جوزف جکسون را ملاقات کرد، تنها یک نوجوان بود. جوزف نیز یک بوکسور و یک نوازنده متأهل بود. این دو پس از طلاق جوزف از همسر اولش، در نوامبر 1949، با هم ازدواج کردند. آن‌ها به گری، ایندیانا نقل مکان کرده و در 16 سال زندگی مشترک، صاحب 10 فرزند شدند. همسرش به عنوان راننده جرثقیل مشغول به کار بوده و کاترین نیز خانه‌داری می‌کرد و به فرزندانشان می‌رسید. او به شدت فردی مذغهبی و معتقد بود و فرزندانش را نیز با سخت‌گیرانه‌ترین آموزه‌های مذهبی و ایمان و نظم خاصی تربیت کرد. کاترین که یک پیانیست و خواننده هم بود، همواره خانواده را تشویق کرده و استعدادهای آن‌ها را نیز شکوفا می‌کرد.

اوایل زندگی کاترین جکسون

تشکیل گروه موسیقی خانوادگی “جکسون 5 یا Jackson 5”

جوزف جکسون، اندکی پس از آن که متوجه توانایی‌های موسیقی مختلف فرزندانش شد، خود را وقف آن‌ها کرد تا فرزندانش را به عنوان یک گروه، مجهز کند. در سال 1964، گروه “جکسون 5” با پنج عضو از خانوده جکسون به نام‌های؛ جکی، مارلون، مایکل، جرمین و تیتو، تشکیل شد. همین‌طور که شهرت آن‌ها بیشتر شد، این گروه در نمایش‌های استعدادیابی و کارهای ابتدائی در سراسر کشور شرکت می‌کردند. مثلاً؛ در تئاتر معروف آپولو در هارلم نیویورک، آن‌ها در یک رقابت بین آماتورها در سال 1967، برنده شدند. در این زمان، کارتین به عنوان طراح لباس گروه فعالیت کرده و لباس‌هایی که طراحی می‌کرد را، فرزندانش در اجراهای مختلف می‌پوشیدند.

پس از امضای قرارداد این گروه با کمپانی موتاون رکوردز در سال 1968، کاترین از کار با گروه عقب کشید اما همچنان به عنوان مادر، حمایت از فرزندانش را ادامه داد. در حالی که پسرش، مایکل، به عنوان یک هنرمند انفرادی به شهرت رسید، او از موفقیت در آلبوم “Thriller” گرفته تا مبارزه در سال 2005 برای اتهامات کودک آزاری، در کنار پسرش قرار گرفت. کاترین جکسون  حتی  پس از برخی بد رفتاری‌های همسرش نسبت به زنان، همچنان از او و خانواده‌اش حمایت کرد. با وجود زندگی پر فراز و نشیب کاترین و همسرش، آن‌ها با هم باقی ماندند و در یک عمارت در کالیفرنیا زندگی می‌کنند.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

مرگ مایکل جکسون

در ژوئن 2009، هنگامی که مایکل پس از ایست قلبی ناشی از مسمومیت حاد با پروپوفول در خانه اش در لس آنجلس درگذشت، کاترین در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت. در نسخه‌ای از وصیت نامه مایکل، مادر وی به عنوان سرپرست سه فرزندش ذکر شده است. او همچنین به عنوان یکی از دریافت کنندگان 500 میلیون دلار ثروت این ستاره پاپ، نام برده شد. در فوریه 2010، گزارش یک پزشک قانونی درباره علت مرگ مایکل منتشر شد که نشان می‌داد این خواننده بر اثر مسمومیت حاد با پروپوفول درگذشته است. گفته می‌شود که مصرف بیش از حد این دارو با کوکتل دارویی کشنده، که شامل لورازپام، میدازولام، بنزودیازپین، دیازپین و افدرین، بوده است تا قلب ضعیف شده مایکل را خاموش کند. مایکل با کمک پزشک شخصی خود، دکتر کنراد موری، از داروها برای خواب شبانه استفاده کرده بود.

پس از تحقیقات پلیس، مشخص شد که دکتر موری مجوز تجویز بیشتر داروهای کنترل شده در کالیفرنیا را نداشته و اقدامات وی در هنگام مراقبت از مایکل بیشتر مورد بررسی قرار گرفت. مرگ این خواننده به عنوان یک قتل محرز شده  و موری، برای قتل غیر عمد محکوم شد. موری در 7 نوامبر 2011 به عنوان مجرم شناخته شده و به چهار سال قتل محکوم شد.

مرگ مایکل جکسون

درام خانوادگی جکسون

در ژوئیه 2012، کاترین پس از یک حادثه عجیب که یکی از اعضای خانواده از مفقود شدن وی خبر داد، بار دیگر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. در حالی که به زودی مشخص شد کاترین سفری به آریزونا داشته، یعنی جایی که او وقت خود را با خانواده می‌گذراند، قاضی فقط چند روز بعد کاترین را به عنوان سرپرست فرزندان مایکل معلق کرد. در تاریخ 25 ژوئیه 2012، تی جی جکسون، پسر تیتو، به عنوان سرپرست موقت پاریس، پرنس و بلانکت منصوب شد و اظهار داشت که وی سرپرستی کاترین را به حالت تعلیق درآورده است؛ زیرا او 10 روز دیگر با کودکان ارتباط برقرار نکرده بود.

  در تاریخ 2 آگوست 2012، یک قاضی کاترین را به عنوان سرپرست اصلی پاریس، پرنس و بلانکت بازگرداند، همچنین تصویب طرحی را برای حمایت از سرپرستی کودکان را برای تی جی جکسون تصویب کرد. در اواخر سال 2012، خانواده جکسون بار دیگر درگیر یک نبرد حقوقی شدند. با اعتقاد به اینکه AEG Live ، به خوبی نتوانسته بود از جان او تحت مراقبت موری، مراقبت کنند، از آن‌ها شکایت کردند. خانواده جکسون، دادخواستی با عنوان مرگ نادرست را مطرح کردند. دادگاه با حضور وكیل كاترین، برایان پانیش، در 29 آوریل 2013 تشکیل شد.

پانیش در اولین سخنرانی خود در روز اول دادگاه گفت: «آنها می‌خواستند به هر قیمتی شماره 1 باشند. ما به دنبال هیچ دلسوزی نیستیم … ما به دنبال حقیقت و عدالت هستیم». وکلا در این مورد به دریافت مبلغ 1.5 میلیارد دلار غرامت، که برآوردی بود از آنچه مایکل جکسون می‌توانست طی ماه‌های پس از مرگش و در صورت زنده بودن بدست آورد، اصرار داشتند. اما در اکتبر 2013، هیئت منصفه تشخیص داد که A.E.G.  مسئول مرگ مایکل نبود. ماروین اس پوتنام، وکیل A.E.G گفت: «اگرچه مرگ مایکل جکسون یک فاجعه وحشتناک بود، اما این فاجعه تقصیر A.E.G. Live نبود».

زندگینامه های مشابه

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • چقدررر عالی من زندگی نامه پسر مایکل جکسونو هم خوانده بودم خیلیی زیبا نوشته بودید ولی داستان مادرش خیلی جذابتر بود واقعا ممنونم

  پاسخ
 • یکی از جذابترین بیوگرافی هاای که خونده م بیو گرافی مادر و پسر مایکل جکسون بودند خیلیی زندگی عجیبی داشتند

  پاسخ
 • من الان متوجه نشدم مادر بزرگ مایکل جکسون هستن یا مادرشون.مایکل جکسون واقعا ستاره بی نظیری بود و برای من خیلی مرد دوست داشتنی بوده که با مشکلات زیاد تونسته از خودش قهرمان بسازه و اراده قوی داشته .اینکه تو وصیت نامش سر پرستی بچه هاشو به خانوم کاترین جکسون داده ینی به ایشون اعتماد بالایی داشته من تو یکی از مستندا دیدم اصلا صورت بچشو به مجری نشون نمیداد

  پاسخ
 • خیلی جالب بود من علاقه زیادی به خوندن درباره همه افرادی که به مایکل جکسون ربط دارن .دارم ممنون از مقاله قشنگتون

  پاسخ
 • بسیار عالی بود کاترین جکسون رو قبلا تو ی مستند دیدم از علاقه شدیدش به مایکل حرف میزد و میگفت چقدر برای مایکل زحمت کشیده خیلی دوسش داشته مایکلم همینطور

  پاسخ
  • درسته علاقه شدید به مایکل و بردارش داشته و داره البته الان برای بچه های مایکل این علاقه رو تقسیم کرده و مثل یه مادر مواظبشونه

   پاسخ
 • ببخشید سه سکال داشتم‌مایکل جکسون تو چه سنی مرد؟و دلیلش چیبود؟بخاطر خوردن دوز بالای داروهای خواب اور؟پس چرا دکترشو انداختن زندان خیلی کنجکاوم بفهمم دلیلشو

  پاسخ
  • محمد دوستی
   5 آبان 1399 4:24 ب.ظ

   تا اونجایی که من خوندم و توی مستندات دیدم بخاطر مصرف دوز بالای ی نوع دارو بوده .دکترشم بخاطر تجویز زیاد داروی (که فک کنم داروی غیر قانونیم بوده)به هفت سال زندان محکوم شده

   پاسخ
 • لطفا در مورد خواننده های جوان خارجی بیشتر مقاله بذارید در مورد جاستین بیبر و انریکه و …..خیلی ممنون میشم اگه قرار بدید??به هر حال تو رشته خودشون و خوانندگی موفق هستن

  پاسخ
 • این سایت گرداب جذب عالی و هر بیوگرافی که سرچ میکنم میاره و اکثرا روزها میام این سایت و یه بیوگرافی میخونم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست