بیوگرافی ری کراک ، مالک شرکت مک دونالد

بیوگرافی ری کراک، مالک و مدیر شرکت بزرگ آمریکایی مک دونالد، رمز و راز چگونگی به قدرت رسیدن امراتوری بزرگ مک دونالد را یادآور می شود.

ری کراک در سال ۱۹۵۴ به عضو شرکت مک دونالد درآمد و توانست در عرض چند سال کل این مجموعه بزرگ را صاحب شود. روزنامه تایم نیوز “ری کراک” را جزو ۱۰۰ نفر برتر قرن بیستم به شمارمی آورد و عنوان می کند که این فرد توانسته است از کسب و کارهای کوچک کارش را شروع کند و به موفقیت های بزرگ مالی دست یابد. سپس، بر امپراتوری مک دونالد که روزانه یک درصد از افراد کل جهان را تغذیه می کند، احاطه یابد. در ادامه با ما همراه باشید و  بیوگرافی ری کراک را مطالعه کنید تا با راز و رمزهای موفقیت این شخص بیشتر آشنا شوید.

 آشنایی با بیوگرافی ری کراک

ریموند آلبرت ری کراک ( Raymond Albert “Ray” Kroc) مالک و صاحب شرکت غذایی مک دونالد است. وی در سال ۱۹۰۲ در اوک پارک ایلینوی شیکاگو چشم به جهان گشود و پس از ۸۱ عمر پر ثمر در سال  ۱۹۸۴ به سبب نارسایی قلبی دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی ری کراک و زندگی خانوادگی وی

لوئس و رز پدر و مادر ری کراک بودند که علاوه بر ” ری” دو فرزند ( پسر و دختر) دیگر به اسم های رابرت و لورن داشتند. پدر ری در شرکت تلگراف وسترن یونیون فعالیت داشت و مادرش خانه دار بود که گه گاهی به کودکان و بزرگسالان پیانو آموزش می داد.

روایات حاکی از آن است که ری در زمان کودکی یک روز همراه پدرش به نزد فردی پیشگویی می رود. پیشگو از آینده ری سخن می گوید که وی در آینده در صنعت خوراک فعالیت خواهد داشت. همان طور که پیشگو،  پیش بینی کرده بود،  ری در آینده نه تنها وارد صنعت غذایی شد بلکه به یکی از پیشگامان تحول در این صنعت درآمد و توانست انقلابی جهانی در صنعت خوراک به وجود آورد.

بیوگرافی ری کراک

بیوگرافی ری کراک

شروع فعالیت های حرفه ای ری کراک

کراک تا سن ۱۴ سالگی به تحصیل ادامه داد. وی از همان دوران نوجوانی با فنون و تکنیک های مناظره آشنا شد و توانست در مدرسه در مسابقه مناظر شرکت کند و پیروز میدان مسابقات گردد. در آن مناظره ها او دریافت که قدرت متقاعد کردن دیگران را دارد و می تواند در کمترین زمان ممکن نظر دیگران را به خود جلب نماید.

اما در آن هنگام درس و مدرسه را ترک گفت و وارد بازار کار شد. ری از همان اوایل نوجوانی با فروش لیموناد به همسایه ها فعالیت های حرفه ای خود را آغاز کرد. سخت کوشی، تعهد کاری و هوش سرشار، به او کمک کرد که در فروش، به موفقیت هایی زیادی دست یابد.

ری سپس در اوایل سالهای جوانی وارد مغازه خرازی شد و به عنوان دستیار مشغول به کار شد. سپس آن مغازه را ترک کرد و وارد شرکت معتبر تولید لیوان و فنجان شد و به عنوان بازار یاب فعالیت خود را آغاز کرد. سماجت، پشتکار، نظم و انظباط عواملی بود که ری در انجام کار از خود نشان داد. با استفاده از این چند فاکتور وی توانست استحکام و توانایی لازم برای موفقیت های آینده را اندوخته نماید.

بیوگرافی ری کراک و رسیدن به استقلال مالی وی

اگر چه کراک در دوران نوجوانی همچون سایر همسن و سلانش در مسابقه بیسبال و یادگیری پیانو شرکت داشت. اما تمایل او به شرکت در فعالیت های مربوط به خوراک و غذا و رستوران داری از دوران نوجوانی او آغاز شد.

ری کراک هر روز ۷ صبح از خانه بیرون می رفت و تا ۵ بعد از ظهر با جدیت تمام و سخت کوشی کار می کرد و سعی داشت تا مشتریان را برای خرید لیوان های کاغذی متقاعد کند. پس از آن به تمرین پیانو می پرداخت و تا ۲ بامداد مشغول تمرین می شد.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب زندگی نامه افراد موفق در جهان’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/biography-successful-people-book/’ link_target=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-2rirka’ custom_class=” admin_preview_bg=”] اگر به خواندن زندگی نامه افراد موفق علاقمند هستید و می خواهید با راز و رمزهای موفقیت این افراد آشنا شوید، ما به شما کتاب این کتاب را پیشنهاد می دهیم. همین حالا کلیک کنید تا با باورهای پنهان و موفقیت ساز افراد موفق و ثروتمند در جهان آشنا شوید.
[/av_button_big]

 

شروع موفقیت های حرفه این ری کراک

پس از جنگ جهانی در سال ۱۹۳۷ ری کراک، نمایندگی انحصاری مخلوط کن های شش کاره را دنبال کرد. در حدود بیست سال فعالیت در این حرفه موفقیت چشمگیری نداشت تا این که از سان برناندینو کالیفرنیا سفارش هشت دستگاه مخلوط کن را دریافت کرد. پس از دریافت سفارش کراک خودش همراه دستگاه های مخلوط کن به کالیفرنیا رفت و از نزدیک با برادران مک دونالد، فعالیت های آنها و مشتریانشان آشنا شد. 

با مشاهده سرعت سرویس دهی شرکت مک دونالد به مشتریان کراک به این فکر افتاد که می تواند؛ چنین سرویس دهی را وی در سایر نقاط گسترش دهد. به این شیوه با برادران مک دونالد برای گسترش مکدونالد قرار داد بست. با عقد این قرارداد فروش دستگاه های مخلوط کن وی نیز سرعت گرفت.

کراک به مدت ۱۰ سال با برادران مک دونالد در ترویج رستوران های آنها شراکت داشت و ۱٫۹ درآمد رستوران ها به چیب کراک می رفت. وی نیز ۵% این مبلغ را به برادران مکدونالد می داد. تا این که در سال ۱۹۵۵ ری توانست در غرب آمریکا نخستین رستوران خود را راه اندازی نماید. در سال بعد وی توانست ۸ رستوران بعدی در در سایر نقاط راه اندازی نماید و به سود کلانی دست یابد.

بیوگرافی ری کراک

بیوگرافی ری کراک

عوامل موثر در موفقیت روزافزون کراک

انتخاب کادر متخصص( وکلای دعاوی و مشاوران مالی، حسابداران، کادر سرویس دهی و …) از جمله عواملی بود که در موفقیت روزافزون رستوران های کراک دخالت داشت.

اجاره کردن زمین های مالکانی که ملکشان در گرو بانک بود از دیگر عوامل موفقیت او به شمار می آید. 

در سال ۱۹۷۷ ری کراک ۴۱۷۷ رستوران در داخل آمریکا و ۲۱ رستوران در خارج از کشور داشت. مک دونالد، رستوران ها و سرمایه گذارن مک دونالد سه رکن اصلی بودن که ری توانست بر پایه آنها رویاهای خود را عملی نماید. 

قوانین موجود در مکدونالد        

کیفیت، خدمات، نظافت و ارزش قوانینی بود که در همه رستوران ها رعایت آن ها الزامی بود.

الزامات مک دونالد در همه رستوران ها به اجرا درمی آمد و استانداردها به خوبی رعایت می شد.

استانداردهای موجود در این شرکت در سایر شرکت های مربوط به صنایع غذایی به اجرا  درآمد.

دانشگاه مک دونالد تاسیس شد و روش های عملی و کاربردی ایجاد مک دونالد موفق آموزش داده شد. به گونه ای که تا کنون ۸۰ هزار نفر از این دوره ها فارغ التحصیل شده اند.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/قدرت-کلام-جول-اوستین/’ link_target=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-2nxy7u’ custom_class=” admin_preview_bg=”] قدرت کلام می تواند باعث شکل گیری روابط کاری و دوستانه بسیار خوبی برای افراد شود. زمانیکه با کلام شیرین و از روی عشق با دیگران سخن می گویید، کلمات صادقانه و انرژی بخش، جملات مثبت و تاثیر گذار را در روابط خود بکار می برید می توانید احساس خوب را در خود و دیگران ایجاد نمایید.
[/av_button_big]

 

الگوبرداری از بیوگرافی ری کراک

مطالعه بیوگرافی ری کراک بی شک سخت کوشی، جدیت و مقاومت و قانونمودی را به ما آموزش می دهد. برای کارآفرین شدن داشتن روابط حرفه ای تخصصی و قدرت بیان لازم است. ری با پشتکار، استقامت و توانمندیهای شخصی توانست پله های ترقی را بپیماید و علاوه بر ثروت هنگفت عده زیادی را نیز به کار مشغول دارد. اگر به خواندن زندگینامه افراد موفق علاقمند هستید می توانید به بخش زندگینامه افراد موفق در سایت کتاب صوتی مراجعه کنید. در این بخش بیش از ۸۰ بیگوگرافی افراد موفق گردآوری شده است و شما می توانید با خواندن این بیوگرافی ها با راز و رمزهای موفقیت افراد موفق بیشتر آشنا شوید.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست