باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده و اولین آمریکایی آفریقایی تبار بود که در این مقام کار می‌کرد. وی که برای اولین بار در سال 2008 به ریاست جمهوری برگزیده شد، در سال 2012 برای دومین بار این مقام را به دست آورد. با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با باراک اوباما و موفقیت هایش آشنا شوید.

باراک اوباما کیست؟

باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده و اولین فرمانده کل قوای آمریکایی آفریقایی تبار بود. او دو دوره، یعنی در سال‌های 2008 و 2012 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. اوباما، پسر پدر و مادری از کنیا و کانزاس، در هاوایی متولد و بزرگ شد. وی از دانشگاه کلمبیا و دانشکده حقوق هاروارد فارغ التحصیل شد ، جایی که وی رئیس هیئت علمی حقوق دانشگاه هاروارد بود. وی پس از خدمت در سنای ایالت ایلینوی، در سال 2004 به عنوان سناتور ایالات متحده به نمایندگی از ایلینوی انتخاب شد. باراک اوباما و همسرش میشل اوباما دارای دو دختر به نام های مالیا و ساشا هستند.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی جو بایدن سناتور سابق ایالت دلاویر آمریکا

دوران کودکی و والدین باراک اوباما

باراک حسین اوباما دوم، در 4 آگوست 1961 در هونولولو، هاوایی متولد شد. پدر اوباما، باراک اوباما پدر، از نژاد لو در استان نیانزا، کنیا متولد شد. اوباما پدر در آفریقا گله‌داری می‌کرد و سرانجام بورسیه شد که به او اجازه داد کنیا را ترک کرده و به دنبال آرزوهایش به دانشگاه هاوایی برود. مادر اوباما، آن دانهام، در یک پایگاه ارتش در ویچیتا، کانزاس، در طول جنگ جهانی دوم متولد شد. پدر اوباما هنگام تحصیل در دانشگاه هاوایی در مانوآ، با هم دانشجویی خود، آن دانهام ملاقات کرد. آن‌ها در 2 فوریه 1961 ازدواج کردند و باراک اوباما جونیور شش ماه بعد متولد شد.

پدرش به زودی پس از تولد، باراک و مادرش را ترک کرد و دو سال بعد این زن و شوهر طلاق گرفتند. در سال 1965، دانهام با لولو سوئتورو، دانشجوی دانشگاه هاوایی از اندونزی ازدواج كرد. یک سال بعد، خانواده به جاکارتا، اندونزی، جایی که خواهر ناتنی اوباما، مایا سوئتورو نگ، در سال 1970 متولد شد، نقل مکان کردند.

چندین حادثه در اندونزی باعث شد که دانهام از امنیت و تحصیلات فرزندش بترسد، بنابراین، در 10 سالگی، باراک اوباما به هاوایی فرستاده شد تا با پدربزرگ و مادربزرگ مادری خود زندگی کند. مادر و خواهر ناتنی وی بعداً به آن‌ها پیوستند. اوباما در حالی که با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کرد، در آکادمی پوناهو ثبت نام کرد. او در بسکتبال سرآمد بود و در سال 1979 با افتخارات آکادمیک فارغ التحصیل شد. باراک اوباما به عنوان یکی از تنها سه دانش آموز سیاه پوست در این مدرسه، از نژادپرستی و معنای آمریکایی آفریقایی تبار بودن به خوبی آگاه بود.

دوران کودکی و والدین باراک اوباما

تحصیلات باراک اوباما

باراک حسین اوباما، در سال 1979 وارد کالج اوکسیدنتال در لس آنجلس شد. پس از دو سال، وی به دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک منتقل شده و در سال 1983 در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. وی در سال 1991 از هاروارد فارغ التحصیل شد. اوباما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیا، به عنوان کارشناس دو سال در بخش تجارت کار کرد. او در سال 1985 به شیکاگو نقل مکان کرد، و در آن‌جا به عنوان یک سازمان دهنده اجتماع برای ساکنان کم درآمد در مناطق “Roseland” و “Altgeld Gardens” کار کرد. در این زمان بود که باراک اوباما، به کلیسای متحد ترینیتی مسیح پیوست. وی همچنین به دیدار اقوام خود در کنیا رفت و از قبر پدر بیولوژیکی خود که در نوامبر 1982 در یک تصادف رانندگی درگذشت و همچنین قبر پدربزرگ پدری خود دیدار کرد.

در بازگشت از کنیا، باراک اوباما در سال 1988 وارد دانشکده حقوق هاروارد شد. سال بعد، وی با لورنس ترایب، استاد قانون اساسی دیدار کرد. بحث و گفتگوی آنها چنان ترایب را تحت تأثیر قرار داد که وقتی اوباما خواست به عنوان دستیار تحقیقاتی به تیم او بپیوندد، استاد موافقت کرد. پروفسور ترایب در مصاحبه ای در سال 2012 با “Frontline” گفت: “هرچه او در دانشكده حقوق هاروارد بهتر عمل می‌كرد و بیشتر بقیه را تحت تأثیر قرار می‌داد، آشكارتر می‌شد كه وی می‌تواند چیزی برای ارائه داشته باشد، چیزی برای مردم و جامعه”.  در سال 1989، باراک اوباما به عنوان یک کارمند تابستانی به دفتر حقوقی “Sidley Austin” در شیکاگو پیوست و در آن‌جا با همسر آینده‌اش میشل آشنا شد. در فوریه 1990، اوباما به عنوان اولین سردبیر آمریکایی آفریقایی تبار در ” Harvard Law Review ” انتخاب شد.

!!!همین حالا برای خرید کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان از سایت گرداب جذب اقدام کنید!!!

ازدواج با میشل اوباما و فرزندان

باراک اوباما، با میشل رابینسون، وکیل جوانی که به عنوان مشاور وی در دفتر حقوقی شیکاگو در سیدلی آستین منصوب شده بود، ملاقات کرد. چندی نگذشته بود که این زوج با یکدیگر رابطه عاشقانه‌ای برقرار کردند. در 3 اکتبر 1992، او و میشل ازدواج کردند. آن‌ها به کنوود، واقع در South Side شیکاگو نقل مکان کردند. باراک و میشل اوباما چندین سال بعد صاحب دو دختر به نام‌های “مالیا” در سال 1998 و “ساشا” در سال 2001 شدند.

ازدواج با میشل اوباما و فرزندان

100 روز اول ریاست جمهوری و جایزه صلح نوبل

بین روز تحلیف تا 29 آوریل 2009، دولت اوباما در بسیاری از جنبه‌ها وارد عمل شد. کمیته نوبل در نروژ، به دلیل تلاش‌هایش در زمان اولین حضور خود در مقام ریاست جمهوری، جایزه صلح نوبل 2009 را به باراک اوباما اعطا کرد. اوباما در 100 روز نخست حضور خود در كنگره، به منظور گسترش بيمه مراقبت‌های بهداشتي براي كودكان و حمايت قانوني از زنانی كه خواهان حقوقي برابر هستند، همكاري كرد. یک لایحه محرک 787 میلیارد دلاری برای تقویت رشد اقتصادی کوتاه مدت تصویب شد. بازارهای مسکن و اعتبار با طرح مبتنی بر بازار برای خرید دارایی‌های سمی بانک‌های ایالات متحده، کارهای مفیدی انجام دادند. وام‌هایی به صنعت خودرو اعطا شد و مقررات جدیدی برای وال استریت پیشنهاد شد.

باراک اوباما مالیات را برای خانواده‌های کارگر، مشاغل کوچک و کسانی که اولین خانه‌شان را می‌خرند، کاهش داد. رئیس‌جمهور همچنین ممنوعیت تحقیق سلول بنیادی جنینی را کاهش داد و با یک برنامه بودجه ۳.۵ تریلیون دلاری پیش رفت. باراک اوباما بازنگری کاملی در سیاست خارجی آمریکا انجام داد. اوباما برای بهبود روابط با اروپا، چین و روسیه و آغاز گفتگو با ایران، ونزوئلا و کوبا تلاش کرد. وی برای حمایت از بسته محرک اقتصادی جهانی به متحدانش لابی کرد. وی 21،000 سرباز اضافی به افغانستان فرستاد و تاریخ آگوست 2010 را برای عقب نشینی تقریباً همه نیروهای آمریكایی از عراق تعیین كرد.

طی یک سری اقدامات جدی‌تر، اوباما دستور حمله به دزدان دریایی در سواحل سومالی را صادر کرد و کشور را برای شیوع آنفولانزای خوکی آماده کرد. وی دستورالعمل منع استفاده از روش‌های بازجویی آزاردهنده را امضا کرد. همچنین باراک اوباما دستور داد که بازداشتگاه نظامی در خلیج گوانتانامو در کوبا ظرف یک سال بسته شود.

خرید کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان

توافق هسته‌ای دولت باراک اوباما با ایران

در سپتامبر 2013، اوباما گام‌های دیپلماتیکی در رابطه با ایران برداشت. وی با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران تلفنی گفتگو کرد که این گفتگو، اولین تماس مستقیم رهبران دو کشور طی بیش از 30 سال است. از نظر بسیاری این اقدام پیشگامانه اوباما نشانه خوب شدن روابط بین ایالات متحده و ایران بود. اوباما در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار امیدواری کرد که در ازای تمایل آن کشور برای متوقف کردن اقدامات هسته‌ای این کشور، می توان به توافقی برای لغو تحریم ها دست یافت.

در ژوئیه 2015، اوباما اعلام کرد که پس از مذاکرات طولانی، ایالات متحده و پنج قدرت جهانی با ایران درباره برنامه هسته‌ای خود به توافق رسیده اند. این معامله به بازرسان اجازه می‌دهد تا به ایران بروند و اطمینان حاصل کنند كه این كشور تعهداتش را برای محدود كردن برنامه هسته‌ای خود و غنی سازی اورانیوم، در سطح بسیار پایین‌تر از آنچه برای سلاح هسته‌ای مورد نیاز است، حفظ كند. در عوض، ایالات متحده و شرکای آن، تحریم‌های سخت تحمیل شده علیه ایران را برداشته و به این کشور اجازه می‌دهند فروش نفت را افزایش داده و به حساب‌های بانکی منجمد دسترسی پیدا کنند.

برای خواندن بیوگرافی دیگر افراد موفق در جهان و آشنایی بیشتر با موفقیت ها و شکست هایشان همین حالا می توانید کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری نمایید.

زندگینامه های مشابه

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • واییییییی خیلی خیلی مرسی من همش منتظر بودم بیوگرافی اوباما رو بذارید واقعا دستتون درد نکنه خیلی خوب بود من با کلی ذوقو شوق خوندم کلی کیف کردم

  پاسخ
 • مهدیه جعفری
  9 آبان 1399 10:06 ب.ظ

  میشل اوباما همیشه مثل یه دوست و رفیق باراک اوبامارو حمایت کرده و پشتیبانیش کرده …بیوگرافی میشل اوبامارو هم خوندم خیلی خوب بود ادمای موفق و با پشتکاری هستن

  پاسخ
 • زندگی نامه خیلی جالبی بود هیچ وقت فکرشو نمیکردم باراک اوباما یه همچین مردی باشه واقعا

  پاسخ
 • یاور احمدی
  11 آبان 1399 3:53 ب.ظ

  جالب بود باراک اوباما ادم با پشتکار و عاقلیه خیلی سبک فکرشون جالب و قابل تحسینه
  از میشل طلاق گرفتع?چرا

  پاسخ
 • پهلوانی
  30 دی 1399 9:21 ب.ظ

  من هیچوقت نمیدونستم که اوباما بچه طلاق هست و اینقدر کودکی سختی داشته الان که از سایت گرداب جذب خوندم خیلی برام جالب بود‌.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست