بیوگرافی والت دیزنی خالق انیمیشن های به یاد ماندنی

بدون دیدگاه

والت دیزنی از سرشناس ترین چهره های آمریکایی در زمینه های صنعت، کارآفرینی، پویانمایی، کارگردانی و فیلمنامه نویسی می باشد. در گرداب جذب با موفقیت های او بیشتر آشنا شود.

جزء یک روحیه فوق العاده و خستگی ناپذیر نمی تواند افراد را در خلق آثار و هنر های بسیار جذاب و به یادماندنی کمک کند. با اینکه سال هاست از درگذشت والت دیزنی می گذرد اما آثار او همچنان افراد را در سرتاسر دنیا متحیر می کند. هرکسی بر اساس توانایی های مختص به خود اهدافش را مشخص می کند. الگو گرفتن از افراد موفق در زمینه ای که شما به آن علاقه مند می باشید ، می تواند تا حدودی به شما در طی کردن مسیر موفقیت کمک کند. والت دیزنی فردی موفق در زمینه های مختلف می تواند شما را تا حد بسیار زیادی به آن چیزی که می خواهید نزدیک کند.

خواندن این بیوگرافی برای شما جذاب خواهد بود: بیوگرافی وارن بافت یکی از ثروتمندترین مردان جهان

دوران کودکی و جوانی والت دیزنی

والت دیزنی کارآفرین، صداپیشه، کاریکاتوریست، تهیه کننده و پویانمای آمریکایی در تاریخ ۵ دسامبر ۱۹۰۱ در هرموسا شیکاگو متولد شد. پدر والت ، الیاس دیزنی از تبار ایرلند و کانادا بود.  مادر او فلورا دیزنی از تبار آلمان و انگلیس بود. در زمان تولد والت دیزنی آن ها در شیکاگو ایلینوی ، منطقه هرموسای در خیابان استریپ زندگی می کردند.

پدر والت دیزنی پیش از تولد والت ، در کانادا زندگی می کرد که در سال ۱۸۷۸ از هورن کانادا به آمریکا مهاجرت کرد. او مردی بود که همیشه به دنبال طلا می گشت و این کار تا سال ۱۸۸۸ ادامه پیدا کرد و پس از دریافت نکردن هیچ نتیجه ای ناچار شد تا کار در راه آهن را شروع کند. الیاس دیزنی با پیدا کردن کار ثابت در راه آهن در شیکاگو ماندگار شد و در همان جا ازدواج کرد.

والت دیزنی فرزند الیاس دیزنی به همراه برادرش فعالیت های بسیاری را انجام دادند. در واقع والت دیزنی از سال ۱۹۲۰ فعالیت های خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۶۶ به آن ها خاتمه داد. ۱۵ دسامبر ۱۹۶۶ بود که والت در سن ۶۵ سالگی بر اثر بیماری ریوی در بوربانک کالیفرنیا درگذشت.

دوران کودکی و جوانی والت دیزنی

استودیوی انیمیشن سازی برجسته والت دیزنی

والت دیزنی با همکاری برادرش روی دیزنی در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ یک استودیو کوچک انیمیشن سازی را با نام والت دیزنی افتتاح کردند. هم اکنون این شرکت با سابقه ای درخشان در زمینه ی انیمیشن سازی در هالیوود به عنوان بزرگترین استودیو انیمیشن سازی شناخته شده می باشد. از آثار خلق شده توسط والت دیزنی می توان به شخصیت ماندگار میکی ماوس اشاره کرد، که صداگذاری آن هم توسط والت صورت گرفته است.

افتخارات والت دیزنی

 در یک کلام والت دیزنی بزرگترین کارآفرین ، انیمیشن ساز ، صداگذار ، تهیه کننده ، کارگردان و بسیاری از فعالیت های دیگر در دنیای هنر می باشد که هر کدام از ما ها با شخصیت های جذاب خلق شده توسط او دنیایی از خاطرات را همراه خود داریم. قطعاً خدمت بزرگی که والت به دنیای انیمیشن سازی کرده است تا حد زیادی راه را برای خلق آثاری بی نظیر و جذاب برای کارکنان شرکت والت دیزنی باز کرده است.

امروزه بسیاری از مکان های خاص ، پارک ها و اقامتگاه ها به نام والت دیزنی نام گذاری شده است تا این چنین قدری از زحمات او جبران شده باشد.

  • دریافت جایزه افتخاری اسکار در سال ۱۹۳۹
  • دریافت ۴ جایزه اسکار در سال ۱۹۵۴
  • و دریافت جوایز و مدل هایی از سال ۱۹۴۷ تا ۱۳۴۹ برای فیلم ها و آثار منتخب.

Durable and valuable works of Walt Disney

آثار ماندگار و با ارزش والت دیزنی 

از آثار پرفروش والت می توان به دسته بندی هایی از آثار او همچون: برنامه تلویزیونی باشگاه میکی موس به مدت ۳۳۰ ساعت ، ۴۷ فیلم بر پایه واقعیت ، مجموعه فیلم های کارتونی به تعداد ۴۹۳ فیلم ، ۲۱ فیلم پویانمایی بلند و… اشاره کرد.

آثار ماندگار و با ارزش والت دیزنی 

خودباوری والت دیزنی

والت دیزنی از تاثیرگذارترین افراد در زمینه موفقیت حرفه ای در جهان سیما و هنر است. او برای رسیدن به موفقیت خود و توانمندی های خود را باور داشت. می دانست که چه می خواهد. کارش را با جدیت آغاز کرد و با تلاش صادقانه و مستمر ادامه داد.  می توان از ایده های خلاقانه او و روش های رسیدن به موفقیت این مرد بزرگ ایده گرفت و راه های رسیدن به موفقیت این مرد بزرگ تاریخ جهان را دنبال کرد تا به موفقیت های کلان دست یافت.

جوینده عاقبت یابنده است. شما هم می توانید به دنیال خواسته های قلبی و آرزوهای دست نیافتنی خود باشید. خبر داشتن از همه چم و خم کار و برنامه ریزی ای دقیق در ابتدای کار نیاز نیست. همین که قدم اول را بردارید بقیه مسیر به تدریج برای شما روشن خواهد شد. پس بهتر است برای رسیدن به موفقیت قدم اول را بردارید و کار خود را آغاز نمایید. با خواندن بیوگرافی افراد موفق می تواندی با باورهای سازنده این آفراد آشنا شوید و از آن ها در چهت رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. 

0 0 رای
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x