جان دیر مخترع آمریکایی، تولید کننده تجهیزات کشاورزی بود. در سال ۱۸۳۷، دیر شرکتی معتبر تاسیس کرد که به یک نیروگاه بین‌المللی تبدیل شد‌‌. برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی جان دیر این مخترع آمریکایی با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید.

نام به فارسی جان دیر
نام به انگلیسی
John Deere
متولد ۷ فوریه سال ۱۸۰۴
درگذشت مه سال ۱۸۸۶
همسران دماریوس

لوسیندا

ملیت  آمریکایی
حرفه بنیانگذار بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی در جهان

جان دیر یک آهنگر بود، فهمید که گاوآهن چوبی و چدنی مورد استفاده در آن زمان با چالش‌های ارائه شده توسط خاک چمنزار مطابقت ندارند، بنابراین او پس از برخی آزمایش‌ها نوع جدیدی از گاوآهن ساخت و برای اولین بار آن‌ها را در سال ۱۸۳۸ فروخت. در سال ۱۸۵۷، تولید سالانه شخم او ۱۰ هزار دلار بود. دیر در سال ۱۸۶۸، با شرکای خود شرکت Deere & Company  را تاسیس کردند و ارزش شرکت آن‌ها تا سال ۲۰۱۲ به بیش از ۴۰ میلیارد دلار رسید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی جیمز جی هیل بزرگترین نبوغ راه آهن شمال غرب آمریکا

بیوگرافی جان دیر و دوران کودکی

جان دیر در ۷ فوریه سال ۱۸۰۴، در راتلند ورمونت به دنیا آمد. پدرش به انگلیس رفت و در سال ۱۸۰۸ ناپدید شد و خانواده خود را رها کرد. به همین دلیل دیر توسط مادرش بزرگ شد. او در مدارس دولتی تحصیل کرد و کار صنعتی خود را به عنوان شاگرد آهنگر در ۱۷ سالگی آغاز و اولین تجارت آهنگری خود را چهار سال بعد راه‌اندازی کرد.

او ۱۲ سال بعد را مشغول تجارت در شهرهای اطراف ورمونت بود. در سال ۱۸۳۷، دیر ۳۳ ساله که با یک محیط تجاری دشوار روبرو شده بود، به همین دلیل وسایل خود را جمع کرد و راهی غرب شد. سرانجام در Grand Detour ایلینوی اقامت گزید. او در آن‌جا یک آهنگری دیگر تاسیس کرد. سال بعد دیر همسرش، دماریوس بره و پنج فرزندش را به آن‌جا آورد و در آنجا زندگی خود را آغاز کردند. البته قابل ذکر است که آن‌ها صاحب چهار فرزند دیگر هم شدند.

دانلود کتاب افراد مولق در جهان

 بیوگرافی جان دیر و گاوآهن های او

دیر به عنوان یک آهنگر متوجه شد، هنگامی که تعمیرات گاوآهن را انجام می‌دهد، گاوآهن های چوبی و چدنی مورد استفاده در شرق ایالات متحده که برای خاک‌های سبک و ماسه‌ای طراحی شده است در خاک‌های ضخیم و سنگین می‌شکند. او با آزمایش طرح‌های جدید گاوآهن و تهیه محصول نهایی برای کشاورزان محلی توانست تا سال ۱۸۳۸، سه گاوآهن بفروشد.

دیر در سال بعد ۱۰ عدد گاوآهن و در سال ۱۸۴۰، ۴۰ عدد گاوآهن ساخت. در سال ۱۸۴۳ به دلیل افزایش تقاضا برای ساخت گاوآهن او با لئونارد آندروس همکار شد و در سال ۱۸۴۶، تولید گاوآهن به طرز چشمگیری افزایش یافت، در آن سال دیر و آندروس نزدیک به ۱۰۰۰ گاوآهن ساختند. سال بعد او تصمیم گرفت از گراند دیتور، در ایلینوی برود چون که آن شهر به عنوان یک مرکز تجاری شناخته شده نبود، و آهنگری خود را به آندروس فروخت و به مولین در ایلینوی واقع در رودخانه می سی سی پی نقل مکان کرد.

در آن‌جا او توانست با استفاده از انرژی آب حمل و نقل ارزن‌تری را ارائه دهد. جان دیر به زودی واردات فولاد انگلیس را آغاز کرد که با موفقیت سرعت تولید را افزایش داد، شرکت وی در سال ۱۸۵۰، ۱۶۰۰ گاوآهن ساخت و تولید ابزارهای دیگر برای تکمیل گاوآهن خود آغاز کرد. اقدام بعدی دیر قرارداد با پیتسبورگ برای تولید صفحات فولاد بود و با این کار از مشکلات واردات خارج از کشور جلوگیری کرد.

بیوگرافی جان دیر و گاوآهن های او

زندگی شخصی و مرگ جان دیر

در این بخش از بیوگرافی جان دیر به زندگی شخصی وی می پردازیم. به صورت کامل اطلاعات دقیقی در مورد فرزندان وی وجود ندارد. اما درباره همسران وی اطلاعاتی در دسترس است. بر طبق اطلاعات به دست آمده دیر پس از مرگ همسرش در سال ۱۸۶۵، با خواهر او لوسیندا لمب در سال ۱۸۶۷ ازدواج کرد. دیر در طول زندگی خود در مولین، ایلینوی فعال بود و حتی به مدت دو سال به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد. وی در مه سال ۱۸۸۶، در خانه خود در مولین درگذشت.

در این مقاله شما را با زندگینامه جان دیر بنیانگذار بزرگترین شرکت ساخت ماشین آلات کشاورزی در جهان آشنا ساختیم. همانطور که می دانید در مسیر رسیدن به موفقیت ها همواره شکست هایی وجود دارد اما آنچه که مهم است باور به خود و توانایی های خود جهت رسیدن به آرزوها و اهداف است. آیا شما نیز در جهت رسیدن به اهداف خود شکست هایی را تجربه کرده اید؟ آیا از هدف خود دست کشیده اید یا همچنان برای به دست آوردن آن در تلاش هستید؟ نظرات خود را با ما در سایت گرداب جذب به اشتراک بگذارید.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • من کتاب صوتی بیوگرافی افراد موفق رو از سایت گرداب جذب خریداری کردم و خیلی عالی بود آیا این کتاب رو هم چاپ میکند؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست