بیوگرافی آلبر کامو نویسنده و فیلسوف فرانسوی
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی آلبر کامو نویسنده و فیلسوف فرانسوی

بیوگرافی آلبر کامو نویسنده و فیلسوف فرانسوی، خالق آثار بیگانه، صد سال تنهایی و طاعون را از بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب مطالعه کنید تا به صورت کامل با راز و رمزهای این نویسنده آشنا شوید.

نام به فارسی آلبر کامو
نام به انگلیسی
Albert Camus
متولد 7 نوامبر 1913
درگذشت 4 ژانویه 1960
همسران سیمون هیه(1934_1936)

فرانسین فور

تحصیلات لیسانس فلسفه
دانشگاه الجزیره
کتاب ها بیگانه، سقوط، طاعون، انسان طاغی
ملیت  فرانسوی
حرفه فیلسوف، نویسنده و روزنامه‌نگار

آلبر کامو نویسنده فرانسوی بود که بیشتر به خاطر کارهای پوچ گرایانه اش از جمله “غریبه” و “طاعون” شهرت داشت. وی در سال 1957 برنده جایزه نوبل ادبیات شد. آلبرت کامو به دلیل روزنامه نگاری سیاسی، رمان ها و مقاله هایش در طول دهه 40 بسیار مشهور و شناخته شده است. از مشهورترین آثار او می توان به بیگانه (1942) و طاعون (1947) که نمونه های پوچ گرایی هستند، اشاره کرد. کامو در 4 ژانویه 1960 در بورگوندی فرانسه درگذشت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی فریدریش ویلهلم نیچه فیلسوف و شاعر بزرگ آلمانی

بیوگرافی آلبر کامو و دوران کودکی

کامو در 7 نوامبر 1913 در موندوی، الجزایر فرانسه به دنیا آمد. او در یک خانواده فقیر متولد شد و پدرش را  در جریان جنگ جهانی اول از دست داد.  پس از آن کامو با مادرش که تا حدی ناشنوا بود، در یک قسمت کم درآمد الجزایر زندگی می کرد.

آلبر کامو در کودکی به نوشتن و فوتبال علاقه زیادی داشت و توانست در دانشگاه الجزایر در رشته فلسفه و جامعه شناسی ادامه تحصیل دهد. کامو در تیم فوتبال دروازبان بود اما به دلیل بیماری سل در سال 1930 تیم فوتبالش را ترک کرد. به همین دلیل پس از آن تمرکز خود را روی مطالعه دانشگاهی گذاشت. او در جوانی دو ازدواج را تجربه کرده اما در هیچ کدام از این دو مورد ازدواج  موفق نبود. کامو در سال 1936، توانست مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته فلسفه را دریافت کند.

بیوگرافی آلبر کامو و دوران کودکی

تعامل و تمایل سیاسی آلبر کامو

کامو در دوران دانشجویی به  سیاست علاقه پیدا کرد و به کارهای سیاسی روی آورد. او ابتدا به حزب کمونیست و سپس به حزب خلق الجزایر پیوست. وی به عنوان یک قهرمان حقوق فردی، با استعمار فرانسه مخالفت کرد و خواستار توانمند سازی جزایر در سیاست و کار شد. کامو بعدها با جنبش آنارشیست فرانسه در ارتباط بود.

در آغاز جنگ جهانی دوم، کامو برای کمک به آزادی پاریس از اشغال نازی ها به مقاومت فرانسه پیوست. وی در طول دوره خدمت سربازی خود با ژان پل سارتر آشنا شد. کامو نیز مانند سارتر، شرح سیاسی درباره درگیری ها در آن زمان را نوشت و منتشر کرد. در سال 1945، وی یکی از معدود روزنامه نگاران متفقین بود که استفاده آمریکایی از بمب اتمی در هیروشیما را محکوم کرد. وی همچنین منتقد صریح نظریه کمونیسم بود و در نهایت منجر به اختلاف او با سارتر شد.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

بیوگرافی آلبر کامو  و شغل ادبی

بیشتر کارهای آلبر کامو در زمینه  فلسفه، پوچ گرایانه است. در حالی که اغلب با اگزیستانسیالیسم در ارتباط بود، او برچسب  اینکه با ساتر به عنوان متحد فلسفی شناخته می شوند را با کمال تعجب رد کرد. عناصر پوچ گرایی و اگزیستانسیالیسم در مشهورترین نوشته های کامو مشهود است.

در نوشته افسانه سیزیف (1942) نظریه او درباره پوچی را مستقیماً روشن می کند. قهرمانان داستان های “بیگانه” (1942) و “طاعون” (1947) نیز باید با پوچ بودن ارتدوکسی های اجتماعی و فرهنگی روبرو شوند و نتایج ناگواری به همراه داشته باشند. کامو به عنوان یک الجزایری، دیدگاه تازه و بیرونی را به ادبیات فرانسه آن دوره وارد کرد. او علاوه بر رمان، نمایشنامه می نوشت و در دهه های 40 و 50 در تئاتر فعالیت داشت. از آثار ادبی بعدی وی می توان به سقوط (1956) و تبعید و پادشاهی (1957) اشاره کرد.

بیوگرافی آلبر کامو  و شغل ادبی

جایزه نوبل و مرگ آلبر کامو

در سال 1957 جایزه نوبل ادبیات به آلبر کامو اعطا شد. هنگامی که کامو مشغول نوشتن رمان تازه ای  به نام (آدم اول) بود، در 4 ژانویه 1960 در بورگوندی فرانسه درگذشت. در چهارم همان ماه، او از سفرکردن با قطار همراه خانواده اش  منصرف شد و با دوست و ناشر کتاب‌هایش، میشل گالیمار، برای سفر همراه شد. اما آنها به مقصد نرسیدند و هردو در سانحه رانندگی جان باختند.

آلبر کامو به دلیل کتاب ها و نوشته هایش از نویسندگان محبوب در دنیا می باشد و طرفداران خاص خود را دارد اما همانطور که گفته شد بیشتر نوشته های او پوچ گرایانه است. نظر شما چیست؟ آیا با کتاب های آلبر کامو آشنایی دارید و آن ها را خوانده اید؟ آیا نوشته های او مبهم و غیرقابل فهم بوده و بیشتر به سمت پوچ گرایی است؟ منتظر نظرات شما در سایت گرداب جذب هستیم.

زندگینامه های مشابه

بدون دیدگاه

  • من کتاب صد سال تنهایی آلبرکامو رو خوندم و خیلی دوست داشتم در مورد زندگیش هم بدونم و واقعا زندگی جالبی داشته.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه