بیوگرافی جیمز جی هیل از بزرگترین مدیران راه آهن، که مسئول گسترش راه آهن به شمال غربی ایالات متحده در اواخر قرن نوزدهم بود را از بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب مطالعه کنید.

نام به فارسی جیمز جی هیل
نام به انگلیسی
James J. Hill
متولد 16 سپتامبر سال 1838
درگذشت 29 مه 1916
همسر  مری ترزا میگان
ملیت   کانادایی- آمریکایی
حرفه سرمایه دار بزرگ راه آهن

جیمز جی هیل در کودکی در خانواده فقیر متولد شد و توانست در سال 1866 شرکت خود را تأسیس کند. وی سرانجام مسئولیت شرکت بزرگ راه آهن شمال را عهده دار شد. هیل شرکت های زیاد دیگری را صاحب شده است، اگرچه به دلیل نقض قوانین ضد انحصاری با اقدامات قانونی روبرو شد.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی مارکوس پرسون کارآفرین و خالق بازی ماینکرافت

بیوگرافی جیمز جی هیل و دوران کودکی

داستان آمریکایی ژنده پوش ثروتمند توسط جیمز هیل کانادایی متولد شد. در 16 سپتامبر سال 1838، در نزدیکی Guelph، انتاریو کنونی متولد شد. پدرش به عنوان کارگر در مزارع استخدام می‌شد اما هیل توانست در دوران جوانی تحصیلات خوبی را در آکادمی راک وود بدست آورد، جایی که مدیر مدرسه از شهریه او چشم پوشی کرد. با از دست دادن پدرش در سن 14 سالگی، هیل مجبور شد مدرسه را برای کار ترک کند در حالی که مادرش در مسافرخانه کار می‌کرد.

وی در کنار کشیش ویلیام وترالد، که ریاضیات و انگلیسی  تدریس می‌کرد به تحصیل مشغول شد. استعداد او در جبر و هندسه باعث شد که در زندگی او تاثیر بسیار زیادی بگذارد. هیل که 17 ساله بود، تصمیم گرفت که یک گله حیوان داشته باشد و تاجر خز باشد، و به همین دلیل به ایالات متحده نقل مکان کرد. پس از مدت کوتاهی در کنتاکی به عنوان کارمند، کتابداری را آموخت. سپس در سنت پل، مینه سوتا مستقر شد و در یک شرکت قایق بخار مشغول به کار شد. در آن‌جا براثر تیراندازی  با کمان، چشم راست خود را از دست داد و در جنگ داخلی از خدمت معاف شد، بنابراین به تشکیل گروه‌های داوطلب در مینه سوتا کمک کرد.

این امر باعث شد که هیل با حسابداری و حمل بار برای کارفرمایان مختلف، از جمله راه آهن سنت پل و اقیانوس آرام، تجربه فروش تجارت و حمل و نقل را به دست آورد. او در سال 1867 با مری ترزا میگان ازدواج کرد و آنها 10 فرزند داشتند.

بیوگرافی جیمز جی هیل و دوران کودکی

بیوگرافی جیمز جی هیل و تبدیل شدن به  یک غول

 جیمز جی هیل  می‌دانست چگونه از فرصت ها و دانشی را که از کارفرمایان مختلف خود به دست آورده بود استفاده کند. هنگامی که در طول جنگ سوخت کم بود، او به جای چوب زغال سنگ ارائه داد. هنگامی که رودخانه می سی سی پی یخ زد، او توانست قراردادهایی را با بقالی‌ها ببندد که به جای کشتی بخار از طریق راه آهن بار خود را حمل کنند.

 پس از جنگ، هیل دریافت که شمال غربی برای راه آهن  بسیار مناسب است و وقتش رسیده که آن را گسترش دهد. او مشتاق تأمین نیازهای آن برای مزیت اقتصادی کل جامعه و مناطق اطراف آن بود. در سال 1879، هیل و شرکا a شرکتی را ایجاد کردند که یک شرکت ورشکسته به نام  St. Paul & Pacific  بود ولی آن را به یک شرکت بسیار موفق راه آهن سنت پل ، مینه سوتا و منیتوبا تبدیل کردند.

همچنین این کتاب صوتی را بشنوید: کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان

بیوگرافی جیمز جی هیل و موفقیت‌های تجاری او                                                  

 هیل بعد از چند سال  به عنوان رئیس شرکت انتخاب شد و مهارت مدیریت دوراندیشی، وی را به شهرت خوبی رساند. حتی در این صورت، وقتی او تصمیم گرفت راه آهن را تا انتهای اقیانوس آرام گسترش دهد، این طرح “حماقت هیل” تلقی شد. اما با نگاهی محکم و مقرون به صرفه بودن، بررسی های زمینی هیل گذرگاه ماریاس، پایین ترین محل عبور از کوه های راکی ​​در منطقه را پیدا کرد و راه آهن بدون ساخت تونل احداث شد.

او در هنگام گسترش ازطریق واشنگتن با شرکت راه آهن بزرگ شمال توانست چنین موفقیتی را به دست آورد. وقتی او با رقابت ای. ام روبرو شد، راه آهن اتحادیه پاسیفیک هاریمن با سرمایه دار جی پی مورگان متحد و خطوط آهن اقیانوس آرام شمالی و شیکاگو، برلینگتون و کوینسی را به امپراتوری خود اضافه کرد.

 این رقابت در نهایت باعث وحشت بازار سهام در سال 1901 شد و در همان حال هر دوی آنها  به هم پیوستند، اما چند سال بعد این اتحاد منحل شد و به دنبال آن رئیس جمهور تئودور روزولت و قانون ضد انحصار شرمن انجام شد. هیل این تجارت را در سال 1907 به پسرش واگذار کرد، اما تا یک هفته قبل  از مرگ او، گزارش دادند که  هیل هر روز کار می‌کند.         

بیوگرافی جیمز جی هیل و موفقیت‌های تجاری او                                  

مرگ و میراث جیمز جی هیل

 در این قسمت از بیوگرافی جیمز جی هیل به میراث و اواخر عمر وی می‌پردازیم.  شهرت وی برای داشتن استانداردهای بالا و سخت کوشی باعث شده بود تا وی عنوان “The Empire Builder” را به خود اختصاص دهد، زیرا فرماندار مینه سوتا وی را “بزرگترین نبوغ سازنده شمال غرب”  نامید. از سلیقه متمایز هیل در هنر می توان در انستیتوی هنر مینیاپولیس نمونه برداری کرد.

موفقیت تجاری وی در کتابخانه مرجع James J. Hill ، ایده ای که او در سال 1887 از آن رونمایی کرد و او در سال 1921 به کارآفر‌‌ینان مشتاق کمک می کرد تا یک “استراتژی تجاری” عملی ایجاد کنند. هیل در 29 مه 1916 در خانه خود در سنت پل، مینه سوتا درگذشت.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سایت گرداب جذب یکی از بهترین سایت های بیوگرافی هست و من هر روز میام و یک زندگینامه های افراد موفق رو مطالعه میکنم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست