ماریا خرسند مدیر و مخترع ایرانی، پروژه بزرگ بلوتوث

ماریا خرسند مخترع بلوتوث ، در سال ۱۳۳۶ در شهر ساری به دنیا آمد. او دوران کودکی اش را در ایران گذراند و در سن ۱۵ سالگی ایران را به مقصد لس آنجلس آمریکا ترک کرد.

ماریا خرسند دانشمند کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا ، فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر خود را اخذ و پس از آشنایی با همسر سوئدی اش و ازدواج با او در سال ۱۹۸۷ سوئد را محل زندگی اش قرار داد.

عضویت ماریا در شرکت سونی اریکسون

شرکت سونی اریکسون ، مدت زیادی افتخار همکاری با ماریا خرسند را داشت و نه تنها در سوئد بلکه در تمام دنیا ، ایشان به عنوان یکی از مدیران صنعت IT شناخته شده می باشد.

ایرانیان بیشماری در سال های اخیر ، در صنعت IT ، خوش درخشیده اند.  ماریا خرسند نیز با رزومه ی عالی که در سال های کاری اش برجای گذاشته ، در کنار این عزیزان به عنوان یک مدیر لایق خوش می درخشد.

فعالیت های بی حد و اندازه ی ماریا خرسند از جمله مدیرعاملی شرکت SP ، ریاست بازار های مالی کمپانی OMX ، کار در شرکت سونی اریکسون ادامه پیدا کرد تا اینکه ، مجموعه بزرگ Dell ، او را به عنوان مدیر عامل شرکتش انتخاب کرد. او هم اکنون در سمت مدیر عاملی این شرکت ، مشغول به کار و فعالیت می باشد.

ماریا خرسند

فعالیت های ماریا خرسند

فناوری و تکنولوژی قدرتمند بلوتوث ، محال ممکن است از زمان به وجود آمدنش تا کنون ، نقش آن در رفع نیاز کاربران کم رنگ شده باشد یا اینکه تلفن همراهی را بدون این تکنولوژی دیده باشید. پس اهمیت این تکنولوژی نشان دهنده ی فکر و مدیریت فردی قدرتمند ، در انجام و مدیریت این پروژه بزرگ ، بوده است.

افتخار ثبت این اختراع بزرگ و تاریخی در صنعت کامپیوتر ، توسط ماریا خرسند نصیب ایران و ایرانی شده است.

همان طور که از پیش گفتیم ، ماریا خرسند از سال ۲۰۰۱ ، با فعالیت در شرکت سونی اریکسون و در پی آن ریاست کمپانی OMX و هم اکنون مدیرعاملی شرکت بزرگ Dell ، توانسته است قدرتمندانه در صنعت IT ظاهر شود.

مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث توسط ماریا خرسند

آنچه که باعث شد مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث به این بانوی توانگر سپرده شود ، جاه طلبی و بلند پروازی او بود. همکارانش  متوجه ویژگی های خاص و مختص او برای این کار شده بودند و جز او فرد شایسته ی دیگری را جهت اداره ی این پروژه مناسب نمی دیدند.

ماریا خرسند از آن دسته از افرادی است ، که علاوه بر پشتکار و تلاش در انجام کار و فعالیت ، به انجام پروژه های همراه با چالش جدید علاقه مند است.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio-1030×233.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’large’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-4mzr9f’ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب زندگی نامه افراد موفق
رازهای موفقیت و ثروت بیش از ۸۰ فرد موفق جهان را بخوانید
[/av_image]

 

رزومه کاری خانم خرسند در کالیفرنیا

رزومه ی کاری او در کالیفرنیا ، همانند فعالیت در کمپانی نفتی یونیون ، کمپانی رایانه یونی سیس و بسیاری دیگر از کمپانی های معروف کالیفرنیا ، باعث شد تا او بلافاصله پس از ورود به سوئد ، به استخدام شرکت سونی اریکسون در بیاید.

ماریا خرسند در تمام سال های زندگی اش در خارج از کشور ، ماجراجویانه به دنبال کشف پیدا نشدنی ها بوده و همین موضوع باعث شد تا ماریا ، نظر مادرش را در بازگشت فرزندانش به ایران ، پس از تحصیل رد کند. و تصمیم بگیرد ، همچنان ماجراجویانه ، در خارج از کشور فعالیت کند. همین موضوع باعث شد توسط او تحول جدیدی در صنعت IT ، به وجود بیاید و نامش در صدر اخبار دنیا قرار بگیرد.

حفظ اصالت ایرانی خانم خرسند

این بانوی ایرانی  با سال ها دوری از خانواده و وطن ، ایرانی بودن و اصالت خود را حفظ کرد. تا جایی که این موضوع ، موقعیت های کاری خوبی که برای او پیش می آمد را به خطر می انداخت. زمانی که او در کالیفرنیا ، برای کار به یکی از شرکت های وابسته به وزارت دفاع رفته بود ، پس از پی بردن به ایرانی بودنش از طریق فرم استخدامی ، با وجود رزومه ی کاری بسیار عالی ، او را از لیست استخدامی ها ، بدون شک و تردید خارج کرده بودند.

برخلاف این جریانات ، مدیر عامل شرکت های دیگر ، همانند مدیر عامل شرکت بزرگ SP از همکاری با خانم خرسند ، بسیار خوشحال بودند و همچنان از او به عنوان یکی از بهترین کارکنان شرکت یاد می کنند.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی در سینه ات نهنگی می تپد’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/کتاب-صوتی-در-سینه-ات-نهنگی-می-تپد/ ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#ff0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-38t4oj’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_button_big]

نظر مدیر عامل شرکت SP در رابطه با خانم خرسند

بیرگیتا بولین ، مدیرعامل شرکت SP  ماریا خرسند را در پیشبرد اهداف شرکت ، بسیار تاثیر گذار می داند و معتقد است ؛ هدف گذاری قدرتمندانه خانم خرسند در هر زمینه ای بهترین نتیجه را حاصل می شود.

ماریا خرسند در کنار فعالیت در شرکت بزرگ Dell ، عضو آکادمی علوم مهندسی سوئد نیز می باشد.

او معتقد است ، کار و فعالیت در شرکت های نوپا و کمک به آن ها ، رشد اقتصادی و پیشرفت علمی بیشتری را به همراه خواهد داشت. چرا که همین شرکت ها قلب خلاقیت و نوآوری می باشند. خانم خرسند به عنوان مخترع فناوری بلوتوث تا کنون توانسته است ، شرکت های بزرگی را با مدیریت و خلاقیت و پشتکار از انزوا و سقوط نجات و آن ها را در زمینه ی راهبرد های علمی توسعه دهد.

ماجراجویی ماریا خرسند

هر چه که تا کنون از ماریا خرسند ، دانشمند کامپیوتر ایرانی گفته شد ، قابل تحسین و تمجید می باشد. جز از یک روحیه فوق العاده و ماجراجویانه ، این همه فعالیت موثر و افتخار آمیز از کسی بر نمی آید. ماریا خرسند با داشتن این همه قدرت و جایگاه خوب ، به ایرانی بودن خود می بالد و همین موضوع چندین برابر ، ایران و ایرانی را سربلند می کند.

اینکه یک زن بتواند ، با قدرت خود آنقدر موثر واقع شود که تمام دنیا نام او را صدا کنند ، چیز کمی نیست و اینکه شما ، از سرگذشت افراد موفق و راه و روش آن ها الهام بگیرید و در راه رسیدن به اهدافتان قدم بردارید ، قطعا قدم بزرگی برای رسیدن به قله ی موفقیت و جهانی شدن شما نیز می باشد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست