بیوگرافی جو بایدن سناتور سابق ایالت دلاویر آمریکا

۹ دیدگاه

جو بایدن سناتور سابق ایالت دلاویر آمریکا است که در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به عنوان معاون در زمان ریاست جمهوری اوباما انتخاب شد. او نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ است. با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با این شخصت برتر آشنا شوید.

جو بایدن کیست؟

جو بایدن قبل از روی آوردن به سیاست، مدت کوتاهی به عنوان وكیل مشغول به كار بود. وی پنجمین سناتور جوان ایالات متحده در طول تاریخ، و همچنین سناتور طولانی مدت ایالت دلاویر است. اگرچه مبارزات انتخاباتی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ هرگز شتاب و جدیت زیادی پیدا نکرد، اما باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات، وی را به عنوان معاون خود انتخاب کرده و بایدن در دو دوره به عنوان چهل و هفتمین معاون ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی شد.

در سال ۲۰۱۷، در اواخر دولت خود، اوباما مدال آزادی ریاست جمهوری را به بایدن اهدا کرد. دو سال بعد، بایدن مبارزات انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری ایالات متحده آغاز کرد و نامزد انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات در سال ۲۰۲۰ است.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی وینستون چرچیل برزگ ترین سیاستمدار بریتانیایی

سال‌های ابتدایی زندگی جو بایدن

خیلی سال قبل از رسیدن به یکی از بالاترین مقام‌های سیاسی کشور، جو بایدن، روز ۲۰ نوامبر ۱۹۴۲ و در اسکرانتون در شمال شرقی پنسیلوانیا، متولد شد. مادر وی کاترین اوژنیا “ژان” فینگان بود و پدرش جوزف بایدن پدر، به عنوان فروشنده اتومبیل دست دوم کار می‌کرد.  بایدن به پدر و مادرش افتخار می‌کند که همیشه باعث ایجاد حس صلابت، سخت کوشی و پشتکار در او شده‌اند.

او همواره به این مسئله اشاره می‌کند که پدرش مرتباً می‌گفت: “معیار مرد این نیست که هر چند وقت یک بار زمین بخورد، بلکه سرعتش در بلند شدن مهم است”. او همچنین گفته است که وقتی او با عصبانیت از آزار بچه‌های بزرگتر محله، به خانه می‌رفته، مادرش به او می‌گفت: “باید بینی آن‌ها را خونین کنی تا روز بعد بتوانی در خیابان قدم بزنی!”.

بایدن در مدرسه ابتدایی سنت پل در اسكرانتون تحصیل كرد. در سال ۱۹۵۵، هنگامی که جوزف بایدن جوان ۱۳ ساله بود، خانواده به میفیلد دلاویر نقل مکان کردند. از زمان کودکی جو بایدن با لکنت زبان دست و پنجه نرم می‌کرد و همواره در میان هم‌سالانش مورد آزار و تمسخر قرار می‌گرفت. وی سرانجام با حفظ قطعات طولانی شعر و خواندن با صدای بلند جلوی آینه، بر مشکل گفتاری خود غلبه کرد.

بایدن در مدرسه سنت هلنا تحصیلاتش را ادامه داد تا زمانی که در آکادمی معتبر “Archmere” پذیرفته شد. اگرچه او مجبور بود با شستن پنجره‌های مدرسه و مرتب کردن علف‌های هرز باغچه‌ها برای کمک به خانواده در پرداخت شهریه کمک کند، اما بایدن مدتها آرزوی حضور در مدرسه را داشت ، جایی که او، آن را “عمیق ترین خواسته من، شهر اوز من” نامید.

سال‌های ابتدایی زندگی جو بایدن

کالج، ازدواج و دانشکده حقوق

بایدن در دانشگاهی نزدیکی دلاویر تحصیل کرده و در آن‌جا تاریخ و علوم سیاسی می‌خواند و فوتبال بازی می‌کرد. او بعداً اعتراف می‌کند که دو سال اول دانشگاه خود را، نسبت به تحصیل، بیشتر به فوتبال، دختران و مهمانی‌ها علاقه مند بوده است. همچنین جو بایدن در همین سال‌ها علاقه شدیدی به سیاست نشان داد، که بخشی از آن با تشویق مراسم تحلیف جان اف کندی در سال ۱۹۶۱ صورت گرفت.

در یک دوره تعطیلات بهاری در باماس در سال اول تحصیل، بایدن با یکی از دانشجویان دانشگاه سیراکیوز به نام نیلیا هانتر ملاقات کرد و عاشق او شد. او که از طرف عشق جدیدش تشویق شده بود، خود را به طور کاملتر به تحصیل واداشت و پس از فارغ التحصیلی از دلاویر در سال ۱۹۶۵، در دانشکده حقوق دانشگاه سیراکیوز پذیرفته شد. بایدن و هانتر سال بعد، در ۱۹۶۶ ازدواج کردند. بایدن در بهترین حالت دانشجوی متوسط ​​حقوق بود.

در طول سال اول حضور خود در سیراکیوز، او یک درس را به دلیل عدم استفاده درست از یک مرجع برای یک مقاله مرور قانون، رد شد. اگرچه او ادعا کرد این یک اتفاق تصادفی بوده اما بعدها او را آزار می‌دهد.

خرید کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان

مشاغل سیاسی اولیه جو بایدن

جو بایدن پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در سال ،۱۹۶۸ به ویلمینگتون ایالت دلاویر نقل مکان کرد تا در یک شرکت حقوقی به کارآموزی بپردازد. وی همچنین به عضویت فعال حزب دموکرات درآمد و در سال ۱۹۷۰ به عضویت شورای شهرستان نیوکسل انتخاب شد. در حالی که به عنوان نماینده شورا خدمت می‌کرد، در سال ۱۹۷۱، بایدن دفتر حقوقی خود را تأسیس کرد.

علاوه بر زندگی حرفه‌ای پر مشغله خود، بایدن سه فرزند با نام‌های؛ جوزف بایدن سوم (متولد ۱۹۶۹)، هانتر بایدن (متولد ۱۹۷۰) و نائومی بایدن (متولد ۱۹۷۱) دارد. بایدن در مورد زندگی خود در آن زمان گفت: “همه چیز سریع‌تر از آنچه من انتظار داشتم، اتفاق می‌افتاد.”در سال ۱۹۷۲، حزب دموکراتیک دلاویر، جو بایدن ۲۹ ساله را تشویق کرد که در رقابت با نامزد محبوب حزب جمهوری خواه ج. کالب بوگز برای سنای ایالات متحده شرکت کند.

اگرچه تعداد کمی فکر می‌کردند که او کمترین شانسی ندارد، بایدن یک کمپین خستگی ناپذیر را که بیشتر توسط اعضای خانواده سازماندهی شده بود، انجام داد. خواهر وی، والری بایدن اوونز، به عنوان مدیر مبارزات انتخاباتی وی فعالیت می‌کرد و هر دو والدین او هر روز در این کارزار شرکت می‌کردند. در ماه نوامبر، بایدن در یک رقابت فشرده و با مشارکت گسترده، یک پیروزی ناراحت کننده کسب کرد و به پنجمین سناتور جوان آمریکایی منتخب در تاریخ کشور تبدیل شد.

تراژدی خانوادگی بایدن

درست در زمانی که به نظر می‌رسید همه رویاهای بایدن در حال تحقق هستند، یک فاجعه ویرانگر او را تحت تأثیر قرار داد. یک هفته قبل از کریسمس سال ۱۹۷۲، همسر و سه فرزند بایدن هنگام خرید برای یک درخت کریسمس، به یک سانحه رانندگی وحشتناک دچار شدند. در این حادثه همسر و دخترش کشته، و هر دو پسرش به شدت زخمی شدند. بایدن تسلی ناپذیر بود و حتی فکر خودکشی را در نظر گرفت.

 با این وجود، بایدن به تشویق خانواده‌اش تصمیم گرفت که به تعهد خود در نمایندگی مردم دلاویر در سنا احترام بگذارد. او از مراسم تحلیف سناتورهای جدید در واشنگتن صرف نظر کرد و در عوض از اتاق بیمارستان پسرانش، سوگند یاد کرد. برای اینکه هرچه بیشتر وقت خود را با پسرانش بگذراند، بایدن تصمیم گرفت که به زندگی در ویلمینگتون ادامه دهد و هر روز با قطار آمتراک به واشنگتن رفت و آمد می‌کرد؛ روشی که وی در طول دوره طولانی سنا خود حفظ کرد.

تراژدی خانوادگی بایدن

زندگی شخصی جو بایدن

بایدن از سال ۱۹۷۷ با همسر دوم خود، جیل بایدن ازدواج کرده است. دختر این دو، اشلی، در سال ۱۹۸۱ متولد شد. در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۵، بایدن دوباره با فقدان دیگری در زندگی خانوادگی‌اش روبه رو شد و پسر ۴۶ ساله‌اش را که از سرطان مغز رنج می‌برد، از دست داد. به دنبال این فاجعه، شایعاتی مبنی بر کاندیداتوری جو بایدن شنیده می‌شد، اما او اعلام كرد كه به دنبال نامزدی حزب دموكرات در سال ۲۰۱۶ نیست و حدس و گمان را در اكتبر ۲۰۱۵ متوقف كرد.

بایدن در باغ رزهای کاخ سفید، در حالی که همسرش جیل و پرزیدنت اوباما در کنار او بودند، با اشاره به مرگ اخیر پسرش، رسماً از این کار انصراف داد. بایدن در این باره می‌گوید: “گرچه من کاندید نخواهم شد، اما ساکت نخواهم بود. من قصد دارم صریح و قدرتمندانه صحبت کنم، تا آن‌جا که می‌توانم در جایی که به عنوان یک حزب ایستاده ایم و تأثیر بگذاریم.”

در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷، پرزیدنت اوباما در یک مراسم غافلگیرانه در کاخ سفید، مدال آزادی ریاست جمهوری، بالاترین افتخار غیرنظامی کشور، را به بایدن اهدا کرد. اوباما بایدن را “بهترین معاون رئیس جمهور آمریکا” و “شیر تاریخ آمریکا” خواند و به او گفت که به خاطر “ایمان به هموطنان آمریکایی، به عشق به کشور و یک عمر خدمت که پایدار خواهد بود، به وجود جو بایدن افتخار می‌کند. بایدن با یک سخنرانی بداهه احساسی، از رئیس جمهور، بانوی اول میشل اوباما، همسرش جیل و فرزندانش تشکر کرد.

برای آشنایی بیشتر با شخصیت های برجسته با دنیا و موفقیت ها و دستاوردهایشان می توانید کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان را خربداری نمایید. با خرید این کتاب می توانید با بیش از ۱۰۰ نقر از زنان و مردان موفق، ثروتمند و نابغه در جهان آشنا شوید و بیشتر آن ها را بشناسید.

5 3 رای ها
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
جعفر معزز

چقدر بد هستش که به خاطر مرگ پسرش از سیاست دور شده ولی خوبه امسال اومده تا جایه ترامپو بگیره عالیه

جواد عزیزی

چه جالب من نمیدونستم که قبل از اینکه وارد سیاست بشه وکیل بوده نمیدونم یه حس خوبی نسبت به این مرد دارم

مهران عزتی

دقیقا منم همینطور احساس میکنم اگه ایشون موفق بشن برای ایرانم خوب میشه و وضعیت به روال قبلی بر میگرده البته مطمن نیستم همه اولش خوبن کای در کل حس میکنم ایشون خیلی بهترن از بقیه

فرناز بیگی

خیلی خوبه که مطالبتون اینقدر به روز هستند و بیشتر در مورد سیاست و افراد موفق تو این حرفه بیوگرافی می نویسید

سامان

جوبایدن حتما باید رییس جمهوری امریکا باشه چون واقعا یه مرد بی طرف و مثل ترامپ نیست که فقط به فکر نابود کردن ایران باشه

یونس

بسیار کنجکاو بودم زندگی‌نامه بایدن رو بخونم البته بعد کاندیدا شدن برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ایالات متحده …با توجه به مشکلاتی که داشته و مرگ عزیزانش احساس میکنم فردی عاطفی و با درک باشه ن مثل ترامپ تجاهمی.

پوریا صبوری

جالب بود در مورد دونالد ترامپم توضیح بدید من علاقه زیادی به خوندن افراد سیاستمدار دارم میخام زندگی شخصی و رسیدن به موفقیتشونو مطالعه کنم

رضا حیدری

زندگی پرشیب و نشیبی داشته سختی های زیادی کشیده و درد زیادی رو با توجه به از دست دادن عزیزانش تجربه کرده ولی باز نا امید نشده و برای موفقتتش تلاش کرده واقعا پشتکار خوبی داشته

مختار

زندگی سختی داشته امیدوار در انتخابات ۲۰۲۰ موفق بشه چون ادم پرتلاش وصبوریه مث ترامپ نیستش خخخ😃

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست