الكساندر گراهام بل، یكی از مبتكران اصلی تلفن بود، در ارتباط با ناشنوایان كارهای مهمی انجام داد و بیش از 18 حق ثبت اختراع در اختیار داشت. با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق در سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با این مخترع آشنا شوید.

الكساندر گراهام بل کیست؟

الكساندر گراهام بل، دانشمند و مخترع اسكاتلندی که بیشتر به خاطر اختراع اولین تلفن کاربردی در سال 1876 و تاسیس شركت تلفن بل در سال 1877 شناخته شد. موفقیت بل، از طریق آزمایش‌های او در صدا و افزایش علاقه خانواده‌اش برای کمک به ناشنوایان در برقراری ارتباط، حاصل شد. بل با توماس واتسون در ساخت تلفن کار کرد، اگرچه ذهن او به سمت ساخت اختراعات دیگری می‌رفت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی اورویل رایت مخترع هواپیما

دوران کودکی و خانواده گراهام بل

الکساندر گراهام بل، در 3 مارس 1847، در ادینبورگ اسکاتلند متولد شد. الکساندر، پسر دوم الکساندر ملویل بل و الیزا گریس سیموندز بل است که او را به خاطر پدربزرگ پدری‌اش به این نام گذاشتند. نام میانی “گراهام”، در 10 سالگی اضافه شد. وی دارای دو برادر به نام های ملویل جیمز بل و ادوارد چارلز بل بود که هر دو بر اثر بیماری سل درگذشتند. در طول جوانی، گراهام بل به شدت تحت تأثیر خانواده و اطرافش قرار گرفت. زادگاه بل، ادینبورگ اسکاتلند، به دلیل فرهنگ غنی، هنر و علم،  به “آتن شمال” معروف شد. پدربزرگ و پدر الکساندر گراهام بل، در زمینه مکانیک صدا متخصص بودند. و مادر بل، الیزا، علی رغم اینکه ناشنوا بود، در نواختن پیانو تبحر داشت. این موارد، گراهام بل را تحریک کرد تا انجام چالش‌های بزرگی را به عهده بگیرد. الیزا، کنجکاوی بی‌نهایت دنیای اطراف خود را به گراهام بل نیز القا کرد.

 الکساندر گراهام بل، یک سال در یک مدرسه خصوصی، آموزش رسمی دید و دو سال در دبیرستان سلطنتی تحسین شده ادینبورگ تحصیل کرد. گراهام بل اگرچه یک دانش آموز متوسط ​​بود، اما توانایی غیرمعمولی برای حل مسائل از خود نشان داد. در سن 12 سالگی، در حالی که با یکی از دوستان خود در آسیاب غلات بازی می‌کرد، متوجه روند کند جدا کردن پوسته از دانه گندم شد. او به خانه خود رفت و دستگاهی با دسته‌های چرخان و برس ناخن ساخت که به راحتی پوسته‌ها را از دانه خارج می کند.

دوران کودکی و خانواده گراهام بل

کارهای اولیه گراهام بل

الكساندر گراهام بل جوان، از همان جوانی برای انجام مشاغل خانوادگی تربیت شده بود، اما ذات سرسختانه او با کار پدرش در تضاد بود. الكساندر كه به دنبال راهی برای نجات بود، داوطلب مراقبت از پدربزرگ بیمارش در سال 1862 شد. پدربزرگ گراهام بل، او را تشویق کرده و از یادگیری و کارهای فکری‌اش قدردانی کرد. الكساندر در سن 16 سالگی به نزد پدرش بازگشت و در کارهای او به پدرش کمک می‌کرد. پدر الكساندر در یكی از سفرهای خود به آمریكای شمالی، فکر کرد که ممکن است محیط سالم تری باشد و به همین دلیل تصمیم گرفت خانواده را به آنجا منتقل كند. در ابتدا، الکساندر مقاومت کرد، زیرا او در لندن مستقر شده بود اما سرانجام پس از فوت هر دو برادرش به دلیل سل، از این کار خسته شد.

در سال 1870، خانواده در برانتفورد، انتاریو  کانادا اقامت گزیدند. در آن‌جا الكساندر كارگاهي را راه اندازي كرد تا بررسي صدای انسان را ادامه دهد. در 11 ژوئیه 1877، الکساندر گراهام بل با میبل هوبارد، همکلاسی سابقش و دختر گاردینر هوبارد، ازدواج کرد. میبل از همان سال‌های کودکی ناشنوا بود.

خرید کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان

اختراعات الكساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل، بیشتر به دلیل اختراع تلفن شناخته شده است. در کل، او شخصاً دارای 18 حق ثبت اختراع، به علاوه 12 موردی است که با همکارانش به ثبت رسانده اند.

در 10 مارس 1876، الکساندر گراهام بل پس از سال‌ها کار، شناخته شده ترین اختراع خود، یعنی تلفن را کامل کرد و اولین تماس تلفنی خود را برقرار کرد. قبل از آن، بل در سال 1871 با انتقال به بوستون شروع به کار بر روی دستگاهی کرد که به تلگراف چندگانه یا هارمونیک (انتقال تلگراف از چندین پیام بر روی فرکانس‌های مختلف) معروف است. وی از طریق سرمایه گذاران محلی، توماس ساندرز و گاردینر هوبارد، پشتوانه مالی یافت. بین سال‌های 1873 و 1874، گراهام بل روزها و شب‌های طولانی به دنبال تکمیل تلگراف هارمونیک بود. اما در طی آزمایشات خود، او به ایده دیگری علاقه مند شد و صدای انسان را از طریق سیم انتقال داد.

با همه کارهای بل، او یک تاجر تیزبین نبود و از سال 1880 شروع به تحویل امور تجاری به هوبارد و دیگران کرد تا بتواند طیف وسیعی از اختراعات و کارهای فکری دیگر را دنبال کند. در سال 1880، بل آزمایشگاه ولتا، یک مرکز آزمایشی مختص کشف علمی، را در واشنگتن دی سی تأسیس کرد. بعدها گراهام بل شیفته پرواز شده و با ساخت کایت‌های چهار ضلعی در دهه 1890، شروع به تحقیقات و ساخت در زمینه امکانات، ماشین‌ها و وسایل پرنده کرد.

 در سال 1907، گراهام بل انجمن تجربی هوایی را با گلن کرتیس و چند همکار دیگر تشکیل داد. این گروه، ساخت چندین ماشین پرنده از جمله “Silver Dart” را توسعه داد. “Silver Dart”، اولین هواپیمای نیرومندی بود که در کانادا به پرواز درآمد. بعداً بل روی هیدروفویل کار کرده و رکورد سرعت جهانی را برای این نوع قایق‌ها ثبت کرد.

اختراعات الكساندر گراهام بل

زندگی شخصی الکساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل، در طول زندگی خود به کار خانواده‌اش در زمینه کار با  ناشنوایان ادامه داد و انجمنی را برای ترویج آموزش گفتار به ناشنوایان (the American Association to Promote Teaching of Speech to the Deaf) در سال 1890 تأسیس کرد. هشت سال بعد، بل ریاست یک گروه علمی کوچک کم شناخته شده در ایالات متحده، انجمن “National Geographic Society” را به عهده گرفت و کمک کرد تا ژورنال آن‌ها به عنوان یکی از محبوب‌ترین نشریات جهان درآید. بل همچنین یکی از بنیانگذاران مجله Science است.

الکساندر گراهام بل، در 2 آگوست 1922، در خانه‌اش در بددک، در جزیره کیپ برتون، نوا اسکوشیا کانادا با آرامش درگذشت. اندکی پس از مرگ وی، به احترام نبوغ بل، کل سیستم تلفن برای یک دقیقه خاموش شد.

برای آشنایی بیشتر با مخترعان و نوابغ جهان می توانید کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری کنید و با موفقیت ها و دستاوردهای آن ها بیشتر آشنا شوید.

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست